Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 15:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Imre, Commodore vihjas siin GNU (free software) ja OSI (open source software) vahelistele ideoloogilistele lahkarvamustele (õieti GNU ideoloogiale, mis OSI-l puudub). Konkreetses kontekstis on tegemist erakordselt ebaolulise teemaga.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 15:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Kahju ainult, et te räägite open sourcest mitte free softwarest. IMO on free software õige värk ja open source on lihtsalt tore.


Paraku pole siinne teema võitlustanner, nii et seda asja võid kuskil mujal arutada.

Aga kes meie liidriks hakkab?


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 15:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Imre, Commodore vihjas siin GNU (free software) ja OSI (open source software) vahelistele ideoloogilistele lahkarvamustele (õieti GNU ideoloogiale, mis OSI-l puudub). Konkreetses kontekstis on tegemist erakordselt ebaolulise teemaga.


GPL siiski eeldab l2htekoodi avaldamist


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 17:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui spott liidriasjus nõus on, on minu hääl tema poolt.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 18:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire kirjutas:
Kui spott liidriasjus nõus on, on minu hääl tema poolt.


Kui seltskonna kokku saab, kellel ühine nägemus ja plaanid asjast, siis miks mitte. Samas, kui me läheme seda teed, et asjale starditoetust jne taodelda, siis peaks siiski asjaajaja keegi teine olema, kes vastava suhtluse ja paberimajandusega tegeleb. See oleks sobilik kooli kõrvalt tegelemisks. See nõuab lihtsalt liiga palju aega ja aberite ajamist ja ka starditoetuse taotlemistel ei vaadata kuigi hästi, kui peamine asjaajaja muu töö kõrvalt seda teeb.

Ise võin aga vabalt tegeleda müügi ja selgituspoolega. Lisaks kliendisuhtlus, eelarvete koostamine, pakkumised jne. Selles osas mul kogemused nii isemajandava osakonna ülesehitamisel, kui ka müügialal (automaatika ja õhuseadmete hoolduse müük täpsemalt)


Vaidluse GPL-i ja Free Software teemal - pole sellesse eriti süvenenud. Kuid minu õhimõte ja veenudumus lihtne. Eelistan ja austan süsteeme, kus kasutajatel on valikuvabadus. Ta kas kompileerib kõik lähtekoodist ise, maksab mingi summa, et saada kohe kõige uuem versioon või ootab natuke, kuni see uuem versioon lastakse tasuta kõigile välja.

Ehk mulle meeldib näiteks Mandriva tegutsemismudel. Arendajad ja paketihaldurid näevad vaeva, et koostada paketid, testida neid jne. Loota ainult annetustele on jama. Ja Mandrival lihtne - kõige uuemad asjad esialgu klubi liikmetele. Natuke oodata - ja saab tasuta. Kui ei kannata oodata - lähtekoodid saadaval.

Ehk siis mulle meeldib vaba tarkvara ja GPL ja teised avatud litsentsid, kuid saan ka aru arendajatest, kes enne õige versiooni avaldamist seda müüvad. Kui aeg on normaalne - näiteks üks/kaks kuud.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 18:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:

* Põhi eesmärk promoda Open Source'i - see tähendaks miskiseid seminare jms seletavat juttu kuskil koolides jms.
* Põhidistro peaks olema Ubuntu, kuna sellel on kõva Debiani selgroog ja Shuttleworthi kapital
* Põhi töö oleks siis serverite tarkvara install, konffimine, update, upgrade ning hooldus - st kui mingi kamm on, siis 24h jooksul teeme korda.
* Muul alal mitte töötavad tegelased võiks normaalset palka ka saada

Esimene punkt on hädavajalik. Ma olen vist ainus OSS tüüp oma koolis, see on ebanormaalne; ja Ubuntu on õige valik ka selle pärast, et see on algajasõbralik.

Tsitaat:
Tegevusalad:
1) mõne vabavaralise raamatuidamis programmi eestindamine ja eesti turul toe pakkumine. Compiere on heaks süsteemiks. See kiiresti arenev turg, kus tugiteenust pidevalt vaja.
2) Ubuntu Linuxi ja tema versioonide eestindamine, promomine, Linuxi põhiste arvutiparkide ja serverite haldamine. Kohaliku peegli üleval hoidmine ehk ka kui vaja. Kuna Compiere vajab ka serverit, siis 1 punkti käiku minekuga tuleb kohe ka 2 punkt kaasa. (serverite hooldus just).
3) Mozilla toodete eestindamine ja siin nende toe pakkumine. Idee eestindada Firefox jne ja levidata neid siin. Meie üks võimalus sissetulekuteks - sama case, mis Mozilla puhul. Sisemised otsingumootorid ja vaikimis avaleht, mis sisaldaks mõningaid reklaambännereid. Samas ehk ainult üks näiteks, koos google avalehega. See täitsa võimalik muideks.
4) veel mõningate GNU tarkvarade eestindamine ja toe pakkumine, sams tuleks jälgida, et maht lliiga kirjuks ei läheks ja toodete järgi ka vajadus oleks. Siis hulka läheks näiteks mõningad grupitöö vahendid, CMS-id, mida raegu suure raha eest müüakse.

Endale on kõige lähedasem just tõlkimine, kuna emakeeles tarkvara on tähtis inimestele ning mul sellega kõige rohkem kogemust antud nimekirjast. Tegevusalasid võiks siluda veel.


spott kirjutas:
Ehk siis väike grupp, kus oma serverite haldaja, tõlkimisgrupp, promo ja marketing. Lisaks sellele väike tugikomuun taga.
Ehk ma arvan, et kokku oleks vaja saada 5-6 erinevate oskustega, kuid sarnaste huvidega inimest.



Minu arust, oleks tore, kui keegi täpsustaks neid tegelasi, keda vaja on. Kui s´abloon olemas, võiksid inimesed otseselt ennast pakkuda sinna. Siis oleks mingisugune mudelike olemas, et selle kallal mõtteid mõlgutada.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 19:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
indrek kirjutas:
Imre, Commodore vihjas siin GNU (free software) ja OSI (open source software) vahelistele ideoloogilistele lahkarvamustele (õieti GNU ideoloogiale, mis OSI-l puudub). Konkreetses kontekstis on tegemist erakordselt ebaolulise teemaga.


GPL siiski eeldab l2htekoodi avaldamist


No on vale teema, aga see nõuab täpsustamist. Free software ja Open source software on selles kontekstis sünonüümid. GNU toetab terminit "free software" ja OSI terminit "open source software". Litsentsid, mida GNU peab "vaba tarkvaraks" ja OSI peab "avatud lähtekoodiga tarkvaraks" on identsed (ma ei mäleta enam, kas oli mingi üksik litsents, mis erines, või mitte).

No kui ma nüüd eksin, ja Commodore rääkis lihtsalt tasuta tarkvarast, mitte vabast tarkvarast, siis vabandan. Aga usutavasti viitas ta lihtsalt sellele ideoloogilisele vastuolule rohkem poliitilise GNU (Richard Stallman) ja puhtalt pragmaatilistel kaalutlustel vaba tarkvara propageeriva OSI (peaaegu kõik ülejäänud) vahel.

Edit: tegelikult võiks keegi kõik selle vaidluse tekstid siit ülejäänusid risustamast ära koristada.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2006, 20:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire kirjutas:
Esimene punkt on hädavajalik. Ma olen vist ainus OSS tüüp oma koolis, see on ebanormaalne


Sama siin. Ma ei saa aru mis toimub, nii palju uusi microsofti orje et jube


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 00:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rakvere lähedal, Mõdriku koolis (rakenduslik kõrgharidus jne), seal on mees, kes õpetab Linuxit inimestele.
Sõber, kes õpib seal, talle ma tutvustasin linuxit.
Esialgne reageering oli nagu ikka, saast.
Nüüd on vastupidi, windowsi peab saastaks Smile
Kuna koolis pidi seda õppima, siis ta hakkaski ainult Linuxit kasutama.
Jutu point:
Rohkem inimesi nö kättpidi linuxi juurde tuua.
Las proovivad, õpivad, katsetavad.
Küll saavad hakkama.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 10:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas see mees pingviin.org-ist teab?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire, peaks teadma küll ..

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 12:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui palju on siis neid huvilisi, kes tahaks kaasa lüüa uue firma loomisel?
Teeks eraldi grui selleks ja jätkaks arutelu.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 12:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsiti siin, milline peaks olema siis see kooslus:
1) üks/kaks juhtoinast - kes asja eest veavad, kliendisuhtluse, promomise jne eest vastutavad.
2) üks/kaks serverite administraatorit ja paigaldajat
3) üks/kaks tõlkijat - ma võin ka küll tõlkida, kuid minu eesti keel on õudne Smile
4) üks/kaks mingisuguse progemise kogemusega inimest.
5) muude tootesuundade eestvedaja (d) - projektijuht (id) (OpenSource tarkvara juurutamise osas)

Esialgu võib üks inimene olla mitmel postil. Kuid kriitiline grup on ikka minu arvates 4 inimest.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 13:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma olen väga huvitatud sellest. Spotti pakutud varjantidest sobin ma kõige paremini progemisse, aga vajadusel pole mul midagi selle vastu, et olla ka tõlkijate tiimis.

Tõlkimisega mõningane kogemus, eesti keele oskus väga hea ei ole, aga eks ma veel õpin ja vigade eest vastutan.

Mis progemisesse puutub, siis olen tegelenud sellega üle 5 aasta, suurte pausidega, kuna kool sõna otseses mõttes tapab.

Muudesse valdkondadesse ma ei sobi, kuna olen veel noor ja rumal. Servudega pole, suureks kahjuks, absoluutselt mingit kogemust. Ma võin ainult unistada neist.

Igatahes loodan korvata kõik oma miinused pealehakkamisega ja olla kasulik.


ArturTT
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 79
Asukoht: Tallinn,Kopli
Distributsioon: Vahest Debian?
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 13:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kui palju on siis neid huvilisi, kes tahaks kaasa lüüa uue firma loomisel?

spott kirjutas:

3) üks/kaks tõlkijat - ma võin ka küll tõlkida, kuid minu eesti keel on õudne Smile.

Firma liimeks kui selliseks eriti hetkel küll ei taha,Aga kui teil peaks kunagi tõlkijatest puudus tekkima,Siis ma võin teid aidata Wink

_________________
ImageImage

cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 17:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas see tähendab, et tõlkijad jms on OÜ-ga seotud ja peavad selleks maksma ja saavad sealt raha või kuidas? OÜ eesmärk on ju vist kasumi teenimine ikka? Et kuidas see välja hakkab konkreetsemalt nägema?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 17:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

koos paneme rahad kokku ja koos jagame ka kasumi/kahjumi. Iga üks vastavalt oma osalusele.

Samas võib ka versioon, et mõned kes valmis asjaga tegelema (alguses rasketes asjades osalema jne) saavad oma toetuse eest väikse osaluse.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 17:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

****.

Ma ei mõelnudki sellele. Ma jään välja seni kuni mul on circa 5k koos. Loodan, et leian varsti head tööd kooli kõrvalt.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 18:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire kirjutas:
****.

Ma ei mõelnudki sellele. Ma jään välja seni kuni mul on circa 5k koos. Loodan, et leian varsti head tööd kooli kõrvalt.

ja samas võib ka sellest üritusest töö saada...

Äkki paneks kirja, kes on valmis osalema ja kes on valmis ka alguses asja finantseerima.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 25.03.2006, 18:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Töö, jah ma lootsingi seda Smile

Mul on soov teha oma kärjäär siinsamas kodumaal, mitte kuskil mujal.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group