Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 23.11.2016, 05:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kruusia kirjutas:
Kas see forcepae kasutamine võiks hästi mõjuda ka korralikumatel pillidel ja muude distrote installimisel? Et esmapilgul hästi töötav tulemus veelgi parem oleks?


PAE-tuge omavatel protsessoritel pole seda settingut vaja.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 23.11.2016, 13:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paadikapten kirjutas:

512 MB mälu on juba suht kohutavalt vähe.
Eks ta ole jube vähe küll, aga mulle tundub siiski protsessor ise suurem pidur olema. Htop-iga vaadates, siis Firefoxi käivitades lööb prose koormuse kuskil 5-ks sekundiks 100% peale ja alles siis avaneb Firefox. RAM hüppab ka muidugi suht tihti iga asja peale põhja, aga enamuse ajast on üllatavalt vähe (umbes 200-350MB). Aga jah, iga hiireliigutus või menüü avamise viskab just prose kasutamise põhja.

ForcePae
Mul siiani juhtunud nii, et kui seal stardivalikute ekraanil vajutada Tab klahvi ja siis tuleb ka see pikk käsurida ette. Kuskilt lugesin ja siiani olen teinud nii, et sinna rea lõppu kirjutan kaks korda forcepae.
Kood:
....quiet splash forcepae -- forcepae

Ei mäleta enam, mis oli selle topeltkirjutamise põhjenduseks, aga seni olen nii hakkama saanud Wink

EDIT
Üles leidsin selle põhjenduse
Tsitaat:
Edit this line and add the forcepae parameter with spaces twice around the -- at the end:

Boot Options file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed boot=casper initrd=/casper/initrd.lz quiet splash forcepae -- forcepae
forcepae -- forcepae note:

forcepae is required twice because it sets the boot parameters for two different kernel boots - the kernel that runs as part of the installer (left of --), and the kernel that runs on the installed system (right of --).

The text at the end should be -- forcepae not --forcepae. There is a space between -- and forcepae


Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 23.11.2016, 19:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OK, PAE toega pole vaja. Kuidas teada saada, kas minu pillil on see tugi või mitte?
Prose: Intel® Core™ i3-3217U CPU @ 1.80GHz × 4

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.11.2016, 10:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kruusia kirjutas:
OK, PAE toega pole vaja. Kuidas teada saada, kas minu pillil on see tugi või mitte?
Prose: Intel® Core™ i3-3217U CPU @ 1.80GHz × 4

Sul ei ole PAE-ga probleeme, sest see on sul.

Sul on ainult tehasega kaasa antud tagauks masinasse:
http://www.prisonplanet.com/secret-3g-intel-chip-gives-snoops-backdoor-pc-access.html

Korraliku kodanikuga midagi ei juhtu.. eestis probleeme ei ole kui oled valitsuses valitseva erakonna poolt, politseiga asjad korras ja ajakirjanduses ei tööta.
Ise ma uusi inteleid ei osta, saan vanadega hakkama, kus ei ole midagi sisse topitud.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 24.11.2016, 16:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hm... ma olen nende prisoni-asjade osas skeptiline, kuid... kas selle vastu mingit rohtu pole? Miskit kinni panna tarkvaraliselt äkki.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2016, 17:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kruusia kirjutas:
Hm... ma olen nende prisoni-asjade osas skeptiline, kuid... kas selle vastu mingit rohtu pole? Miskit kinni panna tarkvaraliselt äkki.

Ainuke rohi on, et ei osta seda paska!

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2016, 18:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

irw! seega siis Inteli protsessoreid?

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 00:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
Mida soovitaksite sellisele uunikumile, nagu MSI M510C ??

Peale mõningaid katsetusi BodhiLinux 4.0-ga läks antud uunikumile peale siiski Lubuntu.
Kusjuures minu sügavaks imestuseks versioon 16.04.1 LTS ja kerneliga 4.4 millegagi Shocked
Ei olnud see Bodhi töölaua haldur Moksha minu jaoks "päris see". Lubuntu oma LXDE-ga kuidagi arusaadavam ja loogilisem Smile
Live versioon tundus mulle isegi kiiremini jooksvat kui peale installi tehtud uuendustega (ehk siis hetkel) Uuenduste ajal vahetas kerneli 4.4...36 pealt 4.4...47(vms) peale - äkki on sellest (ei ole veel proovinud vanema kerneli versiooni peale tagasi minekut)
Põhiprobleemiks on ikkagi kõrge protsessori kasutus. Ainuüksi failihalduri akna lohistamine mööda ekraani, ajab cpu koormuse 25% peale.
Kõige hullem on Firefox-iga Google docs avamine. Siis seisab koormus 100% peal (ja aknas kiri "working") ligi 2 minutit, enne kui dokumendiga midagi teha saab Mad
OK - isegi mu neljatuumalisel i5-3210 on see aeg umbes 2-3 sekundit, aga minutites aeg on natuke paljuvõitu Mad
Kas on olemas mingit "kergekaalu" veebibrauserit, mis toetaks Google docs-i ???
Minu otsingud tulemust ei andnud.
Chrome-t või chromium-i ma pole proovinudki (sest need koormavad isegi mu neljatuumalist läpakat omajagu)


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 01:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Kas on olemas mingit "kergekaalu" veebibrauserit, mis toetaks Google docs-i ???


Karta on, et sinu ront ei suuda sellise keerukusega veebiprogramme jooksutada - sõltumata brauserist, desktopist või ühestki muust asjast mida sa seal peal optimeerid. Ma hoiaks sellistest kaugele eemale.

Üldisele desktopi kasutatavusele aitab ehk veidi kaasa, kui riistvaraline 2D kiirendus toimib. Samuti ei ole 512 MB mälu kasutatav, kusagil 2 GB ehk piisaks paari keerukama veebilehe lahtihoidmiseks. Aga üle 10 aasta vanuse masina puhul on see kõik nagu kõrbe kusta. Sinna sobib kasutamiseks umbes samast ajastust pärit OS, brauser ja veebilehed.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minimaal on lubuntu-core ja firefox võtab palju, eriti kui lisasi juurde paigaldada... dillo või elinks.

https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu
Types of installation

Desktop (Graphical Installer)

These versions are suitable for PC's with over 700 MB of RAM. Do not try to install 64 bit on a 32 bit machine. Installing 32 bit onto 64 bit is safe. These images require either DVD or USB for the image.

Alternate

Alternate is a non-graphical installer image used for computers with less than 4.3GB hard disk space and below 700MB RAM. Use the alternate versions for non-standard setups.

Minimal

Minimal install: Using the minimal ISO, it is possible to install and run lubuntu-core on a PC with only 64 MB of RAM. 128 MB of RAM is considered the minimal requirements for a usable Lubuntu Desktop system.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 17:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

DaStoned, vähemalt üks asjalik kommentaar (y)
Muidu trollid lahmivad siin omavahel ning suunavad mõttetutele distro-rallidele.
Kokkuvõttes: Distrosid lahjale vanarauale leiab, aga moodne veeb nõuab oma.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 21:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arvates on Linuxi kui vanale arvutile sobiva opsüsteemi propageerimine tänapäeval mõttetu. Tahes-tahtmata tekib juba probleeme (näiteks graafika vana Inspiron 1100 peal). Jah, küllap on sõltuvalt probleemist see mingisuguse mudimisega lahendatav, aga see võib olla üpris tüütu. Isegi LXDE oli eelmainitud riistapuul suhteliselt vaevaline. Siiani vedeleb nurgas üks vana Celeron III või mis iganes, sajandi algupoolelt, millel Win XP jooksis üsna hästi, kuid Lubuntu võttis selle kasti totaalselt hingeldama.


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 27.11.2016, 22:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Minu arvates on Linuxi kui vanale arvutile sobiva opsüsteemi propageerimine tänapäeval mõttetu. Tahes-tahtmata tekib juba probleeme (näiteks graafika vana Inspiron 1100 peal). Jah, küllap on sõltuvalt probleemist see mingisuguse mudimisega lahendatav, aga see võib olla üpris tüütu. Isegi LXDE oli eelmainitud riistapuul suhteliselt vaevaline. Siiani vedeleb nurgas üks vana Celeron III või mis iganes, sajandi algupoolelt, millel Win XP jooksis üsna hästi, kuid Lubuntu võttis selle kasti totaalselt hingeldama.


Sellistele masinatele on kas Puppy või DSL.

_________________
Image

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2016, 09:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uus variant: ToriOS. Debiani-põhine, Lubuntust kiirem, minimalistlikum ja samas Puppyst lihtsam hallata. Kui sellistele distrodele saaks ID-kaardi installida, oleks hea. Vaikimisi on non-pae kerneliga, installi ajal või hiljem saab vajadusel lisada pae-kerneli.

http://torios.top

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2016, 10:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõige väiksem ja kiirem ning väiksema mälu ja kettavajadusega:
https://sourceforge.net/projects/nanolinux/

"Nanolinux requires a 486 processor and 64 MB RAM to run.
If 64MB are available no swapfile is required."

töötab ka 64 bitiste ja UEFI-ga

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2016, 19:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paadikapten kirjutas:
Uus variant: ToriOS. Debiani-põhine, Lubuntust kiirem, minimalistlikum ja samas Puppyst lihtsam hallata. Kui sellistele distrodele saaks ID-kaardi installida, oleks hea.

Kui arvutil on võrguühendus olemas, saab minimalistliku OS-i võrgust installeerides.
Näiteks Ubuntu:
* Tuleb võtta võrgust installeerimise bootiv iso kas CD-le või mälupulgale, kui arvuti on nõus USB-lt bootima.
* Installeerida baas-süsteem.
* Installeerida apt-getiga xorg, mingi väike X-keskkond, näiteks LXDE, FireFox.
* Installeerida ID-tarkvara nagu ID-veebilehel õpetatud.

Kui veel midagi tahta, siis võib jätkata terminalis apt-getiga või installeerida synaptic ja seal valida, mida vaja.

Teiste distrodega käib kõik samamoodi, ainult pakihaldurid erinevad. SUSE-l YAST, Fedoral vist mingi kolmas, aga rpm-põhistele ei pakuta ID-tuge.


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 13.12.2016, 22:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:

Kui arvutil on võrguühendus olemas, saab minimalistliku OS-i võrgust installeerides.

Teiste distrodega käib kõik samamoodi, ainult pakihaldurid erinevad. SUSE-l YAST, Fedoral vist mingi kolmas, aga rpm-põhistele ei pakuta ID-tuge.


Pmst on siuke opsys olemas - Manjaro Openbox. Algselt praktiliselt tühi töölaud.
Isegi paketihaldur(pacman või octopi) tuleb endal paigaldada. Ja siis hakkad ise oma süsteemi kokku panema. Mingis mõttes nagu LFS kohe, Cool
Vanu drivered Manjaro rahvas minuteada ära koristanud ei ole.
ID-kaardi tugi Manjaro/Arch täiesti olema.
Ainult et - tegemist rolling distroga. Kellele sobib, andke tuld.

P.S. Fedora'l on YUM

_________________
Image

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2016, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Skorzeny kirjutas:
akbgf kirjutas:

Kui arvutil on võrguühendus olemas, saab minimalistliku OS-i võrgust installeerides.

Teiste distrodega käib kõik samamoodi, ainult pakihaldurid erinevad. SUSE-l YAST, Fedoral vist mingi kolmas, aga rpm-põhistele ei pakuta ID-tuge.


Pmst on siuke opsys olemas - Manjaro Openbox. Algselt praktiliselt tühi töölaud.
Isegi paketihaldur(pacman või octopi) tuleb endal paigaldada. Ja siis hakkad ise oma süsteemi kokku panema. Mingis mõttes nagu LFS kohe, Cool
Vanu drivered Manjaro rahvas minuteada ära koristanud ei ole.
ID-kaardi tugi Manjaro/Arch täiesti olema.
Ainult et - tegemist rolling distroga. Kellele sobib, andke tuld.

P.S. Fedora'l on YUM

Väikse täpsustusena - seoses vanemate arvutitega.
1. Manjarod ei ole 1:1-le täpselt samad.
2. Seega, võib vana arvuti korral ees oodata olukord kus tuleb taga otsida milline Manjaro Distro selle vana masinaga töötab.
3. Ühtlasi tuleb olla valmis olukorraks kus pärast (viimast) uuenduspaketi installi Manjaro Distro enam ei tööle ei lähe.

Viimatine, reaalne kokkupuude oli enda, 5 aastat vana Dell Latitudega kus sellel olnud Manjaro Distro (nimi hetkel ei meenu), pärast viimatist uuenduspaketti, enam tööle ei läinud.
Ja tuli vanem versioon "nullist peale" uuesti installida.

PS: Võiks ju selle konkreetse Distro ära vahetada aga see konkreetne Distro oskab sisseehitatuna üht-teist sellist mida teised Manjaro Distrod sama lihtsalt ei tee.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2016, 09:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://antix.mepis.org/index.php?title=Main_Page
antix-16 (antix magic)

ja 100% vaba:
trisquel.info (6 ver. - 12.04, 7 ver. 14.04 ubuntu)
qnewsense (debian wheezy)

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2016, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vooler3 kirjutas:

3. Ühtlasi tuleb olla valmis olukorraks kus pärast (viimast) uuenduspaketi installi Manjaro Distro enam ei tööle ei lähe.

Viimatine, reaalne kokkupuude oli enda, 5 aastat vana Dell Latitudega kus sellel olnud Manjaro Distro (nimi hetkel ei meenu), pärast viimatist uuenduspaketti, enam tööle ei läinud.
Ja tuli vanem versioon "nullist peale" uuesti installida.


Sellist nalja tegi mulle üks teine distro, Semplice. http://semplice-linux.org

Peale installijärgset uuendamist panin tavapäraselt käima "apt-get autoremove" vana sodi eemaldamiseks... eemaldas vägagi palju, tulemus oli graafilise liidese täielik häving ja käivitumine vaid konsoolireziimil.

Avastasin just, et Mint XCFE Editionil on pulgalt buutimise menüüs olemas ka forcepae variant.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group