Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis juhtub kui sortsust paigaldatud programmi lähtekood ports tree'st ära kustutada?

Ma julgen pakkuda, et Gentool ja freeBSD'l on põhimõtteline erinevus juba viisis, kuidas nad tarkvaraga ringi käivad. IMHO puudub FreeBSD'l pakihaldus selle üldkasutatavas tähenduses. Nagu APT, YUM või portage. Eks parandage kui eksin.
Muidugi on rabav sarnasus ports tree ja partage tree vahel... Aga see on ka kõik.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 22:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

FreeBSD on OS. Linux on kernel. FreeBSD on eksperimentaalne. Linux on distro- ärge seda unustage.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 22:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täiesti nõus.
Egas palja BSD'ga ka palju ära ei tee. Suurem osa rakendusprogramme on nii kui nii samad mis GNU/Linuxil.
Lõplik valik taandub siin ikkagi riistavara toetusele, subjektiivsele eelistusele ja oskustele.

EDIT: Sama käib ka KDE v. Gnome vaidluse kohta. No tõesti, keda huvitab tänapäeval paarkümmend mega siia-sinna. Mul on hetkel mälust kasutatud 300MB. see tähendab, et 700 kasutamata. Ressurside raiskamine. Vanemale rauale on teisi, palju paremini sobivaid, aknahaldureid.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/



Viimati muutis pacho 26.01.2007, 22:41; muudetud 2 korda
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi on selles, et freeBSD kasutab ikka oma sinist sysinstalli, mis tähendab seda, et see on mõeldud proffidele ja firmadele, kes tahavad spets arendust/masinat/ruuterit jne.

Ubuntu jt. distrod rõhuvad põhiliselt kasutajalihtsusele, mistõttu on rohkem rahvast taga. Debian ise juba ka läheneb GUI -le..


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis kasutjalihtsusel viga? See on üks möödapääsmatu komponent populaarsuse saavutamiseks. Populaarsus tähendab suuremat testijate hulka ja paremat tagasisidet, mis omakorda aitab kaasa kiiremale ja kvaliteetsemale arendusele.

Ma arvan, et freeBSD jääb niikauaks proffide ja firmade mängukanniks, kuni PC-BSD (või mõni muu desktopile orienteeritud) ei saavuta Ubuntuga võrreldavat populaarsust.

EDIT: Sa tegid enne halvustava märkuse Celeroni kohta. Stock jahutusega @850 rpm 36*C ei näita eriti suurt voolutarvet. Ja superpi miljon kohta 37 sekundiga on ka päris aktsepteeritav tulemus.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2007, 23:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pacho kirjutas:
EDIT: Sa tegid enne halvustava märkuse Celeroni kohta. Stock jahutusega @850 rpm 36*C ei näita eriti suurt voolutarvet. Ja superpi miljon kohta 37 sekundiga on ka päris aktsepteeritav tulemus.


Celeroni ja Pentium 4 vahe on ainult selles, et Inteli vennad lukustasid Celeroni siini kiiruse madalamale sagedusele kui P4-l ning cache lukustati samuti väiksema mahule (Protsessoril on oma "bios" sisse ehitatud ning seda on võimalik isegi uuendada). Tegelikult kõik prosed tulevad ühe liini pealt ja kiiremad testi läbinud saavad kiirema taktsageduse lukustuse ning aeglasemad madalama. Selleks, et oleks turul saadavus erineva hinnaklassiga protsessoritele lastakse vahest täiesti P4-ks kõlbulikud prosed lukustada nagu Celeronid- sellest ka mõnede väljalaske seeriate populaarsus overklokkerite seas. Tavakasutaja ei tee kunagi vahet, kas ta kasutab arvutis Celeroni või Pentium 4-ja.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 00:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Teema on juba täiega OT. Peab vist homme puhastama.

Seda vahvlite ja marketingi juttu olen varemgi kuulnud :)

Uued Cedar Mill celeronid on väga kummalised protsessorid. See tulemus tuli ülekiirendamata D347'ga. Tegelikult ma ei uskunud SuperPi tulemust (enne eksisin, tegelikult oli tulemuseks 35.6) ja lasin ühe lame testi otsa. 6 minutilise wavi kodeerimiseks -V9 võtmega läks 31s. Võrdluseks, T2300 tegi seda 30 sekundiga.
Ajah, ma tahtsin mingi mõttetera ka lõppu panna.
Tänapäeval pole jõudlus enam nii kallis, et peaks viimse võimaluseni vanakesi elustamisaparaadi all hoidama. Las arvutustehnika läheb veetma oma väljateenitud puhkust tehnoparadiisis (VIA, Cyrix ja Silicon Integrated Systems lähevad ilmselt põrgu).


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 12:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pacho kirjutas:
Las arvutustehnika läheb veetma oma väljateenitud puhkust tehnoparadiisis (VIA, Cyrix ja Silicon Integrated Systems lähevad ilmselt põrgu).


Kui paar aastat tagasi oleks mult küsitud, et kas VIA kividega masinat on mõtet osta, siis ma oleks teda sõimanud väga koledate sõnadega aga nüüd ma soovitan nVidia puugise nForce emmede asemel pigem VIA.

Endale panin kokku uue tööjaama Supermicro P8SCi baasil (Intel E7221 Copper River), 1GB DDR2-533 ECC, 400GB SATA Seagate. Nüüd saan ilma krä%u0161%u0161imata kasutada Win4BSDd ning teha tööd. Kõige huvitavam on see, et FreeBSD ja Linux oskavad E7221 videokaarti kasutada aga Windowsile mul ei õnnestunud ohjureid leida (Kui keegi teab miskit selle video ohjuri kohta, siis andke teada- kahtlustan, et see on kompatiibel i925x videoga, kuid ma ei ole kindel).




Viimati muutis antik2 27.01.2007, 12:28; muudetud 1 kord
imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 12:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

SiS on minu jaoks küll firma, kelle tooteid ei ostaks.
Kasutan ju linuxit ja sellele nad ei paku mingit tuge.
Ei suvatse spetsifiktsioone väljastada, ega paku mingitki abi.
Üks mees üritab ise treida SiS videokaartidele ohjureid, aga jah, ei mingit abi SiS poolt.
Vanal masinal oli Sis 650 kaart sees, sellega seoses sai uuritud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik2 kirjutas:
Kui paar aastat tagasi oleks mult küsitud, et kas VIA kividega masinat on mõtet osta, siis ma oleks teda sõimanud väga koledate sõnadega aga nüüd ma soovitan nVidia puugise nForce emmede asemel pigem VIA.
Huvitav. Viimase nädala jooksul on minu käest nõu küsinud kaks VIA kividega emaplaatide omanikku, mõlemal juhul taandus asi kiibistiku kehvale ühilduvusele muude komponentidega ...


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HoHo kirjutas:
antik2 kirjutas:
Kui paar aastat tagasi oleks mult küsitud, et kas VIA kividega masinat on mõtet osta, siis ma oleks teda sõimanud väga koledate sõnadega aga nüüd ma soovitan nVidia puugise nForce emmede asemel pigem VIA.
Huvitav. Viimase nädala jooksul on minu käest nõu küsinud kaks VIA kividega emaplaatide omanikku, mõlemal juhul taandus asi kiibistiku kehvale ühilduvusele muude komponentidega ...


Järelikult on nVidia kivid veel hullemad. nForce kiibistik töötab teiste raua tootjatega küll ühes arvutis ilma suurema kärata, kuid tarkvara on hakanud kokku jooksma... Vähemalt FreeBSD töötab stabiilsemalt Inteli toodetega. Just ongi kavas testida FreeBSD 6.2 AMD64 versiooni EM64T raual.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 27.01.2007, 22:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selgus, et minu probleem polnud siiski uue KDE või Ubuntu pakkide süü (teine kasutaja sai ilusti sisse logida).

Praeguseks probleem lahendatud ka.
(Konsooli resiimis root'ina sisse, startx, edasi Konqueroris n-ö "cd /home", "mv mihkel eitööta", "mkdir mihkel" ja viimase õigused kah paika. Seejärel liigutasin tunde järgi otsustades vajalikud failid ja kaustad eitööta'st mihkel'isse.)

Jama oli põhjustanud ilmselt see, et uuendamise ajal sai /-part'il ruum suht otsa...

_________________
"Sleep, she is for the weak."

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2007, 11:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik2 kirjutas:
Järelikult on nVidia kivid veel hullemad.
Üks neist kahest vahetas mobo nForce kiviga isendi vastu ning igasugu probleemid kadusid.

Loomulikult kui hakata ostma seda kõige-kõige uuema seeria kõige esimest mudelit siis on sageli jama kui palju. Endale sai ostetud üks esimesi Inteli 975X kiviga mobosid ning tollega on samuti igasugu jamasid kuid vähemalt ei hangu asi, lihtsalt pirtsutab mõne kohapealt rohkem kui vaja.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group