Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 11:25  postituse pealkiri:  Estobuntu , mikker , veebikaamera , olympuse digikas jne  

Tere!
Olen ka nüüd pingviin , sõber kirjutas mulle live plaadi ja "aknad" on välja visatud. Aga vaja nõu. Kus leitakse ja häälestatakse mikrofoni ja webcami? Skypes on heli olemas aga mind pole kuulda. Wini skypes oli eraldi testija , näitas ka nivood. Kas kuskil on seadmed reas , mikker , webcam jne? Süsteemi seadistustes oli küll ka heli test aga mikrofonist pole jälgegi.
Ja kuidas saaks püsivalt normaalse tähesuuruse ekraanile? Ma proovisin Süsteemi sedistustes monitori sedistusi muuta aga siis läks asi nii hulluks , et mul oli ees kaks poolikut ekraani tohutute tähtedega ning kogu ekraan oli täielikut paigast ära ja mul ei jäänud muud üle , kui laadisin estuubu uuesti. Muidugi saab tähti ctrl+ suurendada , aga nad võiks juba kohe natuke kobedamad olla.




Viimati muutis jaakeensalu 16.12.2008, 09:00; muudetud 1 kord
wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mikrofoni saad lülida mikserist, vaikimisi peaks olema kaasas kmix, aga teine variant on alsamixer, mida ei pruugi kaasas olla.

Veebikaamera peaksid välja selgitada saama käsuga lspci, säält saad teada, mis kaamera on ja siis juba guugeldades uurida, kuidas ja kas see toimib.

Kirja suurust ekraanil saab sättida erinevatest kohtadest. Ctrl++ muudab kirja suurust näiteks Firefoxis. Kui Sa seda silmas pead, siis Edit/Preferences/Content all on fontide suuruse häälestamine. Kui pead silmas üldse süsteemseid fonte, siis KDE vahendite jaoks mõjub Süsteemi seaded/Välimus/Fondid suuruste kruttimine, aga Gnome'i vahendite jaoks tuleb sättida samast kohast GTK styles and fonts alt.

_________________
Kõike hääd,
WK

jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 19:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Juba tänamn , asi parem. Ega ma kõike jaga aga mikri sain tööle ja tulirebases on ka tähed paremad. Küll on skypes täielik kirbusitt. Kaameraga on kindlasti keeruline , eriti kui ei jaga midagi käskudest ja koodist.


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 19:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki ei peagi kõik ühe päevaga selgeks saama Smile


jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 19:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kakaduu kirjutas:
Äkki ei peagi kõik ühe päevaga selgeks saama Smile
lollike , ma juba teist päeva ajan seda asja! Crying or Very sad


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 20:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OK. OK. Smile


jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 20:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ise olen huumorimeelega ja ka oman kretiinset tehnikahuvi ehk prohvessionaalset kretinismi.
Kui nii võtta , siis ongi esimene ööpäev lõppemas , võib olla ei peagi ühe (öö-) päevaga kõike selgeks saama!!
Selge on ka see , et minu lihtsat digifotokat Olymp. ka ära ei tuntud


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 07:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olympus - kas tavalise mälupulgana ka ära ei tuntud?
Ja kas sa töötad ikka LiveCD peal?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 08:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jaakeensalu kirjutas:
Juba tänamn , asi parem. Ega ma kõike jaga aga mikri sain tööle ja tulirebases on ka tähed paremad. Küll on skypes täielik kirbusitt. Kaameraga on kindlasti keeruline , eriti kui ei jaga midagi käskudest ja koodist.
Milline sul webkaamera on? Vali "Tulirebases" google otsingu ribale tema nimi, ära unusta lõppu kirjutada linux, ja leiad vajaliku draiveri nime. Jääb ainult leida vajaliku draiveri deb. Cool


eric
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 28.02.2007
Postitused: 34

Distributsioon: Ubuntu 9.10
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 09:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Juba tänamn , asi parem. Ega ma kõike jaga aga mikri sain tööle ja tulirebases on ka tähed paremad. Küll on skypes täielik kirbusitt. Kaameraga on kindlasti keeruline , eriti kui ei jaga midagi käskudest ja koodist.


skype'i fontide sättimisel aitab ehk qtconfig.

synaptic'uga paigalda pakett qt4-qtconfig ning seejärel terminali käsurealt käsk:

Kood:
qtconfig-qt4

mispeale peaks avanema qt seadete aken. säält saad muuta qt-teeke kasutavate programmide (sh. skype) väljanägemist (sh. fontide suurust).

mäletan, et kunagi oli mul skype-ga sama "jama" ning qtconfig-i abil sai see lahendatud.

NB! enne qtconfig-i sulgemist pead muudatused salvestama (File-menüü->Save või CTRL+S)

muudatuste aktiveerimiseks pead skype'i sulgema ning taaskäivitama


jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 09:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub , et arvuti s.t. digikam tundis kaamera ära , sest ekraanile tuli kiri kaamera olympus c-370z ja kui ma käsen pildid alla laadida , siis mõne sekundi pärast ütleb ta , et failide tuvastamine kataloogis ebaõnnestus


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 11:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Digicam tegi mulgi ükskord sellist asja, aga minu mäletamist mööda oli tegu mingi suurema Olympusega. Seega võib olla fotoka ühilduvuses viga, sest mul ühendub küll kõik arvutiga - ainult see Olympus ei tahtnud suhelda.

Jagu sain sellest nii, et enne avasin proge(digicam) ja alles siis panin pilte laadima. siis tegi küll ära. Mitte ei pannud digicamiga fotokat avama.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 14:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui panin fotoka juhtmele taha ja siis vajutasin fotokal PC_OK , avanes digicam ise. Ja siis tundis arvuti ära Olympuse ning seejärel ütleb viga. Kui panin digicami enne käima , siis panin fotaka juhtme otsa ning vajutasin PC-OK , tuli samuti faili laadimise viga. Peaks proovima mõne teise fotokaga!


sedum
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 20.02.2008
Postitused: 82

Distributsioon: Ubuntu
brazil.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 14:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oman ka Olympuse fotokat. Ühendan taha, loob destopile seadme ja kopeerin katalogi sealt. Mingeid fotomanager ei kasuta.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 16:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

fotokatel võimalik kasutada erinevaid ühendus standardeid, üheks on see tavaline, mis tekitab ikooni ja töötab nagu lihtinimene tunneb/teab
Teine moodus oli vist PPTP seda kasutatakse printimiseks ja miski eriskummaliste seadmetega ühendamiseks. Vot kui ta sul sellepeal on siis ei tohiks ta ka mäluseadmena näidata....

_________________
https://www.inlink.ee

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 16:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

I have a Nikon D70.
Through the menu on the camera I select USB mode (not PPTP)
I simple connect it to a USB port, puppy sees it and it can be mounted.
As simple as that.
Again, don't try in PPTP mode, won't work, unless you have the linux program for it.

_________________
https://www.inlink.ee

jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 16:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Faili Could not lock the device lugemine ebaõnnestus.- ütlesarvuti mulle peale seda , kui proovisin desktopilt kopeerida
Failide tuvastamine kataloogis / ebaõnnestus - ütleb arvuti mulle siis , kuipanen fotoka taha ja digikam püüab ise sealt pilte kätte saada


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 17:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul oli ka kunagi olympus ja see ka pc mode'is ei töödanud, aga pc asemel valisin printeri või miski sellise valiku ja siis suutis digikam fotoka PPTP protokolli kasutades ära tunda ja sain ka oma pildi sealt alla laaditud..


jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 20:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas: päris kindlasti tuleb fotokas töölauale usb jubinana ja arvuti tunneb ka ära , et see on olympus aga edasi on jama
sander85: proovisin fotokat n.n. printima panna aga fotokas ise ütles , et pole ühendust lsoovitas usb eemaldada


jaakeensalu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 59
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 186
Asukoht: Otepää

estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 21:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sedum:
Fail Error writing to the port lugemine ebaõnnestus - oli arvuti täpne vastus , kui ma proovisin ekraanilt usb seadmest faile kopeerima hakata. Tegelikult ka avama hakates ilmub algul mingi vihje kataloogi avamisest ja mõne sekundiga tuleb eelkirjutatud jutt ette


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group