Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2006, 22:11  postituse pealkiri:  OpenOffice.org 2.1 väljas  

OpenOffice.org kommuunil on rõõm teatada, et välja on lastud uus versioon populaarsest kontoritöö paketist OpenOffice.org. Uus versioon toob endaga kaasa mitmeid uuendusi ja täiustusi. Näiteks toetab Impress nüüd mitut monitori, Calc'ile on lisatud täiustatud HTML-i ekspordi võimalus, Base'le (andmebaasi rakendus) on lisatud Microsoft Accessi tugi, OpenOffice.org kiirkäivitaja on nüüd saadaval ka Linuxi kasutajatele, kuid töötab ainult GTK-põhistes süsteemides. Lisaks on loomulikult parandatud tõlkeid ning nüüd on vaikimisi sisse lülitatud ka OpenOffice.org-i uuenduste kontrolli süsteem, mis teavitab kasutajat, kui uuem Oo.org on saadaval. Samuti kuuluvad taas OO.o koosseisu õigekirja kontrollija ja poolitamise vabavaralised eesti keele sõnastikud. Lähemat infot uue OpenOffice.org 2.1 kohta saate FreeSoftNews lehel avaldatud pressiteatest.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 01:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ka gnomele on olemas Oo quick starter. Rohkem infot leiate vast http://ooqstart.sourceforge.net . Applet on olemas ka portages ( app-office/ooqstart-gnome ) .


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 09:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OO.o sisseehitatud kiirkäivitaja töötabki GNOMEs. Seega pole mõtet enam neid teisi jubedusi kasutada.
OO.o eesti peegel sai ka uuendatud: http://et.openoffice.org/about-downloads.html


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 09:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Saatsin OpenOfficega tehtud .doc faili e-postiga teele, saadeti tagasi ja öeldi, et ei saa avada- kasutage Wordi.

Täiesti kästi; ma olen nii meeleheitel, et saatsin p**** nad.. ja saadan ka edaspidi.. ainult .odf


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 10:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Täiesti kästi; ma olen nii meeleheitel, et saatsin p**** nad.. ja saadan ka edaspidi.. ainult .odf

ja mis on Sul sellest kasu? vastused jäävadki saamata ja sina oled õnnelik et odf-e saadad? ehki nad soovitavad sul wordi kasutada, on sul veel võimalusi pdf-i või rtf-i suht mugavalt saatmiseks kasutada ilma et kära oleks.


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 14:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üldiselt peaks ikka oo.o-ga tehtud doc-failid wordis avanema, kui algse probleemi juurde tagasi minna.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 14:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Üldiselt peaks ikka oo.o-ga tehtud doc-failid wordis avanema, kui algse probleemi juurde tagasi minna.


Ei oska öelda, miks.. tean küll, et doc peaks töötama..


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 15:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
ain kirjutas:
Üldiselt peaks ikka oo.o-ga tehtud doc-failid wordis avanema, kui algse probleemi juurde tagasi minna.


Ei oska öelda, miks.. tean küll, et doc peaks töötama..


Mul oli paar korda olukord, kus Wordi-s tehtud dokument ei tulnud üheski Wordi versioonis lahti- OpenOffice.org sai tööga ilusti hakkama.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 15:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 15:11; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 16:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Saatsin OpenOfficega tehtud .doc faili e-postiga teele, saadeti tagasi ja öeldi, et ei saa avada- kasutage Wordi.

Täiesti kästi; ma olen nii meeleheitel, et saatsin p**** nad.. ja saadan ka edaspidi.. ainult .odf

ma arvan, et viga ülimalt lihtne. Sina salvestasid uuemasse MS Wordi doc formaati, kui seal on, kus avada püüti.

See ju teada tuntud tõde, et MS Office erinevad versioonid omavahel koos töötada ei suuda Laughing Kõige hullem ongi, kui keegi kõige uuemat versiooni kasutab ja siis keegi näiteks mingi 97-g lahti üritab võtta. KKui oli üldse olemas MS Office 97 - ei mäleta neid asju - pole vaja. Ise üritan emale ja nende tööle samuti OpenOfficet peale suruda. Keegi hea inimene oli nende uuele arvutile selle juba peale pannud. Mina olin ka vanale selle peale pannud. Nüüd saavad rahulikult omavahel faile vahetada Smile

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 16:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu meelest need wordi erinevad versioonid pole omavahel ühilduvad.
Openoffice on siiamaani saanud kõik wordi docid lahti, muidugi worksi mitte aga seda ei saa wordigagi lahti.
Asendasin kontori arvutitesse OO ja õpetasin kuidas salvestada doc formaati kui saata mingi arve või asi mailiga. Noh enamus kirjad tulid tagasi kuna keegi ei saa neid lahti oma wordidega. Proovisin erinevaid doci versioone seal aga ei midagi. Ma ei suutnud inimestele kes kasutavad põhiliselt arvutit kirjutusmasinana selgitada OO kõikvõimsust ja osteti kähku msoffice litsensid ja nüüd laabub kõik.

Ma ei saa nüüd aru kas ma pean helistama ette ja küsima mis wordi te kasutate ja siis salvestama vastavasse doci versiooni ?
Ega see ametnik või kes iganes selle kirja saab ei hakka otsima võimalust seda avada vaid ütleb sulle, et kasuta msofficet.

Ega siin muud ei aita kui salvestada pdf -i ja kogu lugu aga kasutajad ei taha mingit imelikku softi millega ei saa teha normaalseid asju nagu faili saatmine oma äripartnerile või kliendile.
Microsoft on suletud formaadi kasutamisega saavutanud mis tahtis, inimesed on sunnitud maksma litsensi eest raha kuna muidu ei saa tööd teha.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 18:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen näiteks ühes firmas suutnud selgeks teha, et nad salvestaksid kas RTF-i või PDF-i ja mingeid probleeme pole. Saavad ka riigiasutustega oma asjad aetud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 19:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui minu käest küsitakse, miks ma pdf-i saatsin, ma küsin alati vastu - see on minu dokument, miks te seda muuta tahate? Smile


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 19:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Kui minu käest küsitakse, miks ma pdf-i saatsin, ma küsin alati vastu - see on minu dokument, miks te seda muuta tahate? Smile

mhmh, aga kujuta ette, et on ka selliseid inimesi, kes saadavadki dokumendi selleks, et seda vajaduse korral muuta saaks... Smile Siis on ühilduvusprobleemid üsna olulised...


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 20:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Kui minu käest küsitakse, miks ma pdf-i saatsin, ma küsin alati vastu - see on minu dokument, miks te seda muuta tahate? Smile


See oleks võinud mul meelde tulla siis, kui TÜs õppejõule kodutöö PDF-is saatsin, mis õppejõule üldse ei meeldinud ja käskis mul ilusti DOC-fail saata. Saatsin siis tavalise ASCII tekstina, mõtlesin küll, et saadan TeX-i faili, aga siis loobusin.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 20:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen näiteks nii lahendanud dokumentide küsimuse:
http://kirjumirju.ee/index.php?l=40

Igale ühele midagi Smile Keegi pole vingunud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 20:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ainuke jama ongi see, et kui ise võimaldad endale saata kõikides formaatides dokumente siis teisi see ei huvita. Väiksed firmad on sõltuvad oma suurematest äripartneritest ja see on juba teada tõde, et teisi on väga raske muuta.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 20:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Bürootarkvara on enamasti sekundaarne töövahend. Kui ma peaksin selle mingil põhjusel tasulise (või lihtsalt mõne teise) vastu vahetama, siis ma arvatavasti ei mõtleks üle 5 minuti ja käiks poes ära, sest selline vahetus ei häiri produktiivsust. Samas on see vähetõenoline, sest sekundaarse asja peal ei jooksutata tavaliselt midagi väga mitteühilduvat.
Kui mul tuleks soodne (TM) pakkumine ja ma peaksin selleks oma primaartarkvara välja vahetama, siis ma kardetavasti loobuksin, sest produktiivsuse langus paariks aastaks (vanade perverssete tööharjumuste kaotamiseks ja uute omandamiseks) ei pruugi esialgset näilist kasu korvata.
Ma soovitaksin mõista, et mõnele on Office primaarne vahend, ja mitte toppida talle igast august vabavara, eriti kui pole ise võimeline seda kommertstasemel toetama.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 21:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Bürootarkvara on enamasti sekundaarne töövahend. Kui ma peaksin selle mingil põhjusel tasulise (või lihtsalt mõne teise) vastu vahetama, siis ma arvatavasti ei mõtleks üle 5 minuti ja käiks poes ära, sest selline vahetus ei häiri produktiivsust. Samas on see vähetõenoline, sest sekundaarse asja peal ei jooksutata tavaliselt midagi väga mitteühilduvat.
Kui mul tuleks soodne (TM) pakkumine ja ma peaksin selleks oma primaartarkvara välja vahetama, siis ma kardetavasti loobuksin, sest produktiivsuse langus paariks aastaks (vanade perverssete tööharjumuste kaotamiseks ja uute omandamiseks) ei pruugi esialgset näilist kasu korvata.
Ma soovitaksin mõista, et mõnele on Office primaarne vahend, ja mitte toppida talle igast august vabavara, eriti kui pole ise võimeline seda kommertstasemel toetama.


Peab tunnistama, et sul on õigus. Sama teooria on ka pudelikaelaks Linuxi või BSD platvormile siirdumiseks üldiselt.
Lihtsalt vahest juhtub, et emotsioonid tulevad enne ja ratsionaalne mõtlemine hiljem. Süüdi on selles minus aastatega juurdunud allergia MS toodete vastu.
Kui kulutused niiöelda primaarse töövahendi vahetusega panna numbritesse siis võiks MS oma litsentsi maksu tõsta 4 korda ikka tuleb see odavam kui koolitada inimesi ja hiljem neil käest kinni hoida kui nad hakkavad kasutama uut töövahendit. Sellele tuleb liita veel tööviljakuse vähenemine teatud aja vältel.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

Huck
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 20.10.2005
Postitused: 135
Asukoht: Tln-Kur
Distributsioon: Ubuntu 9.04
estonia.gif
postituspostitatud: 13.12.2006, 21:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Mina olen näiteks nii lahendanud dokumentide küsimuse:
http://kirjumirju.ee/index.php?l=40


Ega sa antud lehel näiteks mingit statistikat pole teinud? Palju mida eelistatakse?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group