Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 22:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Algse Xandrosega läks ikka väga kiirelt, nüüd pea minut vist. Olen lugend, et mõnel boodib see Asuseke Ubuntuga kah a' 10 sek. kõigest.


10 sekiga nüüd vaevalt üles ketrab see Ubuntu. Hetkel ext4 -ga tuleb üles mul 26sekundiga, kiiruse tõmbab maha just KDE töölaud, Gnomega läks vähe kiiremini käima, aga see pole nii väga oluline ma arvan. Ülejärgmine Ubuntu versioon 10.4 peaks vist üles tulema 10 sekundiga keskmisel arvutil, teatud väidete põhjal, kas see ka nii on eks paistab. Fedora 11 eesmärk oli et arvuti bootimise kiirus jääks alla 20 sekundi ja tundub et neil on see õnnestunud.

Link: http://arstechnica.com/open-source/news/2009/06/ubuntu-aims-for-ten-second-boot-time.ars


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2009, 09:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga mis nende koodekitega saab? Vaja oodata, kuni saab netti? Praegu ta ju netis pole, ma teise masina taga.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2009, 14:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Aga mis nende koodekitega saab? Vaja oodata, kuni saab netti? Praegu ta ju netis pole, ma teise masina taga.


Ehk ajad hetkel läbi Vlc ja Audacity?


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2009, 23:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

? Ei saa aru. Ma ei saa siin oma Asusega netti. Et talle neid VLC-d ja Audacity-t anda pean ma need teise masinaga netist ikkagi alla tõmbama, pulgale ja sealt siis Asusele kõhtu?


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2009, 23:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üldiselt muidugi nii saab ka, aga see eeldab pisut eeltööd sõltuvuste selgitamisel. Muidu hakkad üht paigaldama, kui nõutakse 3 uut pakki juurde Wink

_________________
Kõike hääd,
WK

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.09.2009, 09:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ahh. Ok. Eks ma siis kannatan reedeni ära, siis saab apastraadile neti taha panna, eks siis näeb, mis saab. Tuleb siis senikaua ilma filmideta ja muusikata hakkama saada ( muusikat ka ei mängi ) Sad


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2009, 09:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selline rumal küsimus vahepealse aja sisustamiseks- selgitage mulle palun mis vahe on "update" ja "upgrade", tõlge annab et esimene uuendab, teine peaks parendama, kõrgemale tasemele viima. Aga konkreetselt, mida need asjad täpsemalt teevad?
Olen jah täielik rumalkasutaja !
Ja veel rumalam küsimus- Kas Windows MediaPlayer hakkab Ubuntu all mängima? Mitte, et ma seda tahaksin, aga niisama küsin. Embarassed


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2009, 09:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Selline rumal küsimus vahepealse aja sisustamiseks- selgitage mulle palun mis vahe on "update" ja "upgrade", tõlge annab et esimene uuendab, teine peaks parendama, kõrgemale tasemele viima. Aga konkreetselt, mida need asjad täpsemalt teevad?


Update - Uuenda pakiloendit
Upgrade - Paigalda uuendused
Dist - upgrade - Paigalda uuendused, lahendades sõltuvused (ja võimalikud konfliktid) erinevate väljalasete vahel

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2009, 10:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ahaa. Et siis üks uuendab olemasolevat loendit (lisades sinna uuendusi) teine paigaldab uuendused? niii. väga hea.
a see teine küsimus oli ikka väääga rumal jah? Embarassed Embarassed


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2009, 11:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Ahaa. Et siis üks uuendab olemasolevat loendit (lisades sinna uuendusi) teine paigaldab uuendused? niii. väga hea.
a see teine küsimus oli ikka väääga rumal jah? Embarassed Embarassed


WMP osas on mul kahtlused jah.. aga ei näe ka põhjust, et miks seda vaja on..

_________________
Image Image Image

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2009, 15:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei, ega polegi vaja. Ma lihtsalt küsisin,et kui ehk väga lihtsalt saab, siis alternatiiviks kuni omaga netti saab ja õiged asjad kätte saab.


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2009, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere jälle, targemad pingviin-inimesed.
Sain nagu enam-vähem kõik vajaliku tööle. Saaks nüüd kuidagi Fn nupud korralikult tööle- kõige rohkem häiribki see,et ei saa wi-fi t välja lülitada- siis oleks juba väga rahul. ja selle crt monitoriga on ka natuke jama- ei saa täpselt aru mitu korda Fn+F5 vajutama peab et pilti norm ette saaks, et laptop ekraani välja lülida peab jälle Preferences- Desktop i susima, ühesõnaga natuke tüütu. Saaks ehk kuidagi paari nupu vajutusega asjad paika?


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2009, 00:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Ahhaa. Huvitav, nüüd ei tulnud installiga Movie Playerile kaasa neid dekoodereid. Peab ise installima? Ja Fn nupud ei funka kõik- näiteks Fn+F2 peaks Wi-Fi sisse/välja lülima- ei saa- Wi-Fi indikaatori sinine tuluke igatahes põleb kogu aeg, nagu wi-fi töötaks pidevalt Confused
Aa, koodekeid pole ehk selle pärast, et installimine toimus mitte internetis olles, noh tal polnud kusagilt neid endale tõmmata?


No jõudu sulle ja tervitusi sellelt kaugelt maalt. Very Happy Meeldiv et said lõpuks paika. Palju sull vabaruumi jäi .... küsin seda sporlikust huvist. Dekoodrid saad küll netist, kuid need on erinevad (vastavlt töölauale). Ma oletan et sull on Gnome (ei saanudki aru mida sinna paigaldasid) ja nad peaksid olema gstreamer nime kandma, kuid uuri enne järgi.
Muide kas sa VLC proovind oled.... tal on omad koodekid kaasas, nii et juba poole kergem (ei dekodeeri kõike).
Nuppud ei tööta, sest klaviatuur on vale või toetamata. Peaks seda nagu uurima. Hiljuti sattusin peale kuskil, et on võimalik ise nuppudele tähenduse anda .....kuid pole näppinud. Pole nagu aega.
Muide WiFI näidik ka põleb koguaeg nii Windouwsis (maadlen praegu alsa, pulseaudio, skype ja kahe helikaardiga) kui ka Linuxis. Ma oletan see pole hull asi. Tähtsam on see kas ta ikka vahetab ümber vajalikule võrgukaardile vastavalt vajadusele.


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.09.2009, 14:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma õieti aru sain siis vaba ruumi jäi 1 GB. (Total filesystem 3,5 GB, used 2,4 ja saadaval siis 1.0 ). Midagi jäi vist ikkagi seal ketta partitsioneerimisel tegemata, või tegin valesti, miks ta kogu 4 GB ketta mahust ei arvesta?
Aga muidu kõik vist enam-vähem töötab, jah Gnome töölaud peaks olema, koodekid panin gstreamer'i omad, kõikide mulle teada olevate formaatide jaoks. Aga kui selle VLC-ga saab ka enam-vähem kõiki formaate vaadata, ehk paneks jah selle hoopis? Tegelikult kõik teised nupud töötavad, ainult selle wi-fi oma ei tööta , aga ümber vahetab -kui ma kodus läpakat sisse lülin hakkab kohe mingi naabrimehe (sergei) Laughing wirelessi mulle pakkuma (a tal kahjuks parool ikka peal),panen selle ristist kinni ja saan kohe oma kaabliga netti. Nii et, asi enam-vähem jonksus.
Tänud kõigile, kes aitasid !


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.09.2009, 14:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Kui ma õieti aru sain siis vaba ruumi jäi 1 GB. (Total filesystem 3,5 GB, used 2,4 ja saadaval siis 1.0 ). Midagi jäi vist ikkagi seal ketta partitsioneerimisel tegemata, või tegin valesti, miks ta kogu 4 GB ketta mahust ei arvesta?
Aga muidu kõik vist enam-vähem töötab, jah Gnome töölaud peaks olema, koodekid panin gstreamer'i omad, kõikide mulle teada olevate formaatide jaoks. Aga kui selle VLC-ga saab ka enam-vähem kõiki formaate vaadata, ehk paneks jah selle hoopis? Tegelikult kõik teised nupud töötavad, ainult selle wi-fi oma ei tööta , aga ümber vahetab -kui ma kodus läpakat sisse lülin hakkab kohe mingi naabrimehe (sergei) Laughing wirelessi mulle pakkuma (a tal kahjuks parool ikka peal),panen selle ristist kinni ja saan kohe oma kaabliga netti. Nii et, asi enam-vähem jonksus.
Tänud kõigile, kes aitasid !


see nö puuduolev võib olla juurpartitsiooni peidetud varuruum, kui ketas peaks täis saama hakkama, siis saab sealt veel natuke varu võtta, et olukord mõneks ajaks päästa

(kui ma nüüd ei eksi, aga minuarust oli see failisüsteem nii üles seatud)

_________________
Image Image Image

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.09.2009, 01:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ketas on 4 GB ja see automaatselt partitsioneerida, siis suure tõenäosusega on puuduv osa ikka saaleala (ehk swap).

_________________
Kõike hääd,
WK

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2009, 00:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jaa jah. Tuleb meelde jah, et autom. terve kettaruumi kasutamisel jäi sinna see swap ikkagi alles.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group