Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 19:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ootame kõik hirmuvärinaga esmaspäeva, et mis see ZIIm siis asjast arvab Razz

Mina ootaks väljalaske ära enne kui jahuma hakkaks. Aga kuidas keegi.

_________________
Image

Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ja mis ajast RC1 ei ole väljalase? Kui sa ehk tähele paned olen ma rääkinud just RC1'st.

Ja palun säästa mind oma huumorist. see ei ole nii naljakas, kui sa näid arvavat. eriti kolmas postitus järjest. kui sinul pole midagi mõistlikku öelda, ära hakka üldse proovimagi.

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 21:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui omavaheline kiskumine teravamaks läheb, siis olen teema sunnitud sulgema

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lihtsam on postitustest osa juttu ära kustutada / või terve postitus.
Sulgeda pole vast vaja.
Ah ....las poisid kisuvad - lasevad auru välja Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 22:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:
Aga minu jaoks, kes ma seda ei tea on need KDE vead. Sama hästi võiks MS öelda, et Vista puhul on ainult üks osa katki ja paha ja kõik teised perfektsed. Võib-olla ongi, aga üldmuljena on ikkagi Vista üldiselt vilets. Siin on täpselt sama efekt.
Muide artikli autor ütles, et pärast 40 minutit proovimist viskas tal asi lihtsalt nii siibrisse, et hakanud edasi proovimagi. Plasma peakski vist kõige silmatorkavam asi olema, nii et on ju täiesti loogiline, et põhilised häirijad on tema vead.
Ja kui kõik teised uuendused (Solid jms..) on kasvõi poole vähemate sarnaste vigadega on neid ikkagi masendavalt palju.


Vista on ikka ju lõplik versioon, siin on juttu RC1-st, mis ei ole ju kaugeltki lõplik - minimaalselt ootab ees RC2, võib-olla ka rohkem. Sestap järelduste tegemine, et "KDE imeb", on kuidagi kohatu...

Ziim kirjutas:
Muide tolle artikli kommentaarides õnnestus Aaron Seigol minu arvamust temast veelgi alandada. Kahju tegelikult.


Hmm, minu mulje on just vastupidine: ta selgitas päris täpselt, miks RC1 on selline, nagu see on - ja et päris mitmed asjad, millele autor osutas, on juba parandatud.

Ziim kirjutas:
Ma siiralt loodan, et seal pole mitte tonnides uut ja katkist silmailu vaid vanad, aga vahelduseks korralikult töötavad ja kasutatavad rakendused.


Silmailu on küll üks kõige vähem tähtsamaid asju... Antud juhul on oluline KDE jaoks totaalselt uus kontseptsioon viia kõik asjad, mida kasutaja esmaselt vajab (paneel, menüüd, apletid jne jne) sujuvalt kokku ühte kohta, nimelt töölauale. See on asi, mis RC1-s lonkas. Põhjust nuriseda on siis, kui see lonkab veel ka lõplikus väljalaskes.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 22:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hmm ....
Ma jätkuvalt loodan, et see nö kellapealt väljaandmine lõpetatakse.
Tore on kui on teada kuupäev millal uus versioon välja lastakse, aga see paneb ka piirangud peale.
Midagi ei jõuta lisada, mingi viga jääb märkamata, midagi testimata korralikult jne
Kus teil kiiret - võtke vähemalt ses osas M$ õppust.
Voolige kauem - tuleb kaunim(mitte ilu suhtes muidugi)!

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2007, 23:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq, selle Vista näite tõin ma eelkõige vastusena sellele kui vigu hakati põhjendama argumendiga, et KDE4.0 ajaks muidugi kõike valmis ei jõua, aga vot oodake 4.* ära ja siis saate töölauda nii et vähe pole. Tavakasutaja ei taha sellist vahet teha. 4 on 4, mis vahet seal on kas tal on mingi punkt ja number järel? (see on retooriline, ärge palun hakake selle kallal närima)

Ja muide mina pole teinud järeldusi, et KDE imeb. Mina lihtsalt avaldan asja kohta oma arvamust ja praegu ei meeldi mulle lihtsalt arendusprotsess.

Põhjust nurisemiseks annab, see et RC1 selline olukord ähvardab, et inimesed ei pruugi puht füüsiliselt jõuda asjaga valmis. Mille otsene tagajärg oleks viletsavõitu release.

Ma saan aru, et KDE arendajad loodavad RC1 väljakuulutamisega palju testijaid meelitada, aga see võib ka teistsuguseid ja projektile ohtlikke signaale välja saata. Neid inimesi kes vaatavad peale ja loobuvad on palju rohkem, kui neid kes vigu parandama hakkavad. Seesama viidatud artikkel on üks parimaid näiteid sellest.

ehk me jõuame nüüd selle punktini ka, et ma ei ole KDE-vihkaja, siin ja praegu tunnen ma pigem muret ja avaldan sellekohast arvamust.


Aaronist kehva mulje jäämise koha pealt - minu jaoks rikkus asja ära kui ta läks autorit isiklikult solvama (viimaste kommentaaride hulgas).

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.12.2007, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:
Ma saan aru, et KDE arendajad loodavad RC1 väljakuulutamisega palju testijaid meelitada
Pigem oli eesmärgiks arendajatele saata signaal, et tuleb lõpetada suuremate muutuste tegemine ning on viimane aeg bugfixidega tegelema hakata. Uus asi nagu seda on KDE4 lihtsalt on liiga ahvatlev et lõpetada igasugu uute lisavidinate tegemine kuid kuidagi tuleb arendjaid selleks sundida.
Ziim kirjutas:
Aaronist kehva mulje jäämise koha pealt - minu jaoks rikkus asja ära kui ta läks autorit isiklikult solvama (viimaste kommentaaride hulgas).
Mõnes mõttes saan temast aru. Tolle artikli autor ei teinud oma kodutööd korralikult. Ta fokusseeris ainult ühele programmile, küsis infot inimeselt, kes ei olnud asjadega kursis ning ei vaevunud uurima, mis seis on ja kuidas asjad liiguvad.


ylts
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 39
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 76
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 01.12.2007, 12:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

RC1 juures on üks asi, mis kindlasti "imeb": Kickoff menüü
Kõigi teiste jubinatega on näha, et lihtsalt läheb pisut aega ja toimub areng, aga kickoff on juba algidee poolest minu jaoks sobimatu.
rakenduste osa kasutamine on täiesti ära rikutud, kasutatav on ainult favorites ja sinna ei saa kõike toppida.
Ja otsing on lisana hea, aga ei asenda korralikku menüüd. Ja kde lehelt lugesin, et kickoffi pooldajate arvates on see kõigile ideaalne ja kõik kasutavad nagunii ainult lemmikuid ja otsingut. Aga kui ei tea kindlalt, millise sõnaga otsida?
Et siis on lisatud paar uut ja huvitavat võimalust ja ilma mingi põhjuseta menüü põhifunktsioon ära rikutud...
Teeks ise parema, aga hetkel ei ole aega ja ei tea, kust api andmeid leida

Systemsettings võiks ka parem olla. Otsing ei ole kõikvõimas ja kui ei tea, kus mingi seadistus asub, siis tuleb palju klõpsida ja otsida. Ma ei ole ainus, kes nii arvab.

Ja see Vista välimus on ka jama, aga selle muutmine on õnneks kõige lihtsam asi
Eks paistab, kuidas asi areneb. Kindel on igatahes, et hullem, kui gnome ei saa kde kuidagi tulla, isegi 4.0 mitte


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 09:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KDE 4.0 väljalase lükatud jaanuari (y)
http://dot.kde.org/1196525703/

_________________
"Sleep, she is for the weak."

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 10:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ylts kirjutas:
Kõigi teiste jubinatega on näha, et lihtsalt läheb pisut aega ja toimub areng, aga kickoff on juba algidee poolest minu jaoks sobimatu.
Kickoff võeti kasutusse kuna usability uuringud näitasid, et tavakasutajatele sobib selline lahendus paremini kui tavalised menüüd. Antud hetkel küll puuduvad poweruserile meelepärasemad lahendused kuid keegi ei keela neid tegemast, väidetavalt peaks see Plasma abil üsnagi lihtsalt teostatav olema. Alt+F2 pole samas kusagile kadunud Smile
ylts kirjutas:
Aga kui ei tea kindlalt, millise sõnaga otsida?
Ma pole päris kindel kuid kas seal keywordide järgi ei andnud otsida? A'la joonistusprogrammide jaoks "graphics" vmt.


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 13:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ylts kirjutas:
RC1 juures on üks asi, mis kindlasti "imeb": Kickoff menüü


Täiesti nõus- proovisin seda kick(your butt)off-i (SuSE Enterprise 10-l) ja tundsin ennast täieliku idioodina- ei suutnud mitu korda järjest üles leida programmi mida olen aastaid kasutanud. Kas on võimalik saada tagasi normaalne menüü?


ylts
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 39
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 76
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 15:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Otsing võib anda liiga palju vasteid ja isegi üpris mööda vasteid, mõnikord on palju lihtsam, kui on korralik ülevaade, mis programmid millises alajaotuses on. Selles suhtes on kickoff väga jama.
Tegelikult saaks ju ühendada praeguse kmenu ja kickoff-i parimad omadused, favorites ei tähenda, et peab olema puudega applications menüü.
Sama hästi võiks olla lihtsalt kaust, kus on kõik rakendused, aja siis lappad alamkaustades, et midagi leida

kde-3.5 versioonide juures on kickoff vaba valik. kde4 puhul peab lihtsalt lootma, et keegi teeb normaalsema menüü(või ise tegema). Mõned poolikud alternatiivid peaks olema, tutvun nendega natuke lähemal ajal


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 15:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas KDE4 kickoffis seda siis enam pole? S.t Lemmikute kõrval rubriiki Rakendused, kus on asjad esitatud nii nagu vanas menüüs? (või on see Mandriva täiendus...)

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

ylts
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 39
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 76
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 02.12.2007, 16:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rakendused on alles, aga selle rakendused osa kasutamine on palju ebamugavam, kui tavalise menüü kasutamine


OxA
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 43
Liitunud: 11.11.2007
Postitused: 23
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Open SuSE
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2007, 01:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle meeldib uus KDE välimus. Programmid, mida ma tihedalt kasutan, on mul pandud start menüü kõrvale shortcuttidena. Minu jaoks on põhiline lihtne välimus.

Nendel kodanikel kellele uus KDE ei meeldi on kaks võimalust:
1. Seda mitte kasutada.
2. Liituda KDE meeskonnaga, et kõike paremaks muuta või anda tagasisidet erinevatest KDE detailidest mis ei meeldi ja tunduvad ebamugavad.


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 03.12.2007, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OxA kirjutas:
2. Liituda KDE meeskonnaga, et kõike paremaks muuta või anda tagasisidet erinevatest KDE detailidest mis ei meeldi ja tunduvad ebamugavad.


Sa vist tahtsid öelda, et mingu Novelli tööle- sest sealsed programmeerijad teevad seda kickässi. Ma isiklikult arvan, et see uus "menüü" on mingi haige projektijuhi fantaasia vili. Kui see ongi nüüd see paljuhaibitud "killer" feature, siis ma kolin küll Gnomele üle...


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2007, 13:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen proovinud Kde seda uut menüüd ja ka Gnome all (midagi taolist s.t).
Ei meeldinud kumbki - polnud lihtsalt Minule meeldiv ja ebamugav kasutada samuti.
Gnoomi puhul "by default" seda õnneks ei ole ja Kde ei kasuta.
Probleeme eriti ei ole sellega.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2007, 16:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik2 kirjutas:
Ma isiklikult arvan, et see uus "menüü" on mingi haige projektijuhi fantaasia vili.
Right. Muidugi 30 inimest on sutsu väiksevõitu valim sellise asja otsustamiseks.


margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 03.12.2007, 16:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust kõige parem variant on see Suse "tavaline" KDE menüü. Seal on traditsioonilisele KDE menüüle lisatud üles serva (menüü ja viimati kasutatud rakenduste vahele) väike otsingu lahter. Kui sinna midagi kirjutada, teeb aktiivsekt ainult need menüüvalikud, kus leidub sellise nimega rakendusi ja teised valikud teeb mitteaktiivseks ja halliks. Minu arust on see väga hea lahendus ja ma ei saa aru, miks seda teistes distrotes ei kasutata. Ja see on ainus asi, millest ma Suselt Kubuntule üleminekul puudust tundsin.

Oleks hea, kui KDE4-s saaks samamoodi valida nende kahe menüü vahel, nagu praegu Suses.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group