Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2009, 21:34  postituse pealkiri:  Ubuntu ei lähe käima lõpuni  

Tere. Probleem siis selline, et arvuti ei võta enam töölauda ette. Masinaks on siis Asus eee 701. Mitte ammu ajasin talle kuidagi Ubuntu 8.(midagi) peale, nüüd hiljaaegu sai see uuendatud remixi variandiks. Kõik oli kena, mulle meeldis, isegi oma pisipoja pildi panin taustapildiks ja puha. Kõik töötas justkui. Aga midagi jäi vist uuendamisel tegemata, sest kui lülisin läpaka välja, hommikul sisse lülides enam mingit töölauda ette ei saa! selleni jõuab, et küsib seda admin. parooli, sisestan, aga ei miskit, ainult see pruuni taustaga tühi ekraan. Selline tunne, mul pole see Ubuntu lõpuni installitud ikkagi, sest ta pakub seda installida kogu aeg kui arvutit sisse lülitan ( seda jama ta pakkus kogu aeg, ka siis kui asi veel töötas, ma lihtsalt klikkisin quit ja asi tahe)- noh tuleb see aken kus ta küsib keelt ja järgmisena asukohta jne. Nii, teen need asjad ära, kuni sinna maani ( seal step 4 või 5) kus hakkab seda ketta partitsioneerimist nõudma, ja vot sealt enam edasi ei saa! Mõistus otsas! Võib-olla läks selle viimase väljalülitamisega midagi sassi, mul oli teine kuvar taga ja väline HDD, ja samal ajal kui arvut veel ennast välja lülis, katkusin ma selle kuvari ja HDD tagant ära. Peab vist uuesti proovima Ubuntut installida? Ma ei saa isegi konsooli ette kuidagi! Tegelt ma suht nõrk kah arvutiasjas üldse.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2009, 23:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Liiga palju asjaolusid jääb siin pehmelt öeldaes hämaraks, aga need keelevalikud viitavad nagu sellele, et alglaadimist tehakse miskilt paigaldusmeedialt (CD?) mitte kõvakettale paigaldatud süsteemilt...

_________________
Kõike hääd,
WK

muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 28.08.2009, 00:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult nii ei tohiks ta teha.
Küsimus. Kas sa installisid tavalise Ubuntu?
Asuse jaoks on vaja teist modifitseeritud kernelit(tuuma)
Võid proovida, kui vajalikke andmeid peal ei ole, Ubuntu NBR-i, eeeubuntu (koos lisakoodekitega kohe ja sai auhinna äsja parima opensource poolt kui uustulnuk ) või easypeasy (ka kohelisakoodekitega). need on just mõeldud ubuntu baasil asuse jaoks.
http://www.eeebuntu.org/
http://www.geteasypeasy.com/
http://www.canonical.com/projects/ubuntu/unr
igatahel proovisin just ühe asus 701-he peal eeebuntut ja töötas ilusti (webcam-i ei proovinud).
konsoolile saad ligi lihtsalt alglaadimisel (kui muid süsteeme peal ei ole tuleb vajutada Esc klahvi selle küsimisel) Grub menüüst vali recovery variant
seal tuleb ette menüü kus on sul valikuid mida parandada tahad.
võid seda ka praeguroovida esialgu.
Panin kunagi ühe estobuntu 8.09 asus 701-le töötab siiamaani ilusti aga pidin siis wifi jt. asjade jaoks kerneli modifikatsiooni ja lisad ise eraldi paigaldama
ning kerneli uuendused distributsiooni uuendamisega ei pruugi töötada.
Minu puhul pakutud variantides peaks distro kui ka niisama uuendused töötama ka ilusti.
Topeltkuvaritega on eradi probleem nii win-is kui linuxis. recoverist üleslaadimisel proovi viimast menüü varianti "try fix x" ja peaks üks probleem lahendatud olema.


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.08.2009, 08:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oligi easypeasy tegelt. ja bootis ikkagi kõvakettalt, aga miks ta kogu aeg seda jälle installida pakkus ei tea. Ja recovery varianti olen proovinud, võib-olla (tõenäoliselt) midagi jätan jälle tegemata, või teen valesti, aga siiamaani pole sellest abi olnud.


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2009, 15:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Imelik! Süsteem ikkagi mingil määral töötab. Läbi Ubuntu Help Centri saan isegi netti. kuidagi-moodi sain isegi välismäluseadmelt filmi vaadata. Tõsi asi jookseb ikkagi järsku kinni, ekraan on kuidagi poolik, aknad jäävad rippuma, ise ka ei saa aru, kuidas need kuuidagi eest jälle ära saab. Ühesõnaga midagi on ikkagi täitsa sassis. Tahaks ikkagi proovida system uuesti installida, aga siis on jälle neid kettaid vaja partitsioneerida! Mina oma peaga ei oska!
Kas keegi ütleb mulle arusaadavas eesti keeles ( kirjutab puust ja punaselt ette) milliseks ( kuidas) neid kettaid partitsioneerida! Erinevaid linke pole mõtet ette visata, ma ei saa aru, või saan valesti aru. Aparaat vaja ruttu korralikult tööle saada! Aparaat siis Asus eee 701.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2009, 15:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei näe nagu põhjust sama juttu siia postitada. Ehk loed ikka väikese maakeelse seletuse läbi ja küsid üle, kui midagi segaseks jääb:
http://viki.pingviin.org/Partitsioonid

_________________
Kõike hääd,
WK

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2009, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii. Ok. Aga milline siis sellest valikust mis ta seal annab on siis OS -i jaoks ( Linuxi) kas see FAT 32 jne ? ja kas peab valima mounting place? No olen selline algaja, ärge hakake riidlema! Sad


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2009, 21:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas automaatset partitsioneerimist ei pakuta?

_________________
Kõike hääd,
WK

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2009, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma nnem selle Xandose vahetasin Ubuntu vastu, siis küll küsis jah, et ennem olid sellised partitsioneeringud ja nüüd pakun selliseid. Aga nüüd enam ei paku midagi, Ainult kas tervet ketast kasutada, või käsitsi seadistada. Ükskõik mida ma valin, või kuidas ma seadistan ikka tulevad mingil hetkel sellised teated:
kas
The installer needs to commit changes to partitions tables, but cannot do so because on the following mount points could not be unmounted:
/
Please close any applications using these mount points. ( kuna mul pole mingisugustki tõõlauda ees, ei näe ma ju mis asi seda / kasutab, kuidas ma seda kinni saan siis panna?)
Would you like the installer to try to unmount these partitions again?
Või siis selline teade:
The installer has detected that the following disks have mounted partitions:
/dev/sda
Do you want the installer to try unmount the partitions on these disks before confinuing? If you leave them mounted, you will not be able to create, delete, or resize partitions on these disks, but you may be able to install to existing partitions there
NO YES

Mida kuradit ma pean siis tegema? ma pole koolis inglis keelt õppinud, midagi saan aru, aga võin ka eksida ja ongi jama käes! Teil pingviini-spetsidel on naljakas, aga mina olen hädas! Aga Bill Gatesit kah oma EEE sse ei tahaks!


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga kuidas Sa selle paigaldamise käivitad? mountitud failisüsteemid viitavad millelegi kahtlasele Sinu toimingutes... Nii et kirjelda, kuidas Sa sellise tulemuseni jõuad, arvuti käivitamisest alate.

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 11:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:

Mida kuradit ma pean siis tegema? ma pole koolis inglis keelt õppinud, midagi saan aru, aga võin ka eksida ja ongi jama käes! Teil pingviini-spetsidel on naljakas, aga mina olen hädas! Aga Bill Gatesit kah oma EEE sse ei tahaks!

Lihtsaim oleks üles leida Sinu asukohale lähim Pingviin, kes asjale kiire pilgu peale viskaks.
Kui sa Inglist üldse ei mõista, siis võib tõepoolest "kala sisse tulla"

Sul on seal FAT32 partitisoon??? See on Windowsi tarbeks ju! Linux seda küll ei kasuta.

Kui oled julge inime ja Sul kettal vajalikku infot ei ole, siis vali partitisoneerimiseks terve ketas ja vasta Yes, Yes, Yes esitatud küsimustele.

Kui mitte, siis vaata vastuse esimest poolt.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 11:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii. Hakkan pihta.
1.Lülitan masina sisse, ... viskab seal erinevaid tekste ja muuhulgas ka ...boot from hd(0,0)... ext3 või umbes nii.
2.laadib, laadib.. tuleb aken- Sisesta oma admin. parool-- sisestan--
3. ja tulebki natu aja pärast iseenesest see installi asi-- Welcome
Ready to install? bla bla bla -- vajutan Forward
4. tuleb step 2 of 7 Where are you? valin linna Tallinn-- Forward
5.step3 of 7. Keyboard layout. valin Estonia-- Forward
ja hop, tulebki juba --- The installer has detected that the following disks have mounted partitions:
/dev/sda
Do you want the installer to try unmount the partitions on these disks before confinuing? If you leave them mounted, you will not be able to create, delete, or resize partitions on these disks, but you may be able to install to existing partitions there
NO YES
valin Yes või NO ikka tuleb järgmiseks aken- Prepare disk space-
This computer has no operating systems on it
sinine osa pikast kastist /dev/sda1 3,5 GB ja jupike rohelist swap(/dev/sda5)
Where do you want to put?
Use the enire disk
SCSI2(0,0,0)(sda) -4,0 GB ATA SILICONMOTION SM
Spesify partitions manually (advanced)
olen proovinud igasugu variante valida, ikka ei miskit.
Ei saa pikalt asjaga tegeleda kah, tullakse segama kogu aeg. Praegu peaks üldse tööd tegema Smile
ja siin minu mõistus lõpeb


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
Nii. Hakkan pihta.
1.Lülitan masina sisse, ... viskab seal erinevaid tekste ja muuhulgas ka ...boot from hd(0,0)... ext3 või umbes nii.
2.laadib, laadib.. tuleb aken- Sisesta oma admin. parool-- sisestan--
3. ja tulebki natu aja pärast iseenesest see installi asi-- Welcome
Ready to install? bla bla bla -- vajutan Forward
4. tuleb step 2 of 7 Where are you? valin linna Tallinn-- Forward
5.step3 of 7. Keyboard layout. valin Estonia-- Forward
ja hop, tulebki juba --- The installer has detected that the following disks have mounted partitions:
/dev/sda
Do you want the installer to try unmount the partitions on these disks before confinuing? If you leave them mounted, you will not be able to create, delete, or resize partitions on these disks, but you may be able to install to existing partitions there
NO YES
valin Yes või NO ikka tuleb järgmiseks aken- Prepare disk space-
This computer has no operating systems on it
sinine osa pikast kastist /dev/sda1 3,5 GB ja jupike rohelist swap(/dev/sda5)
Where do you want to put?
Use the enire disk
SCSI2(0,0,0)(sda) -4,0 GB ATA SILICONMOTION SM
Spesify partitions manually (advanced)
olen proovinud igasugu variante valida, ikka ei miskit.
Ei saa pikalt asjaga tegeleda kah, tullakse segama kogu aeg. Praegu peaks üldse tööd tegema Smile
ja siin minu mõistus lõpeb


Mingil imelikul põhjusel on Sul ühendatud partitsioonid, kui mõni ketas töölaual paistab siis tee sellel parem klõps ja sealt vali ühenda lahti (unmount vms) ja proovi siis uuesti installida.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui sa uuesti proovid instalida siis ikka USB-lt? või kettal olemasolevalt süsteemist?
Kui tahad uesti installida siis lae üks ubuntu iso minu varemnäidatud linkidelt alla. tee sellest live usb (peab olema vähemalt 1GB-ne usb pulk).
live USB pulga saad iso failist teha windowsi all selle programmiga http://unetbootin.sourceforge.net/
ubuntu all on olemas system admin all Live USB creator (kui ei siis paigalda synapticus-t)
Pane see usb asusesse
lülita sisse
vajuta asuse enda algladimisel kohe Esc klahvi
vali bootivaks USB
lae süsteem ülesse ja installi sealt
Partitsioonide puhul vali oma 3.5gb-ne partitsioon süsteemi partitsiooniks ja swap jäta rahule.
edasi peaks kõik libedalt minema




Viimati muutis muhv 31.08.2009, 12:43; muudetud 1 kord
samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei, praegu olen proovinud kettal olemasolevalt süsteemist installida.
Hea oleks jah lasta üle vaadata asi mõnel pingviinil, aga siin lähedal pole enam kedagi, ma terve nädala pärapõrgus töötan. Ja nädalavahetuseks on mulle lähim pingviin KERBER vist kaugele maale ära juba sõitnud Smile
P.S mul ei ole töölauda, kõik on tühi. Ja kettal mul midagi vajalikku pole, mul kõik asjad välisel kettal. Arvutis ei hoia mitte midagi.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

samsungime kirjutas:
ei, praegu olen proovinud kettal olemasolevalt süsteemist installida.
Hea oleks jah lasta üle vaadata asi mõnel pingviinil, aga siin lähedal pole enam kedagi, ma terve nädala pärapõrgus töötan. Ja nädalavahetuseks on mulle lähim pingviin KERBER vist kaugele maale ära juba sõitnud Smile
P.S mul ei ole töölauda, kõik on tühi. Ja kettal mul midagi vajalikku pole, mul kõik asjad välisel kettal. Arvutis ei hoia mitte midagi.


Siis lase Ubuntu puhtalt peale, Netbook Remix peaks selleks hästi sobima. Tõmba tõmmis alla ja pane see Unetbootin mälupulgale, seda on saada nii Windowsile kui ka Linuxile. Või siis kasuta Ubuntu enda varianti "make usb start-up disk" kui õieti mäletan.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii se päris ka ei käi. Vaata täiendasin eelmist postitust.
võid ka kasutaa tervet ketast. lihtsam installida. ma ei tea kuidas siis see pärast käitub sleepi panemisega. saab hiljem ka samale partitsioonile swap faili teha

Head katsetamist


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 12:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Egas, midagi. Peab proovima uue USB installi teha. Jama aint selles, et tegelt siin nett ainult töö arvutis ( oma aparaadiga netti ei saa!) ja sellesse ei tohiks midagi alla tõmmata. Aga noh, eelmise USB installi pulga tegin kah siin. Peab õhtuni ootama, siis vähemalt ei ole töö ajal oma asjadega tegelemine.


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 21:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii. Asi tehtud! Ubuntu netbook-remix Asuse eee anuses. Loodan, et nüüd enam-vähem õieti. Smile . Ainult nagu natuke kaua võtab boot töölauani. Algse Xandrosega läks ikka väga kiirelt, nüüd pea minut vist. Olen lugend, et mõnel boodib see Asuseke Ubuntuga kah a' 10 sek. kõigest. Aga noh, eks sellega peab siis hiljem tegelema.
Suured tänud kõigile, kes aitasid ja juhatasid õigeid asju!
P.S. Tundub, et nüüd sai ikka vähemalt õigemini installitud. Nüüd enam uuesti käivitamisel ei paku installimist rohkem. Huuh!


samsungime
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 48
Liitunud: 27.08.2009
Postitused: 31
Asukoht: Ida-Eesti
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2009, 21:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ahhaa. Huvitav, nüüd ei tulnud installiga Movie Playerile kaasa neid dekoodereid. Peab ise installima? Ja Fn nupud ei funka kõik- näiteks Fn+F2 peaks Wi-Fi sisse/välja lülima- ei saa- Wi-Fi indikaatori sinine tuluke igatahes põleb kogu aeg, nagu wi-fi töötaks pidevalt Confused
Aa, koodekeid pole ehk selle pärast, et installimine toimus mitte internetis olles, noh tal polnud kusagilt neid endale tõmmata?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group