Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 04.02.2007, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuskohast urpmi andmepaasile uuendusi saaks ehk on kellelgi kiirelt mõmi link käepärast.
et veel millise käsuga oleks võimalik urpmi /kogu kataloogi .rpm failid ära installida... ehk on see võimalik. ma algaja sel alal veel.

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.02.2007, 23:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JohnDoe kirjutas:
kuskohast urpmi andmepaasile uuendusi saaks ehk on kellelgi kiirelt mõmi link käepärast.
et veel millise käsuga oleks võimalik urpmi /kogu kataloogi .rpm failid ära installida... ehk on see võimalik. ma algaja sel alal veel.


kas sa minu viidatud postitusest repod paigaldasid? kui jah, siis uuendused tulevad kui sisestad "urpmi.update -a" või siis "urpmi.update main", kui soovid uuendada peamist repot..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.02.2007, 23:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JohnDoe kirjutas:
live cd`sid ei ole testinud veel. ex peab proovima see suht raske mul
näiteks kogu kupatust plaatidelt mul üldse välja ei lugenud siis jätsin windowsi alles ja panin .iso failid c kettale ja näitasin käsitsi talle kettad ette muidug boot`i tegin cd`ga.
muidu ei saanud siiamaanigi. 16 cd kirjutasin erinevatest kohtadest ja erinevalt kuid enamusega on probleemid - ei loe cd`d. ja kui mandriva 2007 mini peale panen siis seda hakkab lugema kuid viskab mingi moment ette et fatal error. eks vaatan kui mõne live cd alla saan eks katsetan ära....

seda teksti lugedes tekkis mul küsimus - oled sa üldse kindel, et sul korralikult Mandriva korralikelt plaatidelt peale pandud?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 04.02.2007, 23:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaatab mis teeb panin automaatselt paigaldama nüüd eks näis mis teeb annan teda - varsti panin selle urpmi --auto *.rpm

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2007, 00:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JohnDoe kirjutas:
live cd`sid ei ole testinud veel. ex peab proovima see suht raske mul
näiteks kogu kupatust plaatidelt mul üldse välja ei lugenud siis jätsin windowsi alles ja panin .iso failid c kettale ja näitasin käsitsi talle kettad ette muidug boot`i tegin cd`ga.
muidu ei saanud siiamaanigi. 16 cd kirjutasin erinevatest kohtadest ja erinevalt kuid enamusega on probleemid - ei loe cd`d. ja kui mandriva 2007 mini peale panen siis seda hakkab lugema kuid viskab mingi moment ette et fatal error. eks vaatan kui mõne live cd alla saan eks katsetan ära....


hmm, äkki on cd-d vigased siis ega saagi asjalikku asja paigaldada? kuigi siis ei peaks paigaldamine enamasti üldse võimalik olema... (mul endal kahjuks eriti kogemusi ei ole sellega - olen ise alati paigaldanud ja uuendanud üle võrgu...)


JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2007, 03:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niii tere ööd, asi laksutas tööle. Lasin köik algmaterjalid "urpmi --auto *.rpm" läbi üsna mitu korda. ja nii et aluses 2cd ja siis 4cd ja siis 1cd ja siis 3 cd ja uuesti 2cd ning asi hakkas tööle. muidugi nüüd on veits pusimist siin eks kui häda käes siis küsin kindlasti. igatahes esimesed emotsioonid on mega head ja muidugi suurimad tänud teile asjaga kaasaaitamisel. sain siin päris head öpetused. Smile aitääh. - nüüd magama!

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 09:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud veel kord kõigile kes abiks olid.
Küsimus kas MSN või miskit sarnast ka mandriva all jooksutatakse?
pole veel jõudnud niipalju sellega tutvuda - seadistamine on olnud päris ülevaatlik siiamaani kuid selle käigus pole veel sellisele osale pihta saanud. Olen siin veel paaris teises foorumis nillimas käinud ja enamus laidab Mandriva`t. ehk oskate öelda miks?


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

MSN-i ikka saab: KDE-ga on kohe kaasas Kopete nime kandev asi, mis võimaldab nii MSN-i, Yahood, ICQ-d, IRC-d jne. MSN-i igasuguste lisavõimaluste toetus on vahest parem aMSN-i nime kandval asjal.
Ma tahaks ka teada, miks Mandrivat laidetakse? Kui oled näinud laitmisi, oskad äkki ise öelda, mida ette heidetakse? Smile

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui sa kasutad ühe kasutajanime alt ainsana arvutit, siis on programmiks Kopete.
Kui on üks arvuti kasutajanimi mitmele inimesele, siis on programmiks mida sa vajad aMSN.

Miks selline eristus?
Sellepärast, et kui näiteks Mann tuleb ja logib oma msnni sisse sinu arvutikasutaja alt, siis Kopete jätab tema kontaktid ja grupid mällu ja need kanduvad üle ka sinu msnnikasutaja alla. See võib jõle tüütu olla, kui üle saja inimese hakkab peaaegu korraga küsima, et tere, kes sa oled, miks sa mind lisasid, jne..
Smile

_________________
Image

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 13:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah laitmise kohapealt ikka seda et kohmetu. -eks enamus uus asi ole kohmetu kui - eriti kui oled win`iga harjunud.

Küsimus selle KOPETE kohta, ma ise küll pole hetkel selle arvuti taga kuid naine seal taga ja tahab msn`i kasutada ja nüüd siis üritab sisestada "korrektset" e-maili kuid kopete ei lase sisestada ei (.) - punkte ja ka mitte ( _ ) alakriipsu. On see nii ja mis selle välja raviks.

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 14:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mu meelest saab küll, vähemalt ma pole aru saanud, et ei saaks. Kus kohas see probleem esineb?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 14:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

juba sai lahti sellest probleemist. Num Lk oli peal!!! ja kui sellel T40 see peal on siis paljud nupud mööda panevad.

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2007, 15:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on praktiliselt kõikidel sülearvutitel nii, sest kasutatakse ju numpad'i emuleerimist põhiklaviatuuri sees, kuna sülearvutite klaviatuuril pole ju reaalset numpad'i. Smile

_________________
Image

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.02.2007, 22:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas mingi proramm sel mandrival ka plaadile kirjutamist teostab?
ei ole hetkel veel nagu sellele pihta saanud.

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 09.02.2007, 23:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

K3b peaks olema vaikimisi paigaldatud, aga eks neid rakendusi ole muidugi teisigi (selle ülesleidmine võib olla vahest keeruline - menüüs peaks asuma Süsteem->Arhiveerimine all, kui ma ei eksi)
(Kui ei peaks seal midagi leiduma, siis võib K3b paigaldada Rpmdrake'i abil või käsurealt 'urpmi k3b')

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2007, 09:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd jama,
öösel laadis mul suuri faile alla see lapakas, ja nüüd kui restardi tegin ei lülita enam sisse, viskab selle alguse kirja IBM ja koheselt ka pool ekraani kirjasid L99 99 99 99 99 - ja seda tõesti pool ekraani.

Kas miski süsteemis vigane või sain kellegi tähelepanu osaliseks öösel? või oopiski viirus?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2007, 09:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas GRUB/LILO läheb üldse tööle? Kas BIOS-ist kettaid näed? Kui kaugele ta sul buudib peale starti?
Selline nähtus, et kohe peale starti hakkab erroreid loopima viitaks nagu hoopis riistvara veale.

EDIT: Väike uurimine ja googeldamine viis selleni, et paistab, et sul LILO vajab taastamist natuke. Sul nagu näha fast boot sisse lülitatud, tänu sellele ka nii kiiresti selle vea ette viskab. Natuke infot saad siit:
http://blog.pigsaw.org/permalink/2006/02/19/294

Lahenduseks peaks olema Mandriva CD1 rescue modes Lilo taastamine.

Muideks - miks mul on järjest enam tunne, et sa tegid kogu paigalduse vigastelt plaatidelt. Liiga palju katkiseid pakette....

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2007, 10:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui hästi meelde tuletan siis eile päeval tegin ma suuremat tarkvara uuendust etteantud lehekülgedelt!
jah asi jookseb sinnamaani välja kus ma saan veel F12 vajutada ja boot`mise ise ikka valida ilmselt ka seadistusi ette anda. hetkel kahjuks pole mul kõrval see lapakas - õhtul siis lähemalt. jah võimalik et on paigaldamise viga kuid ei usu seda eriti.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2007, 13:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eile oli ühel tuttaval täpselt sama probleem, pool ekraanitäit üheksaid, aga probleem tulenes sellest, et tema üritas ära kustutada terve linuxi partitsiooni ja seega läks kaduma ka lilo, tema puhul aitas see kui ta tegi värske installi, sul soovitaks vbl võtta plaadi ja teha uuendus (mitte värske install vaid nn upgrade), see ei tee põhimõtteliselt mitte midagi, aga peaks laskma boot loaderi uuesti paigaldada..

_________________
Image Image Image

JohnDoe
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 02.02.2007
Postitused: 154

Distributsioon: Mandriva 2010.0
estonia.gif
postituspostitatud: 19.02.2007, 08:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hetkel polnud muudest varjantidest enam miskit kasu kui ainult uue peale panek. ja iga kord kui uuendused alla laadisin oli ka LILO läinud ja ekraan täis (L99 99 99 99 )

_________________
Fujitsu Siemens Amilo SI2636

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group