Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.03.2009, 18:19  postituse pealkiri:  Linuxi head omadused  

Mis on Linuxi head omadused , kus neid rakendada , miks just linux on hea (põhjenda). ....Mina!Kes ma olen alles Linuxitega tegelenud alles paar viimast kuud ei tea mis on tegelikult linuxi suured plussid ja omadused.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 05.03.2009, 19:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mõtlesin siin selle üle ja leidsin ühe kummalise plussi - mina kui inglise keele vaegrääkija leian vabavara programme linuxile kergemini kui winile. Paar aastat tagasi kui veel linuxist midagi ei teadnud otsisin midagi sellist nagu audacity ... no kurja vaeva nägin enne kui leidsin selle. Enne proovisin ikka mitut asja, mis üldse ei sobinud.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 09:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

- stabiilsus
- pakivaramud (ei pea mööda internetti ringi müttama, et omale vajalikke rakendusi leida või hiljem neile uuendusi, kõik on ühes kohas)
- tavakasutaja jaoks palju rakendusi ära tõlgitud
- üldiselt vähene ressursinõudlus
- korralik veateadete logi

ja kindlasti veel, mis kohe meelde ei tule..

_________________
Image Image Image

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 10:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väga lihtne ja mugav süsteem. Ning kui miskit on katki, siis on võimalik see korda teha ilma et selleks peaks valdama viit programmeerimis keelt ja It kõrgemat haridust.


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 12:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu 4-aastase kasutajakogemuse tulemusel on välja kujunenud selline arvamus.

Head omadused:
* stabiilsus
- ei pea koguaeg reinstalle tegema, veateated on alati mingi tähendusega mitte stiilis "error: error has occured". Uptime on põhimõtteliselt piiramatu.
* turvalisus
- ei mingeid viiruseid, troojasid jms. Ei pea raiskama raha ja ressurssi viirustõrje tulemüüri jms. jama peale.
* Paidlikkus
- saab põhimõtteliselt ilma igasuguste piiranguteda oma desktopi muuta. Lisaks sellele on mul tehtud veel nii mõnigi nautilus-script muutmaks oma tööd veel efektiivsemaks saades palju asju teha ühe hiireklikiga, mis windowsis nõuaks väga kallist kommertstarkvara.
* Arendus
- olen ise programmeerija ning arenduskeskkonna ülesseadmine ja uute vabavaraliste tehnoloogiate katsetamine käib imekiiresti. Näiteks väga palju serveritarkvara, mida ma kasutan pole windowsile üldse olemas.
* Programmid, codecid jms.
- Uute programmide installimine käib ühe liigutusega ning kõik uueneb automaatselt ise (ei pea enne iga video vaatamist mingeid koodekpäkke enam mööda netti taga ajama ning codecid ei corrupti süsteemi ära).
* Draiverid
- valge inimese riistvara läheb üldjuhul karbist välja võttes kohe tööle. Vahel harva peab tegema ühe lisa hiirekliki omanduslike draiverite installmiseks, aga needki otsib süsteem automaatselt ise üles. Vaja lihtsalt kinnitada, et oled nõus.
* Versiooni uuendamiseks ei ole vaja kogu ketast puhtaks lasta ja isegi, kui seda teha, siis home kataloogi säilitamisel jäävad kõik seaded ja personaalne data alles.
* Vigade leidmisel saab põhimõtteliselt otse arendajaga suheldes nii mõnegi vea parandatud. Endalgi nii mõnigi linnuke kirjas selles vallas Smile

Miinused:
* kui riistvara "lambist" tööle ei hakka, siis pole mõtet üritadagi.
* Mõnigaid spetsprogramme ei taheta eriti linuxile portida. Näiteks mu canoni fotoprintimistarkvara linuxiversioon oleks nagu pärit 95 aastast ning lisaks ei tööta ka õigesti. Pean läbi virtualboxi fotosid printima.
* Portimata mängude käima saamiseks on vaja linuxit spetsialisti tasemel tunda
* Paljude väärt rakenduste arenused surevad äkitselt mingi hetk ära ning bugisid enam keegi ei paranda.
* Pole eriti dumbuseri kindel. Näiteks panin ämmale ubuntu peale ja mingi aeg helistas, et ükski programm jms enam ei tööta jne. Tegelikult oli tal õnnestunud lihtsalt kuidagi kogemata kõik desktopi paneelid lootusetult ära lõhkuda. Analoogseid näiteid on teisigi. Vahest paketimanager läheb mingil põhjusel katki. Minul pole parandamisega probleeme, aga dumbuser sellega kindlasti hakkama ei saa.


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 12:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna iga arvuti uuendusega windowsi (driverite ja rakendustarkvara ning kõikvõimalike utiliitide ja seadistuste) ümberinstallimine muutus liiga tülikaks - eriti kui lisandusid tarkvara deaktiveerimise ja uuesti aktiveerimise jamad - otsisin võimalust kuidas oleks võimalik valutult kogu toimivat tööruumi vanast arvutist uude transportida (samuti kogu süsteemist varukoopia tegemise võimalust).

Valisin siis põhi OS-iks linuxi ja virtualiseerimistarkvaraks sobis Virtualbox, võimsuse kadu lootsin kompenseerida kiiremat sorti linuxilase valimisega ning viirusetõrje ja tulemüüri mittepaigaldamisega nii linuxis kui virtualiseeritud windowsis.

Lisaks:
Linuxiga kõvakettalt õnnestuks buutida ka uues arvutis (oleneb muidugi konkreetses distributsioonis kasutusel olevast kernelist).
Eestikeelne.
Ei "mõtle" st ei ürita end ise majandada, paigata, uuendada (slackware flavor).

Aknahalduri plussid:
Kde3 + Compiz, mitme töölaua võimalus, maksimeerimine vertikaalselt, akende haaramine ja suuruse muutmine Alt(või Win) klahvi abil, akende "kaval" paigutus avanemisel (alguses häiris kõvasti Smile ).


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 12:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegelt on nii palju asju, mis on saanud selliseks elementaarsuseks, et neid ei oskagi enam plussina välja tuua..

viirustõrjed ja mitu töölauda unustasin ma üldse, samuti home partitsiooni ja veel palju palju asju, mis teevad linuxi kasutamise väga mugavaks..

_________________
Image Image Image

Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 13:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hea näha, et Linuxi plussidest ka räägitakse! Smile

Peamine põhjus miks mina Linuxit kasutan on süsteemi stabiilsus, mitte segamini ajada rakendusprogrammide omaga mis kohati ei kannata mingit kriitikat ...

Teine ja pea sama oluline on turvatunne, et mulle oluliste andmetega midagi ei juhtuks.
Neid kahte asja ei ole ma M$-i toodete juures veel täheldanud.


Tsitaat:
Lisaks sellele on mul tehtud veel nii mõnigi nautilus-script muutmaks oma tööd veel efektiivsemaks saades palju asju teha ühe hiireklikiga, mis windowsis nõuaks väga kallist kommertstarkvara.

Selles suhtes on siiski winniga mugavam asju ajada. Kasutades näiteks AutoScriptWriterit. Tasuta proge ja väga hea muide ...

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 06.03.2009, 15:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1.stabiilsus
2.installi mugavus ja kiirus(vähemalt ubuntu ja yoper'i puhul)
3.pakihaldus - linuxi all olles ei saa arugi,kui krdi hea asi see on!!!
Nüüd paar päeva windooza all oldud;no täielik jama,aja jubinaid mööda netti taga,loksutab mööda download-linke ...
krt,marru ajab siuke debiilne jama, Evil or Very Mad
targemad kodanikud,aretage ometi linux all mingi DVD-A player ja graafilise liidesega DVD-A author,saaks tollest windooza-all kondamisest lahti
4.riistvara tugi - vähemalt minu masinal.Viimane asi,mille avastasin - linuxi nVidia driver toimib paremini kui windooza oma.No xinerama'ga on Full HD pilt telekas parem kui windooza poolel;no selgelt parem on!!

_________________
Image

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 00:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

plussidest on juba räägitud ma pane hoiatuse.

http://computraining.nl/ccx/m.dat

ühelt häkitud saidilt avastasin, kui see õnnestub remote file inclusion ründega käima saada sinu linuxi põhises serveris. siis on oioioioi. sina ei olegi oma serveri omanik.

sise kasutan sammuti enamuses linuxit, lihtsam on.
windows on mängimiseks ja CAD vahenditega tutvumiseks. selliste asjade linuxi põhist student softi on üksikisikul väga raske saada.

edit: DVD-A author softi on keegi juba teinud http://dvd-audio.sourceforge.net/

ja räägib et GUI on sammuti olemas


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 01:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arvates tähtsamad.
Plussid:
1. Offise programmid on kohe olemas ja täiesti tasuta.
2. Pole vaja paigaldada viiruse tõrje programme, mis sõid tugevasti arvuti jõudlusest ära.
3. Saab kirjutada CD ja DVD kohe ja see on jällegi tasuta.
4. Saab töölauda küllaltki kergelt muuta oma maitse järgi.
5. On olemas täiesti tasuta koodekid filmide vaatamiseks ja muusika kuulamiseks. Muidugi mitte kõik on olemas kohe, kuid neid on võimalik kergelt muretseda (kui tead milliseid sull on vaja).
6.Kui sul on eraldi home partitsioon ja sa paigalad targalt uuesti/uue OP. süsteemi jäävad su failid ja seadistused ales. või teed varundamist. Veel parem on Ubuntulistes kasutav Remastersys millega teed endale oma konfitud töökeskonnast tõmmise ja iga hetk võid uuesti paigaldada. Teistel (nt Mandrival) peaks ka olema kuid ei leidnud normaalset juhendit.

Miinused
1.Neekuradima niinimetatud prioriteet draiverid. Windowsi jaoks on tootjal kohe kaasas, kuid Linuxiga tuleb mürgeldada mis algajale on raske. Nvidia ja ATIíga on juba kergem (võrreldes 2006 aastaga) , kuid paljud teised nagu - Canoni printeri ja fotika draiverid, draiverid odavte Logitech webikaameratele, wifi draiverid netbukidele. Need kõik millega ma olen kokku puutund ja vaeva näinud. Eks neid on veelgi. Ma arvan, et Linuxil on need draiverid mille järgi on pingviinidel suurem nõudlus.
2. Juhendid e wikid on poolikud ja ühe külgsed. Midagi on kuid mitte kõik lõppuni. Kõige asjalikum paistab olevad Ubuntu Community wiki, kui juba päris vananenud ja ingliskeelne. Viga vist selles et kirjutavd neid proffid ja palju asju peavad nad siililege selged olevad, kuid algjale on see päris arusaamatu või segane. Vähesed kes ei jätta jonni ja ei lähe kergema vastupanu teed. Kui oleks kohe arusaadav A ja O algja jaoks (emakeeles) olemas oleks pooldajaid palju rohkem.
3. Enamus Windouwsi peal istujad on mängurid (ja neid on enamus) ja see tõttu jääb Linux taha plaanile kuna ei ole palju kaasa haaravaid mänge.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 02:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KERBER kirjutas:
Minu arvates tähtsamad.
Plussid:
...
6.Kui sul on eraldi home partitsioon ja sa paigalad targalt uuesti/uue OP. süsteemi jäävad su failid ja seadistused ales. või teed varundamist. Veel parem on Ubuntulistes kasutav Remastersys millega teed endale oma konfitud töökeskonnast tõmmise ja iga hetk võid uuesti paigaldada. Teistel (nt Mandrival) peaks ka olema kuid ei leidnud normaalset juhendit.


Mandrival on samasuguse asja, nimelt mklivecd kohta olemas kena Wiki lehekülg: http://wiki.mandriva.com/en/Mklivecd . Samas on Mandrival olemas ka selline asi nagu draksnapshot, millega saab väga hõlpsalt teha varukoopiaid just sellest, mida tahad, ja sinna, kuhu tahad, ka mõnele välisele andmekandjale, kust neid saab hiljem vähese vaevaga taastada. Ise valid, kas varundad nt ainult oma kodukataloogi või hoopis terve süsteemi. Kui hoolikalt varukoopiaid teha või vähemalt enne uuendamist, siis ei ole muret töökorras süsteemi omamisega; isegi kui uuendamine tekitab probleeme, saab taastada varasema seisu.

KERBER kirjutas:
Miinused
1.Neekuradima niinimetatud prioriteet draiverid. Windowsi jaoks on tootjal kohe kaasas, kuid Linuxiga tuleb mürgeldada mis algajale on raske. Nvidia ja ATIíga on juba kergem (võrreldes 2006 aastaga) , kuid paljud teised nagu - Canoni printeri ja fotika draiverid, draiverid odavte Logitech webikaameratele, wifi draiverid netbukidele. Need kõik millega ma olen kokku puutund ja vaeva näinud. Eks neid on veelgi. Ma arvan, et Linuxil on need draiverid mille järgi on pingviinidel suurem nõudlus.


Enamasti ei ole Linuxis vaja spetsiaalselt kuskilt draivereid hankida, need on reeglina kernelis juba olemas (või pakutakse neid kerneli lisamoodulitena, dkms-pakettidena). Iseasi on siis, kui kernel mingit riistvara ei toeta, siis on üldiselt seda ka võimatu kasutada või vähemalt nõuab töölesaamine raketiteadust...

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 08:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olavsu1 kirjutas:


Windowsi all hakkas Avast ikka korralikult üürgama!


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 09:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei tea, kas see tuleb sellest, et lapsena ei olnud võimalust piisavalt legoga mängida või milles asi aga mulle meeldib teatud valdkondades kõike ise teha. autot ei viitsi putitada ja maja laseks kah tõenäoliselt kellelgi teisel ehitada, kuid arvuti osas on mul kindel nägemus, milline see olema peab ja kuidas toimima peaks. seetõttu kommertslahendused mind ei rahulda. mitte, et paljusid neist ei saaks samuti omatahtsi kujundada, kuid siiski peab alati järgima kommertshuvidest lähtuvat joont ja mingil hetkel tuleb ikka ette see piir, et kui tahad edasi ise teha, pead loovutama mõistusevastaselt palju raha, et kõik ilus, sile ja legaalne oleks. samas, kui linuxit saab piiarata vaid su oma oskused ja fantaasia ja see ongi minu jaoks linuxi pluss, millega ei küündi võistlema ükski kommertstarkvara.


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:

Enamasti ei ole Linuxis vaja spetsiaalselt kuskilt draivereid hankida, need on reeglina kernelis juba olemas (või pakutakse neid kerneli lisamoodulitena, dkms-pakettidena). Iseasi on siis, kui kernel mingit riistvara ei toeta, siis on üldiselt seda ka võimatu kasutada või vähemalt nõuab töölesaamine raketiteadust...


Jah kernelis on enamus draiverid olemas, kui minu poolt nimetatud (peale Nvidiat ja ATI-d) on toetus mitte igal distrol. Ei taha ennast kordama panna.

Jah just !!! Pingviine ühendabgi see on neil meeldib surkida arvutis ja teisit ei ole neil huvitav.
Tavakasutaja on tarbija, kes on harjunud kõige valmis peale või jääb rahule sellega mis on. Ta ei hakka otsima - vaid kasutab seda mis tuleb kaasa arvutiga. Paljudel minu tutavatel ei olnud tihtii viirusetõrje programmid paigaldama ja kasutavad standartsed meediapleierit. Kui hakkad neil pakkuma Linuxit proovida siis enamus on šokkis - pole kuulnud midagi sellest või ainult tema keeruksest.

Ma oletan kui edasimüüad paigaldaks vaikimisi op. süsteemina modifitseeritud Linuxit. aga Windowsi peaks ostma oleks olukord vastupidine. Modifitseeritud !!! Ma mõtlen kõik oleks ette paigaldatud, vastavalt tarbia harjumustele, nii et ei peaks pead kohe algul murdma hakkama. Selletõttu ma toetangi LinuxMinti, PCLinuxOS, Estobuntu ja teiste sarnaste ideed.See aitaks palju kaasa võitmaks toetajaid. Kuid reklaam on neil nõrk.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 15:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii tuleb jälle minu möla Smile :


*STABIILSUS- serverid võivad käia aastaid ilma, et peaks vajadus olema restartida või pangestub
*riistvaraliste ressursside haldamine- eriti mälukasutus on linuxilistel ikka päris heal tasemel
*riistvaraline toetatavus- Igasugused imelikud asjad või imelike asjade peal on võimalik linux käima saada-ps3 nintendo jne...
*ressursi nõudlikkus- On väike ja arvata on, et jääb kauaks väheseks.
*korralikud veateated- Kui esineb mingi viga süsteemis siis on võimalik sellest ka midagi välja lugeda, kui ei siis loglevel debugi peale ja loe nii kuis jaksad. Lisaks veel strace
*modulaarsus- kunagi üks viljandi(suure-jaanist) tark linuxionu tegi hea võrdluse mulle- windows on kui suur kell, kui seal miskit katki läheb on kööga, linux on aga nagu suur kell mis moodustub pisikestest kelladest ja kui neist üks katki läheb siis ei ole eriti hullu midagi, muud asjad töötavad edasi. Kui süsteemis on midagi katki siis on see võimalik kiiresti ja korralikult taas ülesse ajada ja ära parandada...
*emakeelsus- see on tunduvalt paremal tasemel võrreldes teiste op süsteemidega.
*programmide keskne haldus- ehk pakivaramud, olen teinud teksti faili(apt-get install amsn frozen-bubble jne) kus alguseks vajalik kirjas ja ei ole miskit mööda netti tagaajamist, lihtsalt oota kuni masin oma töö ära lõpetab ja valmis ta ongi.
*TURVALISUS- See kohe on hea linuxi all, samas palju oleneb tihendist kuid on võimalik asja ajada ikka vga turvaliseks. Kui kasutaja saab mingi käkiga hakkama siis reeglina mõjutab see ainult teda, erinevalt winist, kus tavakasutaja saab teinekord süsteemse käki kokku keerata...
*uuendatavus- väga lihtne ja suhteliselt probleemivaba
*arendatavuse kiirus- vigased pakid parandatakse reeglina suhteliselt kiiresti ära, samas linuxi kogu areng on suht kiire ja see ka väljendub kasutaja jaoks.
*arendamise avatus- Kui saad/oskad/suudad siis on meist igalühel võimalik saada arendajaks ja kaasa aidata.
*programmide lisamine- paar klõpsu ja programm on olemas, ei pea neid mööda netti taga ajama
*RAHA- asi on tasuta ja ei ole vaja lisaks kasutuslitsentsile osta nuhkvara, viiruse ja mis iganes muud tõrjet
*asjad käivad nii nagu sa nad käima paned-
*dokumentatsioon- on linuxil heal tasemel ja õpetusi leiab ka suhteliselt spetsiifilste asjade kohta.
*KÄSURIDA- polegi nagu eriti midagi seletuseks panna, kuid see on linuxi üks kõige suuremaid plusse vähemalt minu jaoks. Shelli skriptidega on võimalik väga väga palju ära teha, mida ei saa osade op süsteemide kohta öelda...
*linuxiliste hulk- igale maitsele eri- samas see ka suur miinus
*enamus vajalikke asju on tasuta olemas- Süsteemi administraatori kohapealt peaks olemas olema kõik vajalikud programmid süsteemi hooldamiseks parandamiseks varundamiseks jne. tcpdump, fsck, fdisk jne
*võrgundus ja võrku resursside jagamine- nfs, sshfs, samba ja muud sõbrad. Cluster work jne...

Suurtähtedega on minu jaoks kõige olulisemad
Osad asjad olen toonud välja ka negatiises teemas, kuid nii ta juba kord on, et mõni positiivne asi võib olla ka negatiivne.


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 25.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 15:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pakihaldus erutab tõsiselt - saan suhteliselt "klõps, klõps klõps ja paigalda" mitu rakendust korraga. Ja uuendused, et kurat lae neid uusi versioone alla ja next ja next - tõeliselt ruineeriv. Adept ikka juhib selles suhtes või st üldse pakihaldus.


Taux007
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.05.2007
Postitused: 204

Distributsioon: Ubuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 15:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mnjah, teadjamad mehed plussitavad, mina, oskamatu vennike olen päris mitme asja ebarahul siin (kas ei tööta või ei ole selline nagu võiks olla). Aga kasutan teda seepärast, et ta on TASUTA.

_________________
Look at the dead outside my window..

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 15:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

meil ka hädade teema olemas, pane aga sinna
http://pingviin.org/ftopic5989-60.html


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2009, 17:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik ongi kenasti kirjas Very Happy

Mina lisan 2 isiklikku põhjust.

Turvalisus - keegi ei saa ilma märkamata minu infole ligi.
Turvalisus - mul pole siin kümme + aastat ühtegi viirust või selle poega olnud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group