Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 22:18  postituse pealkiri: Question Dual boot- Mandriva ja XP  

Niisiis mul on kaks kõvaketast. Ühe peal on Windows XP SP2 ja teise peal Mandriva Linux 2008.1. Oleks soov teha dual boot nii, et mõlemates operatsioonisüsteemides saab ketastelt andmeid kätte ja neid edukalt vahetada lootes , et peale rebooti teine operatsioonisüsteem ikka käivitub, ilma mingite paranähtusteta. Windowsi tahaks siis multimeedia jaoks teha, kuna linux sellega hakkama eriti ei saa, tegelt saab aga ma olen liiga dumb. Linuxis brauserid krahhivad alatihti, kahte programmi mis kasutavad ühte helikaarti kasutada ei saa, mängud ei tööta jne. aga see selleks. On kuskil sellist õpetust millega saaks XP ja Mandriva erinevatelt ketastelt koos tööle?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 22:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui mõlemad kettad korraga järgi on, siis kuhu süsteemi buuditakse?

_________________
Image Image Image

Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei jaga nüüd täpselt välja mida sa öelda tahad.
Kaks ketast mõlemal üks op. süsteem, ühel Mandriva teisel XP Nendest vajaks dual booti. Ma ei nõua, aga šeff oleks kui saaks nii. Very Happy


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on ju dual boot - üks on win ja teine linux. Või ei ole ?
kumb os siis üles ei tule ?

Või on hoopis välised kõvakettad ?

Kui mandriva installisid , siis kas grubi ei installinudki ?


Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 23:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul kõvakettad ide ja sata, ide ketta peal on mandriva, sata ketta peal on windows xp. Aga linuxis sata ketast uurida ei saa kuna see ntfs ja linux vist hävitab mbr-i, igatahes kui peale linuxiga selle ketta peal surfamist , üritasin windowsi laadida siis sain mbr errori. aga mis teha, et seda ei juhtuks? Et saaks buutida mõlemaid probleemitult ja surfata mõlemas operatsioonisüsteemis mõlemal kettal.

Võib veidi segane olla, aga kuida ma ikka seletan, seletage mis teil arusaamatuks jäi siis klapime kah võib olla kunagi.


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 23:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Mul kõvakettad ide ja sata, ide ketta peal on mandriva, sata ketta peal on windows xp. Aga linuxis sata ketast uurida ei saa kuna see ntfs ja linux vist hävitab mbr-i, igatahes kui peale linuxiga selle ketta peal surfamist , üritasin windowsi laadida siis sain mbr errori. aga mis teha, et seda ei juhtuks? Et saaks buutida mõlemaid probleemitult ja surfata mõlemas operatsioonisüsteemis mõlemal kettal.


see on paha värk.

mina teeks sedasi, et paneks mõlemad süsteemid ühele kettale, eri partidele. ja teist kõvaketast kasutaks /home jaoks

sata on sul mingi pirakas ketas? selle jätaks süsteemi jaoks sinna nii win kui ka linux. siis ei tohiks mõlemisse bootimisel probleeme tulla.

üks asi unusta ära. Win ei loe linux'ile kuuluvaid kettaosi.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 23:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sellest ma küll aru ei saa kuidas paljas surfamine (lugemine siis ?) windowsi ja veel mbr'i sassi ajab ?!!
võibolla püüdsis linuxsis olle midagi win kettale kirjutada ? kui
kasutad ntfs draiverit siis kirjutada ei saa. Tuleb kasutada ntfs-ng driverit.

Kuidas sa neid os-e üles boodid ? grubiga ?

_________________
Image

Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 07.07.2008, 23:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei kettad mõlemad 80Gb. Sisyphos boot menüüsse peks tulema kaks valikut, Üks siis linux ja teine windows. Või olen ma sellest linuxi ja windowse dual bootimisest valesti aru saanud? Igatahes üritan nüüd mingit lahendust leida, kas jääda wini peale või liuelda linuxil edasi, aga see raskevõitu kuna ta kipub kinni jooksma. Programmid ei hakanud tööle enam, krahh krahhi järel. Iseenesest on linux ilusam kui windows. Imo.


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 08.07.2008, 10:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui see mandriva on omadega nii sassis, siis oleks lihtsam tõmmata netist uus mandriva ja teha puhas install koos alglaadija paigaldusega - mis linuxi puhul on enamasti kas lilo või grub, sisyphosest pole kuulnud - linuxi ketta võiks formaatida ext3 failisüsteemiga, siis saab windowsiga ligi kasutades näiteks seda programmi.

normaalne linuxi puhul oleks, et kaks programmi suudavad üheaegselt häält teha. midiga on keerulisem. multimeedia kuulamisel-vaatamisel ei tohiks linux windowsile palju alla jääda, kui helikaart õigesti tuvastatud on ja alsa kasutusel.

soovitaks videote vaatamiseks - smplayer
muusika - amarok, audacious (winampi kloon)
ei soovita kasutada noatuni, kaboodlet ja juk-i. minu kogemuse järgi noatun ainult keeldub mängimast, muud ei teegi Smile - esimene programm mille menüüst alati ära peidan.

võid proovida kõigepealt mõne live-cd-ga kuis heli töötab ja stabiilsust. võib olla, et riistvaras midagi põhjustab kokkujooksmisi.


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 08.07.2008, 23:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Cantray kirjutas:
Sisyphos boot menüüsse peks tulema kaks valikut, Üks siis linux ja teine windows. Või olen ma sellest linuxi ja windowse dual bootimisest valesti aru saanud?

Ei, sul on õigus . Peaks ilmuma menüü, kust saad valida, kumba
os-i buudid.
Võiksid näidata faili /boot/grub/menu.lst sisu. Seal peab midagi sassis olema.
Samuti võiksid näidata käsu
Kood:
 fdisk -l

väljundi. Käivitada root-kasutajana. Vaataks sinu partitsioonid üle.

Cantray kirjutas:
raskevõitu kuna ta kipub kinni jooksma. Programmid ei hakanud tööle enam, krahh krahhi järel.

Linux on palju jutukam kui windows. Kui kuskil on mingi viga
või krahh, siis tavaliselt jätab ta mõne jälje logifaili või veateate.
Hea on käivitada probleemset programmi terminalist.
Terminal jääb lahti ja kui programmil on probleeme
ilmuvad terminali aknasse veateated. Nende järgi saad aimu vea olemusest. Ja kui ise ei saa siis võib-olla mõni targem oskab aidata.

Probleemiks võib olla vigane installatsiooniplaat. Alati tuleb enne põletamist kontrollida iso-faili md5sum'i. see peab täpselt klappima sellega mis on allalaadimis serveris. Seal ona alati kahte sorti faile - minu_distro.iso ja minu_distro.md5sum.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.07.2008, 23:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui linuxit installid, siis tavaliselt pakutakse ise välja variant, et grub installitakse esimese buutiva seadme boot-sektorisse (MBR). Kui tuvastatakse teine OS, siis pannakse ka see grubi menüüsse. Sinu jutust ei selgu, mis järjekorras Sa omale OSid installisid, aga kui Wini inastallid pärast Linuxit, siis see sõidab julmalt MBRist üle ja tuleb grubi taastamistöödele asuda. Samas, kui Sul Linux ikka nii hirmsasti krässib, siis a) kontrolli riistvara, eriti mälu (praktiliselt igal Linuxi installikal on Memtesti buutimise võimalus) b) kontrolli installika terviklikkust.

Sinu kurtmises puuduvad detailid, raske on pihta saada, miks ja mis vead Sul õigupoolest on...

_________________
Kõike hääd,
WK

Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 14.07.2008, 23:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suured tänud abi eest kõigile.

Üheks krahhiks on põhiline youtube lehel videode vaatamine, siis helitöötlus programmid, cedega ei töötanud enam lõpuks(muidugi ma ei saanudki sellega mängida ;S), ja üleüldiselt oli lõpp kõik nii segane, praegu windowse peal ja kui uuesti nüüd linuxile lähen siis hakkan vearaporteid teiega jagama, äkki paraneb asi. Tegelt õigem oleks vist vana saast maha lasta ja uuest pihta hakata, võimis? Siis vaatab seda dualboodi asja kah.


Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 11:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niisiis sain uue linuxi selleks Mandriva Xtreme 2. See seadistas ise kõik dualboodi ära, nüüd on windowsi laadimine ka grubi menüüs. Fantastiliselt ilus on see linux, tõsiselt meeldib, aga üks mure on, kui süsteemi üles laeb siis reboodib ja põhimõtteliselt kasutada ei saagi. Äkki oskab keegi selle koha pealt aidata?


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 13:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nojah, see Xtreme 2 on sisuliselt Mandriva 2008.1, poolakate poolt veidi modifitseeritud, peamiselt välimuse osas. Mitmikkäivitamise valikud peaks alglaaduri menüüsse samamoodi tekitama ka "päris" Mandriva (mul endal toimib see kenasti, tõsi, mul pole praegu kaht ketast, vaid Vista ja Mandriva ühe ja sama ketta erinevatel partitsioonidel, aga enne seda oli masinas just nimelt kaks ketast ja ka siis ei olnud alglaadimisega mingeid probleeme).
Taaskäivitamise kohta on midagi raske öelda, kui täpsemalt ei tea: mis hetkel ta taaskäivituse teeb, s.t mille peale (kui see toimub alglaadimise ajal, s.t pärast grubist käivitatava süsteemi valikut ja enne selle süsteemi sisselogimisakna ilmumist, siis näeb vastavaid teateid ja võimalikke vigasid, kui vajutada F1 - vähemalt Mandriva puhul peaks see küll nii olema). Kas laadida ei saa ei Xtreme2 ega ka Windowsit (see on ikka alles?)?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Laadida ei saa Mandrivat, Windows töötab hästi. Laeb mingi ilmateate ära ja siis näitab mulle mingeid pakke mida ma installima pean ja siis kogu mäng. Safe modes sama moodi.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 18:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis asi laeb ilmateate? Mis ilmateate? Näitab mingeid pakke - millal ja kus? Keegi ei saa sind aidata, kui sa piirdud ütlemisega, et asi on perses.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 18:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sõimatakse?
Usu mind, see tuleb hiljem kasuks.
Hakkad linuxi stiilis kirjutama oma probleemidest ja saada KOHE targa lahenduse, mis toimib.
Vot!


Cantray
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 33
Liitunud: 12.06.2008
Postitused: 20
Asukoht: Tartumaa
Distributsioon: Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 19:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on programm mis näitab sulle ilma, sisseehitatud sellele xtreme 2-le. Ja ta käivitub koos süsteemiga. Kohe kui selle on ära laadinud siis teeb reboodi.
Need pakid olid lihtsalt mingi tarkvara uuendus. Miski mida ta (süsteemi mõtlen) järgmisena laeb, tekitab ka konflikti, aga misasi see on seda ma ei tea .


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sa räägid ikka alglaadimisest? S.t ajast enne seda, kui ilmub töökeskkonda sisselogimise aken? See ilmateade hakkab tööle pärast seda, kui oled grubist valinud Xtreme2 (võí mis iganes selle nimetus ei oleks)? Eeldusel, et poolakad ei ole Mandrivat liiga palju muutnud, peaks alglaadimise ajal (s.t pärast grubist käivitatava süsteemi valimist ja enne sisselogimise akna ilmumist) olema võimalik klahvile F1 vajutades näha teateid, mida süsteem alglaadimise ajal teada annab. Sealt peaks ka selguma, mille puhul see taaskäivitamine tekib.
Varem ütlesid, et näitab ilmateadet ja siis pakke ja siis teeb taaskäivituse, nüüd aga, et kohe pärast ilmateadet - kumb siis?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2008, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaqi täienduseks: alglaadimine ja graafilisse keskonda sisselogimine on kaks eri asja. Mulle jääb mulje, et Sa räägid teisest. Sellisel juhul on alati võimalik sisse logida käsurealt ja säält pahandust tekitavad paketid (a la ilmateade) eemaldada...

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group