Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Poll :: Kas vahetaksid oma valitud Linuxi mõne teise OS-i või distro vastu?

Jah kui see on kasutajasõbralikum
47%
 47%  [ 9 ]
Ei
52%
 52%  [ 10 ]
Hääli kokku: 19


Autor Sõnum
Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 18:41  postituse pealkiri:  Kas hüvasti pingviin?  

Tegin selle teema sellepärast, et usun et ka paljud teised ALGAJAD om samu mõtteid ilmselt mõlgutanud Crying or Very sad
Põhjused miks sellest kirjutama hakkasin on järgmised: (Distroks valisin Mandriva 2006 (ilmselt vale valik))
1. Peale installi ei saanud x serverit käima (maadlesin oma pool päeva) ja pilt virvendab siiani
videokaadriks GeForse FX5200 128 Mb
2. Tahaksin eestikeelset Open Officet peale panna (pole siiani asjaga hakkama saanud proovinud oma korda 10)
3.Ei suuda kuidagi Chronos VideoShutle II kaardi tööle saada (otsinud kõikvõimalike lahendusi ja varjante Googlest, siiani tulemusteta)
4. Ostsin täna omale esimese DVD CD R/RW jälle ei saa käima
automaatselt ära ei tuvasta tegi mulle /mnt/hdd kataloogi aga seda külge mountida ei õnnestu
5. installisin programmi k3b teatab, et edukalt installitud, aga kuhu selle pani pole aimugi, et saaks luua ikooni ja käivitada.
6. Arvutis on 500 Mb mid faile, aga kuulata pole võimalik ükski player neid omaks ei tunnista Crying or Very sad
7.IrDA adapterit ei suuda kuidagi läbi USB-i tööle saada
8. GSmart mini kaamerat ei pea linux millekski
9. install ja gonf paljudel asjadel ainult konsoolilt
see aeg peaks nagu juba möödas olema kui kõik tuli klaviatuurilt sisestada (ise hakkasin arvutitega tegelema 89 a. ja siis tuli tõesti kõik käsurealt sisestada.
9. Eesti keele tugi on väga tagasihoidlik (isegi lätlased ja leedukad on omakeelse toe saanud aga ET-d ei leidnud üheski RPM-ist)
jne.
Ilmselt on aastatepikkune kogemus MS-ga nii sisse juurdunud, et ei suuda kuidagi harjuda pinviiniga. Või tegin vale valiku distro osas.




Viimati muutis Jokker 23.01.2006, 15:04; muudetud 2 korda
jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan, et sa tegid distro osas vale valiku.
Ubuntu leidis mul ise DVD-RW, sellel on hea eestikeele toetus(OpenOffice oli kohe peale installi eestikeelne), k3b on menyys olemas.
K6ike saab teha ka konsoolita, aga miks see konsool nii halb on? Mulle meeldib just terminal rohkem. N2iteks meeldib asju installida APT-i kaudu, mitte Synapticu abiga.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:32  postituse pealkiri:  :P  

Sul on sattunud kas kriimustatud plaat või vigane iso fail, sellepärast, et minu uus amd 64 lauamasin mis muuseas on kaa geforce fx kaardiga ainult mandrivaga korralikult töötabki.
Eestikeelne OpenOffice on vägagi olemas
CD ja DVD romme toetavad kõik distributsioonid Razz
Mandrivas saab juba installi ajal asju graafiliselt konfida ja eesti keelne tugi on kaa olemas.

_________________
Image

ingram
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 225
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ära kohe mandriva suhtes linuxit vihkama hakka. Ubuntu on tore asi, samas ka muud distrood aga võta alguses kõige lihtsam/lollikindlam Very Happy

No Linux paistab alguses kole ja paha aga harjub ära (vähemalt mina harjusin). Pole ise veel kuud ubuntuga ja juba meeldib Smile


konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Njah jällegi on tegemist järjekordse alguriga kes pole veel normaalsel tasemel linuxi süsteemile pihta saanud ning elab antud juhul oma kibestumust siin välja. Selle asemel võiks proovida ise abi leida ning üritada asjadest aru saada (mitte tuimalt step-by-step man`ides kirjas olevaid commande sisse taguda).

PS! Ja võib olla ei olegi mandriva algaja jaoks just kõig õigem distro just oma rpm pakihalduse tõttu.




Viimati muutis konna 22.01.2006, 19:48; muudetud 1 kord
cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Või kui oled KDE töölauaga harjunud, võid Kubuntut ka proovida.


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jrepan kirjutas:
Ma arvan, et sa tegid distro osas vale valiku.
Ubuntu leidis mul ise DVD-RW, sellel on hea eestikeele toetus(OpenOffice oli kohe peale installi eestikeelne), k3b on menyys olemas.
K6ike saab teha ka konsoolita, aga miks see konsool nii halb on? Mulle meeldib just terminal rohkem. N2iteks meeldib asju installida APT-i kaudu, mitte Synapticu abiga.

Pole ennem Ubuntuga kokku puutunud siis siis kohe ka küsimus ,kas Ubuntus on võimalik installi ajal või siis hiljem defineerida kus asub /home kataloog Knopix seda võimalust ei anna.
Jah tõepoolest OpenOffice on eestikeelne aga versiooniks 1.1.5 ja minu teada uuem on juba 2.0.1 aga upgrade pole võimalik ja uue versiooni installiga pole hakkama saanid, kunas kogu aeg mingid veateated.


zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:53  postituse pealkiri:  Re: Hüvasti pingviin!  

Ega esimeste ebaõnnestumiste pärast ei tasu veel loobuda. Ega kohe alguses ühe päevaga kõike ei saagi. See võtab ikka paar kuud aega. Samuti on mõttekas proovida erinevaid distrosi.

Algajale üks hea distro, millest nädal tagasi tuli uus versioon - Vectorlinux SOHO 5.1 (Small Office Home Office). http://distrowatch.com/?newsid=03179#0


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

konna kirjutas:
Njah jällegi on tegemist järjekordse alguriga kes pole veel normaalsel tasemel linuxi süsteemile pihta saanud ning elab antud juhul oma kibestumust siin välja. Selle asemel võiks proovida ise abi leida ning üritada asjadest aru saada (mitte tuimalt step-by-step man`ides kirjas olevaid commande sisse taguda).

PS! Ja võib olla ei olegi mandriva algaja jaoks just kõig õigem distro just oma rpm pakihalduse tõttu.

Kaua ise oled linuxiga kokku puutunud? Ei ma ei ela oma kibestumist välja, lihtsalt selgitasin oma kogemust linuxiga. Äkki siis ütleksid milline distro on kõige sarnasem MS-ile et see üleminek ei oleks nagu öö ja päev vaid ikka hommik oleks ka vahepeal.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

8O Kõige lugupidamise juures, Sinu postitus tundub olevat sulaselge flame.
Kui tarkvara Sinu vajadusteks ei sobi, siis tuleb ta loomulikult välja vahetada. Mis siin niiväga erilist on, et peaks pika posti tegema.
Siin portaalis ei sunnita kedagi OSS tarkvara kasutama, eesmärgiks on kasutajate teadvustamine ühest alternatiivist.

Sinu poolt loetletud probleemide nimekiri on küllaltki mahukas. Kommenteeriksin neist mõnda.
1) Jätan vahele, kuna ei suuda monitori ja kaardi täpset marki tuvastada.
2)Vanasti olid selleks otstarbeks Mandriva pakihalduse kaudu paigaldatavad RPM'id nimega OpenOffice.org-l10n-et
3)Ei komentaari. Õpetusi netis lademetes.
4)Kui ta haakepunkti lõi millest Sa järeldad, et ära ei tundnud?
5)Kuidas installisid? Ametlik pakk, kompileerisid, mingi suvaline netist leitud?
6)MIDI soft sündid on täiesti olemas http://www.linuxjournal.com/article/6320
7)Nojah, mark ja otstarve jälle tuvastamata.
8)Kas "Musteki" nimeline kaamera peabki üldse töötama?
9)Kui sa kirjeldaksid täpsemalt mida sa terminalis tegid siis saaks selleks soovitada graafilisi vahendeid.
10)Eesti keele toetus halb 8O See punkt üllatab mind kõige rohkem. Kuna sa nimetasid terminaliemulaatorit konsooliks siis võin oletada, et kasutasid töölauakeskonnana KDE'd. Ja KDE on 99% ulatuses tõlgitud, kaasa arvatud abitekstid....

Aga õnn kaasa. Loodame, et hangid endale tarkvara kasutades seaduslikke vahendeid Wink



Millegipärast väidavad mitmed Windowsi kasutajad, et MS'i tarkvaraga manipuleerimine tuli emapiimaga kaasa.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/



Viimati muutis pacho 22.01.2006, 20:13; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eks iga üks teeb oma valikud ise. Open Source eesmärk on pakkuda valikuvõimalust.
Samas on sinu välja toodud punktid väga head - sest ilma selliste postitusteta ei kogune pagasit, et mis suunas areneda.
Linuxi suurim + minu jaoks on selle modulaarus. St sa saad suvalist osa süsteemist pidevalt uuendada. Ja samas põhjustab see ka suurimaid probleeme, mida algajatel raske kõrvaldada.


karl
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 04.12.2005
Postitused: 123

Distributsioon: Kubunutu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga proovi ubuntut. mul endal kh ja mul on olnud see umbes 2 nädalat ja mul juba asi areneb, algul muidugi oli et miks ei ole installereid ja rpm´idega ei oska ma siianigi midagi teha aga pole ka põhjust. panin endale pingviini vikist võetud sourc listi ja kõik on olemas. kirjutad ainult
sudo apt-get install pakettinimi ja asi on peal... väga lihtne. endal siis esimene pingviinlane.


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

karl kirjutas:
aga proovi ubuntut. mul endal kh ja mul on olnud see umbes 2 nädalat ja mul juba asi areneb, algul muidugi oli et miks ei ole installereid ja rpm´idega ei oska ma siianigi midagi teha aga pole ka põhjust. panin endale pingviini vikist võetud sourc listi ja kõik on olemas. kirjutad ainult
sudo apt-get install pakettinimi ja asi on peal... väga lihtne. endal siis esimene pingviinlane.

Tänan soovituse eest Smile Aga just praegu mul Ubuntu iso sikutamine käsil, ainult ei oska öelda kuidas sellest iso-st plaadi saab kui kirjutamise programm ei tööta Sad


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

To Karl - Debianis saab ilusti muideks ka rpm-e kasutada. See suht lihtne - on olemas spetsiaalne tarkvara kohe selle jaoks, mis selle ümber konverteerib. Aga nimi ei tule hetkel meelde Cool Kohe, kui meelde tuleb, siis kirjutan ka pisikese õpetusse Vikisse. See paari käsu küsimus.

Edit: alian oli selle nimeks.


karl
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 04.12.2005
Postitused: 123

Distributsioon: Kubunutu 6.06
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 20:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tnx. uurin siis seda aliani!


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2006, 21:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

karl kirjutas:
tnx. uurin siis seda aliani!

http://viki.pingviin.org/index.php/Alien

siin, enne oli typo kah veel


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 27.01.2006, 20:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:13; muudetud 1 kord
Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 27.01.2006, 21:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Ma ei tea, miks kõik inimesed vihkavad käsurida. Sest, et neil pole võimeid, millegi nii lihtsa selgeks tegemiseks? Mulle meeldib käsurida täiega.

Asi pole vihkamises, kuid alati on oht teha mingi viga, kas ylearune tyhik jne. Ja siis kirjutada foorumisse kuni kymme postitust, et ... miks see voi teine asi ei toimi ... Appi aidake!? On see siis parem Question


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.01.2006, 21:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Ma ei tea, miks kõik inimesed vihkavad käsurida. Sest, et neil pole võimeid, millegi nii lihtsa selgeks tegemiseks? Mulle meeldib käsurida täiega.

käsurea kasutamine eeldab, et sa tead, mida teed. Kui ei tea, et sul on kusagilt vaadata, mida teha. Kuid ka selleks peavad olema algkogemused käsureaga, et osata teda kasutada. Kui oskad käsurida hästi kasutada, siis aita Vikisse koostada piisav põhikäskude baas, mida kasutajatel siis hea ette võtta.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2006, 17:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Piisav põhikäskude baas ..hmm
Tekib küsimus, et mis on piisav.
Selliseid üldiseid on piisavalt palju, tee ainult kopi-paste.
Iseasi, kas inimene tahab seda omandada.
Ise kasutan kogu aeg käsurida, ei oskagi teisiti enam.
Kiirem ja mugavam ja käsud pähe kulunud lihtsalt.
ja TAB klahviga lõpetamine ...no ruulib täiega Very Happy
Win all seda juba ei ole, by default ma mõtlen.
teinekord vaja ikka midagi toimetada seal, kellegi teise masinas ja siis mõtle ja nuputa.
Tee aga "dir" ja tosi terve failinimi välja.
Vastik süsteem ,hakka või nutma rsk.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group