Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
mats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 21.02.2008
Postitused: 41

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2010, 11:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On küll väärt mõte! Aga kuidas on selle teokssaamisega?
Algajale ei tohiks eriti raske olla kui pistab CD arvutisse ja selle pealt boodib ning vähemalt mingi rahuldav süsteem tuleb ette vaikimisi, kui ühtegi korda ei pea "ei" vajutama.
Kui kollektiivil raha vaja oleks siis võiks lasta müügile juba valmis kirjutatud CD või DVD ja miks mitte salvestusega bootivad mälupulgad. Oleks väga tore pool-live CD, kodu, logi, on kõvakettal aga muutumatud failid CD peal ja boodib samuti CD.

Minu probleem partiitsioneerimesega on selle pärast, et tahtsin ühele kettale mitu süsteemi, DOS kaasa arvatud, ajada ja soovitavalt ilusasti partitsiooni numbrite järjekorras,


spott
Admin
Admin


Vanus: 39
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8798

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2010, 12:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuid siin tulebki välja see point, et tavaline Ubuntu paigaldus on juba suhteliselt OK - ja minu meelest Estobuntu paigaldus sellest ka ei erine.
Kuid kui nüüd on lihtne paigaldada juurde Estobuntu kohandamisskript, siis see teeks juba ülejäänud asjad ise ära. Kasutajal jääks ainult valida, et tahab lisada ID kaardi tuge, Eesti keele spellerit jne ja siis vajutada Paigalda nuppu ja root parool anda - ja skript paigaldakski talle vajaminevad asjad.

Ühtlasi oleks siis ka Estobuntu CD/DVD loomine lihtsam - võibolla standard süsteemi puhastada, kuid muidu lisada ainult Estobuntu skript ja olekski uus CD versioon valmis.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.10.2010, 17:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Estobuntu on mõeldud ka kõige algajamale kasutajale, siis kohandusskript (ma saan aru, et seda mõtles Spott paigaldusskripti all) sellesse suppi hästi ei istu, sest eeldab, et süsteem on juba paigaldatud. Ka pole sel juhul Live CD võimalust, mida proovides saaks julgust süsteem kettale paigaldada. Minu meelest on Estobuntu CD hea asi isegi siis, kui ta on identne Ubuntu CD-ga, millele on keelepaketid ja veel paar tühist asja peale lükatud. Võib küll öelda, et tegelikult peaks keskenduma lihtsate Ubuntu paigaldusjuhiste koostamisele, et pärast saaks ilusti kohandusskripti käima panna ja nautida, aga see on ikkagi juba mitmeetapiline tegevus, märksa keerulisem kui lihtsalt kuskilt CD saada, see loogilisel viisil arvutisse pista ja edasi juba tasapisi proovides asi ära paigaldada. Mis aga võiks tõesti olla --- paigaldusjuhis või link sellele kohe Live CD töölaual.

Samas olen nõus, et asjatundlikumale kasutajale oleks mõttekam valik kohandusskript. Samas ei võimalda see nt nii mugavalt massilist paigaldust teha.


zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 23:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oleks väga hea, kui Estobuntust kunagi luuakse LXDE versioon. Minu lemmik distributsioon on praegu Lubuntu http://lubuntu.net mis on LXDE töölauaga Ubuntu.

LXDE eelis on see, et see töötab vanematel arvutitel ja odavatel läpakatel väga hästi, oluliselt kiiremini kui Xubuntu. Kiire arvuti peal on selle kasutamine meeldiv. Estobuntu võiks just LXDE poole liikuda.

KDE'l ma ei oska siiani kõiki neid efekte maha keerata, mis on sinna sisse ehitatud ja asjatult koormavad.


peeteruin
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 18.01.2011
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 24.01.2011, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

võiks olla mingi programm millega saaks dvr i aviks või millegiks selliseks konvertida mida saaks dvdle kirjutada


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 24.01.2011, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KDE 4.5+ peaks peal olema - seal korralik activity võimalus. See remove desktop activity cachew-i menüüst keerab paljudel algajatel ekraani tyhjaks - ja siis ehmatusega tehakse reinstall. Parem-keskmine click desktopile võiks olla eelseadistatud. Näiteks keskmisega saab avada programmi loenduri või midagi analoogset. Võibolla on seda liiga palju tahetud, aga k-package kit-ile lisaks võiks olla ubuntu-software-center või mõni muu algajasõbralik paketihaldur.

Kindlasti võiks tulla veel LXDE või XFCE versioon - praegu olen märkanud et just nendel on tõlge veel piisavalt puudulik, et eestikeelset varianti oleks just sinna vaja. KDE ja Gnome on juba täiesti arvestatava tõlkega. KDE veaks näen praegu seda, et vanemate arvutitega on kiirus sama, mis Windows 7. Minimalistlikumad töölauad annaksid kindlasti tunduvalt parema kiiruse.

Broadcom wifi driverid võiks töötada juba alglaadimisel live cd pealt? See wifi mure on peamine, mis ehmatab algaja kasutaja ära.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group