Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Elustiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 01:20  postituse pealkiri:  Asuse mini/laptop  

Olen siiani kasutanud windowsi ja nyyd ostsin omale asus laptopi,selle koige pisema ja ei suuda desktopi muuta...leidsin isegi koha kus anna muuta,kuid ikkagi ei muuda ning jaavad need tobedad suured ikoonid ette.On see yldse voimalik?


Elustiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 01:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja muidugi tapitahed ka puudu....


Satikas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.06.2007
Postitused: 193
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Mageia2, PCLinuxOS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 01:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alustuseks ehk siis et mis distro ja mis töölaud ? Praegu ekraani reso milline? Täpid saad kui määrad klaviatuuri paigutuseks estonian Cool


Elustiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 01:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jessas kust ma seda vaadata saan,ma toesti nagu esimest korda abielus ja maal ning hobesega.Siiani arvasin,et oskan arvutis lihtsamaid asju toimetada,aga nadsa:P See on nii segane,et ma isegi ei oska leida midagi...hea,et neti ruuteriga toole sain:) Tegu siis asus 701 Eee PC series Desktopil siis suured ikoonid ja yleval tooriba kus internet,work, jne. Kui nagu arvutit esimest korda panani toole,siis kysis eesti keelt jne.sai nagu koik ok,aga njah:P


Elustiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 01:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sorry...ei olnud eesti keelt kui toole satestasin,valisin siis inglise keele...kas pean miskit lisa ostma?Ma tyytan Teid siin ikka taiega,akki otsin kellegi kes oskab seda ja siis kappan arvutiga sinna:)


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 02:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Elustiil kirjutas:
Sorry...ei olnud eesti keelt kui toole satestasin,valisin siis inglise keele...kas pean miskit lisa ostma?Ma tyytan Teid siin ikka taiega,akki otsin kellegi kes oskab seda ja siis kappan arvutiga sinna:)


http://pingviin.org/viewtopic.php?p=26182#26182

_________________
Image Image Image

ordzo
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 21.08.2006
Postitused: 120
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Darwin, Ubuntu, Rasbian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 02:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sellel pisikesel Asusel on distroks Xandros (mis omakorda baseerub Debianil)
Kui inglise keelt mõistad siis mine eeepc foorumisse
Seal kõik ilusti täpselt kirjas mida kuidas teha.
Väga peen ja asjalik asi. Mina olen sealt igastahes palju kasulikku abi saanud.
Edu...


Elustiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 19.12.2007, 02:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suured tanud,lahen kohe tsekkan:)


DrummerDonn
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 21.02.2008
Postitused: 7
Asukoht: Tallinn-Tartu

estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 19:24  postituse pealkiri:  Touch-screen Eee-le  

Kui kellelgi on huvi ka puutetundlik ekraan oma Eee PC-le lisada, siis võite ideid saada :

http://youtube.com/watch?v=14vbAbfjG_E

Täitsa eesti keeles. Ja kui tekib küsimusi, pöörduge julgelt minu poole.


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 21:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oligi plaanis puutetundliku ekraaniga sülearvuti osta, ei mõelnudki selle peale et Asuse sülearvutil saab ümber vahetada. Mis see ekraan umbes maksma läheb sellel ja kas Eee PC videokaart Compiz Fusioni ka välja jooksutab?

edit: Videos oli hind öeldud, vabandust.
edit2: Youtubes on mingid videod sellest, kus Compiz Fusion jookseb, nii et mu küsimused on vastatud ja järgmine sülearvuti teada. Very Happy


Frost
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 15.02.2008
Postitused: 20

Distributsioon: Debian, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 22:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Xandros ei jätnud mulle eriti head muljet. Vahetasin selle juba järgmisel päeval eeeXubuntu vastu välja. See on siis spetsiaalselt eeePC jaoks kohandatud Xubuntu distro. Install oli imelihtne ja asi töötab nagu mishka.


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 22.02.2008, 02:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Frost kirjutas:
Xandros ei jätnud mulle eriti head muljet. Vahetasin selle juba järgmisel päeval eeeXubuntu vastu välja. See on siis spetsiaalselt eeePC jaoks kohandatud Xubuntu distro. Install oli imelihtne ja asi töötab nagu mishka.


FYI, sellel on mingi lahjem Xandrose versioon algselt peal.


alar68
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 02.05.2007
Postitused: 213

Distributsioon: Linux Mint 13 Cinnamon 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2008, 14:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kardan mina Asusega edaspidi igasuguseid kontakte sõlmimast. Omal Asus A7M. Möödunud aastal sain omale Ubuntu ilusasti jooksama ja elu oli õnnelik, kuni ütles üles emaplaat. Viisin siis läppari rõõmsalt toredasse firmasse nimega Sign, kes tegeles tollaal Asuste hooldusega. Nojah, tuli välja, et asi tõsine ja Baltikumi Asuse esindus Leedus, vaja sinna saata. Ja siis saabus kolmeks kuuks vaikus...Enne aastavahetust, oh seda rõõmu , jõudis mu plönn tagasi. Kahjuks oli mu rõõm üürike - koju jõudes üritasin selleks ajaks ilmunud uue Ubuntu peale installida. Kladi-klat - ei õnnestunud! Ja ükski teine distro ka ei tahtnud laivina käima minna. Panin siis uuesti winni sisse ja mida ei olnud - see oli hääl. Kuna igasugused upteidid ei andnud tulemusi , viisin siis läpaka tagasi Signi, et pange mulle hääl ka sisse. Need seal teatasid rõõmsalt, et oi, nüüd tehakse kõik meil eestis korda ja sellega tegeleb nüüd Acme Computers. Nojah, viisingi siis oma eluka sinna ja ei läinud kahte kuudki, kui helisttai, et ole mees ja tule järgi. Läksingi ja mida arvutil ei olnud - oli hääl... Nujah, spetsialisti uurisid siis edasi ja tuli välja , et Asuse originaalplaatidel olevad draiverid ei taha enam koostööd teha uue emaplaadiga. Jätsin läpaka veel paariks päevaks sinna, sest vennad lubasid Linuxi värki kah uurida . Ja eile saingi siis oma armsa Asuse kätte, hääl ole winni all olemas aga ükski Linux tööle ei läinud. IT`i kollid ütlesid, et kodulehel oli kirjas kah, et Linuxiga võib tekkida probleemi antud isendi puhul. Igaljuhul , istun nüüd winni otsas ja kirun seda päeva, kui uskusin müügimehe juttu Asuse headusest..

_________________
Julgen näidata ennast rumalana.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2008, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

alar68 kirjutas:
Kardan mina Asusega edaspidi igasuguseid kontakte sõlmimast. Omal Asus A7M. Möödunud aastal sain omale Ubuntu ilusasti jooksama ja elu oli õnnelik, kuni ütles üles emaplaat. Viisin siis läppari rõõmsalt toredasse firmasse nimega Sign, kes tegeles tollaal Asuste hooldusega. Nojah, tuli välja, et asi tõsine ja Baltikumi Asuse esindus Leedus, vaja sinna saata. Ja siis saabus kolmeks kuuks vaikus...Enne aastavahetust, oh seda rõõmu , jõudis mu plönn tagasi. Kahjuks oli mu rõõm üürike - koju jõudes üritasin selleks ajaks ilmunud uue Ubuntu peale installida. Kladi-klat - ei õnnestunud! Ja ükski teine distro ka ei tahtnud laivina käima minna. Panin siis uuesti winni sisse ja mida ei olnud - see oli hääl. Kuna igasugused upteidid ei andnud tulemusi , viisin siis läpaka tagasi Signi, et pange mulle hääl ka sisse. Need seal teatasid rõõmsalt, et oi, nüüd tehakse kõik meil eestis korda ja sellega tegeleb nüüd Acme Computers. Nojah, viisingi siis oma eluka sinna ja ei läinud kahte kuudki, kui helisttai, et ole mees ja tule järgi. Läksingi ja mida arvutil ei olnud - oli hääl... Nujah, spetsialisti uurisid siis edasi ja tuli välja , et Asuse originaalplaatidel olevad draiverid ei taha enam koostööd teha uue emaplaadiga. Jätsin läpaka veel paariks päevaks sinna, sest vennad lubasid Linuxi värki kah uurida . Ja eile saingi siis oma armsa Asuse kätte, hääl ole winni all olemas aga ükski Linux tööle ei läinud. IT`i kollid ütlesid, et kodulehel oli kirjas kah, et Linuxiga võib tekkida probleemi antud isendi puhul. Igaljuhul , istun nüüd winni otsas ja kirun seda päeva, kui uskusin müügimehe juttu Asuse headusest..


viimane 8.04 ei tee ka targemaks? kus täpselt asi hangub?

_________________
Image Image Image

alar68
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 02.05.2007
Postitused: 213

Distributsioon: Linux Mint 13 Cinnamon 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2008, 23:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hakkab buutima ja siis ühel hetkel lihtsalt tardub. 8.04 ei ole veel proovinud, eks homme, ülehomme tsekkan selle ka järgi.

_________________
Julgen näidata ennast rumalana.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2008, 00:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

alar68 kirjutas:
Hakkab buutima ja siis ühel hetkel lihtsalt tardub. 8.04 ei ole veel proovinud, eks homme, ülehomme tsekkan selle ka järgi.


kusagilt jäi silma, et see olla mingis 8.04-ja versioonis lahenduse leidnud, samas oli seal muidugi ka see, et esmane lahendus on lisada bootimisel acpi=off, nii et kui see sind ei aidanud, siis ei pruugi ka uuem kernel aidata, samas tasub proovida ikkagi Smile

_________________
Image Image Image

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2008, 03:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Panime eile Mandriva 2009 Cooker laptopile (eeePC Asus 701) peale. Koik on Ok.

Tommata tuleb : ftp://distrib-coffee.ipsl.jussieu.fr/pub/linux/MandrivaLinux/devel/cooker/cooker/install/images saidilt fail - all.img. Formaatidut USB-le (peab olema buutiv) linux OS kasutajad saavad kasuga : dd if=all.img of=/dev/sdX peale panna. Kui tekkib probleeme kirjutage foorumise. Proovi aidata millega saan.


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2008, 04:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah tuleb natuge pusida madwifi draiveritega, kuid sellest saab ule.


ordzo
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 21.08.2006
Postitused: 120
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Darwin, Ubuntu, Rasbian
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2008, 08:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas bootimis aegadega on ? Jääb ikka alla poole minuti ?


alar68
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 02.05.2007
Postitused: 213

Distributsioon: Linux Mint 13 Cinnamon 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sain oma Asus A7M`i ka lõpuks ubuntu 8.04 all käima. Paar asja häirivad - sisselogimisel kasutab Lilo`t, Grubi ei tahtnud miskipärast tunnistada juba installides ja Firefox jookseb pidevalt kokku ,nii, et aitab ainult nupust shutdown. Õhtul proovin Epiphany`t, ehk toimetab paremini.

_________________
Julgen näidata ennast rumalana.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group