Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 03.06.2010, 21:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul mõlemas arvutis 10.04, OpenJDK-d pole minu arusaamist pidi.
Hanguma jääb seal kus swedpankis hakkab allkirjastamise nuppu tekitama ehk mingi ringikujuline logo tahaks hakata tiirlema, siis lööb akna halliks (see compiz effekt vist).
SEB toimis.
Seal arvutis aga kus allkirjastamine töötab oli jama firefoxiga, nimelt see jäi mällu kuidagi kui nurgast x nupust sulgeda. Avada enam ei saand kuna pidavat juba töötama, siis system monitorist klõpsisin kill process (või midagi taolist eesti keelse vastega tolles arvutis).

tramm, diagnostikaraporti all sa mõtled "Estonian ID-card diagnostics" sealt need tekstid?


Andres
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 29
Liitunud: 03.09.2008
Postitused: 181

Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 03.06.2010, 22:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sulgumise jamast: http://pingviin.org/fpost58541.html#58541


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 02:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kaugeltmaalt kirjutas:
Hanguma jääb seal kus swedpankis hakkab allkirjastamise nuppu tekitama ehk mingi ringikujuline logo tahaks hakata tiirlema, siis lööb akna halliks (see compiz effekt vist).

Akna halliks viskamine on normaalne, aga kui ta selles hallusest kunagi välja ei tulegi, siis on midagi halvasti. Suhteliselt kannatlikult tuleb oodata, mõnikord võib tal ligi minut seda halli tausta minna enne, kui see komponent oma asjadega otsusele jõuab. Varem oli mul ID-kaardiga küll pidevalt nii, et jääbki halliks, aga mitte selle viimase kuu ajal, kui ma nende pakettidega olen tegelenud ja neid katsetanud.

kaugeltmaalt kirjutas:
tramm, diagnostikaraporti all sa mõtled "Estonian ID-card diagnostics" sealt need tekstid?

Jah. Kuigi mulle tundub, et need tekstid ei ütle hetkel olukorra kohta midagi kasulikku. Aga proovida võib ikka.


sedum
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 20.02.2008
Postitused: 82

Distributsioon: Ubuntu
brazil.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 06:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui mull on firefox, swedbankis enne allkirjastamist, hangunud, siis olen id kaarti korraks lugejast välja tõmband ja uuesti sisse torkand ja allkirja andmine on hakkand tööle.


pisi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2007
Postitused: 65
Asukoht: Eesti
Distributsioon: Debian / Darwin
estonia.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 07:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Andres kirjutas:


Ei ole swedpanga klient, aga nende allkirjaplugina käitumine oli mäletamist mööda nende lokaalne viga. Kui paigaldada libopensc2/opensc paketid ubuntu varamust, siis oleks kindel mats - kui firefox ikka hangub, on Swedpanga kala, kui ei hangu, siis viimase versiooni kala.

Halliks tõmbab selle pärast, et rakenduse event loop ei vasta, kuna kaardiga tegelemine on sünkroonne tegevus ja blokeerib rakenduse kuni draiver vastab (halliks minemine ja jäämine tähendab siis deadlocki....)

_________________
pisi - muidumees ja maailmaparandaja
@MartinPaljak.net

kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 11:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah, mingi libopensc3 on praegu aga seda eemaldades võtab kõik muu ka maha ju.
Pean siis kõik maha võtma siis opensc2 installima ja lukku panema ja siis muud asjad peale kuidagi. kui nad ei hakka karjuma sõtluvusprobleeme. Kuidas see lukku panemine käiski.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 12:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uus päev, parem päev Very Happy

Mul oli eile must närv üldse mitte ID-kaardi ega vaba tarkvara arendamisega seotud teemade pärast. Ei suutnud asju korralikult lahus hoida ja kui seda rahajuttu nägin keeras vindi üle. Mul on isiklikult Koolilinuksi projektist lähtuvalt väga suur ettevaatus vaba tarkvara rahaga tasustatud projektide suhtes ja oleksin pidanud oma mõtted vastavas osas lihtsalt välja tooma, mitte emotsionaalseks minema.
Leian et vaba tarkvara projektid peaksid oma elujõulisust enne tegudega tõestama kui riigilt vms raha küsima lähevad, et Vaba Tarkvara ja hea tahte osa liialt tagaplaanil poleks ning et raha küsivate aga ebaõnnestuvate projektide tõttu ei kannataks Vaba Tarkvara maine.
See siin pole nüüd kahtlustus kasutaja tramm või ID-kaardi seadistamise koodi osas vaid püüe natuke tausta selgitada.
Estobuntul oli tavakasutaja seisukohast sama funktsionaalsust pakkuv kood olemas ja ka avalikult allalaaditav, see et me seda rohkem välja ei reklaaminud on järelikult suur viga.
Nähes et keegi mõtleb raha küsida põhimõtteliselt sama asja eest mis meie varem ära teinud oleme mitte kellegi käest raha küsides ega saades läks mul kops üle maksa, paraku ennatlikult.
Vabandan selle pärast.

Rääkisime kasutajaga tramm väljaspool foorumit asjadest natuke pikemalt ja võimaluse korral esitab ta oma ettepanekud kuidas mõlemat olemasolevat koodi kokku sulatada et saavutada parim võimalik tulemus.
Kuna Estobuntu 10.04 põhise koodiga on veel mõningaid parandamist vajavaid probleeme, on reaalne võimalus et ühendatud kood ka kohe Estobuntu poolt kasutusse võetakse eeldusel et selle tegemine just liiga kaua aega ei võta.

Estobuntu meeskond võtab ka endale ülesandeks parandada oma suhtlust foorumiliikmete ja teiste asjahuvilistega.

_________________
Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 14:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väga positiivne
Mina selle rahajutu siia sisse tõin kuid üldse mitte selle eesmärgiga, et kellegile midagi maha müüa...


julla
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.02.2008
Postitused: 73

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.06.2010, 21:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib-olla pole päris see, teema, aga ei tea kuhu (ei oska ka) viga raporteerida, siis lisan siia.
Täna kui üritasin sertifikaate uuendada, sain tulemuseks mingit moodi ripakil sertifikaadid ja ees ootab teekond panka või KMA sse. Kõik sujus, küsis ilusti PIN 1 ja siis teatas uuendamine ebaõnnestus - step 6.
Või oli asi internetiühenduses, kasutasin ühendust üle mobiili, vana erikson k-750, et äkki liiga tuim, katkendlik ühendus.
Telefoni tugi arvas, et tarkvara vedas alt ja rääkis IE ja win juttu.


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 05.06.2010, 10:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

panin siis kah estobuntu varamust vist opensc2, ja pärast mingeid pakette ühekaupa sest see link hakkas estobuntu-baas paketi sõltuvust nõudma (ja mingi asi nõudis opensc3). Nüüd varamutes mul siis mingi launcpad ppa ja estobuntu. kelle paketid mul nüüd installitud on maisaagi aru. aga asi töötab igastahes jälle ka swedbankiga. seda tegi mul estobuntupakettidega juba ubuntu 9.10. Nüüd vaid ei tea kas pean kõik uuendused kinni keerama arvutil et asi ka toimima jääks igavesti.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.06.2010, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kaugeltmaalt kirjutas:
panin siis kah estobuntu varamust vist opensc2, ja pärast mingeid pakette ühekaupa sest see link hakkas estobuntu-baas paketi sõltuvust nõudma (ja mingi asi nõudis opensc3). Nüüd varamutes mul siis mingi launcpad ppa ja estobuntu. kelle paketid mul nüüd installitud on maisaagi aru. aga asi töötab igastahes jälle ka swedbankiga. seda tegi mul estobuntupakettidega juba ubuntu 9.10. Nüüd vaid ei tea kas pean kõik uuendused kinni keerama arvutil et asi ka toimima jääks igavesti.

Kui Estobuntu varamu on peal ja Smartlink'i varamu maas, siis ei nõua keegi libopensc3'e. Ilmselt polnud sa kõike Smartlink'i varamust pärinevat veel maha võtnud või oli ununenud allikate nimekiri uuendamata.

Ma arvan, et Estobuntu inimesed ei hakka ID-kaardi pakettidele juhuslikke uuendusi pakkuma, vaid jäävad nende juurde, mis on ja töötavad. Kes on n-ö "veel verest nõrguva tera" peal väljas jne, nende jaoks on ilmselt Smartlink'i varamud. Ma millegipärast arvan, et nad teevad selle Firefoxi asja suhteliselt kiiresti korda.


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2010, 09:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma kasutan Linux Mint 9 versiooni, siis millise paki ma peaks sealt alla tirima omale, et asi toimima hakkaks?


hunt_1
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.07.2009
Postitused: 318

Distributsioon: Mageia8 mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2010, 10:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise paigaldasin Linux Mint 9 selle teema esimeses postituses oleva lingi abil.
Vajalikud paketid
1. Tarkvaraallikate lisamine
2. ID-kaardi tarkvara paigaldus


Kahe vajutusega töötas.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 15.06.2010, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Rääkisime kasutajaga tramm väljaspool foorumit asjadest natuke pikemalt ja võimaluse korral esitab ta oma ettepanekud kuidas mõlemat olemasolevat koodi kokku sulatada et saavutada parim võimalik tulemus.
Kuna Estobuntu 10.04 põhise koodiga on veel mõningaid parandamist vajavaid probleeme, on reaalne võimalus et ühendatud kood ka kohe Estobuntu poolt kasutusse võetakse eeldusel et selle tegemine just liiga kaua aega ei võta.

Annan siis ka omalt poolt teada, et olen Estobuntu ID-kaardi tuge nüüd juba üle ühe nädala siit-sealt natuke sudinud ja on vist natuke lootust, et Estobuntu saab endale olemasolevate kesiste tingimuste raamides maksimaalselt korraliku ja läbimõeldud ID-kaardi toe. Samas on tõsi, et kõik see käib parajalt imelikke teid pidi, sest ID-kaardi tarkvarale puudub korralik dokumentatsioon ja soovitused, mis versioone ning kuidas kasutada. Kuna Estobuntul pole kuskil linna taga metsas mõõtmatut testijate armeed, mida eri versioonidele peale saata, siis pole ka päris selge, et milliseid versioone on kõige mõistlikum kasutada. Igatahes panin Estobuntu arendajate listis hetkel välja kolm eri ID-kaardi pakettide varianti (pluss neljas vaikimisi variant), et proovida, milline neist distro kasutajate vajadusi kõige paremini rahuldab. Katsetuste tulemused pole veel teada.

laur kirjutas:
Estobuntul oli tavakasutaja seisukohast sama funktsionaalsust pakkuv kood olemas ja ka avalikult allalaaditav, see et me seda rohkem välja ei reklaaminud on järelikult suur viga.
Nähes et keegi mõtleb raha küsida põhimõtteliselt sama asja eest mis meie varem ära teinud oleme mitte kellegi käest raha küsides ega saades läks mul kops üle maksa, paraku ennatlikult.

No ma jääks sellisele arvamusele, et Laur siin pisut liialdab. Kui palju täpselt on "pisut", seda võib igaüks ise koodipuust ajalugu sirvides uurida, aga üldiselt polnud Estobuntu ID-kaardi tuge uuendatud juba aastaid ja see tugi seisnes sisuliselt Firefoxi ebavajalike sertide lisamises ning Javale mähisteegi robustses ühekordses paigaldamises. Kogu lugu. Isegi kaardilugejat ei seadistatud. Tulemuseks oli tugi, mis ei töötanud digidoc.sk.ee portaalis, muudes kohtades allkirjastamisel avanesid igasugu ebavajalikud dialoogid, Java uuendamine lõhkus paketid, OpenSC ja OpenJDK uuendamisel tekkivaid probleeme ei tuvastatud, rääkimata ületamisest jne jne. See kõik sai nüüd natuke paremaks muditud, loodetavasti kannatab ka testimist.

Ja kui need paketid nüüd tõesti kannatavad testimist, siis kavatsen need muuta baasiks automaatseadistuse pakettidele. Mis tähendab, et ID-kaardi automaatseadistus paigaldaks osad Estobuntu paketid, aga samas teeks ise sinna juurde natuke lisatööd, mis on vajalik paigaldamise võimalikult mugavaks muutmiseks, lubaks teha diagnostikat ning vajadusel paigaldust modifitseerida (nt lubaks kõigil α- ja β-versioone armastavatel avantüristidel minna üle Smartlink'i testimisvaramu pakettidele). Vaikimisi baaspakettideks jääks Estobuntu eeldatavasti konservatiivsed ja võimalikult igast asendist töötavad paketid. Eeldusel, et nad nüüd sellisena tööle saab muidugi...

Tundub see mõistlik?


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 15.06.2010, 22:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:

No ma jääks sellisele arvamusele, et Laur siin pisut liialdab. Kui palju täpselt on "pisut", seda võib igaüks ise koodipuust ajalugu sirvides uurida, aga üldiselt polnud Estobuntu ID-kaardi tuge uuendatud juba aastaid ja see tugi seisnes sisuliselt Firefoxi ebavajalike sertide lisamises ning Javale mähisteegi robustses ühekordses paigaldamises. Kogu lugu. Isegi kaardilugejat ei seadistatud. Tulemuseks oli tugi, mis ei töötanud digidoc.sk.ee portaalis, muudes kohtades allkirjastamisel avanesid igasugu ebavajalikud dialoogid, Java uuendamine lõhkus paketid, OpenSC ja OpenJDK uuendamisel tekkivaid probleeme ei tuvastatud, rääkimata ületamisest jne jne. See kõik sai nüüd natuke paremaks muditud, loodetavasti kannatab ka testimist.


... ja mina mõtlesin, et milles asi... Arvasin, et ju see DigiDoc portaali tarkvara on ajast ja arust. Tuleb välja, et hoopis Estobuntu seaded polnud need, mis pidanuks...


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 15.06.2010, 23:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
tramm kirjutas:

No ma jääks sellisele arvamusele, et Laur siin pisut liialdab. Kui palju täpselt on "pisut", seda võib igaüks ise koodipuust ajalugu sirvides uurida, aga üldiselt polnud Estobuntu ID-kaardi tuge uuendatud juba aastaid ja see tugi seisnes sisuliselt Firefoxi ebavajalike sertide lisamises ning Javale mähisteegi robustses ühekordses paigaldamises. Kogu lugu. Isegi kaardilugejat ei seadistatud. Tulemuseks oli tugi, mis ei töötanud digidoc.sk.ee portaalis, muudes kohtades allkirjastamisel avanesid igasugu ebavajalikud dialoogid, Java uuendamine lõhkus paketid, OpenSC ja OpenJDK uuendamisel tekkivaid probleeme ei tuvastatud, rääkimata ületamisest jne jne. See kõik sai nüüd natuke paremaks muditud, loodetavasti kannatab ka testimist.


... ja mina mõtlesin, et milles asi... Arvasin, et ju see DigiDoc portaali tarkvara on ajast ja arust. Tuleb välja, et hoopis Estobuntu seaded polnud need, mis pidanuks...

DigiDoci portaali mittetöötamine pole nüüd Estobuntu seadete süü, ma ütleks, et see oli pigem lihtsalt küsimus, milleni polnud väljalaske arendamisel tol hetkel veel jõutud. Ja ma ei välistaks siiski sugugi võimalust, et DigiDoc portaali tarkvara on parajalt vildakas, sest muudes kohtades see kõige verivärskem 1.0.0 seeria plugin, mida Estobuntu oli ennist plaanitud kasutama, ikkagi töötab ja päris hästi.


JaanZorro
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 15.06.2010
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 17:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hakkasin just hiljuti kasutama Ubuntu 10.04 LTS ja Id kaardi lugeja ei hakka tööle. Tegin siinolevad uuendused ära. Installis iganes Id kaardi stuffi, aga kui vötan rakendused-tarvikud-id kaardinduse diagnost siis on seal selline kiri "SÜSTEEM: Ubuntu 10.04 LTS "lucid" 64-bitine; JAVA: JRE OpenJDK 1.6.0_18 ((ei ole)), PLUGIN Sun 1.6.0.20 (6.20dlj-1ubuntu3); FIREFOX: 3.6.3; LUGEJA: <puudub>; PAKETID: 0.3ubuntu13". Ei tunnista lugejat.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 20:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tõenäoliselt asi pole lugeja puudmises, vaid pigem utiliidi "opensc-tool" puudumises mingil põhjusel. Põhjus aga peaks justkui olema, et puudub pakett "opensc", mis peaks ID-kaardi pakettidega automaatselt paigaldatama ja ilma milleta ID-kaardi asjad kuidagi tööle ei hakka. Mis omakorda lubab oletada, et paigaldamisega on midagi muud nihu läinud, mis täpselt, ei tea. Soovitan uuesti paigaldada ja veenduda, kas kõik vajalikud paketid on paigaldatud. Selle kohta peaks ka see diagnostikavahend samuti sulaselges eesti keeles tagasisidet andma... Lihtaslt "iganes ID-kaardi stuffi" paigaldades pole muidugi ime, kui asjad lõpuks ei tööta.


mellu
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 45
Liitunud: 10.11.2009
Postitused: 21
Asukoht: Jõgeva
Distributsioon: mint 11
germany.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tea mis sellest firefoxi probleemist sai?? et ei sulgu, kui täna uuesti paigaldasin siis kõik muu töötas.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 21:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mellu kirjutas:
tea mis sellest firefoxi probleemist sai?? et ei sulgu, kui täna uuesti paigaldasin siis kõik muu töötas.

Kuna Smartlink'i inimesed pole selle peale midagi kõssanud ja Firefoxi seadetega pole ma viitsinud mängida nagu soovitas Paul777 (see tundub kaugelt vaadates liiga ehku peal lahendus), siis minu poolest on lahendus kasutada paketti "opensc2", mis on Estobuntu varamus. Kuna mul on aga plaan üldse Smartlink'i pakettide asemel Estobuntu paketid ID-kaardi seadistamise baasiks panna, siis ei hakka ma enne midagi muutma, kui Estobuntu meeskond oma ID-kaarti puudutavad otsused ära teeb. Eeldatavasti sünnib see lähema nädala vms jooksul. Kui oodata ei malda, siis võib käsitsi teha nii:

* Eemaldada kõik Smartlink'i varamust tulnud paketid (Synapticust saab tarkvaraallika kaupa sorteerides seda väga lihtsalt teha).
* Eemaldada Smartlink'i varamu tarkvaraallikate nimekirjast (või lülitada välja).
* Lisada tarkvaraallikate nimekirja Estobuntu Lucid'i varamu.
* Uuendada pakettide nimekiri.
* Paigaldada uuesti pakett "ubuntu-idkaart-paigaldus" (aga allikate paketti mitte lisada, sest see paneb Smartlink'i varamu allikate nimekirja tagasi).

Kolm viimast punkti:
Kood:
sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 8DDF0C0A
echo deb http://repo.estobuntu.org/packages lucid main | sudo dd of=/etc/apt/sources.list oflag=append conv=notrunc
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-idkaart-paigaldus


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group