Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 28.08.2007, 11:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:
Minu meelest ongi linuxi asi nati liiga killustatud, windowsil on ainult win xp, siis järgmine vista jne. Linuxil aga väga palju distrosid

Tõesti ka või, see kui sina ei tea peale xp pro ja xp home midagi ei tähenda et neid ei ole. Windowsi valik on tunduvalt keerukam kui mandrival või susel kokku. Lisaks sellele nimekirjale pane ka vanemad versioonid ja vaata millise pudru kapsad sa saad, hüpatakse ühe nimetuse juurest teise juurde jne..

Alustaks siis AINULT xp-ga ja ILMA Windows_Server_2003 editioniteta :
# Windows XP Starter Edition
# Windows XP Home Edition
# Windows XP Home Edition N
# Windows XP Professional Edition
# Windows XP Professional Edition N
# Windows XP Professional x64 Edition
# Windows XP Tablet PC Edition
# Windows XP 64-bit Edition
# Windows XP Media Center Edition

* Windows XP Media Center Edition 2002 with SP2
* Windows XP Media Center Edition 2004 with SP2
* Windows XP Media Center Edition 2005



http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_Windows_versions
http://www.computerhope.com/whow.htm


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 28.08.2007, 16:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linuxi riistvara tugi on raudselt parem, kui Windowsil. Näide minu kogemustest:
Ostsin arvutiaidast kasutatud Compaqi P4 prosega. XP oli peale installitud ja puha. Kodus avastasin, et heli ei toimi ja pppoe ei tööta. Ei internetti ega vilmivaatamist. Crying or Very sad
Kuna olin ammu tahtnud Linuxit nuusutada ja selleks puhuks olin isegi Ubuntu plaadi tellinud (tasuta, muidugi), siis lükkasin selle plaadi sisse, reboot ja jäin ootama, mis juhtub. Linuxist ei teadnud tollal midagi. Asi keris end üles ja esimene asi oli heli, mis töötas. Installisin Ubuntu 6.06 peale ja olen õnnelik siiani. Heli töötab, internet on olemas, vilmi saab vaadata. Mina rahul. Siiani ei tea Linuxist kuigi palju aga igapäevase kasutamisega saan hakkama ja olen väga rahul. Vahest näpin terminali ka, kui mõnda asja vaja installida ja repodes ei ole, mida vaja.


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 28.08.2007, 19:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olukord on väga suhteline minu arvates. Nii NVIDIA, kui ka ATI draiveritel on näiteks palju vigu. ATI draiverid on üldse omaette teema, kui ka näiteks NVIDIA draiver jooksutab 3D töölauda kasutades mu arvuti suvaliselt kokku.

Samal ajal näiteks tekkis mu õemehel probleem, et ta ei saanud oma arvutisse sisseehitatud juhtmeta võrgukaarti kasutada korralikult, ning sedagi alles pärast pikka otsingut.

Samas jälle kui täpne olla, siis see pole Linuxi riistvara tugi, vaid riistvara valmistajate tugi Linuxi kasutajatele. Pärast paigaldamist on rohkem draivereid küll saadaval Linuxil, kuid ega see muu riistvara tööle saamisel abiks ei ole.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group