Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 08:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Nojah, kas see just Red Hati stabiilsus on, mul 2 Debianiga põhiserveri uptime praegu üle 650 päeva. Ja nii vähe sellepärast, et oli vaja elektriasju ümber tõsta Wink

üldiselt võib vist öelda, et ega väga vahet pole, mis distro serverina all on, serveri tasemel ilma X-i ja muu kolata jooksevad enamus vist riistvara kõngemiseni.. olgu ta siis debian, red hat või mõni nende derivaat

wk kirjutas:

PS. Kas ma saan õigesti aru, et enam pole võimalik 2-le eri inimesele 2 eri vastust järjestikku postitada?


eeldus vist kuhugi sinna nurka on jah, et kasutataks ühte postitust per kasutaja, aga samas olen märgand, et sellest suudetakse ka siiski mööda jalutada..

_________________
Image Image Image

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 08:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Mõlemad on RPMi põhised, CentOS Red Hatist hargnenud, PC LinuxOS jälle Mandrivast.


Ärge ajage pada. CentOS ongi RedHad Linux Enterprise. Lähtekood on sama. Ainuke vahe on selles, et RedHat ei toeta seda ja CentOS-il ei ole õigust kasutada RedHati kaubamärki. Kui tahate korralikku kommertstuge, siis ostke Enterprise.

Samas meeldib RedHat-il omalt poolt lisada igasugu "featuresid" mida teistel Linuxitel ei ole ja tänu sellele on tal äärmiselt halb ühilduvus teiste projektidega. Neil on pidevalt häda igasugu draiveritega. Mingi natukenegi korralikuma raidi kontrolleri jaoks draiveri leidmine on täielik õudusunenägu- suvaline BSD toetab neid kontrollereid juba otse kernelis. Ma väga kahtlen, et teil üldse õnnestub ise näiteks kerneli valmis kompileerida CentOS-il.

Täiesti isiklik arvamus on, et CentOS on saast.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 08:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei ütleks, et CentOS nüüd täielik saast on, samas pole ta ka päris otsene Red Hati kloon, sest CentOSi meeskond teeb siiski asjale ka oma mugandusi juurde.. pealegi nii palju kui oma kogemus näitab, siis selline raudvaralise raidi kontrolleri tugi hakkab minevikku kaduma, seda just suurema serveripargiga ettevõtetes, kus liigutakse virtuaalkeskkondade suunas ja enamus servereid ei pea enam raidiga ise tegelema..

lisatud: hmm, kui ma nüüd ei eksi, siis draiverit vajav raidi kontroller pole küll asi, mis väga uhke on.. minuteada nimetatakse sellist asja fake raidiks, kas mitte? Rolling Eyes olen ise ühe sellise jamaga kokku puutunud ja kuskilt irc'st teadjamatelt inimestelt tuli selle kohta koledat sõimu ja soovitati mitte kasutada seda draivereid vajavat kräppi..

_________________
Image Image Image

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 10:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
lisatud: hmm, kui ma nüüd ei eksi, siis draiverit vajav raidi kontroller pole küll asi, mis väga uhke on.. minuteada nimetatakse sellist asja fake raidiks, kas mitte? Rolling Eyes olen ise ühe sellise jamaga kokku puutunud ja kuskilt irc'st teadjamatelt inimestelt tuli selle kohta koledat sõimu ja soovitati mitte kasutada seda draivereid vajavat kräppi..


Ei, ma räägin ikka konkreetselt raudvaralisest raidi kontrolleri draiverist. Proovige installida CentOS-i mõnele 3Ware, Adaptec, LSI või IBM raidi peale ja saate aru millest ma räägin. Isegi Debianiga on samad probleemid.

"Fake raid" võite leida ainult mingitelt wuffelfirmadelt nagu Asus, Gigabyte, jne. Korralikel serveri emmedel on ikkagi korralikud draiverid.

Oma Inteli serveri plaadil s3210shxl, mida kasutan tööarvutina, seadistasin sisseehitatud raidi peeglisse ja testisin seda päris tõsiselt. Suvaliselt kõvakettalt toite või andmekaabli tagant ära tõmbamisega töötas masin kenasi edasi ja lasi raidi uuesti sünkroniseerida ilma kärata, kui ketta tagasi panin.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 11:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

enamustel kontrollerite tugi on ammu juba kernelis olemas, ei ole mingit lisa draiverit vaja, 3ware puhul kindlasti.
Hardware raid kontroller tahab samamoodi draiverit saada nagu iga riistvaraline asi siin ilmas. Juhul kui ta ei taha siis on see moodul kernelis olemas ja kõik on ok.

Fake raidist ärme siinkohal räägi, need sellised poolpidused, lihtsam juba md-raid-iga teha


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 14:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
XFCE network manager on mulle suht nutuse mulje jätt, KDE ja Gnome'i asju saab kasutada küll, aga applette mu arust mitte. Wifi jaoks võib kasutada WiCD-d

Mis appletti sa mõtled? Kas paneeli vidinaid?
Kui jh, siis on võimalik kasutada gnome paneeli vidinaid kasutades xfce4-xfapplet-plugin nimelist pakki.
Ise olen päris pikalt kasutanud xfce-d ja olen nende funktsioonidega päris ära harjunud.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 15:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:
wk kirjutas:
XFCE network manager on mulle suht nutuse mulje jätt, KDE ja Gnome'i asju saab kasutada küll, aga applette mu arust mitte. Wifi jaoks võib kasutada WiCD-d

Mis appletti sa mõtled? Kas paneeli vidinaid?
Kui jh, siis on võimalik kasutada gnome paneeli vidinaid kasutades xfce4-xfapplet-plugin nimelist pakki.
Ise olen päris pikalt kasutanud xfce-d ja olen nende funktsioonidega päris ära harjunud.

Neid ma mõtlesin jah, KDE omi küll eelkõige.

_________________
Kõike hääd,
WK

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 16:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui on vaja kasutada KDE paneeli vidinaid, siis saab ju Xfce paneel ja muu värgendus plasma vidinatega.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2010, 20:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, aga siis on Xfce juba väga küsitava väärtusega, MTAK.

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group