Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2010, 22:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Sa Sandri soovitusi järgisid, siis pead lõpuni minema ja hoolitsema selle eest, et ka Su foorumisoft teaks, et ta peab edastama UTF-i. Kui näed täpilisi viimati mainitud kujul, siis see tähendabki, et andmebaasist tulevad täpilised õigel kujul, aga foorumisoft arvab ikka, et tegemist on latin1/iso-8859-1-ga. Kuna vbuleltini ei tea, siis ei oska juhatada, kas saab selle muuta foorumi kesksest häälestusest või template'ide päistest. Tõenäoliselt on ikka esimene variant ka olemas.

_________________
Kõike hääd,
WK

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 09.03.2010, 22:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://mansurovs.com/tech/converting-vbulletin-to-utf-8
siin ka üks õpetus


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 11:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi nüüd nii kaugel, et lahmib mul pidavalt duplikaate mis esinevad DB-s (#1062 - Duplicate entry 'praegu' for key 2 ) olen eemaldanud käsitsi juba neid päris palju ...tüütu ühekaupa vast on ka selle tarvis miski kaval nipp?

Korra sain juba ka omal selle täpitähe jama korda ja kõik tundus ok. Aga kuna see eelnev oli kõik katsetus siis pärast seda otsustasin, et lasen FTP-ga kah kõik uue seisuga failid ülesse ja impordin sam sseisuga DB kah kohale nuid sanderi antud õpetuse järgi mis toimis kenasti Wink aga nüüd siis see pidev dublikaatide jama...tundub, et neid palju veel....

illukas vaatasin/uurisin ka sinul linki ja nagu ma aru saan eeldab see ju shelli kasutamist...nagu eelpool mainisin siis mul sellele alal täiesti kogemused puuduvad ja selle selgeks tegemine võtaks jälle tohutu aja ja arvan, et mul pole seda asja ikka nii pidevalt vaja (meibi nüüd pärast seda kunagi aastate pärast jälle...aga võibolla ei vaja enam ültse )

Loodan hetkel sanderi antud õpetuste järgi asja korda saada...hetkel tundub veel asi olevat nende dublikaatide taga korras. Kuna 214-st tabelist jõuab 196 ära importida ja siis algavad need dublikaatide jama. See dublikaatide jama on vb_word tabelis (miski sõnade tabel) ja sealt edasi tulevad veel ühe lisamooduli tabelid mis ei tohiks enam probleemi tekitada.

Siis seega küsimus, et kuidas kavalalt ja kiirelt eemaldada/fiksata dublikaadid?


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 12:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Siis seega küsimus, et kuidas kavalalt ja kiirelt eemaldada/fiksata dublikaadid?

SQL-is aitab:
select distinct .. from ..

Uude veergu või uude tabelisse:
insert into .. select distinct .. from


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 13:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Asi nüüd nii kaugel, et lahmib mul pidavalt duplikaate mis esinevad DB-s (#1062 - Duplicate entry 'praegu' for key 2 ) olen eemaldanud käsitsi juba neid päris palju ...tüütu ühekaupa vast on ka selle tarvis miski kaval nipp?

Korra sain juba ka omal selle täpitähe jama korda ja kõik tundus ok. Aga kuna see eelnev oli kõik katsetus siis pärast seda otsustasin, et lasen FTP-ga kah kõik uue seisuga failid ülesse ja impordin sam sseisuga DB kah kohale nuid sanderi antud õpetuse järgi mis toimis kenasti Wink aga nüüd siis see pidev dublikaatide jama...tundub, et neid palju veel....

illukas vaatasin/uurisin ka sinul linki ja nagu ma aru saan eeldab see ju shelli kasutamist...nagu eelpool mainisin siis mul sellele alal täiesti kogemused puuduvad ja selle selgeks tegemine võtaks jälle tohutu aja ja arvan, et mul pole seda asja ikka nii pidevalt vaja (meibi nüüd pärast seda kunagi aastate pärast jälle...aga võibolla ei vaja enam ültse )

Loodan hetkel sanderi antud õpetuste järgi asja korda saada...hetkel tundub veel asi olevat nende dublikaatide taga korras. Kuna 214-st tabelist jõuab 196 ära importida ja siis algavad need dublikaatide jama. See dublikaatide jama on vb_word tabelis (miski sõnade tabel) ja sealt edasi tulevad veel ühe lisamooduli tabelid mis ei tohiks enam probleemi tekitada.

Siis seega küsimus, et kuidas kavalalt ja kiirelt eemaldada/fiksata dublikaadid?


vb_word näib olevat mingi otsingu indexi tabel, et kas vb admin sisaldab äkki mingit võimalust otsingu index uuesti genereerida, sellisel juhul võiksid selle tabeli ilma datata üle kantida ja uues süsteemis siis indexi uuesti luua..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 15:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

SUURED-SUURED-SUURED TÄNUD kõigile abilistele...sai siis lõpuks asi ära kolitud ja täpitähed õnnelikult tagasi. Pole veel suurt jõudnud üle vaadata ja kontrollida kas on ka veel miskeid imelike anomaaliaid aga eks näis ja loodan parimat.

Toimetasin siis järgmiselt.

Kõigepealt tühjendasin ära otsingu indexi ja tegin DB backupi vanast servust. Seda kõike vBulletini admini paneelis vastavate vahenditega.

Siis konvertisin järgmiste käskudega SQL faili
Kood:
iconv -f iso-8859-1 -t utf8 -o uus.sql vana.sql
sed -i 's/CHARSET=latin1/CHARSET=utf8/g' uus.sql

ja lihtsalt importisin phpMyAdminis selle.

Nagu eespool soovitati ka ära muuta charset=ISO-8859-1 siis seda kahjuks ma pole veel jõudnud teha aga kõik vähemasti esmapilgul toimib. Tagasis siis kõik eelnevad täpikad ja kõik toimib ka uute postituste sisestamisel.

Ei oska hetkel muud öelda kui korra veel TÄNADA abilisi Wink


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 15:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hmm, see võib küll näiliselt toimida, aga see tundub poolik, lisaks esimesele sed'ile peaks ikka ka teine vajalik olema ja samuti on ikka vajalik ka meta väljas asi ära muuta..

ma ei ütle, et järgmine väide 100% tõele vastab, aga hetkel jääb mulje, et andmeid baasis hoitakse küll utf8's, aga baasist võttes ja sinna tagasi sisestades käib konvertimine iso-8859-1'ga.. ja see on lühidalt öeldes õnnetus, mis ootab juhtumist..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 17:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei hilisemaid õnnetusi pole vaja..praegu odavam neid ennetada kui hiljem akiruda kui kõik töö ja vaev on peetis Very Happy

Ok selle meta muutsin utf8

Sa Sander mõtled seda teist käsku sellena: --> sed -i 's/SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci/SET utf8 COLLATE utf8_estonian_ci/g' uus.sql

Eespool kus sa mulle seda hiljem soovitasid ja kus ma ka näitasin DB sisu siis see oli mul tehtud phpMyadminis ja kahjuks seda sql-i ei õnnestunud mul mingi nipiga imortida uute DB-sse. See sisaldab jah seda swedish_ci osa. Aga see mis mul bulletini admini osas on backupina tehtud siis see ei sisalda seda swedish_ci osa. Vaatsin just otsinguga üle selle faili mille importisin ja hetkel töös on...et siis järelikult pole vaja mul seda teist käsku kasutada enam ?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 17:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ühtki collate rida enam pole?

igal juhul kui vaadata uut lehte, siis leian selle lähtekoodist endiselt selle rea:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-1" />

seal peaks olema UTF-8

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 18:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sry, pistsin valele reale selle UTF-8 nuid on see lähte koodis kenasti sees ja muutus ka kohe täpitähed kogu lehel
Kood:
T�hja-t�hja


ja ikkagi on jah sql-is see read;

extension` varchar(20) CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_bin NOT NULL DEFAULT

ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=83 DEFAULT CHARSET=utf8;


et siis tuleb ikkagi see teine käsk lasta--> sed -i 's/SET latin1 COLLATE latin1_bin/SET utf8 COLLATE utf8_estonian_ci/g' uus.sql


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2010, 18:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pigem siis juba utf8_estonian_ci ka asendada utf8_bin kui esimene seda on, samuti vaata varem viidatud linki vb konvertimise kohta, käsurealisi lähenemisi sealt jälgima otseselt vist ei pea, kui sul just pole pilte baasis, aga just see, kuidas peale seda muuta ka adminis kodeeringu asi ning pärast seda install kausta abil upgrade teha, see peaks su probleemi ehk lahendama..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 00:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Confused ei mina sellega hakkama ei saa..proovinud nii ja naa..ei oska seda shelligi käima ajada cpanelis. Vahtinud ka googles erinevaid õpetusi..no ei ole ma sellise süsteemiga sina peal.

Pakun 5$ alertpay raha Wink (rohkem pole ausõna hetkel võin hiljem lisa kanda kui lisa tekib) kes ajaks selle asja korda. Ei tahaks eriti seda asija "lonkama" kah jäta kuna on palju magamata öid ja palju aega sinna raisatud.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 09:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

cpanelit ei ole ju vajagi shelli kaudu käiata.. kui mul oleks mingi ligipääs kopeeritavatele andmetele, siis saaksin nendega nii palju mängida, et sulle juhendi luua, kuidas sa täpselt pead käituma, et asi toimima saada..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ookei, vajad ligipääsu kindlasti uues serveris phpmyadminile siis vajad seda DB sql faili mida importdin sinna? (Uploadin selle siis näiteks upload.ee-sse)

Kas on vaja veel ligipääsu uues servus bulletini admincp osale? On mingit ligipääsu ka tarvis vanale servule(phpmyadmin, vbulletini admincp jne)

Anna teada täpsemalt teada ja ma teen ligipääsud?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 11:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tee baasi dump vanas servus ja paki kokku sisu failid koos dumbiga ühte tar'i näiteks, laadi see kumbagi oma serverisse üles ja pane mulle privasse link.. muid ligipääse mul esialgu vast ei lähe vaja..

kuskile upload.ee peale küll oma dumpi ära pane, seal on siiski kasutajate info sees, mida mõni karvane käsi pruugib omaks rõõmuks ära kasutada..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 11:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
tee baasi dump vanas servus ja paki kokku sisu failid koos dumbiga ühte tar'i näiteks, laadi see kumbagi oma serverisse üles


DUMP... see tähendab andmebaasi SQL backupi ju??? (see on mul ühtse kujuna ja pole seal teisi faile)

Või siis vajad ka kogu FTP sisu (kogu portaali faile)?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2010, 11:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah, sql backup + vb failid, nii et saaksin oma servu peal läbi mängida vajalikud toimingud, mis utf8'le üleminekuks vajalikud

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group