Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 20:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pclinuxos-2007.iso tuleb põletada plaadile tõmmisena, ingliskeelsetes programmides üldjuhul menüükirje "burn image" või midagi sellist

_________________
Image Image Image

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 20:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No nii... wiki-st ei saa midagi asjalikku. Või ei oska ma otsida. Ja selle iso image-ga? Aga see ei mahu ju cd-le. Peab dvd-le põletama?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 20:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah, tõenäoliselt on dvd tõmmis

_________________
Image Image Image

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 21:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muide, lasi cd-le kirjutada. Ma ei mõista neid bytes-ite ja MB-de vahet. Igatahes mahtus ära. Mis siis nüüd?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 21:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nüüd paned plaadi sisse ja lased üles bootida, muidugi enne peab olema valitud, et esimene seade, millelt mingit süsteemi otsitakse oleks cd/dvd lugeja

_________________
Image Image Image

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 21:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu soovitus algajale on ubuntu 7.04.lihtne installida,töötab korralikult,samuti pääseb windowsile ligi.ainuke puudus paistab olevat välimusega.minul on ubuntu kõrval ka kubuntu.see töötab samuti ja välja nägemine normaalne


Heix
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 23.07.2005
Postitused: 356

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 22:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kobras kirjutas:
Minu soovitus algajale on ubuntu 7.04.lihtne installida,töötab korralikult,samuti pääseb windowsile ligi.ainuke puudus paistab olevat välimusega.minul on ubuntu kõrval ka kubuntu.see töötab samuti ja välja nägemine normaalne


Very Happy ühesõnaga meeldib sulle KDE rohkem kui Gnome.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2007, 00:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sain siis selle plaadilt käima, aga nüüd - kui suurt partitsiooni see nõuab? Ma tahaks alguses windowsi alles jätta, sest palju vajalikke programme sääl pääl. Mida ma peaks tegema, või kuidas nüüd toimida?
Muidu mulle meeldib see mida nägin: Fox on kiirem. Aga muidugi on paljust vaja aru saada...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2007, 00:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no kui algaja oled, siis tõenäoliselt üle 10 giga pole algatuseks vaja, kui aga arvad, et pikemas perspektiivis tahad linuxi peale üle minna, siis võid loomulikult veel suurema partitsiooni teha, minimaalselt saab hakkama ka arvatavasti 4-5 gigaga, oleneb kui palju saalemälu (swap) ja vaba ruumi sa sinna linuxi alla tahad

_________________
Image Image Image

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2007, 11:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas mingit eestikeelset asja pole, mis ja kuidas? Natuke narr on küsida igat liigutust foorumist. Kui miudu tõesti ei saa eks siis tulen siia ja teen teema: "kessu ja linux algajaile", et oleks ka teistel purulollidel, olemas koht, kus on kõik puust ka punane. Wink Eesti keeles...
Ja ma aina tüütan siis teid teie jaoks võibolla täisti mõttetute küsimustega. Twisted Evil


kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2007, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minuarust PClinuxOs eest keele tugi puudub.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2007, 14:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kessu kirjutas:
Kas mingit eestikeelset asja pole, mis ja kuidas? Natuke narr on küsida igat liigutust foorumist. Kui miudu tõesti ei saa eks siis tulen siia ja teen teema: "kessu ja linux algajaile", et oleks ka teistel purulollidel, olemas koht, kus on kõik puust ka punane. Wink Eesti keeles...
Ja ma aina tüütan siis teid teie jaoks võibolla täisti mõttetute küsimustega. Twisted Evil

Eestikeelset millist abi? Mingit abi leiab ka Pingviini Vikist, mille lingi leiad samase lehekülje ülaosast. Seal ei ole küll vahest väga palju teavet just, aga midagi peaks ikka leidma. Kui paigaldamise enda juures tingimata eesti keelt tahta, siis on distrode valik paraku suhteliselt pisike: Fedora, SUSE, Mandriva, vbla Ubuntu (ma ei tea, kui hästi või kui palju on seal paigaldamisprogramm eestindatud), vbla veel midagi, aga enamikul distributsioonidest on paigaldamine siiski inglise keeles, samas kui hiljem, juba töölauda kasutades, peaks asi taas olema eestikeelne, vähemalt kui kasutada KDEd või GNOMEt (muud ja üldiselt vähemlevinud töökeskkonnad ei ole enamasti eestindatud). KDE pakutav abi programmide jms kohta on samuti eestindatud, GNOMEl vist seni mitte.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 19.07.2007, 09:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No ma mõtlesin pisut spetsiifilisemat. Ma niipalju ikka mõistan inglise keelt, et installitud saan. Aga lugesin siin vikit ja sellised asjad jäävad minule näiteks täiesti arusaamatuks nagu DMA ja saalemälu e. swap. Ma ei tea neist midagi. On ju veel mõisteid, mida mul ja võibolla teistel alajatel vaja oleks teada. Või siis oleks vaja teada näiteks, et seda mul vaja teada pole.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.07.2007, 09:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

saalemälu ehk swap on linuxi puhul sama asi nagu windowsis on page file, ainult et linuxi puhul hoitakse seda eraldi partitsioonina, mitte failina, ja kunagi oli see reegliga, et selle partitsiooni suurus peaks olema 2xRAM, aga tänapäeval suurte mälude juures see enam nii väga ei kehti.. DMA kui ma ei eksi oli vist lühend väljendist direct memory access ja peaks üldse puutuma biosesse, seega ma ei usu, et sa peaks sellest väga palju teadma..

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group