Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 29.08.2008, 16:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
ma ei taha et seal linux peal oleks, ma tahan et oleks võimalus osta ilma op süsteemita, äärmisel juhul võib peal olla linux, mille eest ma ei pea raha maksma.
winiga ostes viskan ma litsentsi eest makstud raha lihtsalt maha, selle eest saaks suurema mälu vms...


Ma saan sinust suurepäraselt aru paraku need kes tahavad lihtsalt süsteemi ei esinda sellist majanduslikku jõudu, et neile tasub seda hakata pakkuma. Ilmselt nad müüvad niigi hästi oma vinniga tooteid.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2008, 23:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma julgeks siinkohal juba natuke vastu vaielda.. mingid ajad tagasi oli suht võimatu saada arvutit, millel polnud eelpaigaldatud windowsit.. nüüd vähemalt ordi vist pakub juba enamusele oma komplektidele seda võimalust, et saab osta OS'ita, ka ML vist on selles suunas natuke arenenud ja samuti veel mõningaid esindusi, kust on näha, et ei pea alati windowsiga ostma.. progress toimub, see on lihtsalt märkamatult aeglane

_________________
Image Image Image

elari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 12.02.2008
Postitused: 86

Distributsioon: Karmic Koala
nicaragua.gif
postituspostitatud: 30.08.2008, 10:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võtke roosad prillid peast.

Winiga masinaid müüvad firmad saavad ju kasumit ka wini enda müümise eest. Isegi kui wini litsentsi hind on juba arvutikomplekti sisse arvestatud on see kõrgem kui litsentsita komplekti hind ja järelikult summa, kasum per arvuti kohta on suurem.

Niikaua kuniks see toimib müüjakse linuxiga arvuteid lihtsalt konkurentsis püsimiseks või siis tõepoolsest lihtsalt heasüdamlikkusest.

See et linuxiga arvutit võimatu saada on ka jama. Kõigis suurematest IT-ladudest on neid võimalik tellida ja ma loodan, et kõik kes soovi avaldavad seda ka saavad. Miks seda kohe ei tehta on seepärast, et keegi ei taha seda riski võtta. Ka linuxiga masinad tuleb ju lõppude-lõpuks maha müüa.


hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 01.09.2008, 08:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma tahtsin väita, et m$ OS on monopoli seisuses, omab üle 80% turust ja seal ta kuritarvitab turgu. (Me ju teame et on tehtud paljude tootjatega diil, et nad peavad m$ OSi peale panema - siis nad saavad selle odavamalt kätte). Meid huvitab, kuidas eemaldada nii et saame oma raha tagasi asja eest, mida me ei soovinud.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2008, 14:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ole 10a pidanud ühtki op-süsteemi ostma. Alati on ilma hakkama saanud.

Eks ütleb ju Piibelgi:

Küsige ja teile antakse.
Koputage ja teile avatakse.
Kesse annab vennale kivi
Kui ta leiba küsib?

Matteuse 7:7


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2008, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linux lisaks asus'eeepcle on veel üks :
http://www.photopoint.ee/toode/17185/acer-aspire-one-aoa150ab-sinine.html
Et siis linux vallutab turu..

Linpus- vis kde ja eesti keel on võimalik(kui on kde)
http://www.linpus.com/xampp/webmaster/Products/Linux9.4Lite.htm

Klaviatuuri saab ka eestindada, sest kleebiseid leidub..


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.09.2008, 00:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Küsige ja teile antakse.

ma ju küsisin ei andnud mulle keegi sealt seda toodet
pidin klass kangema võtma.


elari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 12.02.2008
Postitused: 86

Distributsioon: Karmic Koala
nicaragua.gif
postituspostitatud: 02.09.2008, 10:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hr.john kirjutas:
Ma tahtsin väita, et m$ OS on monopoli seisuses, omab üle 80% turust ja seal ta kuritarvitab turgu. (Me ju teame et on tehtud paljude tootjatega diil, et nad peavad m$ OSi peale panema - siis nad saavad selle odavamalt kätte). Meid huvitab, kuidas eemaldada nii et saame oma raha tagasi asja eest, mida me ei soovinud.


Siililegi selge et MS kutitarvitab turgu.

Samas ka sinu lahendus on jabur ja ebaratsionaalne.

Ma oletan et sinu versioon on selline et sa lähed poodi, vaatad mingisugust sülearvutit, millel kas siis xp või see hullem peal on, ning siis hakkad nõudma et see maha lastaks ning sulle sobiv linux peale lastaks. Samas mõistmata et keegi nägi ehk kurja vaeva selle wini peale installimisega ning samas ka see litsents mis eemaldatakse kaotab oma väärtuse.

Minu visioon on selline, et lähed poodi,vaatad endale mõned läpparid välja ja küsid müüjalt kas on ka samasuguseid linuxiga mudeleid ja palju nad ODAVAMAD on.

Praktiliselt kõikidel Eesti suurimatel arvutite hulgimüüjatel on eelinstalleeritud linuxiga kui ka tühjad masinad laos olemas. Tuleb lihtsalt küsida.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.09.2008, 12:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaadake, neid delle annab ise konfida, seega ei ole seal ENNEM kettal miskit olemas. Nad on ära lõiganud selle võimaluse, et sa saaksid osta täitsa tühja masina, mida mina eelistaks.

PS nende pealepressimine on suht tüütu ja teeks nad muudki tööd korralikult aga ei:
Tsitaat:
Meil on hea uudis Teile, et panime sisse kampaania raames ka OP.Süsteemi (Windows XP Home) TASUTA.
Saadan Teile tellimuse kinnituse.

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=324751&postdays=0&postorder=asc&start=0


elari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 12.02.2008
Postitused: 86

Distributsioon: Karmic Koala
nicaragua.gif
postituspostitatud: 06.09.2008, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimest korda elus kuulen et servereid müüv firma pakub ainult windows tarkvara.

Kui statistikat vaadata siis linuxil põhinevate serverite osakaal oli 2005. aastal ca 20 % ja 2007 juba üle 30 %.

Mis nad saadavad siis iga 3 serveri ostja pikalt? Perspektiivikas äri igastahes.


illukas kirjutas:
vut nii on lood

VASTUS PÖÖRDUMISELE


Tarbijakaitseamet on saanud Teie pöördumise selle kohta, et ettevõtja IT Grupp AS kaupleb arvutitega ning pakub vaid Windows tarkvara. Soovite teada, kas ettevõtja selline käitumine on seadustega kooskõlas.



Otseselt ükski seadusakt ei näe ette, millist teenust või kaupa peab ettevõtja pakkuma see tähendab seda, et ettevõtjatele on ettevõtlusvormi valimine vaba. Seega kui ettevõtja pakub müügiks arvuteid ja nendele vaid Windows tarkvara, siis Tarbijakaitseamet ei saa kuidagi teda sundida müüma arvutitele ka teiste ettevõtete tarkvara.



Juhul kui teile ei sobi antud ettevõtja poolt pakutu, siis on teil alati võimalus valida teine ettevõtja, kes pakub teile sobivat.



Lugupidamisega
Anne Reinkort
Tarbijakaitseameti
Turujärelevalve osakonna juhataja


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2008, 14:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuskohas sa kuulsid et nad servereid ainult windowsiga müüvad? ei maksa nüüd ennast raevul nii pimestada ka lasta...


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.09.2008, 23:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ee sa nüüd loe rahulikult,
see windowsi jama on ikka lapakaga, kunagi lihtsalt sai sealt ka delli server ostetud ja seda ilma ops üsteemita

_________________
https://www.inlink.ee

saturn
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 29.03.2008
Postitused: 49
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2008, 16:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise sai pool aastat tagasi Flex sülearvutikeskusest ilma tarkvarata Dell ostetud. Neid on ka praegu müügil, näiteks nagu http://flex.ee/912-Dell-Studio-1535-UUS-MUDEL Kindlasti on ka teisi.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group