Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 20:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kobras kirjutas:
Kas keegi osgab soovitada head linuxi distrood,mis töötab korralikult.Olen proovinud umbes 15 linuxi distrood läbi,kuid ikka olen hüljanud.küll ühel ei tööta digikaamera,teisel ei mängi audio plaate jne.viimane mis proovisin oli slackware 12.See ei hakanud üldse tööle.praegu kasutan ubuntu 7.04 muidu töötab see hästi ainult väljanägemine jätab soovida.Soovitage!!!

mis sulle selle väljanägemise juures siis ei meeldi?
Ega see mingi Winn pol, kus midagi ise teha ei saa. Võid endale vabalt teha sellise töölaua nagu tahad.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vähemalt teoorias peaks asi välja nägema nii:
1. Beryli kasutamiseks (kui see ei ole automaatselt paigaldatud) tuleb Mandriva juhtimiskeskuses valida Riistvara ja selle alt Ruumilise töölaua efektide seadistamine või siis sisselogimisdialoogis 3D, mis avab sellesama. Kui seal midagi valida, peaks automaatselt tõmmatama ja paigaldatama kõik vajalikud asjad (see võib nõuda muidugi ka "süsteemiplaati" või siis tõmmatakse internetist, ma ausalt öeldes ei tea) ja pärast seda peaks olema muretu ruumilise töölaua kasutamine tagatud. Muidugi tasuks paigaldada ka kõik uuendused, mis on olemas...
2. Xmms mu teada ei olegi Springis enam kaasas (liiga iganenud juba tänaseks), kuigi seda saab spetsiaalselt paigaldada. Ma ei ole päris kindel, mis see vaikimisi audiomängija on, arvaks, et KDE puhul võib selleks olla veel KsCD, mis peaks üldiselt ka audioplaate ilusasti mängima. Aga üldiselt eelistaks ja soovitaks ma kasutada Amarokki: vali seal Toimingud->Mängi audio CD-d ja kuula aga (seda siis juhul, kui plaadi sisestamisel ei pakuta võimalust esitada seda Amarokis).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 20:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seda arvasin minagi et ruumilise töölaua efektide seadistamises saaks neid pakette aga tuli tühi leht ehk polnud ühtegi pagetti mida installida


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 20:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siis tuleb soovitada distributsiooni uuendada, enne kui ruumilist töölauda kasutusele võtta - mul on kuskilt häguselt meeles, et millalgi oli mingi sarnane probleem, aga ma nagu arvanuks, et see oli Springi väljapaiskamise ajaks parandatud...

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 20:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minu arust oli veel see probleem et ma ei pääsenud windowsi juurde kuna see on mulle väga tähtis .


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 21:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windowsi kasutamise kohta ei tea ma isiklikult erilist midagi öelda (sest ei kasuta teist), aga see peaks üldiselt olema lahendatud/lahendatav probleem. Ma arvan, et näiteks http://wiki.mandriva.com/en/Releases/Mandriva/2007.1/Notes#Optional_support_for_writing_to_NTFS_drives võib anda seletuse ja lahenduse, kuidas Windowsit kasutada.


kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 21:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minu lolli pea jaoks nats raske jälgida seda õpetust.üks probleem tuleb veel meelde,nimelt tahtsin kõvakettale 2 linuxi süsteemi paigaldada aga võta näpust,kas mandriva+win või ubuntu+win aga mitte mandriva+ubuntu+win


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 21:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eee, ega seal midagi keerulist ei olegi: tuleb lihtsalt paigaldada paketid ntfs-3g ja dkms-fuse ja hakata kasutama. See pikem jutt seal allpool on NTFS-süsteemiga eemaldatavate andmekandjate kohta, aga ma oletan, et antud juhul on tegemist siiski kõvakettaga?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 22:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas keegi linuxi wiki tegijatest on teinud distroode top 10 või midagi sellelaatset. kuskilt on meelde jäänud et pclinux ja ubuntu olid eesotsas.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 22:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui sul Ubuntu töötab korralikult, siis võid ehk proovida Linux Minti. NTFS-3G tugi peaks kohe kaasas olema, enamus multimeedia koodekseid kah ja ka välimus peaks olema nö ettem, kui vaikimisi Ubuntul

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 22:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olen ka linux minti proovinud,kuid pidin ka selle reeinstallima kahjuks ei mäleta millepärast.ubuntu studio oli välimuse poolest päris ilus aga iga kord kui tahtsin mingit paketti installida,nõudis süsteemiplaati.minul aga on plaat kotis riiuli peal.tülikas on kogu aeg otsimas käiia


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 22:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ehk siis - lihtsam on kohe uus paigaldada, kui korra kasutajatelt küsida....
Repositooriumitest tuleb lihtsalt CD eemaldada. Vaikimisi on Ubuntul peamine repositoorium CD, seda selleks, et kasutajatel oleks võimalik paigaldada pakette ka ilma interneti ühenduseta.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2007, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

missmoodi tuleks seda teha.kas midagi terminali kirjutada ja tänud kõikidele kes võtsid sellest teemast osa.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 07:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda saab ka ilusti graafiliselt Synapticu abil teha

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 15:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:

Repositooriumitest tuleb lihtsalt CD eemaldada. Vaikimisi on Ubuntul peamine repositoorium CD, seda selleks, et kasutajatel oleks võimalik paigaldada pakette ka ilma interneti ühenduseta.


Huvitav-mul jälle pole kunagi CDd küsinud, kõik, mis vaja, on netist tõmmanud... ja ma kasutan ometi Ubuntut.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 15:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See peaks sõltuma sellest, kas lased kohe paigaldusel ka pakette netist tõmmata või mitte. Vanematel pandi aga see jah kohe vaikimisi peale.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 15:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas mõtlete ubuntut või ubuntu studiot


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vahet pole

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kobras
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 66
Liitunud: 21.10.2006
Postitused: 350


estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 16:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

on ikka kül,ubuntuga sellist jama pole ainult ubuntu studioga kasutasin ubuntut alates 5.10,6.06,6.10 ja praegu on7.04. Tahaksin spotti käest hoopis seda küsida kas slackware installi juhendit kuskilt netist saada on mingi muldvana juhend oli ainult


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2007, 16:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Slackbook on ka liiga vana?
Milles täpsemalt hätta jääd. Äkki saavad foorumi kasutajad niisama aidata.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group