Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 03.08.2008, 23:25  postituse pealkiri:  arvutmasin ja win litsents  

pole just õige koht kuid ikkagi
Keegi kes teab hästi seadusandlust võiks kommenteerida

Kas on lubatud sellist asja, et tootja annab võimaluse osta AINULT windowsi litsentsiga masinat (win versioone saab valida) Seega ei ole tegu karbitootega ning siis oleks teoreetiliselt õigus mul keelduda wini litsentsist..

Jutt käib siis shop.it.ee-st ja võtame näiteks:
http://shop.it.ee/tooted/notebooks/XPS/?productID=4757


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 03.08.2008, 23:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegu on Microsofti orjaga (loe: lepingupartneriga) ja nad ei tohigi arvuteid ilma eelinstallitud Winnita müüa.

arvuti tootjal on muidugi suva mis Op sys on kuid need driverid.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 00:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see ei koti mis partnerlus neil on, vaatame asja ikkagi riigi seadusandluse poolest, see vast ikka kõvem asi kui mingi orjandusleping

siinkohal ongi minu küsimus, mida jutustavad seadused selle kohta

_________________
https://www.inlink.ee

Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 00:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vaadates teisest küljest. Peaks ju arvutit millegiga müüma. Saa ju müüa tühja masinat. 90% tarbijatest ei hakka kunagi ise opsüsteemi installima masinasse.

Seaduse poolt määritakse asja nii. Tegemist tervikasjaga. Mis toimib ainult selles sisalduva softiga. Sa ei maksa ostu hetkel eraldi Windowsi eest. Seega ei saa sa sellest ka loobuda. Ainus võimalus - vali teine tootja. Nende vaatevinklist oleks see sama nõme - kui müüa softita N95 Nokiat. Inimeste jaoks oleks see ainult tükk rauda. Mitte gps -i jms võimalustega masin. Võiks ju tegelt müüa N95 softita - saab Symbiani litsensi võrra odavamalt Very Happy

Rahu Smile


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 00:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
siinkohal ongi minu küsimus, mida jutustavad seadused selle kohta


kas selle kohta üldse seadusandlust on???

Tsitaat:
Seaduse poolt määritakse asja nii. Tegemist tervikasjaga. Mis toimib ainult selles sisalduva softiga.


mul oleks vist jube elu, kui oleksin jätnud läpparisse vabriku paigaldise... arvuti oleks täis asju mida ma ei vaja..

adware works'i tahab keegi? see on works mis viskab lahti reklaam aknaid. arvuti tootja arvates pidi sellise softiga varustatud arvuti mulle meeldima.

linuxi kasutuse kohta öeldi et see katkestab arvuti garantii.


ikkagi panin läpparisse linuxi

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 01:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei ole õnneks see enamus Smile
seadusandlus on selle kohta ilusti olemas, kuid minul kiskus natuke segaseks selle pildi. Oluline vahe on seaduses kas on VALMISTOODE või on komplekteeritav toode.
Nagu aru sain siis valmistoote puhul on neil täitsa õigus wini pähe määrida, kuid komplekteeritava toote puhul neil see õigus puudub.

shop.it.ee-s on aga tegu komplekteeritava tootega ja idee järgi nad seal ei saaks wini peale suruda.
näiteks photopointis on valmistooted, shop.it-s aga komplekteeritav toode

linuxi kasutus ei saa kuidagi katkestada garantiid, sest operatsioonisüsteem ei lähe garantii alla... ja midagi oli seal veel. analoogne, et ostad auto ja kui sõidab sul naine siis katkeb tehase garantii??? sellisele lambale tuleks labidaga vastu päänuppu lajatada

_________________
https://www.inlink.ee

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 01:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

PS!
ei ole tegemist selle http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=324751 teema edasiarendusega vaid täiesti omaette Smile
ma neile nagu tige klient, kellest lahti ei saa, kuid kahjuks pole teisi korralikke edasimüüjaid dellil

_________________
https://www.inlink.ee

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mäletan paar aastat tagasi lugesin kuskilt blogist (vist soome) kuidas inimene ostis arvuti koos winiga ja viis ilusti koju. Kodus pani käima aga kui win küsis litsentsi akstepteerimist siis vajutas "no". Edasi viis arvuti poodi ja ütles, et näe litsents oli liiga piiratud ja ei sobinud Wink

Küll vaadati imeliku näoga ja kutsuti kõik ülemused ning tehti pilti arvutist
kokkuvõttes läks paar tundi aga sai lõpuks 30 euri tagasi wini eest.

Tahaks ka teada mis on asja seaduslik külg aga tundub, et kauba lõppmüüa vastutab ikkagi komponentidest koosneva valmistoote eest ja kui mingi komponent ei ole selline nagu vaja (litsents ei sobi) saab ka selle eest raha tagasi küsida. Ilmselt kui nõuda kohe ilma winita toodet see ei tööta kuna sa pead ennem litsentsi läbi lugema ja selle järgimisest keelduma.

Pood võib kindlasti müüa sellist toodet nagu tahab ega pea pakkuma sulle ilma süsteemita või muu süsteemiga toodet. Kui ostad poest kingad siis tuled ka ikka hiljem tagasi ja ütled, et kingad olid liiga väiksed või kohe katkised.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 13:59  postituse pealkiri:  Re: arvutmasin ja win litsents  

illukas kirjutas:
pole just õige koht kuid ikkagi
Keegi kes teab hästi seadusandlust võiks kommenteerida

Kas on lubatud sellist asja, et tootja annab võimaluse osta AINULT windowsi litsentsiga masinat (win versioone saab valida) Seega ei ole tegu karbitootega ning siis oleks teoreetiliselt õigus mul keelduda wini litsentsist..

Jutt käib siis shop.it.ee-st ja võtame näiteks:
http://shop.it.ee/tooted/notebooks/XPS/?productID=4757

Konkreetne firma tegeleb just dell ja windows osakonnaga.

Kas dell ja ubuntu osakonda üldse eestis on:

http://www.dell.com/content/topics/segtopic.aspx/linux_3x?c=us&cs=19&l=en&s=dhs

Küll aga saab
http://www.desknote.ee kodukalt ka ilma OS'ita osta!


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 14:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu teada saab ka Ordist ilma Windowsita arvutit.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 15:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina sain Mikromaailmast ilma OS-ita isendi.
ca paar aastat tagasi siis.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2008, 17:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Isegi K - saloon müüb aeg ajalt ilma OS-ita arvuteid aga mis see teemasse puutub ?

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 05.08.2008, 00:34  postituse pealkiri:  Re: arvutmasin ja win litsents  

midnight kirjutas:
Konkreetne firma tegeleb just dell ja windows osakonnaga.


Vale, vaata osasid masinaid saad sa vabalt ilma osta, ka servereid, osasid ei saa...
PS jääks ikka teemasse, mind ei huvita kust saab osta ilma, vaid kas see ka seaduslik on.
Moded võiks läbu ää kustutada.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.08.2008, 01:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma üldiselt usun, et selle küsimuse suhtes on ehk parem tarbijakaitsesse pöörduda või midagi sellist, ei usu, et siin foorumis on inimest, kes seadustega antud asjas nii kodus on..

_________________
Image Image Image

sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 05.08.2008, 09:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mina sain oma läpaka max'ist

_________________
PS! Vanaisale ei saa Linuxit peale lasta.

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 05.08.2008, 14:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Microsoft, eesotsas müügimehe Billiga, müüs oma Windowsi ja MS-DOS'i alguses IBM'i toodetele paar senti tükk.
Hiljem tõstis hindu- kuna palgati rohkem töölisi ja toode oli suuremaks arenendud.

Kuna UNIX'i tarkvara oli tuhandetes dollarites, siis eelistasid arvutitootjad Windowsi- kuna see oli odavam.
See oli veel ühe eelistusega: firmad said veel Windowsile lisada omi programme.

UNIX'i tootjad ei lubanud kedagi oma os-ile ligi ning kõik tooted olid ühe tootja omad.

Microsoft oli tol ajal sama revolutsiooni tegija nagu seda oli 1991. aastal tuuma jumal Linus Torvalds.

BSD Unix rebis ennast lahti kommertsis ametlikult alles aastal 1994.

Linux ees, BSD rebib vaikselt järele.

Ja kogu maailm õppis 80 lõpus alles kaitsma oma arvutit tänu windowsile ja nende viirustele. 90 on viiruste superajastu.

Tänu sellele on Linux ja Unix'i tähtsus tõusnud. Ja windows on pidanud litsentsi odavamaks ajama aastast 2004 vist.
Asi on täiesti seaduslik, kuna demokraatias on konkurents ja turumajandus.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 28.08.2008, 12:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vut nii on lood

VASTUS PÖÖRDUMISELE


Tarbijakaitseamet on saanud Teie pöördumise selle kohta, et ettevõtja IT Grupp AS kaupleb arvutitega ning pakub vaid Windows tarkvara. Soovite teada, kas ettevõtja selline käitumine on seadustega kooskõlas.



Otseselt ükski seadusakt ei näe ette, millist teenust või kaupa peab ettevõtja pakkuma see tähendab seda, et ettevõtjatele on ettevõtlusvormi valimine vaba. Seega kui ettevõtja pakub müügiks arvuteid ja nendele vaid Windows tarkvara, siis Tarbijakaitseamet ei saa kuidagi teda sundida müüma arvutitele ka teiste ettevõtete tarkvara.



Juhul kui teile ei sobi antud ettevõtja poolt pakutu, siis on teil alati võimalus valida teine ettevõtja, kes pakub teile sobivat.



Lugupidamisega
Anne Reinkort
Tarbijakaitseameti
Turujärelevalve osakonna juhataja


hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 29.08.2008, 05:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
vut nii on lood

VASTUS PÖÖRDUMISELE


Tarbijakaitseamet on saanud Teie pöördumise selle kohta, et ettevõtja IT Grupp AS kaupleb arvutitega ning pakub vaid Windows tarkvara. Soovite teada, kas ettevõtja selline käitumine on seadustega kooskõlas.



Otseselt ükski seadusakt ei näe ette, millist teenust või kaupa peab ettevõtja pakkuma see tähendab seda, et ettevõtjatele on ettevõtlusvormi valimine vaba. Seega kui ettevõtja pakub müügiks arvuteid ja nendele vaid Windows tarkvara, siis Tarbijakaitseamet ei saa kuidagi teda sundida müüma arvutitele ka teiste ettevõtete tarkvara.



Juhul kui teile ei sobi antud ettevõtja poolt pakutu, siis on teil alati võimalus valida teine ettevõtja, kes pakub teile sobivat.



Lugupidamisega
Anne Reinkort
Tarbijakaitseameti
Turujärelevalve osakonna juhataja


Huvitav, minu mäletamist mööda peaksid "Brežnevi pakikesed" keelatud olema. Tuli meelde case, kus üritati suitsupakki tikkudega koos müüa, kuna suitsudel on fix hind ja tikkudel mitte, siis üksikult ei müüdud ja komplekt maksis 2x rohkem.

Ai pagan, see oli erijuht ja seadusesse kohe kirja pandud Sad

Aga praegune asi peaks hoopis Konkurentsiseaduse järgi § 16. Turgu valitseva seisundi kuritarvitamine alla minema.

Et peaks rõhutama ilma tarkvarata arvutite muretsemist.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 29.08.2008, 14:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hr.john kirjutas:
illukas kirjutas:
vut nii on lood

VASTUS PÖÖRDUMISELE


Tarbijakaitseamet on saanud Teie pöördumise selle kohta, et ettevõtja IT Grupp AS kaupleb arvutitega ning pakub vaid Windows tarkvara. Soovite teada, kas ettevõtja selline käitumine on seadustega kooskõlas.



Otseselt ükski seadusakt ei näe ette, millist teenust või kaupa peab ettevõtja pakkuma see tähendab seda, et ettevõtjatele on ettevõtlusvormi valimine vaba. Seega kui ettevõtja pakub müügiks arvuteid ja nendele vaid Windows tarkvara, siis Tarbijakaitseamet ei saa kuidagi teda sundida müüma arvutitele ka teiste ettevõtete tarkvara.



Juhul kui teile ei sobi antud ettevõtja poolt pakutu, siis on teil alati võimalus valida teine ettevõtja, kes pakub teile sobivat.



Lugupidamisega
Anne Reinkort
Tarbijakaitseameti
Turujärelevalve osakonna juhataja


Huvitav, minu mäletamist mööda peaksid "Brežnevi pakikesed" keelatud olema. Tuli meelde case, kus üritati suitsupakki tikkudega koos müüa, kuna suitsudel on fix hind ja tikkudel mitte, siis üksikult ei müüdud ja komplekt maksis 2x rohkem.

Ai pagan, see oli erijuht ja seadusesse kohe kirja pandud Sad

Aga praegune asi peaks hoopis Konkurentsiseaduse järgi § 16. Turgu valitseva seisundi kuritarvitamine alla minema.

Et peaks rõhutama ilma tarkvarata arvutite muretsemist.


Sellal kui Ljova veel elus oli olid isegi Suur-Britannias fikseeritud hinnad need vabanesid alles M.Thatcheri majandusreformide käigus 80 -ndatel.

Liberaalse majandusruumi tingimustes ( mis oli meie enda valik) toimub majanduse isereguleerumine st pakkumine ajab nõudlust taga. Juhul kui nõudlus mingil teenusel/kaubal puudub siis äritegevust ei toimu kuna keegi pole sellest huvitatud. Nõudluse tekkides tekib kohe ka pakkuja.

Probleem tekib ainult siis kui mingi pakkuja on saanud mingil põhjusel liiga suure turuosa mis on haiglaslik nähtus turumajanduse tingimustes ning riik sekkub (vähemalt peaks) ja kärbib monopolisti tiibu, et turg jälle hakkaks toimima.

Mingi suvaline arvutimüüja ei ole küll monopolist tema vaid reageerib nõudlusele. Arvutimüüjaid on igavene hunnik kes võitlevad turul oma koha pärast. Kui tuleb nõudlus Linuxi arvutite või ilma süsteemita arvutite järgi küll siis ka arvutimüüja reageerib. Paraku sellist nõudlust Eestis pole ja pole ka midagi teha kui siis ainult reklaamida Linuxit, et tekitada nõudlus.......

Kui minu käest küsitaks siis ma ütleks ka, et müüge ikka Linuxiga ja ilma süsteemita arvuteid. Paraku selleks raudselt kedagi sundida ei saa ilma majandus taustsüsteemi muutmata.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 29.08.2008, 15:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei taha et seal linux peal oleks, ma tahan et oleks võimalus osta ilma op süsteemita, äärmisel juhul võib peal olla linux, mille eest ma ei pea raha maksma.
winiga ostes viskan ma litsentsi eest makstud raha lihtsalt maha, selle eest saaks suurema mälu vms...

_________________
https://www.inlink.ee

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group