Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 10.03.2008, 09:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, mul oli ka nüüd vaja hanza.net-is kaks makset järjest teha - teist allkirjastada ei õnnestunud. "Kinnita makse" nupule vajutades ei juhtunud lihtsalt mitte midagi. Firefox kinni, Firefox lahti - siis sai jälle ühe makse teha.


urmas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 25.07.2006
Postitused: 92
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2008, 13:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oijah, seal vist toimub midagi üle nädala. Mõnda aega sain ilusti makseid teha kuni eile proovisin jälle ja kaks erinevat varianti:
* eestiloto.ee pealt tulles ja eeltäidetud makset kinnitades ilmus mingi java aken mis ütles, et pean sertifikaadi valima, aknas muidugi valikute lahter tühi. Vajutasin ok, millepeale makse akna all ääres teavitati et java-applet ei tööta...
* hanza.net'i sees, jõudes kinnituse lehele kus peaks tööle hakkama applet.. eile lihtsalt viskas browser pildi tasku ja nii jäigi.

Mõlemal juhul sain maksed lõpuks tehtud paroolikaardiga...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2008, 21:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

viimane vastus oli järgmine (kuna asi sai algatatud peamiselt äriklientidele tulevate probleemide tõttu, siis ka nende ümber peamiselt asi tiirleb, kuid sama probleem on mõlemas keskkonnas, nii et mure peaks sama olema):

Austatud Sander Lepik

Täname Teid kirjaliku pöördumise eest Hansapanga poole.

Iga kliendi tagasiside ja rahulolu meie toodete/teenustega on Hansapangale oluline. Edastasime Teie kirja Telehansa.net-i arendusosakonnale ja saime järgmise vastuse:
Täpsem uurimine vajaks lisaandmeid. Selleks palume brauserile installida ühe täiendava plugini mille leiate aadressilt: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/141.
See tekitab võimaluse lülitada brauseri seadete alt sisse "java konsooli", st. eraldi akna kuhu jõuavad appleti veateated. Lootus on selline, kui kasutaja läheb allkirjastama ning vajutab allkirjasta nupule kirjutab brauser kuni hangumiseni tekkivad vead sinna aknasse, mis annaks meile võimalikku lisainfot. Kui kasutaja brauser hangub nii, et konsoolilt ei ole võimalik sealseid tekste kopeerida panka saatmiseks, siis paluks saata screenshot konsooli aknast.

EDIT: veateated antud konsoolist said ka edastatud, eks näis, mis on järgmine vastus.

_________________
Image Image Image

ihan
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 56
Liitunud: 29.05.2007
Postitused: 22
Asukoht: maa
Distributsioon: estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 10:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

helistasin selle asjaga täna siis klienditeenindajale. see on nagu peaga vastu seina jooksmine. nii tigedaks teeb kui sind üritatakse nende apsakates süüdi ja täielikuks lollpeaks teha.
lõplik ettekirjutus oli kasutada IE'd.
selline suhtumine klienditeenindaja poolt pani tõsiselt mõtlema pangavahetuse peale.
sattusin ka teisele foorumile kus sama id-kaardi ja hanza.neti probleemi lahatakse. http://www.emug.ee/foorum/viewtopic.php?id=6042&p=3

mul on kuri kahtlus, et nad ei hakkagi seda asja selles keskkonnas parandama, kui neil juba aprillis plaanis uue neti pangaga välja tulla.


cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nojah, kes see lammutusele minevat maja siis korrastama hakkab (väike iroonia kah, sest ise just asun ühes sellises majas).


klaus kinski
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.01.2007
Postitused: 79
Asukoht: supilinn
Distributsioon: ubuntu, debian
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 20:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ähh, klienditeenindajad on ilmselt viimased kes probleemist aru saavad, nad oskavadki, vastavalt itiosakonna juhtnööridele, ainult IE-d soovitada... e-riik oleme ju Sad


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 09:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on ajapikku tekkinud imelik komme rääkida "mõistu". Hetkel räägin anekdoodi.
Saanud kunagi "hallil Vene ajal" kokku 2 riigipead. Reagan ja kuulus vene kolleeg. Läinud nemad siis Mustale Mandrile riigiasju ajama. Võtnud kaasa eebenipuu värvi nahaga giidi. Õhtu käes. Kõht tühi. Vajadus midagi küttida. Üks mees ühele poole, teine teisele. Reagan tuleb lõpuks tagasi. Mitte midagi tal kaasa tuua pole. Giid keedab, praeb ja moorib. Istub siis väsinud mees lõkke äärde, sööb ja mainib mokaotsast. "Mulle ikka see teine mees ei meeldi!".
"Kui ei meeldi, siis ära söö!", vastab giid ja vaatab oma säravate silmadega tõsiselt Reaganile otsa.

Ahjaa...
Hansapank. Olen ammusest ajast klient. Nüüd loobusin. Ei meeldi enam. Ei soovi mingit "kaigast" vedada. Eeldan, et sellise kasumiga ettevõte võiks minusse viisakalt suhtuda. Olin kunagi EMT klient. Põgusalt. Ei ole parim levi. Ei ole viiskas klienditeenindus.
Eks ta suhtumise asi ole. Oma rahaühikute teise panka liigutamisega kaotasin 2.50. Seega kaotasin ma oleiliselt vähem, kui olles HanZa klient. Iga ülekande eest võetakse 2.50. Kui teen tavapärased 30-40 ülekannet kuus, siis annab see kokku summa, mille eest ma mitte midagi vastu ei saa.
Kirjutasin, mida mina tegin. Valik on siiski kõigil ja igaühel.

Kui ei meeldi, siis ära söö!

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

ihan
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 56
Liitunud: 29.05.2007
Postitused: 22
Asukoht: maa
Distributsioon: estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 13:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd siis selline vastus mu meilikas. lõpuks ometi nendepoolse vea tunnistamine. saadaks hea meelega sellele klienditeenindajale kes üritas mulle selgeks teha, et neil on kõik korras, mina olen loll.



Austatud Ihan Mesioja

Antud juhul seisneb probleem selles, et ID-kaardi komponendid ei tööta piisavalt hästi Linuxi ja MAC arvutitega, kuid mõne nädala jooksul on plaanis need komponendid välja vahetada ning seejärel ei tohiks probleeme tekkida.

Vabandame ebamugavuste pärast.

Lugupidamisega

Anastassija Ignatjeva
konsultant
klienditoe osakond
AS Hansapank


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 13:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ihan kirjutas:
Nüüd siis selline vastus mu meilikas. lõpuks ometi nendepoolse vea tunnistamine. saadaks hea meelega sellele klienditeenindajale kes üritas mulle selgeks teha, et neil on kõik korras, mina olen loll.


Eks ole tore, kui kleinditeenindus umbes 320 kõne pärast reageerib Wink

Mulle aitas vähemast. Mulle aitas. Kes tahab, see kannatab edasi.


kytaru
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 53
Liitunud: 21.11.2007
Postitused: 8
Asukoht: Vilivere

estonia.gif
postituspostitatud: 14.03.2008, 14:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen üldse täiesti uus linuxi kasutaja ja Ubuntu 7.10 kodumasinas. Sai siin eile paar kolm tundi pusitud ja hakkas lõpuks ka id-kaarti ära tundma (ideelabor.ee kaasabil). Siin eelnevalt räägitud Hansa-netist ja nagu u-netis kõik korras. Mul selline probleem: sisse logida laseb pin1-ga kuid maksmisel peale pin2 sisestamist paneb pillid kokku mõlemas nii u-netis (u-netis viskas ette mingi java vidina ja sellele vajutades näitas errorit) kui ka hansanetis(mis lihtsalt pani pillid kotti). Mul on teie jutust jäänd arusaam, et 1 makse peaks ikka saama teha, kuid ma ei saa teha ühtegi. Ideelabor oli küll abiks, kuid midagi läks vist selle pusimisega natuke nihu või on jäänud midagi tegematta?


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 14.03.2008, 15:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga

Selle etapi tegid ka läbi?


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 14.03.2008, 18:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kytaru kirjutas:
Olen üldse täiesti uus linuxi kasutaja ja Ubuntu 7.10 kodumasinas. Sai siin eile paar kolm tundi pusitud ja hakkas lõpuks ka id-kaarti ära tundma (ideelabor.ee kaasabil). Siin eelnevalt räägitud Hansa-netist ja nagu u-netis kõik korras. Mul selline probleem: sisse logida laseb pin1-ga kuid maksmisel peale pin2 sisestamist paneb pillid kokku mõlemas nii u-netis (u-netis viskas ette mingi java vidina ja sellele vajutades näitas errorit) kui ka hansanetis(mis lihtsalt pani pillid kotti). Mul on teie jutust jäänd arusaam, et 1 makse peaks ikka saama teha, kuid ma ei saa teha ühtegi. Ideelabor oli küll abiks, kuid midagi läks vist selle pusimisega natuke nihu või on jäänud midagi tegematta?

Vaata siia- need estobuntu pluginad sobiva hästi ubuntule:
http://ubuntu.planet.ee/gutsy/gutsy/
Vajalik on vaid, et sul oleks oma ubuntus universe ja multiverse repositooriumid lubatud, paigaldamise ajaks.
Ja peale paigaldust kustuta .mozilla kataloog (JUHUL KUI SA OMA endises firefoxi ANDMEID, järjehoidjaid ja küpsiseid ei vaja..)

deb http://ubuntu.planet.ee/gutsy/ ./ on siis minu repo- kus on ka vodafone(nt. huawei usb 220 jt modemi draiverid), lightscribe draiver+ 4l tarkvara.

Estobuntu repo:
deb http://www.estobuntu.org/repo/gutsy ./


Vincenzo
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 04.01.2006
Postitused: 67

Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2008, 01:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
ihan kirjutas:
Nüüd siis selline vastus mu meilikas. lõpuks ometi nendepoolse vea tunnistamine. saadaks hea meelega sellele klienditeenindajale kes üritas mulle selgeks teha, et neil on kõik korras, mina olen loll.


Eks ole tore, kui kleinditeenindus umbes 320 kõne pärast reageerib Wink

Mulle aitas vähemast. Mulle aitas. Kes tahab, see kannatab edasi.


Jälgisin teemat huviga kuna veel paar nädalat tagasi toimis mul kõik laitmatult. Nii identifitseerimine kui allkirjastamine. Hetk tagasi sai proovitud ja identifitseerimisega polnud probleeme, ent allkirjastamine ei õnnestunud. Kliki nuppu "allkirjasta" palju tahes, midagi ei toimu. FF kokku ka ei jookse.

Suure ja soliidse firma poolt oleks loogiline käituda järgnevalt:
a. tunnistada kõva ja selge häälega, et nad pole suutelised inernetipanga teenust pakkuma
b. kinnitama, et klientideks on oodatud ainult M$ Windowsi kasutajad

Seda kõik veel koodikaardi äsjaste (ja tulevaste) piirngute juures. Kas mingei sanktsioone ei saa rakendada, kuna hanza.net ei tunnista ID-kaardiga allkirjastamist? Tegu ju ainsa ametliku (siseriikliku) dokumendiga?


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2008, 10:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.hansa.ee/midauut/2006_10/firefox.html


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2008, 13:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midnight kirjutas:
http://www.hansa.ee/midauut/2006_10/firefox.html


mis moodi see teemasse puutub?

_________________
Image Image Image

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2008, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
midnight kirjutas:
http://www.hansa.ee/midauut/2006_10/firefox.html


mis moodi see teemasse puutub?

Kas seal ei ole mitte hanza pordi sätted mozillas?


merike
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 06.04.2007
Postitused: 155
Asukoht: Laagri/Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2008, 15:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
http://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga

Aitäh. Tükk aega ei taibanud, miks sellele makse kinnitamise nupule vajutades midagi ei juhtu.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2008, 17:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas midagi huvitav muudeti?

Just praegu tegin ID kaardiga hanza.netis ülekande ja mingit allkirjastamist polnud vaja. Lihtsalt vajutasin sorita makse ja kõik. Igatahes tehing sooritati - vähemalt mu ühelt arvet raha maha läks Very Happy

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2008, 17:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui ma veel eile üritasin maksta arveid, siis mis moodi ma ka ei proovinud lõppes asi vinge krässiga ja lõpuks otsisin ma paroolikaardi välja, see kräss tuli just see hetk kui oli vaja allkirjastada, ehk nad siis keerasid maha selle allkirjastamis kuniks asjad korras..

EDIT: ei tea, kuidas sul see ilma õnnestus, minul on seal endiselt see allkirjastamise teema, mis kõik kuupeale saadab, ausalt öeldes pole see neil nii hull veel varem olnudki.. samas digidoc-is on kõik okei nagu alati, nii et asi ei ole minu masinas..

_________________
Image Image Image

cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 25.03.2008, 18:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tea, kas aprillis startivas uues netipangas on asi parandatud või jätkub sama hooga?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group