Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
julla
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.02.2008
Postitused: 73

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.06.2010, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas võib viga olla tarkvaras või kusagil mujal, aga kasutades id-kaardi utiili sertifikaatide uuendamiseks on 3 korrast 2 korda ebaõnnestunud. Veakood mõlemal korral sama, peale pin 1 sisestamist teade, et ebaõnnestud ja selgitus: step 6.
Kas on veel mõtet vajadusel üritada või otsida muid lahendusi?


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 17.06.2010, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

julla kirjutas:
Kas võib viga olla tarkvaras või kusagil mujal, aga kasutades id-kaardi utiili sertifikaatide uuendamiseks on 3 korrast 2 korda ebaõnnestunud. Veakood mõlemal korral sama, peale pin 1 sisestamist teade, et ebaõnnestud ja selgitus: step 6.
Kas on veel mõtet vajadusel üritada või otsida muid lahendusi?

See on nii spetsiifiline ID-kaardi utiliidi siseasi, et seda tuleks uurida Smartlink'i inimestelt, kes seda tarkvara kirjutavad. Kui on võimalik täpselt kirjeldada, et mis juhtus ja mis tingimustel --- ja on alust arvata, et tegu on veaga ---, siis võib esitada vearaporti... Alustada võiks aga olemasolevate raportite sirvimisest. Üldiselt on see utiliit väga iseseisev tükk ega tohiks sõltuda sellest, kuidas, kuhu ja kelle poolt ta paigaldatud on. Seega on minu arust usutav, et on tõesti tegu mingi veaga.


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2010, 12:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul see jama,et uuendamishaldur ei uuenda id kaarti viskab vea teateid ette

W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/libd/libdigidocpp/libdigidocpp0_0.2.0-6svnr2788.10.04_i386.deb
404 Not Found


W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/o/openoffice.org-digidoc/openoffice.org-digidoc_1.0-23svnr2745.10.04_i386.deb
404 Not Found


W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/e/esteid-browser-plugin/esteid-browser-plugin_1.0.0-5svnr2789.10.04_i386.deb
Hash Sum mismatch


W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/e/esteid-browser-plugin/thunderbird-esteid_1.0.0-5svnr2789.10.04_i386.deb
Size mismatch


W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/e/esteid-browser-plugin/mozilla-esteid_1.0.0-5svnr2789.10.04_i386.deb
Size mismatch


W: Ei suuda hankida http://id.smartlink.ee/repo/release/ubuntu/pool/main/q/qdigidoc/qdigidoc_0.3.0-35svnr2743.10.04_i386.deb
404 Not Found


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 02.07.2010, 12:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Smartlink'is on tõenäoliselt paketivaramu uuendamine pooleli. Kui asi mõne tunniga ei lahene, siis võib teatada http://code.google.com/p/esteid/issues/list, äkki on see neil kogemata ripakile jäänud. Teatamisel võib lisada sellesama väljavõtte, teemaks tuleks märkida ilmselt midagi seoses Ubuntu repode katkiolekuga.


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2010, 19:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

to tramm: ma väga vabandan aga ma ei oska selle lehe kaudu veast teada anda. Kui ma nüüd õieti mäletan siis ta viskas mulle selle veateate juba eile õhtul ette ja praegu kui kell on 20.30.siis asi on täpselt sama.Äkki keegi teine teatab sellest ise,kes on selles vähe kogenum.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 02.07.2010, 20:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jve kirjutas:
ma väga vabandan aga ma ei oska selle lehe kaudu veast teada anda. Kui ma nüüd õieti mäletan siis ta viskas mulle selle veateate juba eile õhtul ette ja praegu kui kell on 20.30.siis asi on täpselt sama.Äkki keegi teine teatab sellest ise,kes on selles vähe kogenum.

Kusjuures mina probleemi ei tuvastanud. Värskenda esmalt oma paketinimekiri (uuendamishalduris vist nupp "Kontrolli") ja kui see ei aita, siis proovi muudmoodi oma paketihaldurit utsitada... Võib juhiseid püüda leida http://viki.pingviin.org/APT, http://viki.pingviin.org/DPKG ja äkki ka https://help.ubuntu.com/community/SynapticHowto#Troubleshooting...


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2010, 21:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tänud!!! peale värskendamist läks asi korda.


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 10:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovisin, siis Ubuntu 10.04 all. Ühe ülekande sain ilusti ID kaardiga tehtud. Järgmised katsed pani juba java koguaeg pange ja majandasin lõpuks paroolikaardiga asjad ära.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 10:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas sa kahe katse vahepeal midagi süsteemis muutsid ka? Ma pole midagi sellist küll enne kuulnud, et esimesel korral töötab ilusti, aga edaspidi enam mitte. Muidugi, juhul, kui süsteemis muudatusi pole tehtud. Mida tähendab, et "Java pani pange"? Kas tuli mõni veateade? Mis täpsemalt juhtus?


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Katesete vahepeal midagi süsteemis ei muutunud. Kui ta pidi allkirjastamiseks selle Java appleti käima tirima, siis seda ei juhtunud (Firefox pangestus ja pidi sunniviisiliselt selle välja lülitama). Samas, kui System Monitori kaudu sai Java välja lülitatud, siis hakkas tulirebane jälle tööle ja see ring pangalehel jooksma, kuid jooksma see jääbki ja midagi ei juhtu.

Aga samas ega ma kindel ei ole, et see nüüd kindlalt java viga oli. Ma veel täpselt Linuxi all ei jaga seda teemat, kuna olen pea 10 aastat Windowsi kasutanud. Ja umbes 1.a alles pingviinilisi näppinud.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui järele mõelda... Kui Firefox kasutas OpenJDK pluginat, aga Sun'i Java oli ka tervenisti paigaldatud, siis tegi mu mäletamist mööda süsteem midagi sellist. Et esimesel korral allkirjastas, siis edaspidi enam mitte. Samas kui Firefox uuesti käivitada, siis jälle allkirjastas... Et Firefox üldse enam tööle ei läinud (nii su jutust näib), seda ma sellisel viisil kogenud polegi. See võiks olla seotud pigem hoopis Firefoxi sulgemisel rippumajäämise probleemiga. Oled neid ikka vaadanud http://viki.pingviin.org/ID-kaardi_tarkvara_automaatne_seadistamine#Probleemid. Pakettide uuestipaigaldamine võiks igatahes OpenJDK asja puhul head teha. Muud hetkel ei oska öelda.

Või on asi uues Firefoxi versioonis? On teistel ka samu kogemusi?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midagi on Swed oma ID allkirjastamisega teinud. Ei toimunud eile see Ubuntu all ja täna ka Windowsi all jamasin ennast segaseks - ei toiminud. Lõpuks sain IE-ga kuidagi siiski makse tehtud.

Kas võib olla viga äkki selles uues Firefoxi liideste väljalülitamise omadusel? Sest see Java vastamine võtab Swedis tõesti ca 30s aega.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
KEt Firefox üldse enam tööle ei läinud (nii su jutust näib)


Kui Firefox kokku jooksis, siis lülitasin ta System Monitori kaudu välja. Peale seda hakkas ta jälle ilusti tööle. Aga minnes uuesti panga lehele allkirjastama jooksis ta kohe uuesti kokku ning välja sain jälle sama teed pidi nagu kirjeldasin.

Proovisin ka sedasi, et kui firefox kinni jooksis, siis lülitasin System Monitori alt java välja. Siis jooksis tulirebane probleemideta edasi ja panga lehel hakkas see java ring (või kuidas iganes seda nimetama peaks) jooksma ja rohkem ei juhtunud midagi.

Restartisin vahepeal isegi nii kindluse mõttes masinat ja kiskusin ka ID lugeja masina tagant lahti. Tulemus oli null.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma praegu proovisin ja probleeme ei olnud. Küll juhtus korra selline asi.

Täpselt millal see Firefox kokku jookseb? Kas peale nupu "Allkirjastan" vajutamist või peale allkirjastamise PIN2 sisestamist?


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 11:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
Täpselt millal see Firefox kokku jookseb? Kas peale nupu "Allkirjastan" vajutamist või peale allkirjastamise PIN2 sisestamist?


Ammu enne neid kahte jookseb juba kokku.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 12:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Millal täpselt? See lõhnab küll millegi eksootilise järele...


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kokku jookseb kogu krempel juba siin...

Image

Ei tule sinna ka allkirjastamise nuppu. Ootasin kaua ma ootasin, aga mitte essugi.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 12:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga see pole ju kinni jooksmine.

Ja proovisid kõike, mida viidatud juhistes oli soovitatud, sh ID-kaardi pakettide uuestipaigaldamist? Kui nii, siis tuleb millalgi paketid üle vaatada. Kohe pole küll kahjuks aega seda teha...


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 12:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uuestipaigaldamist ei ole hetkel veel proovinud. Eks ma millalgi katsetan ära ja teen häält.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2010, 20:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kusjuures minul hangub swedis just allkirjastamisel. Mujal allkirjastamine toimib. Loomulikult Swedi äriklienditugi ei ole midagi vastanud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group