Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 12:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Death kirjutas:
Parandage mind kui eksin, aga kas mitte PCI-express siiniga masinates ei andnud igale siinile PCI-E graafikat panna?

Parandame, PCI-E siine, kuhu graafikat panna on emaplaadil siiski ainult üks, SLI-d toetaval emaplaadil 2.Ja mõnel ECS-i plaadil(K8T890-A näiteks) on plaadil nii AGP, mida nad ise hellitavalt AGP-Expressiks nimetavad Smile, kui ka PCI-E siin kuid kasutada saab neist korraga vaid üht.Tavalisi PCI siini graafikaid pane aga niipalju kui PCI siine on.Ja kui püha ürituse jaoks peaks tarvis olema, siis võin laenata Matrox G450 Dualhead AGP siini kaarti, millele ka tootjapoolsed linuksi draiverid dualheadi jaoks olemas olid kui mu mälukas mind ei peta.

_________________
IT teenused

Death
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 21.12.2006
Postitused: 10

Distributsioon: Gentoo/Debian/Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 12:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ok siis eksisin. Dualis jooksevad ka NVidia AGP kaartid. Oman seda. Mida pole on Dualhead PCI eelistatavalt NVIDIA....

_________________
To be or not to be...

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 15:22  postituse pealkiri: Snif ! (teema puudub)  

Death kirjutas:
Olen ise kasutanud koos MX440 ja TNT2 graafikaid siis üle kahe monitori ja erilist vahet ei märganud
Kas neil töötas üle kahe monitori ka 3d kiirendus? A'la aknas jooksis miski 3d programm ning see ulatus kahe ekraani peale. Töö juures ATI't kasutades on hetkel nii et 3d töötab ainult primary monitoril ja aknas näeb videot normaalselt ainult siis kui see on täies ulatuses ühe ekraani peal, kui natuke ka teisele ulatub siis hakkab asi rämedalt värelema. Samas see võib vabalt ka valesti confimisest või LCD ja CRT erinevate hertside juures paaritamisest tingitud olla Smile
obundra kirjutas:
Parandame, PCI-E siine, kuhu graafikat panna on emaplaadil siiski ainult üks
Häguselt meenub nagu oleks keegi HV's pannud mingi videokaardi kas 4x või 1x PCIe peal käima. Ise pole eriti uurinud kas ja kuidas see võimalik võiks olla. Wikipediast lugesin sellist juttu:
" It is not, however, possible for a device to operate in a slot that is physically smaller than it (e.g. an x4 card can't fit in a slot which is physically an x1 slot - though it could operate in a x4 slot wired with only 1 lane)."
Ehk siis selleks peaks too 1/4x siin füüsiliselt olema ikka 16x suurusega, see kui palju seal sees reaalseid ühendusi on pole oluline.
Death kirjutas:
Mida pole on Dualhead PCI eelistatavalt NVIDIA....
Kas mõtled et sul ei ole või et üldse ei eksisteeri? Googeldades leidsin sellise toreda vidina: fx5200. Sellest "Dual, 350MHz RAMDACs" järeldan ma et asi peaks olema dualhead.

Kui tõesti asjaks läheks siis ma võin kasvõi enda masinat laenata, tol on olemas kaks 16x PCIe siini ning üks 6600GT, asi see teine juurde osta või laenata oleks ülla eesmärgi nimel Smile

Ainus probleem on et kui tahta kasutada LCD monitore üle DVI väljundi siis selliseid PCI NV kaarte vist tõesti ei eksisteeri, samuti mu 6600 pole dual DVI'ga.


Death
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 21.12.2006
Postitused: 10

Distributsioon: Gentoo/Debian/Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 17:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HoHo mul on olemas sama fx5200 kaart AGPsse. Pigem on häda et pole sellist kelleltgi laenata...

seda 3D kiirenduse asja ei proovinud, TNT2 pole just teab mis pro kaart...

_________________
To be or not to be...

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 04:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see filmi müügiolek ei tähenda mitte, et selle hinna eest tohiks asja näidata ka avalikult. Aga selle avalikult näitamise suhtes saaba alati otse autoriõigustevaldajatega suhelda (ja tihti piisab küsimisest).

Raha - see on asi, mida liigub. Üks võimalus on kasutajatelt veidi küsida, aga kui probleem on pelgalt tehnika rentimises, siis ma kaldun arvama, et me leiame ettevõtteid, kes kerge promo korras nõus sellega toetama.


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 14:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nvidia Quadro kaartidega saab kuni neli monitori arvutile külge panna. Mul endal hetkel masinas Matrox G550 millel on kaks väljundit ja vedeleb üks Ati Radeon 9600Pro- samuti kahe väljundiga. Muidu on osadele Matroxi kaartidel kuni 8 monitori tugi.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ühest suurest lcd televiisorist küll ning vajadusel on olemas veel suurendav luup teleka ees- olen näinud..


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2006, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muidugi piisaks ka ühest teleka kolakast kuid rahval oleks kindlasti palju huvitavam näha kuidas pilt korraga mitme monitori peal jookseb Smile


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2006, 18:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rahvast hakkab linux alles siis huvitama kui puutetundlikke ekraane linuxis kasutatakse.

Kuid lähima 1-2 aasta jooksul need lähevad varsti väga populaarseks, kui mõni häkker laseb spetsiaalselt sellise distro+ kerneli välja.. spets lcd ekraani muidugi vajaka.
bingo tädid juba kasutavad puutetundlikku kuvarit.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2006, 21:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minugi poolest! Mina hangin softi ja panen selle tööle, sina too raud.

Muidu tehnilise poole pealt peaks puutetundlik ekraan suht lihtsalt kasutatav olema, isegi mu 5a vana pihuaruti jaoks töötas see perfektselt.


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2006, 21:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Raud on olemas Smile Mul vedeleb üks puutetundlik 17" CRT juba pikemat aega, kinekas väsind ja pilt veidi kehvapoolne aga loomkatseteks veel üsna kõlbulik.

_________________
IT teenused

mroos
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 11.08.2006
Postitused: 11
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 09.02.2007, 13:30  postituse pealkiri:  ELUGv4 -> EEKevad?  

v6sa kirjutas:
2007 Juuni 16 -> ELUGv4 Tartus

Sellega on nii, et vanad olijad plaanivad tõenäoliselt minna pigem EEKevadele (http://www.eekevad.ee/07/), mis toimub samal ajal (15.-17. juuni), seega ehk on abiks see suvine ELUG üritus "põlise" ELUG üritusega ühendada? Jututoad mingitel teemadel on seal ikka toimunud ja abiks teemadega esinejad on alati teretulnud.

Erinevusena muudest hiljutistest ELUG üritusest on EEKevad mitmepäevane, ööbitakse tavaliselt telkides, mingi arv magamiskohti on ka katuse all. Reede õhtul kogunetakse ja suheldakse, laupäeval on jututoad ja vahel ka muid üritusi, pühapäeva hommikul veel vahel üritusi. Üritus on olnud tasuline (256 krooni oli millalgi, mullust hinda ei mäleta), selle eest saab ka koha peal süüa. Tavaliselt on olnud ka saun. Enamasti on olnud olemas mingi internetiühendus, sõltub kohast.

Mis võib negatiivsena tunduda, on suure hulga kaasa võetud õlle tarbimine paljude osavõtjate poolt. On muidugi ka neid, kes alkoholi ei tarbi, seega loomulikult ei ole see kuidagi obligatoorne - aga mõne võib ära ehmatada.


janek87
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 13.04.2007
Postitused: 58

Distributsioon: Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
estonia.gif
postituspostitatud: 26.05.2007, 19:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kes muidu siit foorumist plaanib 2007 Juuni 16 Tartu tulla? Tulen võibolla ise ka...hulga lähemal kui Tallinn Very Happy


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.05.2007, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

16 juuni ürituse korraldamine on väga suure kahtluse all.
http://pingviin.org/viewtopic.php?t=2758

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2007, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuulge poisid, aeg tiksub (15. september), aga kellelgi pole vist millegagi esineda? Kui midagi asjalikku ei tule siis võiks teha lihsalt õhtuse istumise kuskil pubis vms ja heietada Linuxi üle


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2007, 17:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei sanaud jah seekord taas piisavalt huvilisi kokku. Ja kuna mulle juba juulis kingiti reis saksamaale (kus ma ka juba olen) täpselt samale ajale, siis ei suutnud ma ka ise väga palju midagi organiseerida.

Kahju tegelikult

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 06.09.2007, 21:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Ei sanaud jah seekord taas piisavalt huvilisi kokku. Ja kuna mulle juba juulis kingiti reis saksamaale (kus ma ka juba olen) täpselt samale ajale, siis ei suutnud ma ka ise väga palju midagi organiseerida.

Kahju tegelikult


Kuidas oleks 28 või 29 september? Koolijütsid on kah nagu harjunud juba kooliskäimisega ja tööinimestel on kah rohkem aega.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2007, 09:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas nüüd midagi suuremat jõuaks organiseerida on kahtlane, kuid nisama kokku võib küll saada.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 19.09.2007, 10:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oleks tõesti huvitav Eesti tegijatega kokku saada. Käinud küll GUADECil jne, aga siinne liikumine on tahaplaanile jäänud - tuleks seda muuta Smile
Kolin veel sel nädalal väikelinnast Tallinnasse ka uuesti.

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.09.2007, 13:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik2 kirjutas:
Kuidas oleks 28 või 29 september? Koolijütsid on kah nagu harjunud juba kooliskäimisega ja tööinimestel on kah rohkem aega.


No teeme 28. õhtul! Aga kus? Istuks lihtsalt kuskil pubis vms.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group