Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 16:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini

See asi on olemas igal suuremal distrol.

Mandriva: http://www2.mandriva.com/support/

Suse: http://www.novell.com/de-de/linux/services_support.html


seda saaks teha vaid ainult neile kes on ostnud kindla distroga arvuti ja tellinud lisaks kaughaldus teenuse.


Ja kui seda hakata täpselt sama moodi tegema kui M$ teeb siis ei taha linuxit mitte keegi. kõik piravad rahulikult winni edasi.

Pirawinni support põhineb kah ainult foorumitel. nagu netist alla tõmmatud linuxil.

Telefoni tugi saab olla vaid serveriteenuse, netiühenduse pakkujal ja mingi kindla riist- ja tarkvara tootjal. Abipalved neile saavad olla vaid nende tooteid silmas pidades.

pingviin.org ei tooda mingit asja, et omaks täielikku teadmist, mida vaja toe osutamiseks.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

elari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 12.02.2008
Postitused: 86

Distributsioon: Karmic Koala
nicaragua.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 16:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No aknad-akendeks, aga MS office võiks ju küll vabalt open office vastu vahetada. Veelgi parem oleks ehk vabavaraliste lahenduste kombineerimine, ntx Google Docs, Lotus, OOO jne.

Huvitav kui kõrge on piraatluse tase riigisektoris?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 16:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

elari kirjutas:
No aknad-akendeks, aga MS office võiks ju küll vabalt open office vastu vahetada. Veelgi parem oleks ehk vabavaraliste lahenduste kombineerimine, ntx Google Docs, Lotus, OOO jne.

Huvitav kui kõrge on piraatluse tase riigisektoris?


julgeks väita, et laias laastus ikka üsna madal..

_________________
Image Image Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 16:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Mu teada on vähemalt neil distrodel, mis ka oma tooteid müüvad, täiesti olemas ametlik "support": Mandriva, RedHat on need, mida ma tean, aga arvatavasti ka teistel. Karbiversioonidega peaks tulema kaasa ka teatav aeg tasuta tugiteenust. Iseasi on see, et neil ei ole oma esindust Eestis, mida ilmselt ei tekigi, kui keegi siitpoolt sellest ei huvitu (liiga väike turg, et Linuxi firmad omal algatusel siia enda harukontoreid rajama asuksid).


Hakkab tulema...

Ehk peaks selles suunas kuidagi liikuma?

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 16:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
julgeks väita, et laias laastus ikka üsna madal..



Arvan sama, sest riigisektoris raha küll mida Ameerikasse visata. Ilmselt suurem osa sinna lähebki. Sest kui on vaja midagi siin koha peal teha siis mitte kuidagi kohe raha ei ole. Igasugused kärped ja tontteab mis asjad.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 17:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olavsu1 kirjutas:


pingviin.org ei tooda mingit asja, et omaks täielikku teadmist, mida vaja toe osutamiseks.


Ära Sa märgi Wink

Tegelikult on Pingviin juba täitsa arvestatav Support.

Jääb üle selle kasutamise ära õppimise vaev?

Ja OpenSource kreedo - Küsi, ja sulle vastatakse?

Mõtle, ütle, tegutse. Razz

Mina ei tea seni juhtumit, kus oleksin oma teadmiste varal jätnud kellegi ilma abita.
Juhtunud on (loomulikult) seda, et minu teadmised on jäänud puudulikuks (ja see on loomulik), aga see ongi selle kogukonna algidee, et me toetame kõiki, kes selle tee on ette võtnud. Tasuta!!!

Ja parandame üheskoos oma vead, sest pole sellist "ülitarka", kes kõik asjad paika paneks.

Aga "toe osutamise" tarbeks oleks vaja kõva eelinvesteeringut, mis ei pruugi end esmapilgul ära tasuda.

Parandused ja õiendused on loomulikult oodatud...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 17:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Aga "toe osutamise" tarbeks oleks vaja kõva eelinvesteeringut, mis ei pruugi end esmapilgul ära tasuda.

aga selleks ongi vaja riigipoolset tuge, et garanteerida võimalikele investoritele kindlustunne tuleviku suhtes. riik peab välja ütlema, et ta toetab vaba tarkvara arengut, siis on ka millega investoreid meelitada. praegu on see vaid käputäie hea tahtega inimeste õlul, et miskit õiges suunas liiguks ja sellest ei piisa investoritele. isegi, kui mõne paksu rahakotiga ullikese ära räägiks, jääb see siiski vaid ühekordseks toetuseks, kui sellest midagi järjekindlat ja suuremat ei sünni.


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Tegelikult on Pingviin juba täitsa arvestatav Support.



Alles oli jutt kuskil siin, et see ei ole support. Et support on midagi suuremat . Kui üks foorum ja selle kasutajad.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 18:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja millest mina rääkisin???

Kassidest?

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 18:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Ja millest mina rääkisin???

Kassidest?


järelikult ei vasta väide "Tegelikult on Pingviin juba täitsa arvestatav Support." tõele?


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 19:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

elari kirjutas:
No aknad-akendeks, aga MS office võiks ju küll vabalt open office vastu vahetada.


Lappasin natuke seda artiklit ja seal oli üks lõik kus mingi asjapulk seletas, et OOo on eilne päev ja tehnoloogiliselt maha jäänud. Oskab keegi sellel väitele valgust heita?

Huvitav, mis on see keeruline ülesanne riigiasutustes, mida MS Office täidab, kuid mis OOo-s võimatu/halvem on? Vorminduse muutumise probleem muidugi on.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 19:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Support supportiks, aga kõige tähtsam, ilma milleta ei ole mingite suportitega midagi peale hakata on klient. Kas meie siit pingviini foorumist suudame sellele supportile piisavalt rakendust leida?

Keegi targem võiks ütelda nüüd, et kas meil on viimasel ajal mingit märgatavat ridade tihenemist toimunud, mille varal saaks väita, et linux eestis populaarsust võidab. Pole inimest pole probleemi, aga tugi ilma toetatavata on kasutu. Siit tulevad jälle need teemad esile: miks linux pole populaarne ja kuidas seda reklaamida.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

hunt_1
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.07.2009
Postitused: 320

Distributsioon: Mageia8 mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 20:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kyng kirjutas:

Huvitav, mis on see keeruline ülesanne riigiasutustes, mida MS Office täidab, kuid mis OOo-s võimatu/halvem on?

Mina ei ole leidnud MS olevat pliiatsi pildiga tööriista, millega kiirelt tõmmata jooni ruudustikule(mm paberi sarnaselt). Kasutan jooniste ja skeemide kiireks loomiseks. Kõigis MS ka ei ole seda sees, kahjuks nimi ei meenu hetkel.

Minu töömasinas on sees IE6, FF1.5, MS2000, OOoo 2 ja uuenduskuur ei paista tulevat. Kaks aastat tagasi pandi uutesse masinatesse see kompott peale.
Nüüd on masinad hapuks läinud, sest lisaks pisipehme täis laksule on paigaldatud ka spetsiifilisi programme, mis on loodud töö hõlbustamiseks.
Lühinumbri abil saan abi küsida IT spetsidelt, aga lihtne asi nagu õigekirjakontroll ei ole veel masinasse jõudnud.

Inimene on laisk loom. Peab sundima või looma sunnitud olukorra, et asjad liiguksid.
Mina ei näe vahet, mis OS töömasinas jookseb.
Soovin ainult, et programmid töötaksid stabiilselt ja kiirelt.


Cancer
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 48
Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 76

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2009, 23:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
tegelik probleem on pigem tavalised süsteemi lõppkasutajad, kellele oleks vaja väga head stiimulit, miks oma kasutamisjahrjumusi muuta, kui nad omad asjad praeguses seisus niigi tehtud saavad. neid ei huvita need argumendid, mida patsiga poisid ja tüdrukud nii elementaarseteks peavad. neile oleks vaja üsna palju täiesti arvutimaailmavälist butafooriat kokku keeta reaalsete faktidega, et nad üldse millelegi sellisele mõtlema hakkaks.
Eriti kujuneb olukord keerulisemaks siis kui lõppkasutajaks on boss, kes ei taha asjadest nagu OpenOfficest kuuldagi. Peamine põhjendus kipub olema see, et on proovitud teha miskit suuremat kursusetööd piltide ja graafikaga ning neid siis doc ja odt vahel konverditud ning selle käigus on midagi töös tuksi läinud. Nii, et kuniks bosse ei ole samasse paati saadud, ei kipu ka sellelaadseid muutusi ka tulema.


klaus kinski
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.01.2007
Postitused: 79
Asukoht: supilinn
Distributsioon: ubuntu, debian
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 09:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kyng kirjutas:


Huvitav, mis on see keeruline ülesanne riigiasutustes, mida MS Office täidab, kuid mis OOo-s võimatu/halvem on? Vorminduse muutumise probleem muidugi on.


seal mõned asjad siiski on: OOo-l tabelites filtrite loomine natuke ebamugavam, pdf-i ekport on nati väheste võimalustega, näiteks ei saa mahuka tabeli välja filtreeritud tulemust eksportida pdf-i, ta ekspordib sul terve faili, tekstitöötluses sisukorra loomine hetkel reaalselt ei tööta, teksti sisse mahukate tabelite tegemine pidi olema suhtkoht võimatu (see nüüd kuuldud väide). ma siiski usun et need jamad on mööduv nähtus ja ühel hetkel on OOo põhiliste asjade tegemiseks sama hea kui mistahes kommertstarkvara.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 10:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

klaus kinski kirjutas:
tekstitöötluses sisukorra loomine hetkel reaalselt ei tööta
Ma ei tea, mida Sa täpselt silmas pead, sest mul naine on seda võimalust korduvalt ja edukalt kasutanud. Uueneb automaatselt ja puha. Kui õigesti teha, st kasutada vastavaid stiile või siis stiilid õigesti defineerida.

_________________
Kõike hääd,
WK

klaus kinski
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.01.2007
Postitused: 79
Asukoht: supilinn
Distributsioon: ubuntu, debian
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 13:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vbla viimaste versiooniuuendustega on asi korda tehtud, aga kui ma kevadel ta'ga pusisin siis mul ei õnnestunud, ei eita et viga võis ka minus olla...


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 13:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hunt_1 kirjutas:

Inimene on laisk loom. Peab sundima või looma sunnitud olukorra, et asjad liiguksid.
Mina ei näe vahet, mis OS töömasinas jookseb.
Soovin ainult, et programmid töötaksid stabiilselt ja kiirelt.


"Ja et töö saaks tehtud", lisaks siia juurde, kuigi see on aimatav.


Mul on samuti suht savi, mis mul mingis massinas jookseb. Jamaks läheb asi siis, kui asi:
* ei tööta
* pidurdab
* on ebaturvaline
* on ebamugav kasutada


Ja Support ei olnud nalja pärast välja pakutud idee.

Enne, kui hakata kellegi kallal haukuma võiks üritada pakkuda paremat.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

klaus kinski kirjutas:
vbla viimaste versiooniuuendustega on asi korda tehtud, aga kui ma kevadel ta'ga pusisin siis mul ei õnnestunud, ei eita et viga võis ka minus olla...


varakevadel kirjutasin seminaritöö, kõik toimis.. kevade lõpus sai kirja ka bakatöö.. endiselt polnud ühtki probleemi.. vahepeal sai pendeldatud 2.4-3.0 versioonide vahel

_________________
Image Image Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2009, 14:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olavsu1 kirjutas:
sadiini

See asi on olemas igal suuremal distrol.

Mandriva: http://www2.mandriva.com/support/

Suse: http://www.novell.com/de-de/linux/services_support.html


seda saaks teha vaid ainult neile kes on ostnud kindla distroga arvuti ja tellinud lisaks kaughaldus teenuse.


Ja kui seda hakata täpselt sama moodi tegema kui M$ teeb siis ei taha linuxit mitte keegi. kõik piravad rahulikult winni edasi.

Pirawinni support põhineb kah ainult foorumitel. nagu netist alla tõmmatud linuxil.

Telefoni tugi saab olla vaid serveriteenuse, netiühenduse pakkujal ja mingi kindla riist- ja tarkvara tootjal. Abipalved neile saavad olla vaid nende tooteid silmas pidades.

pingviin.org ei tooda mingit asja, et omaks täielikku teadmist, mida vaja toe osutamiseks.


Päh ja fui!

Lõppkasutaja tahab oma probleemide puhul näha ja tunda, et asjad lahenevad.
Osad on nõus selle eest ka raha maksma.
Miks peaks kõike oskama, kõlab tihti.
Egas kõik mehed ei pea "torumehed olema" kõlab aeg-ajalt.

Mina olen nõus sellega, et kõike oskama ei pea.

See, et mina oma vajadustele vastava tasemega Linuxit tunnen ei tähenda sugugi seda, et kõik lambist sama oskavad.

Tee mu ameerika autu korda, Olav! Süütesüsteem jupsib millegipärast ja mina ei taha nõka-nõka autoga eriti sõita Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group