Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 18:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Taux007 kirjutas:
Mnjah, teadjamad mehed plussitavad, mina, oskamatu vennike olen päris mitme asja ebarahul siin (kas ei tööta või ei ole selline nagu võiks olla). Aga kasutan teda seepärast, et ta on TASUTA.


See polegi ju paha algus.

Mina alustasin linuxi kasutamist "lambist" selle tõttu, et ta oli väidetavalt oluliselt turvalisem.
Tasuta tuli mulle alles hiljem "lisaboonusena"

Hetkel on küll selline olukord, kus olen nõus maksma asjade eest ja piraatvariante ma ei vaja, sest eriotstarbelist tarkvara ma ei tarbi.

Kõik oma asjad saan aetud (ok, ma ei mängi arvutiga) ja pole üldse pahane, et see nii on.

Mitte linuxi puudus ei ole see, et riistvara tootjad ei arvesta linuxi kasutajatega.
See on nende kadu ja kaotus.
Mida ma siis linuxiga teha ei saa???

Osad Cad lahendused jäävad ära. Aga ma ei kasutagi neid ju üldse.

Praeguseks on linuxil piisavalt mänge, mida ma ei mängi. On kümneid asju, mida ma saaksin teha, aga ei tee, sest mul on teised huvid.

Pean ennast mingi eelneva foorumist olnud klassifikatsiooni järgi üsna teadlikuks linuxi Kasutajaks, sest koodi oskan ma lugeda, aga mitte kirjutada.
Küll aga võin leida sellest vigu ja seda parandada. Kui vaja.

Jalgratast leiutada ei kavatse, aga tuunida ikka võib.

Seega - Miks linux?

Vastus on lihtne. Miks mitte, kui tal on sellised omadused ja võimalused?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 18:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1) fokusseerimine: liigutades hiirt teisele aknale ei pea seal klõpsama kui vaja "kerida" hiirega rullikuga.
2) logide rohkus: pigem liiga palju logisid kui vähem. Saan teada mis toimub või miks ei toimi.
3) tarkvara lihtne paigaldus.
4) kohandatavus ja seda igas mõttes.

Hetkel ubuntu jaunty viimane alpha versioon.
Masin on 24/7 töös, serveerib veebi-meili ja tont teab mida veel, on arenduse jaoks, monitoorib masinat ja neti olemasolu,lihtsamaks kodukasutamiseks jne
No lihtsalt töötab asi ....

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 22:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
1) fokusseerimine: liigutades hiirt teisele aknale ei pea seal klõpsama kui vaja "kerida" hiirega rullikuga.
Mullegi meeldib see asi

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 23:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

scrolliga kopi-paste on ka 5+ ... ilma selleta enam ei oska kuidagi..

_________________
Image Image Image

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 08.03.2009, 00:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

märgi tekst ära, lohista sinna kuhu vaja ja lase lahti. LAHE

ennem saab aasta läbi, kui kõik plussid kirja saab... ma arvan. Smile

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 08.03.2009, 01:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alt(või Win)+rullile vajutus saadab akna teiste akende taha, sama ka tiitliribal rullile vajutades.


taavi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.07.2005
Postitused: 59

Distributsioon: Arch, Debian
blank.gif
postituspostitatud: 08.03.2009, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeratul kirjutas:
* Portimata mängude käima saamiseks on vaja linuxit spetsialisti tasemel tunda
Kusjuures ei nõustu -- üks väheseid mänge, mida mängin, World Of Warcraft läks viimati uue Ubuntu installiga nii peale, et 1. installid wine; 2. lased installeri käima; 3. editeerid ühte teksti faili (directx -> opengl); 4. mängid

Noh oma nõks muidugi oli WOTLKi plaadi mountimine, sest Ubuntu all on see miski pärast nõksuga. Muud midagi. Ei pea olema spetsialist.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 03:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui oled harjunud käsitlema, siis sabiilsus, turvalisus, ning võimalusterohkus


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 12:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

taavi kirjutas:
Kusjuures ei nõustu -- üks väheseid mänge, mida mängin, World Of Warcraft läks viimati uue Ubuntu installiga nii peale, et 1. installid wine; 2. lased installeri käima; 3. editeerid ühte teksti faili (directx -> opengl); 4. mängid

Noh oma nõks muidugi oli WOTLKi plaadi mountimine, sest Ubuntu all on see miski pärast nõksuga. Muud midagi. Ei pea olema spetsialist.


Usu või mitte, aga enamuste tavakasutajate jaoks käib see üle jõu, mis sa just kirja panid. Tõenäoliselt ei oska 10st tavakasutajast 9 isegi välja uurida, et wine'ga saab windowsi programme tööle panna.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 12:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

a selle jaoks ju foorum ongi Razz

ja usu mind, tavakasutajale on lihtsam seletada, mis käsud ta peab konsooli trükkima kui üritada neile seletada, et milliseid nuppe nad kuskilt liidesest vajutama peavad ja siis loota, et nad jumala eest ikka õiges kohas oleks, sest muidu võib nende süsteemiga krt teab, mis juhtuda..

vista puhul ei oska enam isegi õpetada mitte..

_________________
Image Image Image

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 15:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan käsurida ajab tavakasutaja segadusse kuna talle tundub, et see on mingi keeruline arvutikeel mida on võimatu mõista ilma sõnavara ja grammatikat tundmata.

Vähemalt mul oli pikka aega selline ettekujutus terminali käskudest.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:
Ma arvan käsurida ajab tavakasutaja segadusse kuna talle tundub, et see on mingi keeruline arvutikeel mida on võimatu mõista ilma sõnavara ja grammatikat tundmata.

Vähemalt mul oli pikka aega selline ettekujutus terminali käskudest.


ei tea, vähemalt noorem põlvkond seda kindlasti nii ei võta, üldiselt on kuidagi hakkama saanud ka vanemapoolne..

nende ülesandeks on käsud sisse lüüa ja tulemus mulle anda, nad ei pea lugema Razz

_________________
Image Image Image

Andres
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 29
Liitunud: 03.09.2008
Postitused: 181

Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 19:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu lemmikfunktsioonid:

Compiz - selle tõttu leidsin (googleldasin midagi xp vs vista, sain compiz vs aero) ja tõele au andes ka proovisin esimest korda linuxit. Enam pole see mulle nii tähtis kuid harjund sellega ja ikkagi see kindlalt üks mis linuxile ainulaadne, niiet kirja.

Kiire tarkvara paigaldamine, repod, litsentsivabadus - mäletan ette kui polnud linuxit kasutand ja sellisest asjast lugesin ei uskunud seda, aga tõesti on lihtne ja tõhus. Ainult repode lisamisek svõiks mingi graafilisem lahendus olla, mis neida ka kusagilt ise pakuks.

Jõudlus - kui ma xp käima panen on kohe alguses ram 400mb, kui midagi teen siis kohe tõuseb, xp mul niigi performance'i peale seadistatud. Linuxiga ei saa om compizi ja kõigi kellade-vilede juures 400 enne kätte kui midagi tõmbama hakkan.

Fokuseerimise värk ka hea, kusjuures ei pane seda nagu tähelegi et koguaeg kasutan, nii ära harjund.


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 20:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
nende ülesandeks on käsud sisse lüüa ja tulemus mulle anda, nad ei pea lugema

Neti kaudu juhendamisel on käsurida parem, ei vaidle vastu.
Aga see abi ei õpeta ka midagi kui puudub arusaam mis loogika järgi need käsud on koostatud. GUI puhul jääb lõpuks meelde kuhu mingi linnuke panna või mida muuta.

Kui paljud näiteks teavad, et "käsk" on tegelikult selle programmi nimi mida terminalis käivitada tahetakse - apt-get, sudo, lsmod, chown - teades nende programmide olemasolust on järgmise sammuna, leida nende käivitamisvõtmed kas man(so dokumentatsiooni programm) + programminimi kaudu või mõnel puhul ka lihtsalt sisestades programminime ilma ühegi võtmeta, näiteks sisestades apt-get on vastuseks kiire loetelu kõigist selle rakenduse võtmetest. (deja vu: Ma olen vist sel teemal juba kunagi komminud Smile ).

Teemasse tagasi pöörates, on käsurida ka üks linuxi plusse Cool kui see just teele ette ei jää Rolling Eyes .


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 21:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Andres kirjutas:
Fokuseerimise värk ka hea, kusjuures ei pane seda nagu tähelegi et koguaeg kasutan, nii ära harjund.

Fokuseerimine on ülimugav, kui satun windowsi, siis alati vaatan, miks ta ei keri. :S Very Happy

Käsurida on ka väga hea kasutada, kui mõni programm ei taha tööle minna, kohe käsureale ja vaatama mis toimub. Smile

Täna sain ka enda canoni mp370-e scannima, xsane ei töötanud korralikult, siis käsurealt. Smile Käsurida omab.

_________________
Hyva päiva!

euqen
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 165
Asukoht: Viimsi / Vantaa / Internet
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 21:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ise olen ka rahul, igapäev mulle aina rohkem meeldima hakkab.
Compiz on lahe vürts asjale.

Töö asjad olen ka ilusti linuxi peal toimima saanud, kõigesuuremat probleebi tekitasid CAD failivormingud (õnneks see on möödas Very Happy )

Stabiilsus on oluline, winni nokkides suutsin ikka niikaua näppida kuni formatini, õnneks on home folder siin mulle kui päästerõngas.

üldiselt väga bro Cool


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 22:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See fokuseerimine meeldib ka mulle väga windowsi all ajab alati hullult vihale et ei saa kerida ega midagi(see on pluss just läpaka omanikele kellel on puuteplaat.)
Compiz on väga lahe minu nõrga Inteli interigeeritud gma 915 jooksutab effekte nagu nalja.Vista ja se7eni all ei lasknud isegi aerot peale panna rääkimata muust aga compiziga saab isegi aknaid "burnida".
Kokkujooksmiseid naljalt ei ole , nagu juhtub Windowsiga ei ole vaja isegi midagi avada lihtsalt lampist screensaveri pealt sureb ära (windows loomulikult))=siis on asi ikka väga kurb.
Nõustun ka eelolevaga,käsurida alguses ei meeldinud aga nüüd saan aru kui praktiline see tegelikult on.Ja muidu kõik asjad saab ära tehtud graafilises keskkonnas 95% juhtudel.
Kaks asja mis mulle eriti meeldivad (neid vist pole eelnevalt mainitud ,!)=
a)Kiire-areng - Nt ubuntu iga 6 kuu tagant uus versioon
b)Updated -- eriti mugav on veel see et ma ei pea eraldi programmidele update tõmbama , automaatselt uuendatakse ära need läbi "uuenduse halduri" , üks programm on millele pidin tõmbama uue versiooni käsitsi netist oli opera aga seegi oli väga mugav firefox suunas õigesse kohta tõmba alla installi jne..
c#)Deb packid ei pea koguaeg vajutama next,next jne
d)Mulle tundub et linuxis on programmid või pakkid (või kuidas iganes neid ei kutsuta) on väiksemad. Näide adobe reader windowsi alla oli 100 mb lähistel ubuntul deb pakk 42 mb seda olen täheldanud ka teistel programmidelgi.
e)Linuxi installimine on lahe saad mängida aja viiteks jne (vihjan siis Live-cd -le )

jne..............Very Happy


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2009, 23:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

linuxi rakendused on väiksemad üldiselt selle arvelt, et paljud teegid on juba süsteemis endas olemas, sest enamus rakendusi on kas QT või gtk peale ehitatud Smile

_________________
Image Image Image

z
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 75

Distributsioon: void
blank.gif
postituspostitatud: 11.03.2009, 02:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kunagi, kui alustasin, sai linux ette võetud, kuna tahtsin õppida programmeerimist, ning mulle soovitati, et katseta. Nüüd kasutan just nimelt selle eelpoolkirutud tekstiinterfeisi pärast, mis lubab suure osa tööst tunduvalt kiiremini ja effekiivsemalt teha.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 17.03.2009, 13:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:

näiteks sisestades apt-get on vastuseks kiire loetelu kõigist selle rakenduse võtmetest. (deja vu: Ma olen vist sel teemal juba kunagi komminud Smile ).

Teemasse tagasi pöörates, on käsurida ka üks linuxi plusse Cool kui see just teele ette ei jää Rolling Eyes .


Aga vot näiteks mina pole neist rakenduse võtmetest kunagi aru saanud. Ma olen nüüdseks 1,5 aastat linuxit kasutanud, aga neist ma aru ei saa. Oma arust ma ikka päris loll ei ole. Aga nomissiis.

Mulle meeldib katalooge ühe klõpsuga lahti teha(ka töölaual), see, et süsteemi kataloogid on eraldi, "PrintScreen" teeb lahti Ksnapshoti, et mingil määral ma saan(oleneb mu enda teadmistest) programmi näppida kui see ei taha töötada.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group