Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 12:28  postituse pealkiri:  Id-kaardi lugeja ja arvuti ei saa läbi.  

probleem seotud sellega, et arvuti ja id kaardi lugeja ei saa oma vahel hästi läbi.
Lugejaks on OK omnykey1021
Süsteemiks on Ubuntu 9.04


Tegin kõik nii nagu idlabori veebis kästakse.
Sisestades käsu: opensc-tool --list-readers

$ opensc-tool --list-readers
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Error: can't open /var/run/openct/status: No such file or directory
Readers known about:
Nr. Driver Name
0 openct OpenCT reader (detached)
1 openct OpenCT reader (detached)

olen seadistanud opensc.conf file, nii nagu õpetuses on märgitud.

try_emulation_first = yes;
lock_login = false;

Siin kohal tegin sellise muudatuse. Kuna nii sain mingist punasest errorist lahti, mis ütles, et lugeja ei ole ühendatud.
reader_drivers = openct, ctapi;

käsk: ps ax | grep pcscd annab sellise tulemuse.
ps ax | grep pcscd
3432 ? Ssl 0:00 /usr/sbin/pcscd
11351 pts/0 S+ 0:00 grep pcscd

Ma ei oska siit midagi välja lugeda. oskab keegi nõu anda, kuidas saaks selle jubina arvuti tööle.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mida näitab dmesg kui lugejat arvuti küljest lahti ühendada ja siis tagasi arvuti külge?

kas ccid on paigaldatud?

_________________
Image Image Image

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 12:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

omnykey1021 peaks just pcsc draiverit kasutama, mitte openct-d


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 12:58  postituse pealkiri:  Re: Id-kaardi lugeja ja arvuti ei saa läbi.  

tommi kirjutas:

Siin kohal tegin sellise muudatuse. Kuna nii sain mingist punasest errorist lahti, mis ütles, et lugeja ei ole ühendatud.
reader_drivers = openct, ctapi;


odod, seda ma enne ei märganud, see openct peaks olema asi, mis maha korjata ja parem jätkaks sellest errorist..

_________________
Image Image Image

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 13:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida sealt vaatama peaks, kui ma selle käsu sisestan dmesg

Siis installitud on mingi libccid1.3.8-1
Kui see rida näeb välja nii: reader_drivers = openct, pcsc, ctapi
siis saan ma selle errori mis seal ülal oli lisaks siis selline punane kiri:
[opensc-tool] reader-pcsc.c:996:pcsc_detect_readers: returning with: No readers found

Kui ma openct ära korjan, siis on ainult see punane error : [opensc-tool] reader-pcsc.c:996:pcsc_detect_readers: returning with: No readers found

Kas siin võib olla äkki midagi sellega seotud, et ma proovisin mingi aeg seda välja töötamisel olevat uut id kaardi alfa tarkvara, mida id.eesti.ee-st saab. ma küll lasin need pakid maha, aga äkki midagi konfliktib kuskil...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 13:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tommi kirjutas:
Mida sealt vaatama peaks, kui ma selle käsu sisestan dmesg

Siis installitud on mingi libccid1.3.8-1
Kui see rida näeb välja nii: reader_drivers = openct, pcsc, ctapi
siis saan ma selle errori mis seal ülal oli lisaks siis selline punane kiri:
[opensc-tool] reader-pcsc.c:996:pcsc_detect_readers: returning with: No readers found

Kui ma openct ära korjan, siis on ainult see punane error : [opensc-tool] reader-pcsc.c:996:pcsc_detect_readers: returning with: No readers found

Kas siin võib olla äkki midagi sellega seotud, et ma proovisin mingi aeg seda välja töötamisel olevat uut id kaardi alfa tarkvara, mida id.eesti.ee-st saab. ma küll lasin need pakid maha, aga äkki midagi konfliktib kuskil...


see tundub siis olevat juba upstream'i probleem, sain ise sama jama osaliseks viimase mandriva versiooni peal.. viga on opensc pakis kusagil..

lõpuks kompileerisin ideelabori mingi näite järgi omal opensc /usr/local kausta ja linkisin oma süsteemid sinna otsa ümber ja hakkas see asi tööle, vbl peaks ideelabori tegelasi sellest informeerima, et nad seda debugiks ja kõrgemaid kanaleid teavitaks, sest mõningaid kommentaare võib eesti kohta juba opensc koodist leida, võiks siis ka selle vea lasta ära parandada kui see üle mitme distro juba kummitamas käib

_________________
Image Image Image

koger
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 26.02.2007
Postitused: 28

Distributsioon: Mandriva 2008
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 14:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üleeile just sättisin täpselt sama kaardilugeja Mandrivas tööle, nats pusimist oli, aga töötab tõrgeteta. Alustasin siit: http://www.pingviin.org/viewtopic.php?t=4289&highlight=

Sander seal kirjutas, mis pakid peavad olema paigaldatud, ja siis edasi juba ideelabori lehele. http://ideelabor.ee/id-kaart/linux

Kui hoolega näpuga järge ajada, ja ühtegi rida vahele ei jäta, hakkab Mandrivas asi kenasti tööle.


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 16:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui kellelgi on õnnestunud ID-kaart Ubuntu 9.04-ga käima saada (sh allkirjastamine), siis pange palun üles täpne juhend, st järjekorras kõik konsoolikäsud, mida on vaja vajalike tarkvarapakkide olemasolu kontrollimiseks ja paigaldamiseks. Nii, et igaüks saaks juhendi käske konsooliaknasse kopeerides ID-kaardi tööle. Ärge suunake teistele lehtedele!


pisi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2007
Postitused: 65
Asukoht: Eesti
Distributsioon: Debian / Darwin
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:

see tundub siis olevat juba upstream'i probleem, sain ise sama jama osaliseks viimase mandriva versiooni peal.. viga on opensc pakis kusagil..



Viga on kehvades juhendites tõenäoliselt.
1. OpenCT ja pcsc-lite EI TÖÖTA KOOS (ehk siis samal ajal) CCID lugejatega. töötab kas üks või teine, kuid mitte mõlemad üheskoos. See on teada probleem, mida kahjuks ei ole alati hästi seletatud.
2. Soovituslik liides on pcsc. Selle kasutamisel tuleb openct pakk eemaldada, ja kõik ifdhandler protsessid maha tappa (ps ax | grep ifdhandler)
3. Kui ON teadlik soov kasutada OpenCT-d, tuleb näiteks ubuntul lisada ennast scard gruppi, et mitte-root õigustega saaks lugeja kallale (sudo adduser sinunimi scard)
4. Vastavalt valikule võiks tõesti eemaldada opensc.conf failis teised lugeja draiverid (jätta kas ainult reader_drivers=pcsc; või reader_drivers=openct;)


Kordan veelkord, et probleem on kasutaja arvuti konfiguratsioonis kaardilugeja tarkvara tasemel, mitte opensc-s. Eksitav punane error on viga, ses suhtes, et tegemist pole veasituatsiooniga vaid normaalse olukorraga ja seda ei peaks kasutajale hoopistükis näitamagi.

_________________
pisi - muidumees ja maailmaparandaja
@MartinPaljak.net

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ok,
Ma sain siit mõned ideed, enne 10 koju ei jõua täna, et järgi proovida neid.
Kuid kas ma sain õieti aru, praegu ongi situatsioon, kus konfliktivad OpenCT ja pcsc-lite, ning lahenduseks oleks:

1) peaksin n. openct maha laskma ja loodetavasti hakkab kuidagi tööle Very Happy

2) lisan ennast gruppi ja siis täiendan conf file. ja loodetavasti hakkab tööle Very Happy


pisi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2007
Postitused: 65
Asukoht: Eesti
Distributsioon: Debian / Darwin
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arvomagi kirjutas:
Kui kellelgi on õnnestunud ID-kaart Ubuntu 9.04-ga käima saada (sh allkirjastamine), siis pange palun üles täpne juhend, st järjekorras kõik konsoolikäsud, mida on vaja vajalike tarkvarapakkide olemasolu kontrollimiseks ja paigaldamiseks. Nii, et igaüks saaks juhendi käske konsooliaknasse kopeerides ID-kaardi tööle. Ärge suunake teistele lehtedele!


Vabandan ette teisele lehele suunava lingi pärast, aga miks ei kõlba need kolm lehte, mis algavad aadressiga

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/UbuntuLinux ja kus on lingid ka järgnevatele lehekülgedele:

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/VeebisAutentimineMozillaga ja

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga

Sellises järjestuses on ära toodud suhteliselt täpsed käsud, mida kasutada.

_________________
pisi - muidumees ja maailmaparandaja
@MartinPaljak.net

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tekkis siin selline küsimus :
esimeselt lingilt selline käsk :
sudo apt-get install opensc pcscd libccid

Kui openct ja pcsc ei tööta koos siis miks neid tuleb koos installida. Installides opensc installeerub ka openct libary, kuna see on sõltuvuses.
Natuke segaduses hetkel Very Happy

Edit:
Ok, tundub, et mul endal oli siin mingi arusaamatus, vaatasin midagi valesti vms. lasin maha ja lasen uuesti peale opensc ja enam ei ole mingit openct libaryt.
Huvitav.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tommi kirjutas:
Tekkis siin selline küsimus :
esimeselt lingilt selline käsk :
sudo apt-get install opensc pcscd libccid

Kui openct ja pcsc ei tööta koos siis miks neid tuleb koos installida. Installides opensc installeerub ka openct libary, kuna see on sõltuvuses.
Natuke segaduses hetkel Very Happy

Edit:
Ok, tundub, et mul endal oli siin mingi arusaamatus, vaatasin midagi valesti vms. lasin maha ja lasen uuesti peale opensc ja enam ei ole mingit openct libaryt.
Huvitav.


opensc maha laskmisel vast lihtsalt jäi openct teek süsteemi vedelema, sellep teda järgmine kord enam ei paigaldatudki

dpkg -l |grep openct

see toob ta vast esile...

_________________
Image Image Image

pisi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2007
Postitused: 65
Asukoht: Eesti
Distributsioon: Debian / Darwin
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 17:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tommi kirjutas:
Tekkis siin selline küsimus :
esimeselt lingilt selline käsk :
sudo apt-get install opensc pcscd libccid

Kui openct ja pcsc ei tööta koos siis miks neid tuleb koos installida. Installides opensc installeerub ka openct libary, kuna see on sõltuvuses.
Natuke segaduses hetkel :D


Paigaldatakse openct lib (libopenct1) aga mitte openct pakk ise. Ubuntu keeli:
Kood:
apt-get intall pcscd libccid opensc

ja
Kood:
apt-get --purge remove openct
on samal ajal täidetavad.

_________________
pisi - muidumees ja maailmaparandaja
@MartinPaljak.net

arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2009, 11:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Vabandan ette teisele lehele suunava lingi pärast, aga miks ei kõlba need kolm lehte, mis algavad aadressiga

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/UbuntuLinux ja kus on lingid ka järgnevatele lehekülgedele:

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/VeebisAutentimineMozillaga ja

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga

Sellises järjestuses on ära toodud suhteliselt täpsed käsud, mida kasutada.


Proovisin neid kasutada Ubuntu 9.04 A6 LiveCD-ga. Kui süsteemikataloogidesse kirjutamisel panna käsu ette sudo, siis näib asi toimivat. Sain logida Sewedbanka, kuid küsiti millist sertifikaati kasutada (PIN1 või PIN2). Valisin PIN1, seda küsiti veelkord? Ülekannet ei proovinud.

Jäävad mõned küsimused, kui Ubuntu 9.04 paigaldada kõvakettale ja /Home üle ei kirjutata. Kas on vaja kustutada fail .mozilla (bookmarkid lähevad kaduma)? Kui ei kustuta, kas siis saab nimetatud linkidel olevaid käske tulemuslikult kasutada? Kas Firefox tuleb eestikeelseks muuta enne või pärast seda? Kahjuks saab seda kontrollida ainult pärast kõvakettale installimist. Seda kavatsen aga teha alles mais.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2009, 12:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen tenud nii, et olen vana .mozilla kausta ümber nimetanud. Peale Tulirebase esmakordset käivitamist olen kustutanud värskelt tekitatud .mozilla kausta ja ümbernimetatud kausta tagasi .mozilla`ks nimetanud.
Ei ole täheldanud anomaaliaid.
Saab ka kettale salvestada faili bookmarks ja siis hiljem ta Tulirebasesse sisse importida.

Muu nõu on tegelikult viidatud lehtedel kirjas.

Ainukene Minu isikut vaevav küsimus on hoopis selles, kas kasutada ext3 või ext4 failisüsteemi...

Mitte ei oska otsustada.


tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2009, 12:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii minu poolt ka natuke häid uudiseid.
Maadlesin tykk aega siin aga nyyd sain väljundiks käsule
$ opensc-tool --list-readers
Readers known about:
Nr. Driver Name
0 openct CCID Compatible
1 openct OpenCT reader (detached)


Mis ma tegin:
3. Kui ON teadlik soov kasutada OpenCT-d, tuleb näiteks ubuntul lisada ennast scard gruppi, et mitte-root õigustega saaks lugeja kallale (sudo adduser sinunimi scard)
4. Vastavalt valikule võiks tõesti eemaldada opensc.conf failis teised lugeja draiverid (jätta kas ainult reader_drivers=pcsc; või reader_drivers=openct;)

Viimases punktis jätsin driveriks openct. Kuna pcsc ei tahtnud kuidagi funktsioneerida.


arvomagi kirjutas:

Proovisin neid kasutada Ubuntu 9.04 A6 LiveCD-ga. Kui süsteemikataloogidesse kirjutamisel panna käsu ette sudo, siis näib asi toimivat. Sain logida Sewedbanka, kuid küsiti millist sertifikaati kasutada (PIN1 või PIN2). Valisin PIN1, seda küsiti veelkord? Ülekannet ei proovinud.
.


Nii. Tegin sealt idee labori kodukalt kõik need veebis audentimise asjad ära, aga kui kontrollid sealt sertifitseerimise tervitus lehelt saan teateks VIGA.
Very Happy
Sellest ei oska nagu midagi edasi mõelda. Kas siin on midagi seotud sellega, et peab sudoga kuhugi kirjutama seda id kaardi moodulit ?

EDIT

Nii peale restarti kadus see ilus vea leht ära ja asendus sellise teatega:

Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.sk.ee.

SSL peer was unable to negotiate an acceptable set of security parameters.

(Error code: ssl_error_handshake_failure_alert)

The page you are trying to view can not be shown because the authenticity of the received data could not be verified.

* Please contact the web site owners to inform them of this problem.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2009, 12:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tommi kirjutas:
Nii minu poolt ka natuke häid uudiseid.
Maadlesin tykk aega siin aga nyyd sain väljundiks käsule
$ opensc-tool --list-readers
Readers known about:
Nr. Driver Name
0 openct CCID Compatible
1 openct OpenCT reader (detached)


Mis ma tegin:
3. Kui ON teadlik soov kasutada OpenCT-d, tuleb näiteks ubuntul lisada ennast scard gruppi, et mitte-root õigustega saaks lugeja kallale (sudo adduser sinunimi scard)
4. Vastavalt valikule võiks tõesti eemaldada opensc.conf failis teised lugeja draiverid (jätta kas ainult reader_drivers=pcsc; või reader_drivers=openct;)

Viimases punktis jätsin driveriks openct. Kuna pcsc ei tahtnud kuidagi funktsioneerida.


arvomagi kirjutas:

Proovisin neid kasutada Ubuntu 9.04 A6 LiveCD-ga. Kui süsteemikataloogidesse kirjutamisel panna käsu ette sudo, siis näib asi toimivat. Sain logida Sewedbanka, kuid küsiti millist sertifikaati kasutada (PIN1 või PIN2). Valisin PIN1, seda küsiti veelkord? Ülekannet ei proovinud.
.


Nii. Tegin sealt idee labori kodukalt kõik need veebis audentimise asjad ära, aga kui kontrollid sealt sertifitseerimise tervitus lehelt saan teateks VIGA.
Very Happy
Sellest ei oska nagu midagi edasi mõelda. Kas siin on midagi seotud sellega, et peab sudoga kuhugi kirjutama seda id kaardi moodulit ?

EDIT

Nii peale restarti kadus see ilus vea leht ära ja asendus sellise teatega:

Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to www.sk.ee.

SSL peer was unable to negotiate an acceptable set of security parameters.

(Error code: ssl_error_handshake_failure_alert)

The page you are trying to view can not be shown because the authenticity of the received data could not be verified.

* Please contact the web site owners to inform them of this problem.


mida näitab käsk pkcs15-tool --list-certificates

(ma siiski soovitaks minna opensc teed, sest see on enam toetatud kui üritada openct'ga, mida eriti keegi kasutanud pole)

_________________
Image Image Image

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2009, 00:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

$ pkcs15-tool --list-certificates
Using reader with a card: CCID Compatible
[pkcs15-tool] card-mcrd.c:838:select_file_by_path: unable to select MF: Unsupported CLA byte in APDU
[pkcs15-tool] card.c:554:sc_select_file: returning with: Unsupported CLA byte in APDU
[pkcs15-tool] card-mcrd.c:799:select_down: unable to select DF: Unsupported CLA byte in APDU
[pkcs15-tool] card.c:554:sc_select_file: returning with: Unsupported CLA byte in APDU
[pkcs15-tool] pkcs15-esteid.c:81:sc_pkcs15emu_esteid_init: select esteid PD failed: Unsupported CLA byte in APDU
[pkcs15-tool] pkcs15.c:532:sc_pkcs15_bind_internal: unable to enumerate apps: Unsupported INS byte in APDU
[pkcs15-tool] pkcs15.c:794:sc_pkcs15_bind: returning with: Unsupported INS byte in APDU
PKCS#15 initialization failed: Unsupported INS byte in APDU


Samas, kui ma proovisin teistmoodi,
lasen openct maha ja sean pcsc config files peamiseks, kostab see opensc-tool --list-readers et No smart card readers found.(punasega on veel see error, mis ülal mainitud juba sai)

Krt viska üht ja löö teist. Very Happy Mitte ei mõika kus see koer maetud on...


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2009, 08:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sain ID-kaardi Ubuntu 9.04 LiveCD-ga tööle. Koostasin täpse juhendi, kust saab konsoolikäske kopeerida. Testisin Swedbankaga.

Otselink on http://ubuntu.pingviin.org/IDkaart.html


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group