Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 03:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

miks sa üldse ise kernelit kompileerid, kui nii vähe kogemusi?
99,9% kasutajatest sobi tavaline pakikernel ja selle uuendused. Seega, miks ise oma pead vaevata ja käsitsi neid patche peale lasta?

Kuid kui üritad ikka ise teha, siis vaata, et sul kernel-devel, source ja gcc jne korralikult kõik paigaldatud on. Muidu ei tule sul tõesti kompileerimisest midagi välja.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 08:12  postituse pealkiri:  Mõned kogemused uuendamisest 2009-le  

ML 2008 andis ise teate et soovib uuendada. Katsetamise huvist võtsin teate vastu. Paigaldatavaid pakette oli umbes 1680. Kõigepealt teatas et ei leia FF2 eestikeelepaketti aga siiski jätkas. Pool tundi passisin seda tegevust ja siis läksin magama. Hommikul oli järgmine seis:
Õnnitlus oli edukast uuendamisest
Samas oli mingi bugi teade, mille proovisin ära saata (unustasin endale salvestada)saatmise peale tuli mingi I/O error.
FF ongi 2
OOo on ilusti 3
FF ikooni asemel on küsimärk ja tuleb teade "Töölaua kirje fail /usr/share/applications/firefox.desktop ei sisalda kirjet Type=..."
Tegin igaks juhuks 2x ümberlaadimise ka. Algul oli tal veel KDE3.5 ka ees. See kadus ümberlaadimistega.

Küsimus, kuidas kontrollida ja selgitada välja automaatse uuendamise poolt tekkinud vead ja puudused ja millega neid parandada?

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 09:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pane see firefox käsitsi, kui jonnib siisi eesti keele pakk ennem maha

_________________
https://www.inlink.ee

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 11:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

karulont kirjutas:
ja praeguseks olen juba üle 18 tunni üritanud peale lasta seda patchi. Kahjuks on see minu esimene tõeline kokkupuude linuxiga. Ja oskustest jääb puudu.
Kui oled kindel, et pakikernelis vajalikku tuge pole, siis terve kerneli kompileerimise asemel proovi leida vajaliku draiveri lähteteksti pakk ja kompileeri ainult see. Selleks on Sul vaja ka töötava kerneli päiste pakki, selle saad pakihalduriga alla tirida, samuti kõik kompileerimiseks vajaliku. Tavaliselt on draiveri pakis ka instruktsioonid selle kohta, kuidas selle draiveri kompileerimine käima peab.

Üldisemalt. Sa ei räägi oma probleemi põhiolemusest, vaid Sa oled välja mõelnud tee, kuidas seda SInu arvates lahendama peaks ja küsid abi teisese probleemi lahendamiseks. Võimalik, et kui Sa tuled välja esmase probleemiga, suudab keegi sellele palju lihtsama lahenduse pakkuda.

_________________
Kõike hääd,
WK

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 17:19  postituse pealkiri:  Re: Mõned kogemused uuendamisest 2009-le  

JanO kirjutas:
ML 2008 andis ise teate et soovib uuendada. Katsetamise huvist võtsin teate vastu. Paigaldatavaid pakette oli umbes 1680. Kõigepealt teatas et ei leia FF2 eestikeelepaketti aga siiski jätkas. Pool tundi passisin seda tegevust ja siis läksin magama. Hommikul oli järgmine seis:
Õnnitlus oli edukast uuendamisest
Samas oli mingi bugi teade, mille proovisin ära saata (unustasin endale salvestada)saatmise peale tuli mingi I/O error.
FF ongi 2
OOo on ilusti 3
FF ikooni asemel on küsimärk ja tuleb teade "Töölaua kirje fail /usr/share/applications/firefox.desktop ei sisalda kirjet Type=..."
Tegin igaks juhuks 2x ümberlaadimise ka. Algul oli tal veel KDE3.5 ka ees. See kadus ümberlaadimistega.

Küsimus, kuidas kontrollida ja selgitada välja automaatse uuendamise poolt tekkinud vead ja puudused ja millega neid parandada?


Firefoxi eesti keele pakk muutis nime veidi (vist oli enne et_EE, nüüd on lihtsalt et) ja vähemalt mul tuli seda käsitsi uuendada (ilmselt on mingi sõltuvus puudu, et automaatselt ei pakutud, aga kui käsitsi uus paigaldada, võetakse vana korrektselt maha).
Kõige mõistlikum oleks avada tarkvarahaldur (Rpmdrake) ja sealt vaadata, mida veel pakutakse - vähemalt teoreetiliselt peaks seal näha olema kõik võimalikud uuendused. Vbla teeb seda see uuendamisaplett ka, ma eriti ei tea, mul pole see kunagi aktiivne olnud ja sestap ma ei tea ka, kuidas täpselt see distro uuendamise nipu, mis nüüd tekkis, käib - igatahes on selge, et mõningaid üksikuid jamasid sellega on, ma olen paari vearaportit näinud (aga üllatavalt vähe isegi, kui arvestada, et Mandriva jaoks on tegemist päris uue asjaga...).
Muidugi võib ka vaadata paigaldamislogi, et näha täpseid vigu (ma ei ole päris kindel, kus see paikneb (urpmi tegutseb /var/lib/ all, ilmselt siis seal? aga sellele peaks ligi saama ka, kui avada Mandriva juhtimiskeskuses Süsteem->Süsteemi logifailide vaatamine ja neis otsimine).


karulont
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 09.10.2008
Postitused: 4


estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 18:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:

Üldisemalt. Sa ei räägi oma probleemi põhiolemusest, vaid Sa oled välja mõelnud tee, kuidas seda SInu arvates lahendama peaks ja küsid abi teisese probleemi lahendamiseks. Võimalik, et kui Sa tuled välja esmase probleemiga, suudab keegi sellele palju lihtsama lahenduse pakkuda.


Jäid vist jah asja tagamaad selgitamata.
Preaguseks olen juba ise sinu pakutud lahenduseni välja jõudnud.
Päris korras veel asi pole, aga eks ma üritan. Ja seekord annan rohkem infot kah,

Õpetuste järgi peaks kerneli headerid ära kompilima.
Mul on aga tunne et midagi on valesti.


Kood:
[root@localhost linux-2.6.27-desktop586-0.rc8.2mnb]# make
  HOSTCC  scripts/basic/fixdep
  HOSTCC  scripts/basic/docproc
make[2]: Nothing to be done for `silentoldconfig'.
make[1]: *** No rule to make target `init/main.o', needed by `init/built-in.o'. Stop.
make: *** [init] Error 2

kusjuures configi kohta ei oska öelda, proovisin ennem ka käsku make oldconfig
aga tulemus sama

Ja siis mooduli tegemisel.

Kood:
[root@localhost iwlwifi]# make
make -C /lib/modules/2.6.27-desktop586-0.rc8.2mnb/kernel/drivers/net/wireless/iwlwifi M=/home/karulont/attemp/linux-2.6.27-0.rc8.2mnb/drivers/net/wireless/iwlwifi modules
make[1]: Entering directory `/lib/modules/2.6.27-desktop586-0.rc8.2mnb/kernel/drivers/net/wireless/iwlwifi'
make[1]: *** No rule to make target `modules'.  Stop.
make[1]: Leaving directory `/lib/modules/2.6.27-desktop586-0.rc8.2mnb/kernel/drivers/net/wireless/iwlwifi'
make: *** [all] Error 2


ma proovin igaks juhuks veel korra formati teha ja siis algusest hakata, kuna võibolla rikkusin midagi ära.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 18:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

iwlwifi on ju ometi saada moodulina, miks seda eraldi ise kompileerida üldse?

_________________
Image Image Image

karulont
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 09.10.2008
Postitused: 4


estonia.gif
postituspostitatud: 12.10.2008, 21:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
iwlwifi on ju ometi saada moodulina, miks seda eraldi ise kompileerida üldse?


eks ikka selleks et unlockida mu wifi kaardi potentsiaal.

Seal driverites on defauldina paar asja, mis takistavad monitor modis olles packeteid saata. Ehk siis packet injection ei tööta defauldina. Sellel lihtsal põhjusel ongi vaja asi uuesti kompilleerida, aga enne seda ka paar asja ära muuta, et asi töötaks.

Pealegi ongi mul viimane aeg linux korralikult käsile võtta, olen ju ise programmeerija, aga linuxit korralikult ei tunne.

Nende kahe päevaga on mu teadmised ikka kõvasti paranenud.


maamiis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 65
Liitunud: 30.01.2008
Postitused: 247
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia 7,1
estonia.gif
postituspostitatud: 13.10.2008, 11:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas keegi on ka ID kaardi Mandriva 2009ga tööle saanud?

_________________
Linuxi päralt on tulevik

TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.10.2008, 19:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võtsin kah ette uue Mandriva äraproovimise - abikaasa arvuti oli selle katsetamiseks paras. KDE4.1 on omaette nähtus, palju on harjumatut, aga ei hakka enne kritiseerima kui temaga vähe rohkem tutvust teinud. Kogu raud tunti ära ja seadistati paika (välja arvatud wifi-kaart, mille töötamist pole saanud veel proovida). Üldmulje peale paaripäevast kasutamist on positiivne. Üks asi, mis muuhulgas väga meeldivalt üllatas, on OOo käivitumise kiirus - stopperiga pole aega võtnud aga alla sekundi see jääb. Kokkuvõtteks: võitlen kiusatusega paigaldada uus Mandriva ka oma arvutitesse. Smile Nii et minu tänu ja lugupidamine nii arendajatele kui ka eestindajatele.


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 05:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi töötab. Pisemaid defekte siiski on. Audioga seotud jamadest näiteks see, et Jack ei lähe käima. Samuti on pakihaldur jube aeglane ja esineb hetki, mil arvuti muutub kah õige aeglaseks (näiteks süsteemimenüü hiireklõpsule reageerimise aeg pikeneb mitme sekundini, LMMS jookseb peaaegu kinni jne). Opera allalaadimiste värk kipub samuti trikke tegema (vahel ei ava allatiritava asja linki ja vahel avab selle uuel tühjal lehel ilma allalaadimist alustamata).

Manrdival on au olla üks esimesi distrosid, mille all ma suutsin LMMSiga mingi musajupi kokku kedrata Cool

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 08:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas Sa ilma jackita LMMSi käima saad siis?

_________________
Kõike hääd,
WK

Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 08:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Samuti on pakihaldur jube aeglane ja esineb hetki, mil arvuti muutub kah õige aeglaseks (näiteks süsteemimenüü hiireklõpsule reageerimise aeg pikeneb mitme sekundini


Aeglane pakihaldur oli siiamaani openSUSE "firmamärk". 11.0-l on ta aga vägagi kiireks suudetud muuta. Smile
Susega võrreldes tundus Mandriva kuidagi uimane jah ... ja ei saanudki pihta milles asi ... ei olnud kahjuks aega uurida ka milles kala - mõni indekseerimis proge või midagi muud mis kõik kooma kisub ... oli nimelt ruttu Tuxi vaja ühele raalile ja nii läks ikkagi suse sinna.

Aga muidu ilus asi ju !

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 10:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ilu tal ju on Very Happy

Siiani on selle distro pakikernelid paraku lahjaks jäänud.
Ja kui ise ei viitsi kompileerida, siis jääb osa raudvara paratamatult ukse taha.

Jah - ilus on ta küll. Prantslane. Qui.


JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 11:59  postituse pealkiri:  Mandriva Free 2009 kaob FF3 lihtsalt ära  

Kuskohast saaks näha veateateid, mida süsteem genereerib, kui üldse seda teeb?

Minul kaob FF3 suht sagedalt, "lihtsalt ära". Eile juhtus seda vähemalt 3x õhtu jooksul.

Ka Skype otsustas ise sulguda.

Minu viga et pole senini välja uurinud kus ja kuidas log failid asuvad ja kuidas neid vaadata.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

handbrake
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 42
Liitunud: 22.10.2006
Postitused: 87

Distributsioon: Mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 12:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib väheke rumal küsimus olla aga kuidas maas saan desktopi enam vähem selliseks nagi KDE3.5 ga, Home ja muud nö shortcutid? KDE4 jookseb isegi minu vanal Amilo L1300.


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 12:39  postituse pealkiri:  Re: Mandriva Free 2009 kaob FF3 lihtsalt ära  

JanO kirjutas:
Kuskohast saaks näha veateateid, mida süsteem genereerib, kui üldse seda teeb?

Minu viga et pole senini välja uurinud kus ja kuidas log failid asuvad ja kuidas neid vaadata.

Tundub , et Mandrivalgi on manuaali moodi asi.
Aga muidu ei teeks paha heita pilk kataloogi /var/log ja seal asjad üle silmata, aga samuti ~/.xsession-errors.

_________________
Image

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 14:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paadikapten kirjutas:
Asi töötab. Pisemaid defekte siiski on. Audioga seotud jamadest näiteks see, et Jack ei lähe käima. Samuti on pakihaldur jube aeglane ja esineb hetki, mil arvuti muutub kah õige aeglaseks (näiteks süsteemimenüü hiireklõpsule reageerimise aeg pikeneb mitme sekundini, LMMS jookseb peaaegu kinni jne). Opera allalaadimiste värk kipub samuti trikke tegema (vahel ei ava allatiritava asja linki ja vahel avab selle uuel tühjal lehel ilma allalaadimist alustamata).

Manrdival on au olla üks esimesi distrosid, mille all ma suutsin LMMSiga mingi musajupi kokku kedrata Cool

Pakihaldur aeglane? Imelik, seda pole kohanud... Küll võib nii pakihaldur kui ka kõik muu aeglaseks muutuda, kui töötab mõni indekseerija, olgu Beagle või veel hullem ressursinärija Strigi koos Nepomukiga. Kui just ei ole kanget soovi oma arvutite faile sisu järgi otsida või faile siltidega märgendada (Nepomuk), siis võib need julgelt välja lülitada ja elu on palju ilusam.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 14:42  postituse pealkiri:  Re: Mandriva Free 2009 kaob FF3 lihtsalt ära  

JanO kirjutas:
Kuskohast saaks näha veateateid, mida süsteem genereerib, kui üldse seda teeb?

Minul kaob FF3 suht sagedalt, "lihtsalt ära". Eile juhtus seda vähemalt 3x õhtu jooksul.

Ka Skype otsustas ise sulguda.

Minu viga et pole senini välja uurinud kus ja kuidas log failid asuvad ja kuidas neid vaadata.

Süsteemi logisid saab näha mitmeti, kõige lihtsam on vahest neid uurida Mandriva juhtimiskeskuses (Süsteem->Süsteemi logifailide vaatamine). Aga FF3 ja Skype'i "kadumine" on pigem kasutajakeskkonna asjad ja neid peaks vist nägema faili .xsession-errors uurimisel (NB! see fail võib olla õige suur). Vbla on neil ka oma vealogid, ma ausalt öeldes ei tea. Võimalik, et midagi saab lihtsamalt ka teada, kui käivitada rakendus käsurealt, nt Konsoolist (KDE terminaliemulaator) või mõnest muust terminaliemulaatorist, kus peaks siis olema näha, mis toimub (kuigi nagu ma ütlesin, ei ole ma kindel, kas mainitud programmid sinna midagi asjalikku kirjutavad või on neil oma vealogid, kuhu asjad kirja pannakse).


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2008, 14:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

firefox kindlasti kirjutab logi ka konsooli väljundisse kui on sealt käima tõmmatud, skype'i kohta ei oska öelda

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group