Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2010, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olgu nupud nuppudeks, ega ma asja nii sudamesse ka ei võtnud, omaarust mainisin oma esimeses postituses, et kõik sealt ei pruugi kindlasti tõsi olla. Aga lihtsalt häiris pisut suhtumine, üks näide: Estobuntu tegijad koguvad arendusettepanekuid. Milleks nad neid koguvad? 1)Selleks, et teada saada millisena näeksid hea meelega teda kasutajad 2)kui nad seda ei teeks, siis poleks Estobuntu arendamisel eriti mõtet, sest tarkvara tehakse ikka kasutajate jaoks. Ubuntu puhul tekkis ju enamvähem sama moment, nii nagu sellest blogipostituses viidatud linke uurides selgus, et kommuun peatuumiku tehtud otsuste üle eriti arvamust avaldada ei saa, selleks peab kindlasti kuuluma sinna meeskonda, Nad oleks võinud siiski natuke sellega arvestada ja panna töölaua sätetesse ise vastava valiku nuppude koha määramiseks, mitte et selleks peaks paigaldama lisa programmi, et teha see üks toiming. Piisaks ju ühest komboboksist? Muidugi on tõesti asi lahendatav ka ühe käsuga.

Nagu ma olen aru saanud on need nupud paigutatud vasakule selleks, et paremale poole teha ruumi ning hakata katsetama seal mingit uut innovatiivset lahendust, üsnagi hea argument aga nad võiksid hoopis Gnome 3 ära oodata ning siis nende nuppudega tegelema hakata, sest ei pruugi ju täpselt teada, mida Gnome meeskond on valmis meisterdanud, nii palju ma tean, et tulekul on Gnome shell, mis kaotab endise menüü ning paneeli.

Üheks põhjenduseks on toodud harjumuse suurt jõudu, mille pärast nuppude asukoha üle kurdetakse, miks peab siis Linuxis olema nagu Windowsis ja Macis, võiks siis ju näiteks kogu akende kujundust muuta: nupud asetada hoopis alla vasakusse või paremasse nurka ning öelda, et kui ei meeldi siis pead tõesti ise ümber tegema kuid siis poleks eriti mingit sarnasust Windowsi ja Maciga juba alguses ning tuleks ümber harjuda.

See viimane lõik on lisalugemine, sest ma ei kujuta isegi ette, kuidas näeks aknad välja siis kui nupud oleksid akende all Very Happy


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2010, 23:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
kyng kirjutas:
Võib-olla natuke teemaväline küsimus, aga kas keegi teab mingit juhendit, kuidas Ubuntut käsurealt paigaldada otsast lõpuni?


Kas Google'ist tõesti ei leidnud ?


Ilmselt põhjus minu andetuses, aga kusjuures ei leia jah. tohutult õpetusi sellest kuidas terminlis programme paigaldada, terminal algajatele jne.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2010, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mitmeid erinevaid paigaldusjuhiseid igale maitsele

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2010, 23:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kyng kirjutas:

Ilmselt põhjus minu andetuses, aga kusjuures ei leia jah. tohutult õpetusi sellest kuidas terminlis programme paigaldada, terminal algajatele jne.


Ma ei ole eriline buntu asjatundja, aga mulle tundusid küll esimesed Googl'i otsingutulemused sobivad. See ja see võib-olla.

_________________
Image

v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 00:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
... ka mina ei saa aru, et MILLEKS seda vaja oleks?
Et pöörata Linuxi-usku Windowsi-kasutajatest Mac'i-ihalejaid, kes juhuslikult astuvad sisse trendikas kaubanduskeskuses asuvasse Ubuntu esindusse? (Täiuslikus maailmas... Laughing )

P.S.
Nagu ma kuskil juba mainisin, siis minule see uus kujundus meeldib, vasakpoolsed nupud samuti (kuigi mitte selles järjekorras, nagu nad vaikimisi on, ja järjekorra muutmine teeb nad koledaks).

_________________
"Sleep, she is for the weak."

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 00:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis te muretsete, et nupud vales kohas. Mul pole kubuntul üldse miskipärast nuppe ega aknakaunistusi hetkel Smile Ja tagasi ka pole saanud, ehkki enda arvates kõikvõimalikud konfifailid maha tapetud, stiile muudetud jne jne Smile. Kõik kde dialoogid üle ekraani, päris lõbus. Mingi netbook editioni - hariliku kubuntu vahel jeblamise tulemus ilmselt (see tekitab veel mitmeid muidki häireid, nii et kui pole isu kubuntu siseeluga lähemalt tutvuda, pole kubuntu-netbooki mõtet lihtsalt testimise mõttes proovida).

Beetale anname andeks.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 00:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Mis te muretsete, et nupud vales kohas. Mul pole kubuntul üldse miskipärast nuppe ega aknakaunistusi hetkel Smile Ja tagasi ka pole saanud, ehkki enda arvates kõikvõimalikud konfifailid maha tapetud, stiile muudetud jne jne Smile. Kõik kde dialoogid üle ekraani, päris lõbus. Mingi netbook editioni - hariliku kubuntu vahel jeblamise tulemus ilmselt (see tekitab veel mitmeid muidki häireid, nii et kui pole isu kubuntu siseeluga lähemalt tutvuda, pole kubuntu-netbooki mõtet lihtsalt testimise mõttes proovida).

Beetale anname andeks.


Sa saad selle ju välja lülitada (plasma-netbooki).


tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 01:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Mis te muretsete, et nupud vales kohas. Mul pole kubuntul üldse miskipärast nuppe ega aknakaunistusi hetkel Smile Ja tagasi ka pole saanud, ehkki enda arvates kõikvõimalikud konfifailid maha tapetud, stiile muudetud jne jne Smile. Kõik kde dialoogid üle ekraani, päris lõbus. Mingi netbook editioni - hariliku kubuntu vahel jeblamise tulemus ilmselt (see tekitab veel mitmeid muidki häireid, nii et kui pole isu kubuntu siseeluga lähemalt tutvuda, pole kubuntu-netbooki mõtet lihtsalt testimise mõttes proovida).

Beetale anname andeks.


Nii kaua kui pildi ette võtab on kõik hästi Very Happy


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 01:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:

Sa saad selle ju välja lülitada (plasma-netbooki).


Vot sellest väljalülitamisest asi alguse saigi (vähemalt ma nagu mäletan, et plasma-netbookil seda jama ei olnud, aga krt teab, ega kindel ei saa olla, et oleksin tähele pannud Smile). Mul on kuri kahtlus, et ta suudab mingid skeleton failid üle kirjutada.

Aga küll ma selle lahendet saan, kui mõni teine päev jälle aega jamada. Akende sisu ju olemas, klahvikombinatsioonid niikuinii pähe kulunud, kellele neid lisavidinaid veel vaja on Smile

edit: ehhhee, aknakaunistused kadunud üksnes maksimeeritud akende korral... Aina põnevamaks läheb.


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 12:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma väga ei tormaks nende nupukeste pärast distrot vahetama. Ega ka teistes distrotes see elu oluliselt lillelisem pole.

Mis mind tegelikult Ubuntu juures kõige rohkem häirib, on vigade parandamise äärmiselt pikk aeg.
Tüüpiline keiss mis minuga juhtunud on.
* Leian mingi äärmiselt häiriva bugi, mis ei lase korralikult Ubuntut kasutada, teen launchpadi raporti.
* Läheb vähemalt mitu kuud enne, kui mõni arendaja bugi läbi loeb. Vahepeal on juba kümned inimesed jõudnud bugi confirmida.
* Väga suure vedamise korral paketi haldaja leiab vea ja parandab selle ära või on see uues versioonis parandatud.
* Võiks eeldada, et nüüd keevitatakse pakett valmis ja releasitakse fix, aga ei. Parandatud versioon jõuab heal juhul jägmisesse versiooni, mis pole veel beeta staadiumiski. Jääb selline mulje, et releasitud distrotes parandatakse ainult kriitilisi turvaauke.

See on siis valge tsenaarium. Must tsenaarium tähendab seda, et programmi arendaja on täielikult igasugusele suppordile käega löönud ja teda enam üldse ei koti. Ometi pakutakse seda paketti rahumeeli edasi. Hea näide on näiteks mysql-admin. Väga vana programm juba, millele pole aastaid uut releasi tulnud. Enam vähem iga teise kliki peale annab core dumped ning veateadetele ei reageeri juba aastaid mitte keegi.

Minu järeldus oleks see, et kui tahetakse kommertstarkvaraga võistelda, siis peab ikkagi kvaliteedi suhtes märksa karmim olema. Endalgi vähemalt 5-6 paketti sellist alati peal, mis on ise sortsust kokkukompileeritud, sest paketis esineb mõni äärmiselt häiriv viga, samas uut paketti ka ei releasita.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2010, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
-ordi- kirjutas:

Sa saad selle ju välja lülitada (plasma-netbooki).


Vot sellest väljalülitamisest asi alguse saigi (vähemalt ma nagu mäletan, et plasma-netbookil seda jama ei olnud, aga krt teab, ega kindel ei saa olla, et oleksin tähele pannud Smile). Mul on kuri kahtlus, et ta suudab mingid skeleton failid üle kirjutada.

Aga küll ma selle lahendet saan, kui mõni teine päev jälle aega jamada. Akende sisu ju olemas, klahvikombinatsioonid niikuinii pähe kulunud, kellele neid lisavidinaid veel vaja on Smile

edit: ehhhee, aknakaunistused kadunud üksnes maksimeeritud akende korral... Aina põnevamaks läheb.


Kui muud üle ei jää, siis kustuta KWini seadistused.

Ise ma lasin üldse selle plasma netbooki maha, muidu vinge aga liiga toores veel.


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 10:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nuppude paigutus pole pole probleem - probleem on Shuttleworthi suhtumine, vt ubuntupingviinist Que vadis Ubuntu?


asjameez
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 34
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 12:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arvomagi kirjutas:
Nuppude paigutus pole pole probleem - probleem on Shuttleworthi suhtumine, vt ubuntupingviinist Que vadis Ubuntu?

Selle lugemine pani tõsiselt mõtlema distro vahetuse peale...


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 12:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei leidnud enda jaoks ühtegi argumenti miks peaksin hetkekski mõtlema distro vahetuse peale.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

the Microsoft way vs the Shuttleworth way Razz vahet enam väga palju pole Smile

_________________
Image Image Image

klaabu
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 23.03.2009
Postitused: 12
Asukoht: tallinn
Distributsioon: ubuntu 10,10
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 13:02  postituse pealkiri: Cool (teema puudub)  

imre kirjutas:
Ei leidnud enda jaoks ühtegi argumenti miks peaksin hetkekski mõtlema distro vahetuse peale.


sama siin Cool aga elame näeme

vau esimene postitus siis Laughing


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 13:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Need, kes ise oma suhtumist kujundada ei suuda, sõltuvadki teiste arvamustest.

Alati säilub võimalus teha Ubuntu põhjaga (näiteks Estobuntu) distro metapakkidest sõltumatuks (vabaks) ja ise valida, kui palju ja mida üldse paigaldatakse.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 13:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

liiga lühinägelikult võtata seda probleemi. kommertsmaailmas läbi löömiseks tuleb ka kommertsmaailma keeles ja reeglite järgi toimida, muidu jäävad sinu jaoks paratamatult paljud uksed suletuks.

loomulikult ei tohi oma kasutajatest üleliia kaugeneda, kuid teatud kadu tekib igal juhul sest juba see idee, et plaanitakse kommertsmaailma rohkem integreeruda, pole paraku paljudele vastuvõetav.

ma siiski vaataks seda "probleemi" distantsiga ja ei laseks ennast liialt intrigeerida. esimesed sammud antud suunas loovad paraku alati rohkelt vahtu, mille tagant on raske õigeid asju märgata. ma usun, et see kära vaibub õige pea ja asjad loksuvad üsna iseenesest paika tagasi.

kõige hullem, mida üldse teha saaks, oleks alustada populaarseima linuxi distributsiooni sisest kodusõda. seda vaid kogu kommertsmaailm ootakski, et saaks kahjurõõmsalt parastada ja näpuga näidata kõigele sellele, mida peetakse praegu vaba tarkvara eelisteks.


tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 13:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
the Microsoft way vs the Shuttleworth way Razz vahet enam väga palju pole Smile


või Jobs Very Happy
Kaua sa ikka raha alla laod. Mingil hetkel peab hakkama kuidagi tagasi ka teenima. Heategevusega leiba lauale ei too.
Lisaks leian, et tasuliste teenuste sisse põimine võib populaarsust ka tõsta, kuna inimloomuses on selline haige mõtlemine, et kui millegi eest raha küsitakse, siis peab see ka midagi väärt olema.


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.03.2010, 14:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ilmselt kõige hullem, mis sellise suhtumise juures juhtuda võiks on Ubuntu jagunemine kaheks versiooniks:

1)Vabavaraline nigela toega versioon (millest Canonical eriti ei hooli)
2)Tasuline kommertstoega versioon

Just suhtumises ongi küsimus

Eks nad muudavad siis ilmselt ka oma lubadust

The Ubuntu promise

* Ubuntu will always be free of charge, along with its regular enterprise releases and security updates
* Ubuntu comes with full commercial support from Canonical and hundreds of companies from across the world
* Ubuntu provides the best translations and accessibility features that the free software community has to offer
* Ubuntu core applications are all free and open source. We want you to use free and open source software, improve it and pass it on.


Ubuntus ei ole mulle kunagi need metapakid meeldinud, nendega on alati jama olnud, näiteks pakk ubuntu-desktop topib mulle Evolution e-posti klienti, mida ma ei kasuta aga süsteemi ühelt versioonilt teisele uuendamiseks on ta hädavajalik. Üllatuseks avastasin, et Fedoras selliseid metapakki vist ei eksisteeri ning süsteemi installimisel saad täpselt määrata, mida sa tahad ja mida mitte.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group