Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 14:21  postituse pealkiri: Oooh ! Kuidas kõvaketas Estobuntust puhastada?  

Probleem siis selline, et on teisest arvutist eemaldatud Windows XP ja sai puhtalt installeeritud peale Estobuntu 8.09.1. Nüüd aga on "asjatundjad" seda torkida saanud, algul ei saanud keegi enam Estobuntu süsteemi sisse logitud, aga nüüd ei käivitu süsteem enam üldse korralikult. Käivitumisel tekib ainult sadakond veateadet. Kuna ise tuttav pole Linuxi käsuridadega, ei saa enam edasi ega tagasi.
Uuesti installeerimine või mingi parandamine ka ei õnnestu, kuna CD-seadet (küllaltki uus ja terve muidu) Linuxi all arvuti enam ei tunne ja ühtki plaati, sh Estobuntu enda oma, käivitada ei õnnestu. Disketiseade vist veel töötab, aga teistel arvutitel seda nagunii pole, nii et seegi ei aita suurt.
Tahaks Estobuntu arvutist eemaldada, aga mingit kõvaketta formaatimise oskust Linuxi all pole. Saaks vähemalt kõvaketta tavalisse formaati tagasi ja tühjaks, oleks asi seegi. Rolling Eyes
Parimal juhul asub arvuti Estobuntut laadima, see katkeb, järgnevad veateated, et fsck automaatne käivitamine ebaõnnestus ja bash-käske pole leitud ning siis peatub kõik mingil root käsureal, kust edasi pole mõistust minna. Olen ka grub-käsureani jõudnud, aga seal ei mõista ka midagi edasi teha.
Kokkuvõtlikult: Estobuntu tööle ei lähe ja maha ka seda ei oska võtta. Confused Abi võhikule?


Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 14:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui olemasoleva estobuntubuntu käima saad, proovi mis käsk startx teeb.

BIOS-ist määrad CD-rom-i esimiseks bootimise valikuks, siis ikka ei lae arvutit estobuntu plaadilt üles või?
Kui arvuti live cd-lt tööle saad võid teha uue installi või olemasolevaid partitsioone muuta ja kustutada.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 15:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas tegemist on laua- või sülearvutiga?

_________________
Image

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 15:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et asjatundijad on su süsteemi tähtsatele teekidele kinga andnud nagu sellised mis tulevad kaasa e2fsprogsi ja coreutilsega. Ilmselt puuduvaid vidinaid sul kopeerida tagasi kettale ei õnnestu kuskilt mujalt.

Kui sul on bugise biosiga masin mis cdromilt esimesena ei käivita siis tuleb sul hankida ilmselt mingi win98 floppy millega mbr ära solkida.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 16:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olemasolev Estobuntu ei lähe ka enam kuhugi, praeguse seisuga on vaid Error 17. Tuleb vist sellega enne midagi ette võtta. Embarassed
Plaadilt ei lae miskitmoodi üles, vahel nagu tunneb plaadilugejat, aga sealt pealt ikkagi ei käivita. Vähemalt miljon korda vist juba praeguseks seda üritatud. Varem küll käivitas. Confused
Tegu on lauaarvutiga, suhteliselt vana mudel.

Ma ise arvan ka juba, et see on lootusetu juhtum. Mõnda inimest on lihtsalt raske arvutist eemal hoida ja püüda veenda, et kui pole just spetsialist, siis ärgu näppigu igat klahvi. Tundub, et see süsteem on taoliste asjaarmastajate ees üsna kaitsetu. Kahju, et õigel ajal seda kindlustada ei suutnud.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas Grub error 17?

_________________
Image

Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, seesama õnnetu GRUB Error 17. Üritasin rakendada mingit veebist leitud nippi ja see viis selleni välja...


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sa ei maini kas oled biosis vastavad muutused teinud selleks, et laeks cd/dvd pealt. Biosi pääseb olenevalt mallist vajutades käivitamise ajal mingeid järgnevatest nuppudest F10, F11, F12 või delete või hoopis midagi muud. Võimalik, et instruktsioonid tulevad käivitamise ajal boot screenile.

Kui see ei õnnestu siis floppy pealt oskab ta igal juhul käivitada ma saan aru, et see sul ainuke arvuti kus floppy siis vähe keeruline muidu saaks netist laadida dos disk image või smart boot manageri image millega asja korda teha. Äkki on sul teine lauakas kuhu oma ketast taha panna, et formattida seda seal ?

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen teinud vastavad muutused. See võis ka Error 17 põhjuseks vist olla, sest nagu ma aru saan, käivitusjärjestuse muutmine pole hea mõte ja tekitab seal ainult segadust mingi Grub järjestusega.
Floppy pealt ta käivitab, aga mingit korralikku floppyt mul tõesti pole ja seadet teistes arvutites ka mitte, kas ma peaks siis tõesti selle seadme teise arvutisse ümber tõstma, et programm peale saada? Vist tõesti tuleb see töö ära teha, kui muud üle ei jää. Mad
Ehk oleks kodus isegi vajalik floppy olemas, aga seda nii paarisaja kettakese hulgast üles leida on ikka paras töö. Razz


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Citronnelle, kui sa selle masina mulle töö juurde transpordid, siis ma võin seda parandada. Kui ise saad ka tulla siis õpid ka midagi.

http://arte.edu.ee/index.php?page=78

_________________
Image

kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 18:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

grub error 17 viitab sellele, et ei ole kohta, kust grub andmed kätte saaks ja ei tea millist partitsiooni laadida. Ilmselt on partitsioonid rikutud või hävitatud. Proovi ikka cd lugeja esimeseks sättida biosest.


Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 18:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

CD-lugeja esimeseks seadmine ei lahenda probleemi. Error 17 esineb endiselt.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 20:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuugelda sõnadega grub error 17 ja leiad üsna palju õpetusi, kuidas võiks korda saada, nt http://linux.dell.com/wiki/index.php/GRUB_error_17_after_kernel_update (see oli üks esimesi, mis silma jäi). Ma muidugi ei oska pead anda, kas neist mingit abi ka on...
Mandriva plaatidel on väga hea võimalus Recovery mode, kust saab muu hulgas lasta MBR-i taastada, aga sarnast asja vist *buntudel ei ole?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 20:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingi recovery mode seal tõesti oli ja seegi õpetus on üks, milletaolisi läbi sai proovitud, aga nüüd on asi nii kaugel, et isegi seda menüüd avada ei õnnestu ja splash-ekraanigi ei näe. Guugeldanud olen ma siin juba pool päeva, aga aitäh nõuande eest. Rolling Eyes

CD-ROM vist hetkel töötab nende teadete järgi, mida ta annab, aga plaadi sees olemine või puudumine üldse ei mõika, tulemus on ikka sama. Kuigi eelisjärjekorras peaks käivituma just plaadilt. Confused

Päris kiiresti lõpetab igasuguse laadimise ja ESC-klahvi vajutamine mingit reaalset efekti ei anna:
"Verifying DMI Pool Data...........
Boot from ATAPI CD-ROM:
GRUB Loading Stage1.5.

GRUB loading, please wait...
Error 17"


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

CD-lugeja esimeseks seadmine ei peagi Grub error 17'met kuidagipidi lahendama, see peab võimaldama sul CD seadmelt alglaadimist teostada.
Selleks et välistada või kinnitada plaadi viga tee mõnes teises arvutis Estobuntu plaadi pealt alglaadimine ja võta avanevast menüüst CD vigade kontrollimine.
Kui plaat läbib kontrolli edukalt on viga katki oleva arvuti CD lugejas, kui plaat kontrolli ei läbi on plaadipealt mitte käivitumises süüdi plaat.

Estobuntu plaadilt saab MBR'i taastada küll, Qilaq.

_________________
Image

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 20:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea, kas see on üldine, aga eeldusel, et plaat on ikka veel korras, peaks vähemalt osade BIOS-te korral olema võimalik arvuti käivitamise ajal ka valida, milliselt olemasolevalt seadmelt alglaadimine toimub (kõvaketas, diskett, CD/DVD-plaat vms). Vähemalt osadel BIOS-tel peaks arvuti käivitamise ajal ilmuma korraks ekraanile teade, kus pakutakse kaht valikut: sisenemine BIOS-e seadistustesse ja alglaadimisseadme valik (vastavad kiirklahvid võivad süsteemiti erineda, mul oli vist see viimane F11, kui ma õigesti mäletan).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 21:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ütlen vaid, kuidas mina probleemi lahendaksin.
Oletan, et kõvakettal ruumi on. Siis installiksin Estobuntu sinna uuesti, kasvõi väikesele osale ..., seejärel aga saaksin sellelt uuelt installitud Estobuntult juurdepäästu kõikidele teistele asjadele mis seal ketta peal on. Saaks päästa andmeid ... jne.


Citronnelle
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 08.02.2009
Postitused: 11
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 21:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Päästmist vajavaid andmeid õnneks pole, sest see süsteem ei jõudnudki eriti korralikult tööle hakata.
Alglaadimisseadme valikut ei tundu olevat, BIOS-sse pääseb küll sisse.
Teisel kõvakettal on iseenesest Windowsi ajast veel üks kõvaketas jäänud, aga see ilma mingi teatud failita (NTLDR) ei käivitu, nii et sellest parandamisel abi pole.
Estobuntu ketas on korras. Tundub tõesti, et hoopis CD-seadmes on probleem, mida küll väga ei tahaks uskuda. Võimalik, et probleem on mõne draiveri puudumises, aga kuna opsüsteemgi ei tööta, siis sedagi ei anna kuidagi lahendada.
Kokkuvõtlikult tundub, et surnud ring - CD-seadmeta pole võimalik Estobuntut taastada ning opsüsteemita pole võimalik CD-seadet funktsioneerima saada...


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 21:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui see oleks minu arvuti, paneksin traaditüki otsa väikese riidetüki ja püüaksin selle CD seadme lasersilma üle pühkid. Teeksin "sahtli" lahti ja seal sees paistab üks väike punane silm. Selle pühiksingi üle.
Kui ka see ei aita, paneksin uue CD seadme.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 22:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Formaadi kõvaketas ära mõne muu linuxiga või windows xp plaadiga

Kui kõvaketas formaaditud proovi uuesti installida ja kui ei saa võta kõvaketas välja ja proovi siis live-cd uuesti !

Arvata võib et asi on cd seadmes!!!


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group