Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 22.06.2010, 16:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

madisv kirjutas:
Lisaksin juurde veel ühe Elisa Mintiga pakutava modemi, see on soomekeelses Elisale ümberbränditud pakis Huawei, peal kiri Nettitikku E160E. Täishind 590 kr (odavaim mudel vist), toetab 3,6 Mbps kiirusega maksimum (mõned alternatiivid pakuvad 7 ja enam). Pakil Linuxist juttu pole, mälupulgana loetavate failide hulgas ka Linuxi asju pole, kuid Ubuntu 10.04 võtab asja lambist külge ja töötab mõistlikult.
Sama pulk töötab lambist ka Kubuntu 8.04-s, vähemalt GNOME võrguhalduriga küll.

E: vaikevaramutes leiduva KDE(3) enda võrguhalduriga ei tööta.

_________________
"Sleep, she is for the weak."



Viimati muutis v6lur 22.06.2010, 22:43; muudetud 1 kord
hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2010, 21:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kakaduu! proovisin siis järgi panin youtube käima ja mõõtsin uuesti netikiiruse ära, näitas siis 0,91 mb/s. aga selle protsessi läbiviimine võttis umbes 10min. aega. pidin vist oma 3 korda youtube-ele refresh tegema enne kui leheküljele läks. praegu kui ma juhtmega olen lippab asi normaalselt.


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2010, 00:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tähendab, juhe on arvuti ja netipulga vahel siis või?
Kui see asja paremaks tegi, siis on OK. Ikkagi levi probleem?
Mul on netipulk samuti pika juhtme otsas. Kui laen midagi internetist alla, siis allalaadimisaknast on näha seda allalaadimise kiirust, ja see kiirus on enamasti kusagil 150 Kilobaiti/sec ligidal. Megabaitideni sekundis ei ulatu kunagi. Aga sellest on täielikult piisanud ja DELFi aken avaneb umbes 5-7 sekundiga. Kuni täieliku väljalaadimiseni.
(Pentium M, 1,7 GHz)


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2010, 10:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma pidasin silmas,et juhtmega siis mul tuleb koju elioni interneti juhe. aga ma ise arvan,et viga võib olla selles,et kui pulk on tele2 oma ja kaart on elisa oma siis nende omavaheline koostöö ei suju kuidagi.äkki on tele2 panud pulgale mingi koodi või midagi sellist peale mis seda kiirust blokib.Ma ei tea ka kuidas seda teada saada kas pulgal on mingi kood peal või ei ole ja kui on siis kuidas seda lahti saada.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 24.06.2010, 05:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jve kirjutas:
äkki on tele2 panud pulgale mingi koodi või midagi sellist peale mis seda kiirust blokib.


Äärmiselt vähetõenäoline et mitte öelda välistatud (tehnoloogia peaks olema täiesti standartne). Mine kuhugile vähese kasutatavusega masti lähedusse ja proovi seal. Reklaamitakse maksimumläbilaset, mida reeglina kätte ei saa. Mõjutab, nagu mainitud, kaugus mastist ning teiste kasutajate aktiivsus (nii data kui kõned).


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 24.06.2010, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma hästi ei usu,et see vähese kasutusega masti lähedus aitab,selle pärast,et kodus näitab,et pulk on 3,5G levis. KÕUL oli nii ,et mida rohkem kasutajaid masti läheduses seda aeglasem net on. kui ma panen tele2 kaardi pulga sisse siis töötab kõik normaselt e. nii palju kui alla laadimis kiirust on lubatud nii ka ta tuleb.


madisv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 08.09.2008
Postitused: 119
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: muutub tihti, UbuntuMintiDebian'i t
estonia.gif
postituspostitatud: 03.07.2010, 14:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle tundub üha enam, et mu E160E Huawei töötab vaid 3G levialades. Igatahes kohas kus praegu Nokia telefoni kaudu (USB kaabliga arvuti küljes) istun näitab Nokia EDGE'i ja töötab, kuid Huawei ei taha kuidagi ühendust võtta -üritab, aga kätte ei saa. Kas äkki võib midagi olla mingites seadetes või selles, et Ubuntu 10.04 oskab pulka vaid 3G võrgus kasutada ja ei tunne tema EDGE võimeid ära?

A-Link 3GU töötab endiselt väga kapriisselt, vahepeal töötab, vahepeal ei tööta. Seda ka linnades, kus 3G olemas peaks olema ja Huawei töötab kenasti. Peale "väljastamist" ilmub mobiilvõrgu pakkumine Gnome'i networkmanageri (kella juures), kui võrgu ära valid, siis punane LED netipulgal muutub siniseks ja vilgub, kuid networkmanager viskab kohe, et oled lahtiühendatud. Kui veidi aja jooksul uuesti proovida, siis viskab uuesti kohe lahti ühenduda proovimata. Pulk läheb jälle punase LEDi režiimi ja kaob tagant üldse ära vähekeseks, et siis tagasiilmuda mälupulgarežiimis, millest teda peab esmalt väljastama, et mobiilvõrgupakkumine networkmanageri ilmuks.




Viimati muutis madisv 03.07.2010, 14:43; muudetud 1 kord
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 03.07.2010, 14:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

madisv kirjutas:
Mulle tundub üha enam, et mu E160E Huawei töötab vaid 3G levialades. Igatahes kohas kus praegu Nokia telefoni kaudu (USB kaabliga arvuti küljes) istun näitab Nokia EDGE'i ja töötab, kuid Huawei ei taha kuidagi ühendust võtta. Kasäkki võib midagi olla mingites seadetes või selles, et Ubuntu 10.04 oskab pulka vaid 3G võrgus kasutada ja ei tunne tema EDGE võimeid ära.

A-Link 3GU töötab endiselt väga kapriisselt, vahepeal töötab, vahepeal ei tööta. Seda ka linnades,kus 3G olemas peaks olema ja Huawei töötab kenasti.


E220 töötab küll ka koos EDGE'ga vähemalt Karmicus, Lucidis pole kindel.


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 77
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 25.08.2010, 13:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu Huawei E272 käivitub hoobilt nii Ubuntu 10.4 kui ka Fedora 13-ga. Küsib vaid sisselogimiseks SIM kaardi PIN koodi.
WinXP tahab natukene "võimlemist, et asja tööle saada....


beluugavalge
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.08.2010
Postitused: 5
Asukoht: TLN

estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2010, 17:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mure Huawei E160E netipulgaga! Ubuntu 10.4 peal ta ei tunnista seda kui modemit, ja seda usb_modeswitch ka pole seal olemas ! Ma täielik algaja ubuntus ja küsimus ka siis kohe siia , miks see asi nii raske on ubuntus?

Kas keegi võiks lihtsalt ja eesti keeles lahti seletada mida ma pean alla laadima ja juurde installima ,et see jurakas tööle saada?


mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2010, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul 10.4 peal on küll usb_modeswitch pakett:
sudo apt-get install usb_modeswitch


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 77
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2010, 13:52  postituse pealkiri:  Internetiühenduse ikoon Ubuntu ülemisel paneelil  

Kustutasin kogemata ülemsie paneeli ära. Tegin uue ja sain sinna peale ka kõik vajalikud nupudse nuppu ja praegu ei saa muidu Vodafone modemiga Netti kui pean Network Connetion'sis ära kustutama ja uuesti installeerima (Mobile Broadband).
Äkki oskab keegi ütelda kuidas saaks Internetiühenduse käiviamise ikooni ülemisele paneelile tagasi?
Tänud ette!


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2010, 01:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huawei E160E töötab Ubuntu 10.04 all tõesti. Kas ka stabiilselt tööle hakkab, ei tea - eelmise pulgaga (Huawei E180 mingi) oli küll jama, et töötas, millal ise tahtis.
Kui nüüd saaks pulga ka mõne pisidistro all käima...

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2010, 22:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ostsin ka täna Elisa Mint pulga ja..
Tarkvara on kaasas Win ja Mac; küsisin müüjalt et mis jama, miks pole Linuxi tuge. Müüja vastas et ka lausa nende IT ei anna Linuxile tuge ega soovitusi. Küsisin et kui Mac on niivõrd esindatud, siis kas ettevõte on seisukohal ning kindel et Mac kasutajaid on rohkem või on hoopis vastupidi et Linux kasutajaid on rohkem: vastus jäi tulemata.

Aga, opiks oli LinuxMint ja võrguinstaller pakkus kenasti ka valikus Elisa mobiilset internetivõrgu valikut. Tööle ta muidugi ei hakanud. Tore on rääkida et lähed sellele interneti lehele ja valid sealt seda ja seda; mida sa valid ja vaatad kui istud "pimedas", netti ju pole Smile

Õnneks oli arvutil kettaservas WinXP varundatud. XP installis pulgalt tarkvara ja peale pinni küsimist ühendati ka internet.
Peale arvuti restarti, käivitades Linuxi, töötas ka internett "lambist" Linux keskkonnas.

Kasutasin ise eelnevalt EMT ja Tele2-e mobiilset internetti üle 2 aasta, sõdisin nendega ja kiusasin õhtuti IT servist (otsenumbril). Oh jah, on nagu on. Pärast loobusin ja paigaldasin koju kaabli.
Mina arvan kogemuse najal, et tegu on siiski hädalahendiga, reisi ajal või muul sarnasel juhtumil. Kui on pea mega kiirust pausidega pooleks on super, kui läheb keskmine alla 24kb/s hakkab "king pigistama" ja kui alla 2kb/s siis on "täitsa lõpp" Crying or Very sad Sai ka rõhutud sellele, et vaat kus on miljoneid maksnud reklaamid teles ning mujal ja vaat kus on ... tegelikult..
Aga see lihtsalt on nii, ja mitte miskit...
Pikka meelt kasutajatele.


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 02.09.2010, 09:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siin olevate nippidega ei suuda mina küll Ubuntu 10.04 all oma Huawei E1752 tööle saada.


madisv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 08.09.2008
Postitused: 119
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: muutub tihti, UbuntuMintiDebian'i t
estonia.gif
postituspostitatud: 02.09.2010, 22:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

E1752 peaks just vanem ja kogenum pulk olema. Milles siis toppama hakkab?
3G võrkude alla võrgu lisamine õnnestub? Kui pulk külge ühendada, siis võrgumanageri 3G võrgud ka ilmuvad?


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 09.09.2010, 14:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tea milles probleem oli, kuid 10.04 all mina seda tööle ei saanud. Uuendasin ennast nüüd 10.10 peale ja seal pulk USB pessa ühendades pakkus seadistamist ja hakkas kenasti tööle.

See tekst on juba antud pulga all kirjutatud.


anttix
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 18.09.2010
Postitused: 18


estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2010, 23:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

madisv kirjutas:

A-Link 3GU töötab endiselt väga kapriisselt, vahepeal töötab, vahepeal ei tööta. Seda ka linnades, kus 3G olemas peaks olema ja Huawei töötab kenasti.


Üldiselt tahavad need vidinad, et masinasse oleks installtud asi nimega usb_modeswitch. Niipea kui selle peale paned,
siis hakkavad igasugused 3G modemid nagu nõiaväel tööle. Ei mingit ejecti-misega trikitamist.

Fedora 13-e all on aga selle A-linkiga ka mingi ikaldus.
Minu masina peal igastahes jääbki end "avastama".
dmesg-is jookseb kogu aeg connect ja disconnect.

Selline "päts" aitas.

Kood:

--- /lib/udev/usb_modeswitch.orig   2010-09-18 23:49:00.000000000 +0300
+++ /lib/udev/usb_modeswitch   2010-09-18 23:47:57.000000000 +0300
@@ -7,6 +7,7 @@
       sleep 1; \
       count=$(($count - 1)); \
    else \
+      sleep 1; \
       exec /usr/bin/tclsh "$0" "$@" 2>/dev/null & \
       exit 0; \
    fi; \


http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/bb/viewtopic.php?p=3332


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 29.09.2010, 20:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kusagilt oleks nagu silma jäänud, et Ubuntu all oli ka mingi programm. Millega saaks liigutatavatel andmemahtudel silma peal hoida (nagu Windowsil see pulga enda tarkvara), kuid ei suuda seda enam leida.
Oskab keegi mind rohkem valgustada?


ant87
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 6
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2010, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äsja proovitud ZTE MF100 netipulk ja töötab Ubuntu 10.10-ga iseenesest.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group