Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 13:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tõlkimise poole pealt:
KPowersave on, kui ma õigesti tean, seniajani pesitsenud SuSE all, kus ta pole seniajani eestindajaid leidnud. Kui see peaks, nagu arendajal vist plaanis, ilmuma kas või vähemalt KDE SVN-i, kus seda saaks tõlkida, või muudab Mandriva ta omalt poolt tõlgitavaks, olen ma täiesti valmis seda eestindama.
Teise probleemi kohta võib nii palju öelda, et see vaevab kõiki tõlkeid. Paremad on lood maades, millest kas Mandriva on ise huvitunud (keelte järgi on neid praegu nii viie ringis - prantsuse, saksa, itaalia, hispaania, (Brasiilia) portugali) või kus on mingil põhjusel tekkinud vähegi tugevam kogukond. Eestis oli/on põhimõtteliselt olemas projekt, mis võinuks seda vahest tekitada, see niinimetatud koolilinux, millega oleks kaasnenud siis ka infomaterjalid ja vähemalt mingisuguse abiteenuse pakkumine, aga kui see just päris välja surnud pole, siis liigub ta vähemalt edasi äärmiselt aeglasel sammul...


kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 14:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Kella suhtes nii palju, et vähemalt mitmed eelnevad paigaldused on küsitud, et mis on hetkel korrektne kellaaeg, sellest lähtuvalt siis ta vaatab, mis riistvaraline kell on ja seadistab end selle järgi, kui sa seal midagi paigalduse ajal valesti valisid, siis on probleemiga natuke tegemist küll jah
Pannud ma midagi valesti. Läksin step by step paigaldajas edasi ja kirjeldasin ka olukorda kuidas toimisin ja samamoodi toimib tüüpiline kasutaja (uustulnuk). Veelkord ütlen olen kasutanud ja kasutan ka hetkel teisi distrosid ja seda probleemi kellaga pole märganud.

sander85 kirjutas:
Mandriva Control Center ehk mandriva juhtimiskeskus -> hardware section ehk Riistvara -> Set up the graphical server ehk Graafilise serveri seadistamine ... kas sellele järeldusele on ikka tõesti nii raske tulla, ma kahtlen natuke Smile
(btw, eks sa siis käivita sama asi käsurealt käsklusega: LC_ALL mcc ... tuleb kenasti ingliskeelsena ja ei ole probleeme üles leidmisel Razz)

ma usun, et kui sa võtad eestikeelse windowsi ja lähed sellega abi otisma, siis otsade kokku viimine on VEEL raskeb, sest sealne tõlge isegi mitte ei sarnane originaaliga..
Tore. Loomulikult saan mina selliste asjade peale tulemisega hakkama aga kahjuks ei saa selle peale tulla kasutaja, kes ei ole kodus Mandrivaga. Seda kõike väga lihtsal põhjusel. Vaikimisi pannakse KDE ja siis on olukord selline: Süsteem -> Seadistused -> ...
Siinkohal pean katkestama, sest võimalikke edasi liikumisi on mitu. Oletame, et valime Juhtimiskeskus, mis loogiliselt peaks nagu olema õige. Selles aknas aga seda vajalikku ei leia.
Ok võtame siis järgmise loogilise käigu pooleli jäetud kohast ja see oleks koheselt liikumine Riistavara peale. Sealt edasi aga vaatab vastu HardDrake ja veel mõned, mis asjaga kokku ei puutu. Kas tahad pilte kah juurde?
Vot nüüd selgita mulle lollile kuidas ta peaks/võiks jõudma/jõuda KDE puhul õigesse kohta?


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 14:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Õige valik on "Arvuti seadistamine" -Smile
(mis samas meenutab, et "Juhtimiskeskus" võiks tegelikult olla "KDE juhtimiskeskus" - vähemalt Mandriva raames...)

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 14:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Õige valik on "Arvuti seadistamine" -Smile
Kuskohast sa vaikimisi paigalduse korral selle leiad?
Veelkord toonitan, et paigaldus on tehtud paigaldajas erilisi muudatusi ettevõtmata arvestades sellega, et kasutaja tuleb windowsilt üle ja ta lihtsalt ei tea, mis võiks õige ja parim valik olla.

Qilaq kirjutas:
(mis samas meenutab, et "Juhtimiskeskus" võiks tegelikult olla "KDE juhtimiskeskus" - vähemalt Mandriva raames...)
Jah ja see Juhtimiskeskus avabki koheselt Selle KDE juhtimiskeskuse kuigi menüüs leiame ka lisaks eraldi seisva KDE juhtimiskeksuse.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 15:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Süsteem -> Seadistused -> Arvuti seadistamine

kui seda seal ei ole, siis kontrolli, kas sul on drakconf paigaldatud
selleks käsk:

rpm -qa |grep drakconf või võid uurida ka graafilisest liidesest

_________________
Image Image Image

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 15:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Süsteem->Seadistused all peab see olema - kui seda ei ole, on midagi küll viltu. Seal peaks olema Juhtimiskeskus (mis on tegelikult KDE juhtimiskeskus - ja seda ei tohiks sellisel kujul vähemalt mitte samas menüürubriigis küll olla), "Arvuti seadistamine", "KDE infokeskus", "Menüü redaktor" ja "Menüüstiili seadistamine" ning veel mõned alamkataloogid (Alglaadimine, KDE, Riistvara, Tarkvara haldus, Trükkimine, Muu - need võivad küll sõltuvalt paigaldusest ja valitud tarkvarast mõnevõrra varieeruda)


kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 22.04.2007, 17:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ausalt ma ei tea, kas see on ainult selle x86-64 reliisi viga kuid kahjuks on paigaldatud ainult drakconf icons kuid mitte drakconf ise.
Tean seda, et paigaldamisel ma võtsin ette ainult kaks muudatust - DNS seaded käsitsi ja multilanguage valik. Ülejäänu läks peale nii nagu pakutud oli.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 23.04.2007, 02:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ausalt öeldes soovitaks selle kohta lausa vearaporti teha (koos kena paigaldamise kirjeldusega), sest kui ikka drakconf pole paigaldatud, siis on midagi mäda. Teha saab seda aadressil http://qa.mandriva.com/enter_bug.cgi (tuleb muidugi konto tekitada ka).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 23.04.2007, 23:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Heh. Võtsin täna uuesti ette clean installi.
Tegin ka ühe muudatuse paigaldamise käigus (tegelikult kolm aga nendest ehk hiljem). Nimelt kui olin ära määranud käsitsi DNS serverid lubasin ka paigaldus meediaks lisaks CD-le http. Nüüd paigaldati süsteem suhteliselt korrektselt. Siiani olnud puudused ei ilmnenud. Kahjuks ei saanud proovida sedasi paigaldust esimesel riistvara konfiguratsioonil testimaks USB hiire ja klaviatuuri olemasolu.
Ainuke huvitav anomaalia on see, et lülitades sisse Metisse jääb pidevalt hiire alla animeeritud ring tiirlema nagu arvuti toimetaks midagi ja ootaks selle lõppemist. Müstika. Proovisin vahetada kursori välimust ja puha. Miski ei aidanud.

Küsimus kah, et kas paigaldus meediaid (dvd iso-d) muudetakse peeglites kah järkjärgult kui uuendused peale tulevad?


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 23.04.2007, 23:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ISO-sid ennast ei muudeta, selleks on update kataloogid (need saab samuti paika panna tarkvara halduris - kuigi sedagi vist tehakse tegelikult juba paigaldamine ajal... aga ma võin ka eksida...)
Kuskohas see ring tiirleb? Kui oled KDEsse/Gnomesse sisse loginud, siis on kasutamiseks tiirutava rõngakesega hiir või? Äkki see on Metisse'i mingi huvitav kõrvalnähe? Smile

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 24.04.2007, 10:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Kuskohas see ring tiirleb? Kui oled KDEsse/Gnomesse sisse loginud, siis on kasutamiseks tiirutava rõngakesega hiir või? Äkki see on Metisse'i mingi huvitav kõrvalnähe? Smile
Just just, hiire kursori taga/all tiirleb see rõngake.
Image

Tundub, et viga on veel millesgi Metisse puhul kuna ühe töölaua asemel (nii peaks tegumireal kuvatama kirjade järgi) kuvatakse kõik 9.
Aga sigahea on selle Metissega töiseid tegemisi küll teha. Igasugu kuubid jäävad siin kahjuks alla. See on minu isiklik arvamus muidugi.




Viimati muutis kustukas 24.04.2007, 15:56; muudetud 1 kord
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 24.04.2007, 13:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hmm, see on rakkes (busy) kursor, mis vähemalt teoreetiliselt peaks nähtuma ainult seal, kus parajasti mingi asi on käsil, lõpetamata... See võib olla 64-bitiste masinate puhul esinev viga: mina ei ole seda täheldanud (enda vanal 32-bitisel masinal), aga sellisest veast on teada antud - http://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=30312 .

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

kustukas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 30.03.2007
Postitused: 34


estonia.gif
postituspostitatud: 24.04.2007, 16:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult tahtsin lisada, et võin omaltpoolt kirjutada sellise nn üldise paigaldamis õpetuse Mandriva 2007 Spring Free x86-64 kohta. Lisadega ning viidetega, et mida oleks hea kontrollida ja teha või seadistada, et kõik korrektselt tööle saada.
Muidugi võiks lisada ka pildid kui teaks kuidas neid saada/teha paigaldamise ajal. Fotoaparaadiga monitorist teha pole hea idee. Päris ise joonistada pole kah aega.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 24.04.2007, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paigaldamise ajal peaks pildikesi saama teha klahviga F2

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

bbad
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 16.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: openSuse 11.4
estonia.gif
postituspostitatud: 12.05.2007, 23:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1 kiire küsimus ka vahele, kui te ei pahanda:
Nimelt, seletage mulle lahti, kuidas ma saan 2007 Springi .rar faile avama?
Proovisin ühte- ja teistpidi, kuid vastuseks sain, et vastavat paketti ei ole?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.05.2007, 23:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui sul plf repod on olemas, siis on vaja paigaldada unrar nimeline pakk, kas siis graafilisest keskkonnast või käsurealt: urpmi unrar

_________________
Image Image Image

bbad
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 16.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: openSuse 11.4
estonia.gif
postituspostitatud: 13.05.2007, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niisiis, ei saanud ikka asja töökorda
1. Paigaldasin gplflash (kuna terminal väitis, et plf sisaldub selles paketis)
2. Eemaldasin FlashPlayeri, kuna terminal väitis, et muidu tuleb konflikt.
3. Toksisin terminali urpmi unrar, vastuseks sain, et Paketti nimega unrar ei ole
Mida edasi teha?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 13.05.2007, 12:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis tulemuse annab käsklus urpmi.update

ja vaata siia postitusse: http://pingviin.org/viewtopic.php?p=11742#11742

ja vaata, et paigaldaksid õiged repod, vastavalt kas siis 2007.0 või 2007.1

_________________
Image Image Image

bbad
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 16.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: openSuse 11.4
estonia.gif
postituspostitatud: 13.05.2007, 17:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud Sander85, repode taga oligi asi kinni.


bbad
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 16.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: openSuse 11.4
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2007, 21:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd juhtus küll midagi kahtlast:
Kui ma tahan mingit programmi lisada (näiteks gftp), siis annab konsool pärast urpmi gftp sisestamist järgmise teate:
Te võiksite uuendada urpmi andmebaasi
Ausalt öelda proovisin veel paari programmi, kuid ikka sama asi.
Küsimus olekski, et kuidas neid andmebaase uuendama peab ka?
P.S. juhtimiskeskus ütleb, et tekkis viga ja ei tee ka midagi...


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group