Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2010, 18:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Akna pealkiri võiks teises järjekorras olla.
Hetkel: Pingviini Web :: Vaata teemat - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama?
Soovitav: - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama? :: Pingviini Web :: Vaata teemat
Pealkirja algus võiks sakis näha olla. Hetkel ei suuda paljude sakkide korral orienteeruda.


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 23.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2010, 18:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku - Kui sa arvad, et ma klubiinimene olen ja sellepärast tumedat negatiivis teemat soovin, siis paned sa rängalt mööda, esiteks ei käi ma klubides, sest tänapäevane klubimuusika ei istu mulle sugugi mitte(mille tõttu ma vahel ennast päris üksikuna tunnen), teiseks näen ma sündumisest saadik ainult natuke oma vasakust silmas ning valget kirja mustal taustal on mul hõlpsam lugeda.

Ma pakkusin need teemad lihtsalt välja.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 08.04.2010, 21:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:
Akna pealkiri võiks teises järjekorras olla.
Hetkel: Pingviini Web :: Vaata teemat - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama?
Soovitav: - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama? :: Pingviini Web :: Vaata teemat
Pealkirja algus võiks sakis näha olla. Hetkel ei suuda paljude sakkide korral orienteeruda.
Veel parem oleks "Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama? :: Pingviini Web". See "vaata teemat" esiteks ei sobi sinna stiili poolest (peaks olema "teema vaatamine" või ka lihtsalt "teema") ja teiseks on see lihtsalt tarbetu.

_________________
"Sleep, she is for the weak."

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2010, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida mina sooviks näha...
1. Kindlasti seda, et "Viimased teemad" oleks olemas ka viide - mis teemagruppi alla ta kuulub. Sest postituste pealkirjad on nagu on.
2. Samuti võiks Navigatsiooni paneelis orienteerumise, visuaalselt silmale, lihtsamaks -selgelt eristatavaks teha. Ainult üksi boldi kasutus... on minu arust vähe. Samuti võiksid enim kasutatavad asjad seal olla (alagruppidena) üleval pool.
3. Foorumit võiks jagad ka rohkem alagruppideks ehk nt. "raudvara" võiks jagada juba - graafikakaardid, helikaardid, võrgukaardid, rüperaalid ja miks ka mite eeepc. Et oleks kergem algajal otsida.
Algajate jaoks võiks rohkem otsingumootori kasutamise õpetusi jagada, näiteks viidata alafoorumi parameetri kasutamise võimalusele otsinguks.
4. viimane idee -(see on küll hullumeelne idee) oleks lisada postituste hindamise. Muidugi mitte selliselt nagu mujal on - kes tahab see ka hindab, vaid hindeid saaks nt panna ainult vanad pingviinid (muidugi see eeldab et ainult lobisemise oskuse eest ei anta seda). Mis see annaks! Ideaalis oleks see hea, kui otsimisel ei peaks lugema igasugust omavahelist arutelu, vaid leiaks konkreetse lahenduse (ettepaneku). Sellise parameetri võiks lisada otsingu häälestamisel. Peale selle oleks ka lihtsam viki jaoks materjali otsida. Kuskil ma sellisel ülesehitusele sattusin.
Igadahes soovin jõudu sellel üllal tegevusel.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2010, 08:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:

Jutt võiks käia alates 10 alapunktist milles oleks kirjeldus elementaarsetest käskudest, sobivatest programmidest, programmide lisadest ja pluginatest, leitud vigadest ja tõrgetest. Asi oleks modereerimise all ja seega puhastatud kujul andmepank, kuhu jääksid vaid teiste poolt kinnitatud/heaks kiidetud lahendid ja arvamused.
Ehk kokkuvõttes tekiks midagi uut ja pidevalt uuenevat Linuxi ABC sarnast.


need õpetused ja asjad peaks siiski vikis olema, mida kõigil on õigus paremaks muuta..

Valdur55 kirjutas:
Akna pealkiri võiks teises järjekorras olla.
Hetkel: Pingviini Web :: Vaata teemat - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama?
Soovitav: - Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama? :: Pingviini Web :: Vaata teemat
Pealkirja algus võiks sakis näha olla. Hetkel ei suuda paljude sakkide korral orienteeruda.


paremaks muudetud..

_________________
Image Image Image

filx
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 26.03.2010
Postitused: 17

Distributsioon: Debian GNU/Linux sid/experimental + kde
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2010, 09:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust tundub Pingviini väljanägemine ning ehtius aastast 2005. kui sellised portaali tüüpi lehed olid popid. Mu mõte võib ulme olla aga leht võiks iseenesest lihtsama välimusega olla nagu Joomla eesti leht on: http://www.eraser.ee/
Võrrelege nüüd Pingviin sigrimigrist esilehte ning Joomla oma. Kummas saab kiiremini ülevaate toimuvast ning kummas on lihtsam navigeerida?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2010, 10:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peale mõtlemist ja kaalumist tahaks tõesti Pingviiniga suurema uuenduse ette võtta. Esmalt siis kolimine phpBB3 peale, kuid suurema muudatuse tahaks teha esilehe ja profiiliga. Seda selleks, et anda Pingviinile uuem hingamine. Et uus Linuxi kasutaja siia sattudes ei ehmataks ära 2005 aasta portaali nähes Smile Võtaks malli Facebookidelt ja teistelt uuema aja nähtustelt.

Seega ootaks linke phpBB3 nendele lisadele, mis võiks lisada. Lisaks - kuidas võiks ümber ehitada Pingviini esilehe? Näiteks nagu http://phpbb.com enda esileht. Või siis nagu http://ubuntu.com
Ka meie linux.ee on väiksema uuenduse läbi viinud.


Selles osas on sul õigus.

Paar korda on nüüd käinud mõte läbi pingviini foorum phpBB3 peale kolida ja esilehele mingi uus kujundus teha. Mulle meeldib, et uudised ja foorumi viimased teemad kohe esilehel on kuvatud, kuid kindlasti tahan, et uudised oleksid ka samas foorumi teemadeks. Näiteks WordPressi põhileht, mis kuvab teatud foorumite teemasid....


filx kirjutas:
Minu arust tundub Pingviini väljanägemine ning ehtius aastast 2005. kui sellised portaali tüüpi lehed olid popid. Mu mõte võib ulme olla aga leht võiks iseenesest lihtsama välimusega olla nagu Joomla eesti leht on: http://www.eraser.ee/
Võrrelege nüüd Pingviin sigrimigrist esilehte ning Joomla oma. Kummas saab kiiremini ülevaate toimuvast ning kummas on lihtsam navigeerida?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 28.05.2010, 17:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ka meie linux.ee on väiksema uuenduse läbi viinud.

Linux.ee uueneb varsti jälle, siis kui drupal 7 stabiilseks saab, mis hinnanguliselt võiks juhtuda suve teises pooles.
Huvitav oleks neid pingviiniga tihedamalt omavahel siduda, milleks ettepanekud teretulnud (nagu ka kujunduse jmt osas).


medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 28.05.2010, 20:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas linux.ee'd ja pingviin.org'i ühele ja samale lehele ei saaks suunata? St. et Eestis oleks üks korralik linux'i lehekülg ja kõik toimiks nagu ühte. (Ühe projekti jaoks rohkem tööjõudu).

Ning kas uudised ja foorum ei võiks nt. olla sel viisil eraldatud, et foorum on nagu praegu, aga uudised on eraldi blokk, kus saaks kommeteerida omades foorumi kasutajat nagu enamikes blogides?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.05.2010, 20:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

medieval kirjutas:
Ning kas uudised ja foorum ei võiks nt. olla sel viisil eraldatud, et foorum on nagu praegu, aga uudised on eraldi blokk, kus saaks kommeteerida omades foorumi kasutajat nagu enamikes blogides?


See oli üks asi, mille vastu ma kunagi just sõdisin. Nimelt võib vahest mõnest uudisest välja kasvada elav arutelu, kuid siis ei kajastaks seda foorumi otsing.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 29.05.2010, 07:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
See oli üks asi, mille vastu ma kunagi just sõdisin. Nimelt võib vahest mõnest uudisest välja kasvada elav arutelu, kuid siis ei kajastaks seda foorumi otsing.


Kas seda kuidagi nõnda ei oleks võimalik teha, et uudis on sisuliselt küll foorumi postitus aga erineva disaini/templatega.

Ning ma arvan, et enne kui hakata tegema uut disaini esilehele, tuleb panna paika struktuur: st. mis esilehel on ja mis ei ole jne. Sest praegu on sel päris palju asju ning need disaininäited(ubuntu.phpbb) nõuaksid nagu puhtust. Iseenest mulle meeldib praeguse esilehe struktuur, lihtsalt saab ju natuke seda kaasajastada, aga minuarust võiks põhimõte ikka samaks jääda.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 29.05.2010, 15:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KISS!!!!

keep it simple and stupid


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 06.09.2011, 20:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KERBER kirjutas:
4. viimane idee -(see on küll hullumeelne idee) oleks lisada postituste hindamise. Muidugi mitte selliselt nagu mujal on - kes tahab see ka hindab, vaid hindeid saaks nt panna ainult vanad pingviinid (muidugi see eeldab et ainult lobisemise oskuse eest ei anta seda). Mis see annaks! Ideaalis oleks see hea, kui otsimisel ei peaks lugema igasugust omavahelist arutelu, vaid leiaks konkreetse lahenduse (ettepaneku). Sellise parameetri võiks lisada otsingu häälestamisel. Peale selle oleks ka lihtsam viki jaoks materjali otsida. Kuskil ma sellisel ülesehitusele sattusin.
Igadahes soovin jõudu sellel üllal tegevusel.

Stack Exchange stiilis (vt ka http://pinu.ee/) formaat on tehniliste küsimuste puhul väga hea asi. Parimad vastused on kättesaadavad kohe alguses. Kindlasti oleks vaja ka saada asju lugeda ajaloolises järjekorras. Võimalik, et võiks teha eraldi formaadid tehniliste küsimuste ja niisama arutelude/uudiste jaoks (või vähemalt eraldi vaikimisi sorteerimise parameetrid).

Viki ja foorumi paremale integreerimisele võiks ka rõhku panna, mõlemad võiks rohkem ja paremini üksteisele viidata. Hetkel ei leia inimesed elementaarseid viki asju üles ja küsivad neid foorumis. Äkki enne küsimuse sisestamist tehakse väike otsing vikis ja pakutakse vastuseid? Äkki peaks saama valida postituse tegemisel nt viki kategooria või artikli, millega see küsimus kokku kuulub?

Ka võiks kaaluda Pingviini viki ja Kuutõrvaja ühendamist, et rohkem materjali oleks koos ja korraga otsitav. Suure ühendviki teemad on vist kuluaarides juba aastaid õhus. Vikide koostajad ja haldajad leiavad, et dubleerimine on Eesti mastaapides kurjast. Võiks mõtelda ka mingisugusele integratsioonile Vikipeediaga.

filx kirjutas:
Minu arust tundub Pingviini väljanägemine ning ehtius aastast 2005. kui sellised portaali tüüpi lehed olid popid. Mu mõte võib ulme olla aga leht võiks iseenesest lihtsama välimusega olla nagu Joomla eesti leht on: http://www.eraser.ee/
Võrrelege nüüd Pingviin sigrimigrist esilehte ning Joomla oma. Kummas saab kiiremini ülevaate toimuvast ning kummas on lihtsam navigeerida?

Kujunduse osas arvan samuti. Suurem kiri, lihtsam loetavus, vähem sigrimigri. Soovitaks minimalistlikke tööriista- ja ikooniribasid, rohkem hüpikmenüüsid vms. Silmarahu mõttes.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2011, 07:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
Kujunduse osas arvan samuti. Suurem kiri, lihtsam loetavus, vähem sigrimigri. Soovitaks minimalistlikke tööriista- ja ikooniribasid, rohkem hüpikmenüüsid vms. Silmarahu mõttes.

Toetan Trammi.
Tavaliselt kasutan veebilehitsejat väljalülitatud piltidega.
Olen alati imestanud, kui lahkesti raisatakse ekraani ruumi laiade tühjade äärte,
lahmakate ikoonide jms peale - kuni selleni välja,
et olen käinud lähtetekste nügimas ja ise kompileerinud asju, mis mul pidevalt ekraanil.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.09.2011, 20:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Igasugused ettepanekud on alati teretulnud, kuid asi jääb aja taha.
Tahaks tõesti, et ka wiki oleks paremini integreeritud - see tähendaks, et foorumi otsing peaks kohe ka wikit hõlmama. Ka peaks ja võiks tänapäeval paremini olla sotsiaalmeediad kajastatud ja ka välimust kõvasti uuendatud. Kas selleks kõlbab aga ainult phpBB platvorm, seda ma öelda ei oska.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 14:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suurim puudus on hetkel "mobiilne liides".
Tehnika areneb, mobiilsed seadmed igal tehnikahuvilisel taskus jne. Kuid praegust Pingviini nt telefonist sirvida ei ole just meeldiv, rääkimata postitamisest jne.

Lühidalt tahan ütelda, et uue põhja otsimisel tuleks alustada lahendustest, kus data ja kasutajaliides on eraldatud (API).
Et meil oleks nö andmekandja (soovitatavalt võimalikult universaalne) ja selle lehitsemiseks/täiendamiseks vajalikud kasutajaliidesed (alustuseks kas või lihtsalt seesama www).

Pidage mind kelleks tahate, aga see aeg, kus vaieldi lehe kujunduse juures oleva triibu paksuse üle (1px vs 2px) on möödas, loeb ainult sisu ja selle lihtne kättesaadavus ning lihtne töötlemine. Kas mingi pealkiri on sinise või kollase taustaga, see pole tähtis.

_________________
PS! Vanaisale ei saa Linuxit peale lasta.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 16:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga on ettepanekuid - et mis avatud lähtekoodiga (see on kindel nõue) platvormi vaadata?
Ka ise tunnen, et kas puhas phpBB on ikka see tänapäeval, mida vaja läheks.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 19:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle nurga alt vaadates on Drupal just see.
Muuhulgas, linux.ee uuenes lõpuks Drupal 7-le. Lugupeetud Spott ja kõik teised on väga teretulnud uudistama. Oli mõte teha sinna natukene planet.gnome.org-i moodi blogilaadne asi, väljanägemise näidis kah: http://linux.ee/blog/1


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.10.2011, 05:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

phpBB on küll Drupaliga seotud, kuid MediaWiki osas tundub mul asi kahtlasem - seda nii hästi integreerida ei saa

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

U2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 11.04.2007
Postitused: 63

Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 07.10.2011, 18:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks ettepanek ka minu poolt:

Pingviini portaal võiks kuvada kalendrit linuxiteemaliste ürituste kohta. Google Calendar oleks selleks väga sobiv. Usun, et paljud kasutavad seda ja saaksid selle mugavalt oma kalendriga siduda.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group