Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.07.2010, 20:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
-ordi- kirjutas:
Kui kõik seaded on ühes kohas, nt home kaustas vms.

Kasutaja teeb näiteks Gnome all paar kausta vms ja siis läheb näiteks KDE'sse ja ta ei näe neid kaustu korralikult, sest need kasutavad natukene erinevaid töölaua faile jne.

No seda valimist ma seostasingi rohkem Live-DVD'ga, kus seda probleemi poleks. Aga üldiselt, keegi ei keela kasutajal endale probleeme tekitada. Kui vaikimisi pakutakse reakasutajale võimalust paigaldada üks töölaud --- kuigi proovida saab mitut ---, siis ei tohiks mitme töölaua seadistusfailide mittetäielik ühildumine üldse mingi küsimus olla.


Jah aga see pole just kõige parem, et see niimoodi lubatud on.
Olen ise ka seda kunagi proovinud KDE + LXDE, erinevad seansid.

Millegipärast tekkis mul mõlemale töölauale tundumatuid viitasid (nt Firefoxi ikoon, mille ma panin LXDE all, oli vigane KDE all jne).

Kindlasti on võimalik need lahku ajada aga see juba tehnilisem.

Et see on siis probleem, millega tuleks arvestada, või on vahepeal midagi muutunud?




Viimati muutis -ordi- 01.07.2010, 20:50; muudetud 1 kord
obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.07.2010, 20:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Töölaudade seadistused asuvad ju eraldi kataloomades
Kood:
~.kde
~.gnome
~.lxde

või mis?

_________________
IT teenused

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.07.2010, 20:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra kirjutas:
Töölaudade seadistused asuvad ju eraldi kataloomades
Kood:
~.kde
~.gnome
~.lxde

või mis?


Aga igasuguste kataloogidega on ikka probleeme, mis on tehtud erinevate töölaudade all.

Hull mõte oli seda teavitada.

Mul on hetkel KDE's ka ~.gnome kaust.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 08.07.2010, 03:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kes hoolib Estobuntu käekäigust ja kel mahti, võiks katsetada ID-kaardi pakette, mis on plaanis kaasata peagi ilmuvasse väljalaskesse...

Katsetusvaramu: deb http://koaala.itcollege.ee/repo id-kaart-test/
(Java jaoks peab olema sisse lülitatud ka Ubuntu partnerite varamu: deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ lucid partner)
Vajalikud paketid: estobuntu-firefox-common estobuntu-idcard-signing
Lisaks võib katsetada: qdigidoc qesteidutil

Kõigi ülejäänud lisapakettidega on teatud juhtudel probleeme ja neid vist Estobuntuga kaasa ei pakendata.

Oma äraspidisel kombel on ülaliviidatud paketid minu hinnangul ID-kaardi tarkvara viimane sõna. Tegelikult on pakettide mootoriks ID-kaardi tarkvara versioon 2010 märtsikuust, mil ID-kaardi tarkvara arendajad loobusid vanast koodibaasist ja hakkasid koostama ID-kaardi pluginat uutel alustel. Kuna uue põlvkonna plugin on üldiselt veel natuke toores ja ei tööta nt http://digidoc.sk.ee portaalis, aga Estobuntu ustavad kasutajad võivad olla sellega harjunud, siis tuleb eelistada vana ja töötavat versiooni. Mõistagi on peamine küsimus allkirjastamine netipankades, mida tuleks põhiliselt testida.

Pakettides pakutava toe omadused üldiselt:

* ID-kaarti veebis kasutades ei tohiks avaneda ühtegi üleliigset akent (kui just pole tegu reaalse veaolukorraga või on kasutaja midagi poole pealt katkestanud vms);
* Allkirjasamine peaks töötama kõigis pankades ja muudel olulistel saitidel;
* Kaasa on pakendatud pankade (SEB, Swedbank) ja digiallkirjaportaalide (http://digidoc.sk.ee, http://www.eesti.ee) kasutatavad sertifikaadid, mille kinnitamisega kasutajat ei tüüdata.

Kõik kõrvalekalded ülalnimetatud kirjeldusest kuuluvad raportimisele. Raportida võib siinsamas või Estobuntu arenduslehel.

Ma ise olen kohanud sellist käitumist, aga ei oska selle asetleidmise asjaolusid täpsemalt määratleda. Kui keegi veel seda kogeb, siis tahaks kuulda, miks selline tühi aken tema arvates ilmus.

Lisaks, kui kellegi on soovi, et Estobuntusse kaasataks vaikimisi ka mõne tema poolt kasutatava teenuse sert (nt pankadest Nordea, Sampo), siis võiks vastava(d) serdi(d) edastada. Serdid leiab

Arvuti -> Eelistused -> Sun Java 6 Plugin Control -> Security -> Certificates -> Sildi alt "User" -> "Trusted certificates" ja/või "Secure Site"

Kui pole võimalik tuvastada, missugune mis asutuse sert on (need on sageli suhteliselt mõistetamatute nimedega ja ühel asutusel võib olla kasutusel mitu korraga), siis võib sealt eksportida igaks juhuks kõik serdid ja need Estobuntu tegijatele edastada. Mingit privaatset infot niimoodi avalikuks ei saa, sest seal on avalikud serdid. Serdid tekivad sinna nendega nõustumisel kasutajaliideses (nagu nt veebis digiallkirjastamise juhendi, punkt 1). Seega, kui teenust kordagi süsteemis kasutataud pole, siis vajalikke serte sealt ka ei leia. Kui korra on kasutatud, siis peaks ka serdid ilmuma.

Kogu asja tausta kohta leiab veel infot Estobuntu arenduslehelt.

Loodetavasti sai nüüd kõik õigesti. Kui mitte, siis parandage mind, palun!


madisv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 08.09.2008
Postitused: 119
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: muutub tihti, UbuntuMintiDebian'i t
estonia.gif
postituspostitatud: 08.07.2010, 13:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas tõesti ainult SEB ja Swed? Mina kasutan aktiivselt Sampo panka ja LHVd, nende serdid võiks ikka ka lisada - sügiseses reliisis töötavad nad täitsa kenasti (id.lhv.ee ja www3.sampopank.ee - sampo vist võib servut/aladomeeni vahetada soovil). Üldse peaks meie 7 panka kenasti ära mahtuma. Lõpeks, Swed ja SEB on need kaks, kes igalt makselt kümnist koguvad. Kaua me neid ikka pilpa peal hoiame, tasuta ülekanded kõigile!


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 08.07.2010, 16:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

madisv kirjutas:
Kas tõesti ainult SEB ja Swed? Mina kasutan aktiivselt Sampo panka ja LHVd, nende serdid võiks ikka ka lisada - sügiseses reliisis töötavad nad täitsa kenasti (id.lhv.ee ja www3.sampopank.ee - sampo vist võib servut/aladomeeni vahetada soovil). Üldse peaks meie 7 panka kenasti ära mahtuma. Lõpeks, Swed ja SEB on need kaks, kes igalt makselt kümnist koguvad. Kaua me neid ikka pilpa peal hoiame, tasuta ülekanded kõigile!

Kui sa eelmist kirja hoolikalt loed, siis sa märkad, et sul palutigi Estobuntu tegijatele edastada vastavate pankade serdid, et need saaks Estobuntusse lisada. Ja mitte ainult ei palutud, vaid anti selleks ka konkreetne juhend. Keegi ei ürita siin kedagi pilpa peal hoida, aga mina kahjuks neid allkirjastamise algatamiseks kasutatavaid serte ilma vastava panga klient olemata kätte saada ei oska. Nii, et palun, edasta Sampo ja LHV serdid ja kui suudad veel mõnede usaldusväärsete teenusepakkujate serdid kuskilt kätte saada, siis need ka.

Lisan veel seda, et ma ei tea täpselt, miks sügiseses väljalaskes kõik kenasti töötab. Näib, et seal lihtsalt ei küsita Java mingite sisemiste põhjuste tõttu kasutajalt korrektse juursertifikaadiga toetatud sertifikaadi lisamiseks ja pruukimiseks kinnitust (on see ikka nii, ma isegi ei mäleta enam täpselt), aga mingist ajast on otsustatud seda kinnitust küsima hakata. Kas seda kuskilt mingi võtmega reguleerida saab, ma ei leidnud. Lisaks kasutavad osad teenusepakkujaid vananenud serte, mille puhul kinnituse küsimine on justkui õigustatud.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.07.2010, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui paljud muidu kasutavad kõu modemeid ja selleks just Estobuntu rakendust (kõu-support pakk).

Kas enamasti töötavad need vaikimisi võrguhalduriga?


ihan
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 56
Liitunud: 29.05.2007
Postitused: 22
Asukoht: maa
Distributsioon: estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.07.2010, 09:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei tea, kas on lootust, et uus estobuntu ka ükskord valmis saab või peaks ikka praegu pakutava 9.10.1 peale tõmbama, et id-kaardiga allkirjastamise jälle toimima saaks.


Paul777

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 78
Liitunud: 31.12.2007
Postitused: 96
Asukoht: Tartu linn
Distributsioon: beetad,alfad,distrod
estonia.gif
postituspostitatud: 22.07.2010, 13:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

..ma tean,et iga buntuline-10.04 näiteks vötab eesti id asjanduse skriptiga külge ja allkirjasta palju kulub.ma ise praegu allkirjastan SEB pangas Netrunner 2 blacklight-iga.lihtsalt igavusest proovisin.teatab alguses vigadest aga tegelikult laeb asjanduse alla ja installib ja töötab.EStobuntu muidugi ka.. Smile


ihan
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 56
Liitunud: 29.05.2007
Postitused: 22
Asukoht: maa
Distributsioon: estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.07.2010, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah, nii ta on, kuid mul midagi rikutud ja ootan uut väljalaset, et see peale panna, parandada ei oska.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group