Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
viper
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 06.12.2005
Postitused: 68

Distributsioon: Ubuntu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 17:40  postituse pealkiri:  Soovitage linuxit mida oleks algajal kerge paigaldada.  

oh jah selliseid temasi on kindlasti paljudes foorumites mitu sada läbikäinud ja olen kindel, et ka siin. Kuid kuna need linuxid arenevad nii meeletu kiirusega siis mina ei ole suutnud sellega sammu pidada.

Sooviks siis teie arvates kõige paremat ja stabiilsemat linuxit, mida oleks kerge netist üles leida ja ka plaadile kõrvetada. samuti võiks olla linuxi kujunduslik pool ülekeskmise ilus ja soovitav oleks kui ka mõned mängud ja windowsile mõeldud programmid tööle läheksid.

PS! Ma ole kuulnud, et mingi linuxiga pidi ADSL ühendusega mingi jama olema, et loodan leida siiski linuxit millega on lihtne hakkama saada.

NB! Linuxi tahan panna 64 bitisele AMD arvutile ja koos windows XP-ga koos jooksma s.t ühel part. on linux teisel windows. Kunagi proovisin gnoppixit installida ja see lõppes sellega, et midagi läks nihu ja pärast kadus mul windowsi partition ka ära.

e: Draiverite saadavus on ka oluline. Ma siin mõtlesin isegi, et kui leian hea linuxi, siis ma oleksin nõus isegi windowsi asemel ta panema. Rolling Eyes

Üks küsimus on mul ka nimelt mulle on kõrva hakanud, et linuxil pidi hakkama saama ainult mingite dos tüüpi käskudega, et midagi teha tahad, siis ei saa nii, et lähed kuhugi menüüsse ja sealt määrad ära vaid peab mingi käsu trükkima ja siis alles saab hakkama. Kas see on tõsi?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 18:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see viimane fakt pärineb kaugetest kaugetest aegadest, kus linux oli veel gurudelt gurudele, tänapääval on enamus asju graafiliselt confitavad ja ei tohix mingit probleemi olla.. kui algajale ja kergelt paigaldatavat ning stabiilset, sis soovitan mandrivat, paigaldamine täiesti eestikeelne ja väga kergelt mõistetav, graafilise poole pealt on täpselt nii ilus kui ise nokitseda viitsid ning ADSL-i konfimine käib mugavalt ning lihtsalt arvuti seadistamise paneelilt.. kui vajalikke pakke veel peale ei ole adsl-i jaox, sis need paigaldatakse automaatselt.. soovitan soojalt Smile

kunagi plaanis ka mandriva kohta installeerimine puust ette ja punaselt koos kuvapiltidega valmis kribada, aga vaatab, palju seda vaba aega on ja kui tihti vmware'iga masina ligi saab Smile

_________________
Image Image Image

viper
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 06.12.2005
Postitused: 68

Distributsioon: Ubuntu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma vaatasin nüüd mandriva kodulehte ja seal näitab, et see on tasuline. Ainult ühte versiooni saab tasuta tõmmata, aga see on raudselt kõige nõrgem või mis?

e: Nüüd selgus, et sellel tasuta versioonil on downloadmis lingid ka maas Sad


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kodukasutajale vaatevinklist hea küll.
Kiire ftp server, kui huvitab: ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/iso/2006.0/i586
Seal on siis ISO failid.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

viper
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 06.12.2005
Postitused: 68

Distributsioon: Ubuntu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Loll küsimus vist, aga mida kujutab endast i586 olen näinud koguaeg x86.


e: vahet pole. Panin selle DVD versiooni tirima ja homme kirjutan ta siis DVD-le ja vaatab edasi.

Ma ise arvan, et mina saan kuidagi ikka hakkama ja ehk pika peale isegi selgeks, aga teised pereliikmed vist jäävad küll hätta.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

i586 sobib siis Pentuim 100 ja ülespoole protsessoritele.
Vanematel ta ei jookse, protsessorit on muudetud märgatavalt sellest ajast saadik.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Harjumuse jõud.
Minul kodus ei ole näiteks kellelgi probleemi olnud sellega.
Käigus siis Gentoo Linux.
Ise haldan asja, teised kasutavad ainult.
Vanemad, tõsi, mängivad ainult kaardimänge ja muud taolist.
Ega teised pereliikmed ei pea ju süsteemi haldama Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

viper
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 06.12.2005
Postitused: 68

Distributsioon: Ubuntu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oki, aga kuidas on lood mängudega ja windowsile mõeldu programmidega? Olen kuulnud, et vähemasti ubuntul pidavat mingi lisa vidina abil enamus windowsi mänge tööle minema. Programmidega vist probleem tegelt tekkida ei tohiks, kuna tehakse ka linuxi jaoks piisavalt palju häid progesid ja kui veidi edasi arenen, siis on võimalik ka kompilleerida vist. Mures olen ainult ühe programmi pärast ja seda on photoshop--->seda läheb mul ikka aeg-ajalt vaja, kuid olen kuulnud, et see proge ei pidavat linuxil töötama.


Külaline







postituspostitatud: 04.03.2006, 19:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

viper kirjutas:
Oki, aga kuidas on lood mängudega ja windowsile mõeldu programmidega? Olen kuulnud, et vähemasti ubuntul pidavat mingi lisa vidina abil enamus windowsi mänge tööle minema. Programmidega vist probleem tegelt tekkida ei tohiks, kuna tehakse ka linuxi jaoks piisavalt palju häid progesid ja kui veidi edasi arenen, siis on võimalik ka kompilleerida vist. Mures olen ainult ühe programmi pärast ja seda on photoshop--->seda läheb mul ikka aeg-ajalt vaja, kuid olen kuulnud, et see proge ei pidavat linuxil töötama.

Photshopi asemel kasuta Gimpi
Windowsi programmide tööle panemiseks on Wine. Kahjuks ei tööta kõik programmid sellega. Mängude jaoks on Cedega. Kahjuks on Cedega tasuline.


jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Anonymous kirjutas:
viper kirjutas:
Oki, aga kuidas on lood mängudega ja windowsile mõeldu programmidega? Olen kuulnud, et vähemasti ubuntul pidavat mingi lisa vidina abil enamus windowsi mänge tööle minema. Programmidega vist probleem tegelt tekkida ei tohiks, kuna tehakse ka linuxi jaoks piisavalt palju häid progesid ja kui veidi edasi arenen, siis on võimalik ka kompilleerida vist. Mures olen ainult ühe programmi pärast ja seda on photoshop--->seda läheb mul ikka aeg-ajalt vaja, kuid olen kuulnud, et see proge ei pidavat linuxil töötama.

Photshopi asemel kasuta Gimpi
Windowsi programmide tööle panemiseks on Wine. Kahjuks ei tööta kõik programmid sellega. Mängude jaoks on Cedega. Kahjuks on Cedega tasuline.

See postitus on minu tehtud.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mängude jaoks on olemas tasuline Cedega(5$) nimeline asi.
Programmide jaoks Wine(tasuta) ja crossover nimeline vidin, mis on tasuline.
Photoshopi asemele soovitan kindlasti Gimp nimelist asja.
Kui tavaline rate piltide mudija, kasutad blur'i ja muid tööriistu, ei kasuta seda pro. fototöötluseks, siis Gimp on ainuke õige valik.
Wine abil töötab Photoshop muidu korralikult.
Pilt selle tõestuseks
SIIN

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

ArturTT
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 79
Asukoht: Tallinn,Kopli
Distributsioon: Vahest Debian?
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 19:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niih,Photoshop peaks sul minema ka crossover office abiga tööle (crossover on tasuline,aga katsetamiseks võid ka seda ju korra natuke pirada).Kui suuri asju sa teed Photoshopiga muidu? Võid proovida photoshopile ka vabavaralist alternatiivi nagu Gimp (või gimpshoppi kui tahad et gimp näeks välja nagu photoshop).
Ise olen gimp(raster) /inkscape(vector) /blender(3D) abil kõik oma graafika mured saanud lahendatud.
edit:ette juba jõuti....

_________________
ImageImage



Viimati muutis ArturTT 04.03.2006, 20:01; muudetud 1 kord
imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 20:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jrepan jõudis ette Very Happy

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 21:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

viper kirjutas:
Loll küsimus vist, aga mida kujutab endast i586 olen näinud koguaeg x86.


e: vahet pole. Panin selle DVD versiooni tirima ja homme kirjutan ta siis DVD-le ja vaatab edasi.

Ma ise arvan, et mina saan kuidagi ikka hakkama ja ehk pika peale isegi selgeks, aga teised pereliikmed vist jäävad küll hätta.


eee.. kui ma nüüd õigesti aru sain, sis tahtsid selle 64-bitisele amd-le panna, seega pigem juba sellelt lingilt:

ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/iso/2006.0/x86_64 Wink

ning photoshop ver 8 või 7 on kindlalt wine'i poolt toetatud, ei ole kursis, kuidas on ver 9-ga, aga viimati kui proovisin, sis ei lasknud, plevat veel tuge..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 22:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise soovitaks ehk PC Linux OS-i. Ühtlasi mingi ülevaate saad ka juba Vikist


viper
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 06.12.2005
Postitused: 68

Distributsioon: Ubuntu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2006, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oki tänud!


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 00:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga lingid on kinni ja nüüd (2007) jääbki selgusetuks, et mis see parim ja lihtsam on ka.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 01:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sellele ei olegi päris ühest vastust: üldiselt ja nii rusikareeglina on "parimad ja lihtsamad" need, mis asuvad igasugustes edetabelites eesotsas, niisiis Ubuntu ja selle sugulased, SUSE, Fedora, Mandriva, ka PCLinuxOS ja eks neid ole veel. Aga milline just meeldib või meeldima hakkab, seda on raske ette öelda - igaühel on oma väikesed "nipud", mis võivad seda otsust kallutada, aga seda peab ise kogema...
359 distro seast on muidugi raske valida Smile (vt http://distrowatch.com/stats.php?section=popularity )

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 03:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Heip! Minagi soovitaksin PC Linux OS'i - lihtne on installeerida, baseerub mandrival, hea riistvaraga ühilduvus. Knoppixit üldjuhul ei installeerita, aga saab, minul lõppes see musta ekraaniga - süsteemi uuendus - ju siis oskamatu.


kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2007, 20:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga wiki-st läksin edasi livecd-sse ja sain sellise vastuse:
Tsitaat:
Not Found
The requested URL /pclos/ was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Ma laadisin küll alla sellised failid: pclinuxos-2007.iso ja pclinuxos-2007.md5sum. On mul nendega midagi teha?
Mul on võõrkeeltega ka pisuke vastastikkune ebasümpaatia, ei saa just hästi neist aru. Eesti live cd-d ka ei saanud sealt, ka mingi error. Mida teha?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group