Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2010, 01:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
sudo kate /etc/modules - selle käsu peale hüppas lõpuks miski vidin lahti, kuhu teie lakel loal ja juhatusel kirjutasin viimasle reale tolle ndiswrapperi ja nüüd peale restarti, mille käigus linux kokku jooksis hakkas igatahes too wifi kohe ise taha, oeh...

nii huvi pärast tolle moduli sisu nüüdseks:
# /etc/modules: kernel modules to load at boot time.
#
# This file contains the names of kernel modules that should be loaded
# at boot time, one per line. Lines beginning with "#" are ignored.

lp
ndiswrapper

mis too lp on ja mis seal veel peaks olema äkki... ?


mis te targad mehed selle heli kohta arvate?
siin vahepeal näppides suutsin miskitpidi alumise paneeli ära nätsutada, - kõik nood ikoonid ja kell ja muu kamm jooksis vasakule nurka,- lohista kuis tahad , ikka hüppavad vasakule tagasi ja käima lükatud rakendused ei ilmu ka enam alla paneelile, oeh...
Mr. Green

lp = linux printing ehk siis Saada failid printerisse

Las ta istub seal failis.

Heli ja KDE kujunduse jätan KDE kasutajate kommenteerida.

Uusima SiS draiveri tõmbasin/lükkasin Ma sulle sinna

Sealt saad vajalikud inf ja sys failid.
AMD64 kaustast, kui ma ei eksi.

Neid saad siis majandada selle ndisgtk utiliidiga.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2010, 02:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Heli probleem võib olla tingitud pulseaudiost. Ma usun et seda oskab mõni Estobuntut (Kubuntut) oskav inimene seletada. Mina olen ise alati pulseaudio maha kustutanud. Mida aga oskan soovitada -
Kood:
sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras
- see paigaldab koodekid. Millegipärast kahtlane sest Estobuntul peaks olema koodekid peal juba eelnevalt. - Seda võiks kommenteerida mõni kogenum.


Paneeli kohapealt on KDE oht see ,et kasutaja keerabki need vidinad sassi kui lukustuse pealt ära on võtnud. Paremal all nurgas peaks olema selline läbipaistev vidin - vähemalt siis kui lukustus on maha võetud. Selle peale vajutades saad enda alumist paneeli kruttida , venitada ja kõike muud sellega teha. Siis soovitus veel, samast kohast kust enda taustapilti vahetada saad vahetada ka parema klahvi menyyd - sealt soovitan heaga ära võtta "eemalda töölaua tegevus" - sellest on tavakasutajatel ainult jama, kui enda desktopi tyhjaks teevad. Samast kohast kus taustapilti vahetad saad valida ka tegevuste vahel - ajalehe vaade, kausta vaade jne... Sealt saad enda tausta jälle korda.
Kui paika saad enda paneelid jälle, siis soovitan kindlasti oma "vidinad" ära lukustada parema klickiga desktopile. Isiklikult arvan, et KDE on algajale natuke raske ja vajab harjumist. Soovitan selleks teha lihtsalt uus kasutaja. Saad kõik pulli ära proovida ja kui enam yldse miskit tagasi ei oska panna, siis võid enda proovikasutaja lihtsalt ära kustutada.

http://juhend.estobuntu.org/10.09/tegumihaldur.html - soovitan lugeda selle õpetuse läbi, seal on kde hea õpetus.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2010, 11:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui kasutajal on ka kodukataloog ja failid seal sees, siis mina kasutajat küll ei kustutaks.
Kustutaks hoopis seadistuste kataloogi, mis paikneb Kodukataloogis ja nimi peaks olema .kde
Algselt on ta varjatud ja nähtavale ilmub, kui pressida Ctrl + H.
See taastab algse olukorra menüüde ja paigutuste osas.

Oli vist nii...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 03:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

heli sain korda, see oli lihtsalt näpukas,- all oleva kõlari pealt sain edasi mikserisse ja seal oli maha keeratud PCM ja Digital,- mis iganes need siis tähendavad...
Alumise paneeliga, teadsin küll (olin juba ära õppinu... Razz )seda vidinate lisamist ja kõike muud, see läks lihtsalt lolliks, mu arust, tegin miski imeliku hiire liigutuse, ühesõnaga ei tea mis täpselt, aitas paneeli kustutamine ja uue tegemine jne...
Üks probleem on mul veel õhus, see on see, et saaksin vabalt kasutada ka windowsi partitsiooni faile ja neile ligi ilma miski paroolita ja programmid saksid samamoodi neid kasutada, miskis foorumis küsisin ka selle kohta, et mitte teid üleliia kurnata, seal räägiti unmountimisest jne, rapsisin midagi ja lisaks leidsin hiljem storage device manageri, kus paistis too kamm ka graafiliselt olemas olema, ütleme nii, et pildiraam töötab,- näitab windowsi partitsiooni olevas kataloogist pilte, dolphin ei viska ette mulle paroolinõuet, kui sinna suundun jne Komistuskiviks on saanud thunderbird. Windowsis kasutasin ka thunderbirdi ja tahaks edasi kasutada, ühesõnaga, ses stiilis, et mõlemad thunderbirdid kasutavad samu katalooge ja faile kirjade hoidmiseks ja ilmselt peab see olema windowsi partitsioonis. Ühesõnaga kui tahan määrata thunderbirdis seda kohta siis alates windowsi partitsioonist on kõik kataloogid ja failid hallid ja kui ka määran ära need kasutamiseks , annab thunderbird veateate: Pole võimalik avada kokkuvõtte faili kaustale INBOX. Võib-olla esines viga kettaga või on faili aadress liiga pikk. Selline lugu siis...
Rolling Eyes

Misasi see turvalaeka haldur on, ennem kui selle mountimise kammini jõudsin rapsisn seal ka ringi ja ilmselt kustutasin juba vihahoos seal kõik ära, kuigi vaatasin praegu, et sinna on miskit asemele tekkinud, huvitav kas olen miskit nässu keeranud, näiteks üks asi mille olen ilmselt ära kruttinud kusagilt on too, et kui valin restardi jookseb arvuti lootusetult kokku... Shocked


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 12:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen kuna ka ise proovinud meiliboxi kahe erineva partitsiooni meilikliendi vahel jagada.
Ei saanudki asja normaalselt tööle.

Mida soovitada Smile

Esmased katsetused on tehtud.

Hästi õpetlik on nüüd teha uus ja värske install, ning ilma liigse rapsimiseta ja KDE wikis järge ajades asjad paika ajada.

15 a tagasi tegin ma nii mõnegi (5-7) kasutajakeskonna liigselt rabistades suht kasutuskõlbmatuks.

Eksperimenteerida on tore, kui tegemist on testmasinaga. Kui aga tegemist on töömasinaga...


Elu õpetab.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 13:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks nii ole vist õigem jah, ühe korra varemalt proovisin, mõtlesin, et äkki lihtsalt asendab vana buntu, aga hakkas automaatselt uut partitsiooni kõrvale looma, siis jätsin pooleli, seda käsitsi seadistamist vaatasin ka installi käigus, seda ei julgenud eriti näppida, - seal suur valik igatsugu failisüsteeme, millest mul pole aimugi, mida panna jne...
Windowsi all leidsin koha ülesse ja vaatasin, et suudan seal partitsioone kustutada jne, ühesõnaga kas estobuntu uninstall käib nii, et kustutan lihtsalt tolle partitsiooni ära ja lisaks on mul seal peale windowsi partitsiooni veel kaks pisikest partitsiooni, ma ei tea kas need tekkisid linuxi installi käigus, ühesõnaga kas võin need ka ära kustutada...?


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 13:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ära mingil juhul kustuta ära partitsiooni. Pigem installi ajal (live cd pealt) kustutad partitsiooni. Kui niisama kustutad, siis ei saa enam windowsisse - kustutad maha ka bootloaderi. Mul väga paljud tuttavad seda viga teinud. Installi ajal valid selle sama partitsiooni - võid selle yle formaatida ainult installeris. Linuxi vaikimis partitsioon buntulistel on praegusel hetkel EXT4 - mis on päris kiire ja minuarust ka piisavalt probleemivaba. Ära unusta teha ka saaleala-swap. Soovitan jagada süsteemi kaheks, 1 partitsioon kohaga / ja teine /home - sellisel juhul on kasutaja seaded ja dokumendid eraldi kogu süsteemist, siis ka kergem pärast süsteemivahetus kuna seaded saad alles jätta.
Edu ja soovitan lugeda õpetusi.

http://www.linuxbsdos.com/2010/11/04/how-to-dual-boot-ubuntu-10-10-and-windows-7/2/
http://www.linuxbsdos.com/2010/10/12/ubuntu-10-10-manual-disk-partitioning-guide/


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 13:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Just!

Ikka tasa ja targu.

Mõistlik ongi määrata partitsioonid käsitsi.

Enne seda aga peab endale selgeks tegema, kuidas see käib.

Ketta alguses olev NTFS pardil elav Windows võiks ikka esialgu alles jääda.

Jõudu!

Edu kah Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 14:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

et siis seal installis, ses käsitsi sättimises, kustutan ülejäänud pardid, peale windowsi oma ja siis loon kolm uut, ühe kohaks või mis iganes /boot sinna läeb siis linux siis veel ühe /home ,- need eelnevad on siis ext4 süsteemiga ja siis veel ühe pisikese svap sisteemiga, selle boot suuruseks panen siis 10giga, swap miski 4giga ja home niipalu kui üle jääb....
Palju vigu oli!? Very Happy


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 14:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
et siis seal installis, ses käsitsi sättimises, kustutan ülejäänud pardid, peale windowsi oma ja siis loon kolm uut, ühe kohaks või mis iganes /boot sinna läeb siis linux siis veel ühe /home ,- need eelnevad on siis ext4 süsteemiga ja siis veel ühe pisikese svap sisteemiga, selle boot suuruseks panen siis 10giga, swap miski 4giga ja home niipalu kui üle jääb....
Palju vigu oli!? Very Happy

Vigu oli vähe, kui üldse.

/boot parti pole vaja teha.

Windowsi jätame alles Smile

Kolm parti on:
/ 10Gb
swap 2Gb (aitab küll)
/home ülejäänud ruum.

Alglaaduri (Grub) paneme MRB-i, ehk ketta algusesse, mitte / partitsioonile.

Selline toimimine kindlustab /home paikneva Kodukataloogi säilumise ka juhtudel, mil süsteemi part (/) "segi kammitakse".

Ongi vist kõik...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 21:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eeee, - "see alglaaduri paneme..." tegi mind vähe närviliseks, et kas miskit pean tegema ses osas, või linux ise paneb...?


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 22:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
eeee, - "see alglaaduri paneme..." tegi mind vähe närviliseks, et kas miskit pean tegema ses osas, või linux ise paneb...?


Linux ise paneb. Ei hullu Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 16.12.2010, 21:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uurin veel korra, jõudsin sinna partide määramiseni ja siis, lõin korraks põnnama ja mõtlesin, et uurin veel üht asja praegused pardid on seal paar miskit pisikest swapi siis 10 gigane linux ja ülejäänud windows, ühesõnaga kui ma nüüd need ülejäänud peale windowsi ära kustutan esmajoones, siis pean vist hakkama windowsi parti vähendama, et määran talle väiksema suuruse või nii (arvestades seejuures palju mul seal ruumi on jne), muidu jääb mul ju ikkagi natuke üle 10 giga ruumi ja siis on mul oma suurepärase pardijaotusplaaniga natuke kehvasti, või tehakse seda teisiti?!
Üks küsimus veel, linuxi all ma saan kasutada windowsi parti ja faile, aga kas ma windowsi all saan ligi ja kasutada linuxi partidel olevaid faile jne?
Rolling Eyes


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.12.2010, 22:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
uurin veel korra, jõudsin sinna partide määramiseni ja siis, lõin korraks põnnama ja mõtlesin, et uurin veel üht asja praegused pardid on seal paar miskit pisikest swapi siis 10 gigane linux ja ülejäänud windows, ühesõnaga kui ma nüüd need ülejäänud peale windowsi ära kustutan esmajoones, siis pean vist hakkama windowsi parti vähendama, et määran talle väiksema suuruse või nii (arvestades seejuures palju mul seal ruumi on jne), muidu jääb mul ju ikkagi natuke üle 10 giga ruumi ja siis on mul oma suurepärase pardijaotusplaaniga natuke kehvasti, või tehakse seda teisiti?!
Üks küsimus veel, linuxi all ma saan kasutada windowsi parti ja faile, aga kas ma windowsi all saan ligi ja kasutada linuxi partidel olevaid faile jne?
Rolling Eyes

Mitu swappi? Ainult 1 on vajalik.

Hakka tagantpoolt kõike peale windowsi kustutama. Paremale vasakule siis...

Siis on vaja järele vaadata, kui palju on windowsis järelejäänud vaja kettaruumi failide tarbeks ja teha otsus, kui palju seda järele jätta.

Kui see on selge, siis saab windowsi pardile õiglase suuruse määrata.

Peale seda on järelejäänud kettaruumile juba lihtne teha vajalikud 3 parti.

/
swap
/home

Minu mälu kohaselt LiveCD grubi paigaldamist igatsorti eksootilistesse kohtadesse ei võimaldanudki.

Lõpetan nii, et enne installi oota veel päevake.

Seda selleks, et vaadata, kas minu pakutu kellegile külmavärinaid tekitab või mitte.

Äkki keegi soovib midagi tarka lisada.

Kui mitte, siis anna aga tuld Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 17.12.2010, 00:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Swape peaks olema vaid 1, kuid on võimalus kasutada korraga ka mitut swapi - pole mõtet.
Väiksed swapid kustuta maha, ja tee 1 suurem., mingi 2 gigane swap on juba päris asjalik.

Partitsioone üritada muuta maksimaalselt 3 operatsiooni jagu - rohkem pole mõtet korraga teha, võib programmi sassi ajada. Soovitan seda partitsiooni kustutamist ja kokku pigistamist teha üldse programmis -gparted live cd pealt. Alles lõpus kui asjad paigas pane setup käima ja määra partitsiooni nimed ja vormid. Soovitan kasutada EXT4 failisüsteemi see päris kindel ja väga kiire. EXT3 pidavat olema stabiilsem, kuid Ubuntu pole kõige stabiilsem distro, niiet pigem kiiruse peale minna.

Soovitan jälgida juhist :

Esiteks kustuta ära enda poolikud linuxi partitsioonid ja swapid. Seejärel vähenda windowsi partitsioone selle piirini kus tahad. -ACCEPT
Mine setupi:
Siis tee / partitsioon - soovitan jätta varuga mingi 10-12 GB. Siis tee swap 2 GB ja siis ülejäänd vaba /home. Selline on järjekord kuidas asjad toimivad kõige paremini.

Alglaaduri soovitan jätta vaikimisi. Kui on vaja muuta siis võib äärmisel juhul jätta / partitsioonile.


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 17.12.2010, 01:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nii, estobuntu uuesti peal, wifi jällegi tööle saadud jne, nüüd tegelen selle unmountimisega, ma ei tea eelmises variandis tekkis mul miski device manager menüüdesse, ilmselt peale miskeid installe, nüüd otsisin välja miski muu analoogse asja (kettahaldur) , ainult et see ei lase mind ligi, annab käivitades errori : Teil ei ole lubatud ühendada ega lahutada ühtegi failisüsteemi.
Võtke ühendust oma süsteemi administraatoriga.

olen siit sealt klõpsinu, aga nüüd kamandab ilmselt linux, kuis võimu enese kätte saan? Very Happy


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 17.12.2010, 01:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovi kasutada seda kettahaldurit administraatorina:
Kood:
sudo su
disk-manager
- või mis iganes selle programmi nimi on
Saad olla adminnina sees.

Ketast unmountida saad ka terminaliga :
Kood:
sudo umount /dev/sda1

Ketta mountimine :
Kood:
sudo mount /dev/sda1 /media/sda1


- sda1 on ainult näide, seal võib olla ükskõik mis partitsiooni nimi.

Tarkvara halduriga soovitan uurida veel erinevaid ketta programme. Disk manager oli minuarust päris hea millega sai ketast startupi automaatselt määrata. Kui on vaja automaatselt mountida ainult Windowsi ketas, siis on olemas ntfs utilities - või midagi sarnast.
Teine võimalus on kirjutada /etc/fstab faili ketta andmed sisse, aga see läeb natuke raskemaks.
Kolmas panna startupi mountimis käsk - üleval kirjutasin, kuid see nõuab minuteada igakord kasutajalt parooli mountimiseks.


Enda kätte ketta õiguse saamine on veel võimalik kui avada dolphin administraatoriga :
Kood:
sudo dolphin

Ja siis valid enda ketta ja määrad end ketta omanikuks (propertiese alt) - kuid võimalik et sellisel juhul on seal ka omad ohud ja turvakaalutlused.

Targemad võiksid täiendada.


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 17.12.2010, 01:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nüüd vist sain... Razz


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group