Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 15:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Fedora kasutaks deb-pakimajandust ja tema erinevad repod oleksid integreeritud ühtsesse süsteemi ega kakleks omavahel, siis ma seda kasutaksingi.

Samuti võiks ta olla õige natukene vähem bleeding edge.

Sümpaatne distro tegelikult.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 15:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jaa ... pikalt ja laialt räägitud siin nupude paigutuse kohta Twisted Evil
Kas siis uues ubuntus on blokeeritud nuppude ümber tõstmine. Exclamation
Siia maani ma kogu aeg tõstan neid ise kuhu tahan.... Idea Cool


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 15:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas Fedora bleeding edge on? Kas tal siis mingid vead, mis tõsiselt tahaplaanile jäetud?

Kuna ei ole Fedorasse ni süvenenud veel tekkis kohe küsimus, et kuidas need repod seal kaklevad? Sõltuvusprobleemid?


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kusjuures see distrote sisene sõda ja kaklemine on olnud ajast ja arust ning esmaselt mis pähe tulid olid fedora ja gentoo

Ega seda probleemi ei tasugi nii tõsiselt võtta, et kohe distrot vahetama hakkaks. Aga natuke laiemalt mõtlema võiks panna küll.
Lõpuks tuleb ubuntust välja nagu XP, et keera need ja need asjad kinni, uninstalli terve posu programme enne kui korralikult kasutama saaks hakata...

PS fedora on suht bleeding edge võrreldes debianiga Wink


PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oldgreeneye kirjutas:
Kuidas Fedora bleeding edge on? Kas tal siis mingid vead, mis tõsiselt tahaplaanile jäetud?

Kuna ei ole Fedorasse ni süvenenud veel tekkis kohe küsimus, et kuidas need repod seal kaklevad? Sõltuvusprobleemid?

Iga versioon on toetatud umbes 13 kuud, s.o. kuni järgmise versiooni lõpuni. See võimaldab panustada rohkem arendustegevusele. Rohkem saab lugeda siit:
http://fedoraproject.org/wiki/Releases/Schedule

Uude versiooni pannakse sisse ka beeta versioone, kui need on piisavalt stabiilsed; üldiselt on need kõik väga silutud olnud ja probleeme pole olnud. Võimalusel kasutatakse uusimat tehnoloogiat.

Sellest tulenevalt võib lugeda Fedorat bleeding edge distributsiooniks.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oldgreeneye kirjutas:
Kuidas Fedora bleeding edge on? Kas tal siis mingid vead, mis tõsiselt tahaplaanile jäetud?

Kuna ei ole Fedorasse ni süvenenud veel tekkis kohe küsimus, et kuidas need repod seal kaklevad? Sõltuvusprobleemid?


Mitte niivõrd sõltuvus, kuivõrd süsteemisisesed pakendamise probleemid.

RPM süsteemis on nii (parandage, kes soovib), et pakkide "kokku laskmiseks" on vaja n.ö. puhast süsteemi, mis seisab eraldi kasutajakontost.

Tulemusena peaks tekkima olukord, kus kasutaja isiklikud valikud süsteemi ei mõjuta.

Ehk olen valesti aru saanud (ja palun tingimata parandada, kui nii on), aga erinevates rpm süsteemi arvutites on siiski erinevate olemasolevate pakkide erinevad versioonid, mis ei ole reeeglina probleemiks, aga vahest juhtub ebakõlasid, mis kukutavad ebasobiva paki mutta.

Ja rpm-paki tekitamine kasutaja süsteemis on minu (kui lõppkasutaja) arvamuse kohaselt liigselt töömahukas.

Tulles tagasi repode sobimatuse juurde, siis on selle kohta kirjandust küll ja veel Very Happy

Mulle Fedora meeldib ja teda saab edukalt kasutada, kui viitsitakse reposid targalt valida ja vastavalt vajadusele sisse/välja lülitada.

Olles seda kasutanud, tean millest räägin.

Ja illuka huumor on täitsa omal kohal.
Võrreldes Debianiga on paljud distrod Bleeding Edge.

Ka Ubuntu ja derivaadid.

Pole targemat kogemust, kui isiklik.

Seega tuleb kuulata, vaadata, proovida ja otsustada. ISE.

Mulle Linux sobib.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud vastuse eest.

See eriti ei häiri, kui asjad silutud on. Ma hakkasin mõtlema, et võibolla ei meeldi Ubuntu peale oma suhtumise pärast ka sellepärast enam, et hakkan lihtsalt Ubuntust välja kasvama. Ubuntu ongi tegelikult ju loodud algajatele ja ei eelda eriti tehnilisi teadmisi, see aga tingib selle, et lihtsalt muud valikut pole kui panna kaasa posu programme hoolimata sellest, kas saab korralikult töötada või mitte.

Debian on küll väga stabiilne aga seal tagavad selle stabiilsuse korralikult testitud vanemad versioonid, ma siiski nii suurt stabiilsust taga ei aja, see rohkem ikka serverite jaoks.

Huvitav kui stabiilne on Ubuntu Server Edition?


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oldgreeneye kirjutas:
Ubuntus ei ole mulle kunagi need metapakid meeldinud, nendega on alati jama olnud, näiteks pakk ubuntu-desktop topib mulle Evolution e-posti klienti, mida ma ei kasuta aga süsteemi ühelt versioonilt teisele uuendamiseks on ta hädavajalik. Üllatuseks avastasin, et Fedoras selliseid metapakki vist ei eksisteeri ning süsteemi installimisel saad täpselt määrata, mida sa tahad ja mida mitte.
Natuke raske on Sust aru saada. Miks Sa kasutad metapakke, kui Sa neid ei vaja? Metapakk võtab kokku mingi hunniku pakke, et inimeste elu lihtsamaks teha. Kui Sulle see valik ei sobi, siis paigalda täpselt ja ainult need pakid, mida Sa vajad ja unusta metapakid...

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 16:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oldgreeneye kirjutas:
Tänud vastuse eest.

See eriti ei häiri, kui asjad silutud on. Ma hakkasin mõtlema, et võibolla ei meeldi Ubuntu peale oma suhtumise pärast ka sellepärast enam, et hakkan lihtsalt Ubuntust välja kasvama. Ubuntu ongi tegelikult ju loodud algajatele ja ei eelda eriti tehnilisi teadmisi, see aga tingib selle, et lihtsalt muud valikut pole kui panna kaasa posu programme hoolimata sellest, kas saab korralikult töötada või mitte.

Debian on küll väga stabiilne aga seal tagavad selle stabiilsuse korralikult testitud vanemad versioonid, ma siiski nii suurt stabiilsust taga ei aja, see rohkem ikka serverite jaoks.

Huvitav kui stabiilne on Ubuntu Server Edition?


Väga asjalik mõte.
Minu esimene distro oli Red Hat, siis Mandrake, siis Fedora, siis Debian ja lõpuks Ubuntu. Armastus kolmandast silmapilgust Very Happy

Ka mulle käib tihtipeale see n.ö. "default" programmide valik.
Ammu oleks aeg teha paljude distrote juures ilma "metapakkideta" plaaditõmmised, mis lasevad ise valida sealjuures võimalusega süsteemi täpselt sellisena uuendada, nagu ta parasjagu on.
Pean DEB süsteeme silmas.

Ja selle tõttu ma reeglina ei uuendagi, vaid lasen puhtalt peale.

Kellele ema, kellele vanaema.

Edu, vanarohesilm!

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 18:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sai asi ette võetud ning Fedora 12 installitud Smile


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 18:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui jama tuleb, siis võid PM saata Smile

Samas võid kõiki RPM distroid kasutavaid kodanikke piinata Very Happy

Peabki uurima, et olla tasemel.

Siinjuures pean nüüd tänama Pingviini administratsiooni (küll on kole väljend), et selline suhtuskeskkond meil üleüldse olemas on.

Panen südamele ühe lihtsa asja.

Enne uute repode lisamist ja lisatavate muudatuste hindamisel Ole Palun Tähelepanelik Very Happy

Võib juhtuda, et ta muuhulgas pakub mingite põhisüsteemi puutuvate pakkide uuendamist. See on paha märk.


Muidu on Fedora ikka täitsa Muzi. Smile

Ilus, asjalik, suht iseteeninduslik. (Kui õnnestub oma riistvara tööle saada)

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paistab teine päris ilus olevat, midagi pruunile ja lillale värvile vahelduseks Smile Proovisin hetkel flashi peale panna aga see pakubki just üsnagi palju sellist, mida paistab siiski mitte vaja minevat, jätan selle mõneks teiseks korraks.


rents
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 89
Asukoht: Võru
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 28.03.2010, 18:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Kui Fedora kasutaks deb-pakimajandust ja tema erinevad repod oleksid integreeritud ühtsesse süsteemi ega kakleks omavahel, siis ma seda kasutaksingi.

Täpselt selle pärast ma Fedorast kunagi loobusingi, kuigi näiteks Ubuntu pakihaldur tundub Archlinuxi pacmaniga võrreldes jube uimane ja aeglane.

Alustasin Ubuntuga, mis muutus õige pea liiga igavaks ja uuendamine oli tüütu. Siis tuli segase repomajandusega Fedora, mis püsis üllatavalt pikalt isegi, aga uuendamine oli endiselt tüütu. Lõpuks ja võimalik, et ka viimaseks, Archlinux oma mahuka wiki ja rolling-release süsteemiga. Viimane tähendab siis seda, et puudub vajadus 2 korda aastas kogu süsteemi uuendada. Selle asemel tulevad uuendused vähehaaval ja igapäevaselt (lisaks üsna bleeding-edge, kuid mitte ebastabiilne).


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.03.2010, 20:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

rents kirjutas:
Lõpuks ja võimalik, et ka viimaseks, Archlinux oma mahuka wiki ja rolling-release süsteemiga. Viimane tähendab siis seda, et puudub vajadus 2 korda aastas kogu süsteemi uuendada. Selle asemel tulevad uuendused vähehaaval ja igapäevaselt (lisaks üsna bleeding-edge, kuid mitte ebastabiilne).

Nii hakkan vist kuskilt kapist toorikut otsima.

http://www.neowin.net/news/ubuntu-implements-units-policy-will-switch-to-base-10-units-in-future-release
Nüüd siis ka kümnend süsteemis ketta suurus. Minu meelest leidis sama muutus macil ka aset umbes aasta eest. Nüüd juba ubuntu hakkab ahvima maci. Confused

_________________
Hyva päiva!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group