Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 15:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ehh, ära kisu tühjast tüli! Ma ütlesin, et sa ei saa portaali muuta, mitte et sa ei saa panust anda. Sinu panus on juba näha selles, et vikisse tekitati vastav lehekülg, millesse saad soovi korral ka ise panuse anda, ja spott vastas samuti, et kui piisav kogus sisu tekib, on täiesti võimalik selle lehekülje linkimine portaalis nähtavale kohale.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 15:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Ehh, ära kisu tühjast tüli! Ma ütlesin, et sa ei saa portaali muuta, mitte et sa ei saa panust anda. Sinu panus on juba näha selles, et vikisse tekitati vastav lehekülg, millesse saad soovi korral ka ise panuse anda, ja spott vastas samuti, et kui piisav kogus sisu tekib, on täiesti võimalik selle lehekülje linkimine portaalis nähtavale kohale.


M.O.T.T
Mida Oligi Vaja Tõestada!

Ja äitäh kõigile kes aitasid seda ideed edasi viia, niiet meile kõigile sellest kasu tõuseks.




Viimati muutis naps 17.03.2009, 15:32; muudetud 1 kord
mistoimub?
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 32
Liitunud: 15.03.2009
Postitused: 133
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu, openSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 15:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
Qilaq kirjutas:
Portaali ei saa sa muuta, aga vikis saad küll oma panuse anda:...!


Miks ei saa ma oma panust portaali anda!? Spott ei oska Eesti keelt lugeda või? Spott loeb mu postitust ja kui idee talle meeldib siis teeb ta selle lihtsalt oma portaali ära või kui vaja palub kommuunil abi listi koostamisel. Kui talle see idee ei meeldi siis saab ju ta mulle ka vastata ja ka see on lahendus. Kui vaatame minu esimest postitust siis paneme tähele et, see ongi ju põhimõtteliselt avalik kiri Spottile ja postitatud siia portaali just selleks, et selleümber saaks diskussioon tekkida ja kommuun saaks oma panuse anda, mille väljundit ma ka viki kujul juba näen.

Nii et vähem targutamist ja rohkem tegusid! Mina juba tegin oma idee väljakäimisega midagi aga mõni ninatark kukkus targutama ilma et ise mingit asjalikku infot edastaks.


hmmm, sa ära lahmi, te räägite üksteisest mööda hetkel, qilaq mõtles et sa ei saa portaali esilehele või mis iganes uusi lehti juurde lisada ja et sa saad vikis lehti teha/muuta


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 15:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mistoimub? kirjutas:

hmmm, sa ära lahmi, te räägite üksteisest mööda hetkel, qilaq mõtles et sa ei saa portaali esilehele või mis iganes uusi lehti juurde lisada ja et sa saad vikis lehti teha/muuta


Ära muretse Smile. Ma saan suurepäraselt aru mida keegi öelda tahab.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 15:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
mistoimub? kirjutas:

hmmm, sa ära lahmi, te räägite üksteisest mööda hetkel, qilaq mõtles et sa ei saa portaali esilehele või mis iganes uusi lehti juurde lisada ja et sa saad vikis lehti teha/muuta


Ära muretse Smile. Ma saan suurepäraselt aru mida keegi öelda tahab.


a mis sa siis virised? Razz viki on portaali üks osa, ja kui sisu on vähegi selline, et see vajab kommuuni poolt kaasabi, siis selle koht on vikis..

kui sisu on piisavalt asjalikuks saanud, siis lingin selle ka portaali avalehelt sinna, seni las see veel natuke täiustub seal..

_________________
Image Image Image

naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 16:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina ei virise. Minu probleem on selles, et mul on igasugu targutajad valuläve ületanud.
Aga palun tõesti lõpetame selle siin kui kõigile sobib.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 02:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
Mina ei virise. Minu probleem on selles, et mul on igasugu targutajad valuläve ületanud.
Aga palun tõesti lõpetame selle siin kui kõigile sobib.

Aga virised ju!

Ma saan aru, kui sa oleksid oma ideest natukenegi edasi läinud ja natukenegi wikisse kirjutanud kuid nagu lehe ajaloost näha oled sa lihtsalt üks targutaja http://viki.pingviin.org/index.php?title=Laadi_alla&action=history.

Mis sa mõtled, et:
*kui sina käid idee välja siis kõik peaks lihtsalt heast peast jooksma hakkama ja sinu eest selle töö ära tegema
*et kui SINA portaali muuta ei saa siis me kõik oleme pahad ja saadanast ning me lihtsalt targutame.
*sinu lugemisoskamatus toob kellegile kasu- kui öeldakse et ei saa sina portaali muuta siis sa ei saa

Lepi sellega, et:
*SINA ei saa portaali muuta, selle eest vastutab teatud inimene ja vajadusel ta lingib wikist selle artikkli
*Aita mitte ära mölise
*Kui sulle öeldakse selges eesti keeles ja viisakalt, et sina ei saa muuta siis see ei ole targutamine
*minu praegune jutt on alles targutamine
VOT!


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 10:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1. Ainukene targutaja oli Tommi
2. sina ei saa lihtsalt aru mida keegi öelda tahab.
3. Mulle ei meeldi vikisid lugeda sest vajaliku informatsiooni saan suure tõenäosusega mujalt ja palju lihtsamalt ja kiiremini kätte.
4. Ma ei oska vikisid muuta ja ei taha kah seda õppida (loe punkt 3)
_natukenegi wikisse kirjutanud_ Saa aru ma ei oska!
5. Mina istun tavaliselt SVN ja programeerin linuxi programme (sellepärast ei ole mul aega 3. ja 4.).
6. kui mulle öeldakse, et mina ei saa muuta siis kas sa tõesti arvad, et ma ei tea seda?

7. PALUN LOE MU EELMIST POSTITUST! JA kas sulle kah sobib nüüd lõpetada?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 10:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
1. Ainukene targutaja oli Tommi
2. sina ei saa lihtsalt aru mida keegi öelda tahab.
3. Mulle ei meeldi vikisid lugeda sest vajaliku informatsiooni saan suure tõenäosusega mujalt ja palju lihtsamalt ja kiiremini kätte.
4. Ma ei oska vikisid muuta ja ei taha kah seda õppida (loe punkt 3)
_natukenegi wikisse kirjutanud_ Saa aru ma ei oska!
5. Mina istun tavaliselt SVN ja programeerin linuxi programme (sellepärast ei ole mul aega 3. ja 4.).
6. kui mulle öeldakse, et mina ei saa muuta siis kas sa tõesti arvad, et ma ei tea seda?

7. PALUN LOE MU EELMIST POSTITUST! JA kas sulle kah sobib nüüd lõpetada?


sa tundud olevat nagu linuxi kommuunieluga üsna hästi kursis, aga samas vaidled selle kommuuni põhitõdedele täie sajaga vastu..
viki on väga hea dokumentatsiooni allikas ja väga lihtne kõigil muuta (süntaks on lihtsam kui misiganes programmeerimise keel: http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Kuidas_lehte_redigeerida)
kui sa ei taha õppida, siis ära tule siia haukuma, et miks ei ole ja miks ei saa ja sada muud häda..

sinu saamatuses ja viitsimatuses (3. ja 4.) ei ole keegi teine süüdi ja ürita oma agressiivsust vähem teiste peal välja elada..

(ps: see pole enam targutamine, see on juba ärritumine.. suvalised lahmijad on täiesti vastuvõetamatud..)

_________________
Image Image Image

z
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 75

Distributsioon: void
blank.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hmm.

Wiki tähendab infokogumit, mida kasutajatel on lihtne muuta ning millel on unifitseeritud interfeiss, vastandina siis süsteemile, kus kasutajad produtseeriksid dokumentatsiooni nullist, kõik eri vahenditega ja formaatides oma suva järgi. Wikidel on samuti automaatne dokumentide linkimine märksõnade järgi; s.o. kasutaja ei pea vaeva nägema refereerimisega. Kui kvaliteedistandard hoida kõrgel (wiki omaniku poolt, juurdepääsu lubamise/andmise teel) siis on wiki minu arvates üks paremaid dokumentatsioonikirjutamise süsteeme.

Olen arvutitega tegelenud kaua, kuid pean iga päev midagi juurde õppima, väga tihti kohtun inimestega, kes on minust vaieldamatult targemad ning kogenumad.

Kui oleksime sellised, kes juurde ei malda õppida, kasutaksime siiani gopherit ja ftp'd - www'st ja dünaamilisest/interaktiivsest meediast ei oleks keegi midagi kuulnud.

e: Sõbralikum jutt.




Viimati muutis z 18.03.2009, 12:06; muudetud 1 kord
mistoimub?
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 32
Liitunud: 15.03.2009
Postitused: 133
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu, openSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 11:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ehhh, tahaks ka aidata aga vikide redigeerimine on minu jaoks liiga raske teema Embarassed

aga ainult kiidusõnad nendele kes seda teevad, päris ilus on ja levinumad distrod on seal juba kirjas


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 11:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna teema hakkab võtma juba kohati isikliku suunda, siis panen selle teema lukku.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 11:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kuna teema hakkab võtma juba kohati isikliku suunda, siis panen selle teema lukku.


las ta jääb siiski lahti, sest sai juba vikist viidatud sellesse teemasse, et kui peaks olema nimekirja suhtes ettepanekuid..

lihtsalt edaspidine lahmimine saab siit teemast ära kustutatud

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 12:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
sina ei saa lihtsalt aru mida keegi öelda tahab

Mina sain selgelt sinu jutust aru, et sina tahad portaali avalehele seda, mitte wikisse. Või sa pead siis natuke selgemalt läbi mõtlema kuidas mida kirjutada, et teised sinust ka aru saaksid nii nagu sina seda tahad
Tsitaat:
kui mulle öeldakse, et mina ei saa muuta siis kas sa tõesti arvad, et ma ei tea seda?
No ma ei saa aru, mida sa siis peale esimest vastust veel majandad ja järjekindlalt nõuad portaali avalehele? Minule on see märk ikkagi sellest, et nagu ei saanud aru.

Kui sa oled progeja ja admin ja kurat teab kes veel siis ei saa olla wiki sulle nii keeruline olla... Pealegi trükkides googlissse wiki juhend saad lugemist kui palju

Aga vaatan, et siin on veel probleeme wikiga, ei jõua praegu otsida aga algajaile juhendit?


mistoimub?
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 32
Liitunud: 15.03.2009
Postitused: 133
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu, openSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
Tsitaat:
sina ei saa lihtsalt aru mida keegi öelda tahab

Mina sain selgelt sinu jutust aru, et sina tahad portaali avalehele seda, mitte wikisse. Või sa pead siis natuke selgemalt läbi mõtlema kuidas mida kirjutada, et teised sinust ka aru saaksid nii nagu sina seda tahad
Tsitaat:
kui mulle öeldakse, et mina ei saa muuta siis kas sa tõesti arvad, et ma ei tea seda?
No ma ei saa aru, mida sa siis peale esimest vastust veel majandad ja järjekindlalt nõuad portaali avalehele? Minule on see märk ikkagi sellest, et nagu ei saanud aru.

Kui sa oled progeja ja admin ja kurat teab kes veel siis ei saa olla wiki sulle nii keeruline olla... Pealegi trükkides googlissse wiki juhend saad lugemist kui palju

Aga vaatan, et siin on veel probleeme wikiga, ei jõua praegu otsida aga algajaile juhendit?



illukas, ära jama, vaata mis spott ütles, paneb teema lukku kui see personaalne flame siin edasi kestab, lõpetage ära ja rahustuge, võtke "pingus" mäng ette ja jooge kohvi


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
Tsitaat:
sina ei saa lihtsalt aru mida keegi öelda tahab

Mina sain selgelt sinu jutust aru, et sina tahad portaali avalehele seda, mitte wikisse. Või sa pead siis natuke selgemalt läbi mõtlema kuidas mida kirjutada, et teised sinust ka aru saaksid nii nagu sina seda tahad
Tsitaat:
kui mulle öeldakse, et mina ei saa muuta siis kas sa tõesti arvad, et ma ei tea seda?
No ma ei saa aru, mida sa siis peale esimest vastust veel majandad ja järjekindlalt nõuad portaali avalehele? Minule on see märk ikkagi sellest, et nagu ei saanud aru.

Kui sa oled progeja ja admin ja kurat teab kes veel siis ei saa olla wiki sulle nii keeruline olla... Pealegi trükkides googlissse wiki juhend saad lugemist kui palju

Aga vaatan, et siin on veel probleeme wikiga, ei jõua praegu otsida aga algajaile juhendit?


http://viki.pingviin.org/Juhend:Sisukord

e:

kirjutasin viki rewrite ruule tõsiselt ümber, et urlid lühemaks ja mugavamaks saada - kui sellega kuskil nüüd mingit probleemi näete, siis andke kindlasti teada kui ise seda parandada ei saa

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 13:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ok aitab sellest mölast jah, see juhend peaks igale algajale piisav olema, seega kõik kribama
PS minule endale ka wikid ei meeldi, kuid see ei tähenda, et ma neid ei kasutaks


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.03.2009, 17:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mistoimub? kirjutas:
ehhh, tahaks ka aidata aga vikide redigeerimine on minu jaoks liiga raske teema Embarassed

aga ainult kiidusõnad nendele kes seda teevad, päris ilus on ja levinumad distrod on seal juba kirjas


Kui sa ei oska vikis toimetada, aga tead midagi, mida seal saaks antud teema puhul paremini teha, võid ju ka siia postitada oma soovituse - küll siis oskajad seda arvesse võtavad.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Ventilaator
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 24
Liitunud: 22.01.2011
Postitused: 6
Asukoht: Järvamaa, Türi
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2011, 20:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Viki lehelt ei saa enam Debiani kätte.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.01.2011, 15:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis versioon täpsemalt?
Minul kõik lingid töötavad. Eile tulnud 5.0.8 versiooni veel nagu näha Eesti peeglites veel pole.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group