Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.02.2009, 19:32  postituse pealkiri:  Linuxi mängude nimekiri  

LinuxLink on leht, mille tegijad on otsustanud luua TOP 100 nimekirja Linuxi mängudest. Peale pikka tööd on lõpuks antud nimekiri kokku saadud. Mängud on jaotatud vastavalt zanritele. Iga mäng on varustatud kirjelduse, ülevaate ja piltidega.
Seega, kes mõtles, et Linuxis ei saa mängida või ei teadnud, mis mänge kõik leidub - Teil tasub kindlasti vaadata LinuxLinks TOP100 nimekirja.
Kõik nimekirjas olevad mängud vastavad järgmisele kolmele põhinõudele:
* On tasuta
* Ei nõua Winet
* Ei ole arenduse algstaadiumis

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Taux007
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.05.2007
Postitused: 204

Distributsioon: Ubuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 11.02.2009, 22:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas mingit rallikat ka on olemas? A'la Colin Mcrae Rally/Richard Burns Rally?

_________________
Look at the dead outside my window..

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 11.02.2009, 23:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina ei ole veel korraliku ralli mängu leidnud.
Mingeid trackmania analooge olen proovinud, aga need on ikka suht algelised ja ei jooksnud mul hästi.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 03:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina võiks neist ainult kahte ära märkida: Savage1 ja Urban Terror. Ülejäänud, mida proovinud olen on ikka kehva graafika taga.
Lennu simulaatorid ehk vast on ainult paremad.

Mis on ikka vastu panna sellistele mängudele nagu Spore ja Need for speed?

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 05:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tommi kirjutas:
Mina ei ole veel korraliku ralli mängu leidnud.
Mingeid trackmania analooge olen proovinud, aga need on ikka suht algelised ja ei jooksnud mul hästi.


Racer? Seda on *piiks* (PeTzZz: "Ebaviisakas sõna.") Linuxis tööle saada, ma korra sain aga ilma helita, graafilise ja füüsikalise poole pealt oli vähemasti andekas... rohkem ei tea. See rada mis ma mängisin polnud rallirada ka, aga vbolla on mõni.

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

croco3008
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 22.08.2008
Postitused: 50


blank.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 09:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei taha küll hakata kaklema opensource fännidega, kuid suurema mänguhuviga linuxikasutajale on lahenduseks siiski windowsi mängude mängimine linuxi all. Kui mänguarvuti on varustatud nvidia videokaardiga, siis cedega/playonlinux abil saab päris rahuldava mängukogemuse. Tomivaid mänge leiab igale maitsele. Kui raha probleemiks ei ole, siis julgeks hetkel soovitada cedegat. Lihtsam algajale kasutada ja jõudlus high detaili juures on jupi parem.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 09:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vaadates siiski erinevate küsitluste tulemusi, siis üle poolte Linuxi kasutajatest ei mängi üldse või mängivad väga vähe. Ja siis ka vahest harva mõnda kindlat mängu.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 10:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah aga siinkohal võib tulla see aspekt, et kasuta linuxit sellepärast, et mängida ei saa

_________________
https://www.inlink.ee

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 10:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ka seda racerit tööle ei saanud laadis ilusti mängu lahti valisin raja ja pilt must muud midagi!


Taux007
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.05.2007
Postitused: 204

Distributsioon: Ubuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 17:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rallimäng on see, millest mina näiteks puudust tunnen. Tõsiselt puudust ning Cedega abil ei oska asju ka tööle panna Sad

_________________
Look at the dead outside my window..

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2009, 19:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Trigger üks ralli mäng
NFS Undercover jookseb korralikult linuxi all wine abil.
Mingi Racer nimeline asi on üsna korraliku graafikaga.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2009, 02:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Taux007 kirjutas:
Rallimäng on see, millest mina näiteks puudust tunnen. Tõsiselt puudust ning Cedega abil ei oska asju ka tööle panna Sad
cedega jooksutab täitsa hästi colin mcrae 05 vist ... ma ei mäleta, mis mul oli. igatahes pole sellega mingit keerukust.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2009, 10:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Triggr ei ole minu meelest küll suurem asi, sai proovitud seda kunagi, aga rallimänguks minu silmis ta ei kvalifitseeru.
Ilmselt ainuke lootus ongi cedega abiga midagi tööle tõmmata jh.

Tundub, et Ricahrd Burns jookseb ka Wine abiga suht kenasti.
Siin näitab lausa plantium staatust. Smile peaks proovima seda kunagi.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2009, 11:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Et Colin McRae jooksis kõigeparemini nii, nii et kui ma olin ta cedega-ga ära installinud siis otsisin ma ta üles kodu kataloogi peidetud failidest ja panin selle .exe sealt winega tööle.

Imelik.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

tikimunkee
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 20.04.2006
Postitused: 70
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: OpenSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 15.02.2009, 20:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ralli mängudest saab NFS Carboni Cedegaga ilusti tööle ja kunagi mingi vanem versioon ka töötas - vist underground oli


croco3008
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 22.08.2008
Postitused: 50


blank.gif
postituspostitatud: 16.02.2009, 10:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Cedega kohapealt julgen rääkida Colin4-st, mis jookseb küll lambist. Patchi installimine on küll soovitatav, sest mängu bugi tõttu jookseb kusagil lumerajal kokku. Colin5 ei läbinud vanasti koopiakaitset ning ei funganud ka peale häkkimist. Nüüd pole proovinud.

Kui üldse rääkida cedegast, siis ikka tasulisest versioonist. See, mida cvs-is ise kokku lasta saab on paras käkk. Vajalik vaid selleks, kui tahad cedega arenduses kaasa lüüa ja mingit patch saata mingi <dx9 funksiooni jaoks.

DX9 ja shaderite tuge seal cvs-is ei leia, ning uued mängud sellega parima tahtmise juures ka ei funka.

Ametlikult sertifitseerimata mängude käima saamise parimad õpetused leiab: http://cedegawiki.sweetleafstudios.com/wiki/Category:Working

(Ei taha küll algatada fleimi, kuid wine appDB reitingu süsteem imeb küll vilinal. See platinum reiting võib tähendada mida iganes. Näiteks seda, et mäng töötab peale nocd patchi ja fps on 1/2 windowsi omast).


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.02.2009, 16:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vaatan et Cedegat on kõvasti kiidetud, kas on keegi proovinud ka paralleelselt Cedega vs Wine tuge mõnele mängule? Kui umbes aasta-poolteist tagasi sai oldud ametlik Cedega kasutaja ning kui paar üksikut mängu välja arvata siis Wine all jooksid asjad üldjuhul oluliselt paremini. Viimasel ajal pole väga palju eri mänge katsetada jõudnud, wow ja Ufo seeria mängud töötavad igal juhul üsnagi eeskujulikult Smile


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 16.02.2009, 16:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas keegi kasutab ka sellist vidinat nagu playonlinux?
http://www.playonlinux.com:80/en/


croco3008
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 22.08.2008
Postitused: 50


blank.gif
postituspostitatud: 16.02.2009, 20:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna minu arust on linuxi desktopi läbimurre seotud väga suures osas mängudega, siis hoian sellel valdkonnal regulaarselt silma peal. Mõned nooremad tuttavad/sugulased varustavad sisulise infoga. Seega hetkeseisu julgeksin veidi kommenteerida.

Eelmise aasta alguses/üleeelmise lõpus on tunne, et cedega kärvab maha, kuna wine on juba piisavalt hea ja cedega areng seisis. Positiivne läbimurde tõi cedega 6.1 ja 7.0. Rusikareeglina on detailide tõstmisel(detail level) cedega jõudlus kõvasti parem wine-st. Low detailiga mängides vanemaid dx8 ja 9 mänge, võib wine isegi kiirem olla.

Mängukaustade haldamine on muidugi cedega tugevus. Playonlinux on hakanud viimasel ajal küll konkurentsi pakkuma, kuid veel nii pool aastat tagasi, oli asi kole bugine. Ise ootaksin windowi alla mingit cedegaga analoogset süsteemi, kus lapsed saavad mängukesi ise installida ja maha võtta, kuid süsteemi ära rikkuda ei saa.

Playonlinuxi on hetkel puuduseks on kerge ebamugavus ja suht keerukas konfimine nende mängude puhul, mille jaoks spets installiinfot ei ole. Nii näiteks tuleb teha käivitusikoon peale mängu installi käsitsi. Kes arvutiasjas kodune on, saab hakkama, kuid noorematele arvutihuvilistele käib see protseduur minu kogemuste järgi üle jõu. Vaatamata neile puudustele, on playonlinux väga vajalik jupp wine kasutamise lihtsustamiseks.

Kui rääkida mängude installikate töötamisest, siis wine on hetkel kõvasti parem. Samuti suudab wine ilmselt jooksutada suuremat hulka mänge kui cedega.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2009, 13:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mnjaa, viskasin üle pika aja Cedega kodukale pilgu peale et näha millega hakkama on saadud. Esimene häiriv asi oli, et mängude toe veidikenegi detailsemaks nägemiseks on vajalik Cedega litsents osta. "Works" ei ole just kõige parem kirjeldus, võiks ikka detailsem olla, eriti hea pole kui "works" tähendab et töötab ainult näiteks DX8 modes.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group