Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 09:36  postituse pealkiri:  Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama?  

Taas kord hakkab pävekorrale tõusma Pingviini phpBB platvormi uuendamise küsimus.
Kuid taas kord on vähemalt minu jaoks küsimus - mida siis täpsemalt vaja on?
Kunagi sai portaal püsti pandud ühe nägemusega - eesmärgiks oli uudiste jagamine, aktiivne foorum ja et kõik nad oleksid omavahel korralikult seotud. Et ei oleks topelt sisselogimisi, et uudiste kommentaarid oleksid siiski foorumi teemad jne.

Nüüd siis ootaks tagasisidet ja teiste arvamusi, mida peaks Pingviin endas sisaldama.
Ühes ma arvan, et kõik on nõus - foorum peab olema Smile Kuid mis peaks veel olema - albumid? Blogid?
Sest just Teilt saadud info põhjal saaks mingi uue platvormi koos vajaminevate moodulitega kokku panna. Samas - et ei oleks kaasas selliseid "kellasid ja vilesid", mida vaja pole.

Tegin selle teema ka 14 päevaks üldiseks teadaandeks.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu



Viimati muutis spott 28.05.2010, 10:43; muudetud 1 kord
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 09:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no ma ei ole kindel, kas seda portaali kesta ümber on nii väga vaja.. ka ei ole ma 100% kindel, et albumit on väga vaja..

mida ma aga kindlasti foorumi juurde tahaks on see, et korralikult saaks jälgida lugemata teemasi.. hetkel on see upi2db asi väga hea.. vähemalt sama heas seisus peaks see säilima..

üldiselt olen ma mõelnud, et hädakorral ajaks ka ainult foorumiga ära, aga see peaks siis endiselt olema võimeline end viki kasutajatega ka siduma..

_________________
Image Image Image

sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 09:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
no ma ei ole kindel, kas seda portaali kesta ümber on nii väga vaja.. ka ei ole ma 100% kindel, et albumit on väga vaja..

mida ma aga kindlasti foorumi juurde tahaks on see, et korralikult saaks jälgida lugemata teemasi.. hetkel on see upi2db asi väga hea.. vähemalt sama heas seisus peaks see säilima..

üldiselt olen ma mõelnud, et hädakorral ajaks ka ainult foorumiga ära, aga see peaks siis endiselt olema võimeline end viki kasutajatega ka siduma..

+1

_________________
PS! Vanaisale ei saa Linuxit peale lasta.

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 10:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mindgi rahuldab präegune portaali täielikult. Ei näe hetkel midagi sellist mida oleks kindlasti vaja eemaldada/lisada...jätkame samas vaimus ja usun, et me kõik oleme edasi rahul ja õnnelikud, et meil selline kena koht on olemas.
Igaljuhul veel kord Spott-ile tänu ning kiitust sellise koha loomise ja üleval pidamise eest, see on lihtsalt super koht siin.
Ei kujutaksgi hetkel ette kui seda poleks olemas...kaugel ma siis oleks pingviinimaailmas Wink


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Foorumiteemade lõpus on link "Pane sellele teemale järjehoidja" - kuskil nähtaval võiks olla link/nupp, millele vajutades neid järjehoidjaid ka näha saab Smile

Muus osas +1 Sander85 jutule.

_________________
"Sleep, she is for the weak."

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 11:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihhkel kirjutas:
Foorumiteemade lõpus on link "Pane sellele teemale järjehoidja" - kuskil nähtaval võiks olla link/nupp, millele vajutades neid järjehoidjaid ka näha saab Smile


selle ma omaarust lahendasin mingi hetk sellega, et portaali avalehel vasakul paanis Isiklik all on link olemas.. mis teemat kasutad? Rolling Eyes

_________________
Image Image Image

v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 11:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
mihhkel kirjutas:
Foorumiteemade lõpus on link "Pane sellele teemale järjehoidja" - kuskil nähtaval võiks olla link/nupp, millele vajutades neid järjehoidjaid ka näha saab Smile


selle ma omaarust lahendasin mingi hetk sellega, et portaali avalehel vasakul paanis Isiklik all on link olemas.. mis teemat kasutad? Rolling Eyes
Aa, on tõesti Smile
Ei osanud sealt otsida ja niisama polnud silma jäänud, kuna ei satu portaali-poolele kuigi tihti.

_________________
"Sleep, she is for the weak."

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 11:36  postituse pealkiri:  Re: Mida peaks uus Pingviin sisaldama/võimaldama?  

spott kirjutas:

Kuid taas kord on vähemalt minu jaoks küsimus - mida siis täpsemalt vaja on?
Kunagi sai portaal püsti pandud ühe nägemusega - eesmärgiks oli uudiste jagamine, aktiivne foorum ja et kõik nad oleksid omavahel korralikult seotud. Et ei oleks topelt sisselogimisi, et uudiste kommentaarid oleksid siiski foorumi teemad jne.


Foorum on oma ülesehitusega püstitatud ülesande täitnud (ja isegi ületanud).

Kui hakata lisama albumeid (mida saab ka väljast sisse linkida) ja blogisid, siis valgub asi laiali ja muutub raskesti hallatavaks.

Vajadusel võib sisse ja välja linkida ükskõik mida põnevat.

Kõik sõltub vajadusest.

Möönan, et Foorum ei ole piisavalt "multimeediline". Kas ta peaks olema?

Ei tea.

Sellisel juhul peaks hakkama mõtlema mitte foorumi formaadi uuendamisele, vaid tuleks kaaluda täiesti uue formaadi loomist.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 12:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

milleks parandada midagi, mis pole katki ? pingviin paistab igas mõttes üsna hästi toimivat. polegi nagu eriti midagi, mille kallal väga norida või mis tunduks vajavat lausa karjuvalt ümber tegemist. mõnes aspektis võiks funktsionaalsust täiustada, kuid kõik see oleks pigem pisiasjad, mis ei nõuaks küll terve keskkonna ümber tegemist.

kui siin avaldati arvamust, et portaali poleks vaja, siis sellega ei saaks küll nõustuda. portaal on kui tiitelleht kogu keskkonnale ehk nagu fuajee kontorihoones, mis esindab kogu hoonet ja kust saab hoone kasutamise kohta ülevaate ja juhised.

multimeedia võimaluste lisamisega oleks mina ettevaatlik. atraktiivsust võivad nad küll lisada, kuid ma eeldan, et seda siiski mitte kasutamismugavuse ja praktilisuse arvelt.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 12:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no kui antud lahendusel on mingi probleem küljes, siis see, et mootor pole enam toetatud ja ka utf8 tugi tundub siit ja sealt longavat ning vajab pidevat silumist..

muus osas ei näe ma hetkel ise ka mingit vajadust uue järele.. PHP6 on veel kauge tulevik ja kuni asi töötab, seni võiks ta ju ideeliselt edasi käia..

_________________
Image Image Image

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 12:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

keskmine pingviini kasutaja, ei tea neist asjadest midagi Smile

samas, teinekord on vanade ja tuntud probleemidega siiski lihtsam tegeleda, kui n+1 uue probleemiga, mille põhjuseid, tagamaid ja lahendusi, tuleb alles avastama hakata.

mitte, et ma üritaks siin mingit tagurlikku poliitikat ajada aga ma leian, et kui kapitaalselt uuendada, siis peab sellel olema ikka mingi väga selge eesmärk ja kasutegur sees ehk midagi peab muutuma oluliselt paremaks.

hetkel mina, kui tavakasutaja, eriti ei hooma, mida oluliselt paremat võiks anda uuele platvormile üleminek.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 12:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:

mitte, et ma üritaks siin mingit tagurlikku poliitikat ajada aga ma leian, et kui kapitaalselt uuendada, siis peab sellel olema ikka mingi väga selge eesmärk ja kasutegur sees ehk midagi peab muutuma oluliselt paremaks.

hetkel mina, kui tavakasutaja, eriti ei hooma, mida oluliselt paremat võiks anda uuele platvormile üleminek.


Sellele ma õrnakoeliselt vihjasingi.

Asi hetkel toimib. Äärmiselt hea on tulevikuvisoon ja mulle tundub, et seda Spott silmas pidaski.

Seega - kas Foorum endisel moel või midagi MultiBultilisemat?

Mina olen Foorumiga päri.

Kõik MultiBulti võib siin rahulikult olemata olla.

Samas oleks tark arvastada ka seda inimsegmenti, kes seda MultiBultit eeldab.

Eeldusel, et Pingviinile tekivad tulevikus igatsugu huvitavad lisaväärtused, mida mina ei vaja, aga osad vajavad.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 12:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mootori toe puudumine on tõsisem probleem kui uued "lastehaigused".
Mitte toetatud tarkvara ei tohi turvalisuse põhjustel avalikus võrgus (antud juhul siis Internet) kasutada!

_________________
Image

Arvi

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 02.06.2009
Postitused: 54

Distributsioon: Xb
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 13:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingeid väga suuri muutusi ei teekski.
Ainult mõned pisiasjad.
Foorumi/portaali max. laiuseks paneks mingi 1200px.
On mõõtmed proportsioonis ja mõni kirjutab ilma reavahetuseta kogu teksti ja siis loe seda vasakult paremale a'la 1920px Very Happy.
Mulle meeldib portaal + foorum kooslus.
Alati tulen alguses portaali ja vaatan uudiseid ning siis liigun edasi foorumisse.
Tõsi mõned asjad võiks isegi eemaldada.
Näiteks galeriid ja eraldi lingiboks.
Põhimõtteliselt kõik vajalikud lingid peaks olema juba vikis esindatud.
Seega eraldi seisvalt pole sel mõtet.
Eriti kui vaadata seda väikest kogust mis seal praegu on.
Siis on portaalis olemas selline asi nagu shoutbox mis mulle tundub natike vales mõõdus ja vales kohas.
Ma ei tea kas siin on võimalik aga ideaalis peaks ta olema eraldi moodulina (näiteks selline) portaali keskel enne/peale uudiseid
kuhu saaks siis kiirelt kraaksatada mõne hea lingi või lihtsama küsimuse esitada.
Muud nagu ei hakanudki esialgu silma. Smile


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 13:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Mootori toe puudumine on tõsisem probleem kui uued "lastehaigused".
Mitte toetatud tarkvara ei tohi turvalisuse põhjustel avalikus võrgus (antud juhul siis Internet) kasutada!


Absoluutselt!

Ja siis vaatame ikka natukene kaugemale? Smile

Peale selle teadvustamise.

Spotti mõte on asjakohane.

Mina käsitlen Pingviini, kui info ja arvamuste vahetamise kohta.

Ehk peaks Pingviin tõepoolest kuhugile edasi liikuma?

Seda ei ütle õnneks minusugune "saurus" vaid sõna võiks olla noorematel.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 13:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

neid "lastehaigusi" ei maksaks alahinnata, kui sellepärast terve keskkond mõnda aega maas või ebameeldivalt käitub, võib see huvi pingviini vastu jahutada tublisti.

samas, mis puutub uutesse kasutajatesse ja neile pingviini atraktiivsemaks tegemisse, siis ei maksaks üritada üle oma varju hüpata. pingviin on just nii huvitav, kui huvitav on teemakohane maailm. mingite kirevate iluvidinatega meelitamine on vaid odav populaarsus ja kaldub minu nägemuse järgi pingviini ideest juba natuke kõrvale. samas, kui need vidinad aitavad olemasolevat kuidagi paremini esile tõsta, välja tuua, mugavamalt kasutatavaks muuta, siis mine sa tea ...

praeguse arutluse käigus on välja koorunud 2 üsna erinevat muutmise teemat:

1. keskkonna atraktiivsemaks muutmine;
2. vana, toetuseta mootori, välja vahetamine uue vastu.

esimene on selline üldisem, millel ilmselt pole mingit tuld takus ja seda võib vaikselt lumepallina veeretada.

teine tundub aga üsna konkreetne ja vältimatu, mille peaks ilmselt enne läbi viima, kui üldse esimese kallale on mõtet asuda. maakeeli väljendudes, ei ole ju mõtet hakata vanale koerale uusi trikke õpetama, kui viimane on kohe hinge heitmas ?!


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 13:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peamine probleem ongi just selle toetuseta mootori väljavahetamine.

Näitlikult võib tuua sellise olukorra.
Meil on praegu autoks mitmeid aastaid vana Volvo, koos igasugu kellade ja viledega (elektri aknad, tagaklaasi soendused, elektrilised istmed jne). Kuid tal mootor vajab järjest enam ja enam hooldust ja natuke juba koliseb ka. Seega varsti võib ta täiesti kokku joosta.
Kuid ainult uut mootorit enam ei saa.

Seega tuleb minna autosalongi ja tervenisti uus auto osta. Kuid seal pannakse ette paber, et valige nüüd, mis lisasid soovite ja mida mitte. Sellises konfiguratsioonis autot nagu praegu - sellist enam pole. Nüüd on kõik ise valikuga, mida tahad ja mida mitte.

Loodetavasti saite mu mõttest aru, kuhu sihin ja mis ettepanekuid ootan. Oleks meie praeguse süsteemi phpBB 2 phpBB 3-le kolimine mingi lihtne asi oplnud, siis oleks seda ammu teinud.
Samas tahaks aga asja rahulikult võtta ja järk järgult uue süsteemi valmis panna, kolimisi katsetada enne jne.

Praeguseks silma jäänud kindlad soovid:
* lugemata postituste süsteem nagu praegu peaks kindlasti olema
* lingiboksi/moodulit poleks vaja enam (vikisse)
* galerii vajadus ka lahtine - ehk pole tõesti vaja, kui kasutajatel rohkem võimalusi oma isiklike failide halduseks...
* Nagu juba korra ühest teisest teemast välja on tulnud - piltide skaleerimise automaatne võimalus peaks olema

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 14:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
neid "lastehaigusi" ei maksaks alahinnata, kui sellepärast terve keskkond mõnda aega maas või ebameeldivalt käitub, võib see huvi pingviini vastu jahutada tublisti.


Jah, aga selleks saab teha uue alamdomeeni, näiteks ebastabiilne.pingviin.org
( Very Happy ) , teha praegusest andmebaasist koopia uude ja mässata selle katsetusega ilma praeguse süsteemi tööd häirimata.
Ma ei räägigi et peaks homme hopsti põhilehe mootori ära vahetama ja siis alles probleemidega tegelema hakkama, see oleks ju idiootsus Very Happy

_________________
Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 14:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Tsitaat:
neid "lastehaigusi" ei maksaks alahinnata, kui sellepärast terve keskkond mõnda aega maas või ebameeldivalt käitub, võib see huvi pingviini vastu jahutada tublisti.


Jah, aga selleks saab teha uue alamdomeeni, näiteks ebastabiilne.pingviin.org
( Very Happy ) , teha praegusest andmebaasist koopia uude ja mässata selle katsetusega ilma praeguse süsteemi tööd häirimata.
Ma ei räägigi et peaks homme hopsti põhilehe mootori ära vahetama ja siis alles probleemidega tegelema hakkama, see oleks ju idiootsus Very Happy


Mõte pole paha Smile Ei - päriselt!

Ootaks nüüd ehk ära mõne tõeliselt särava mõtte sellest, kuidas võiks Pingviin tulevikus välja näha.

Mina isiklikult ei muudaks enne mitte kui midagi.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2009, 14:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kes kunagi PHP Nukelt kolimist mäletavad, siis just nii saigi tehtud. Oli uus.pingviin.org kui õigesti mäletan, kus andmebaasi koopial sai töötatud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group