Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 10.10.2006, 17:06  postituse pealkiri:  Mandriva 2007  

Lugesin ajaviiteks Distrowatch'i nädalakirja ja silma jäi huvitava nimega (ja kuuldatavasti üsna levinud) distro "Mandriva". Ma ise rohkem hapukapsa ja verivorsti tüüp, kellest Mandriva, nagu ka muud peened Prantsuse asjad, on kaarega mööda läinud. Peaaegu oleks ka seekord peatumata mööda läinud, aga sertifitseeritud ristvara tabelis jäi silma Dell D620. Kui on sertifikaat peaks ju 100% kõik töötama ja võiks ka selle läpakal kasutsele võtta. Siit ka tekkisid küsimused.
1) Kuidas on Mandrivas korraldatud võrguühenduste seadistamine, kas traditsioonilise ifup'iga või on midagi muud aretatud. Näiteks OpenSUSE's on kasutusel suurepärane networkmanager (väga käepärane kui on vaja palju liikuda ja ka üks põhjus miks suset kasutan)
2)Kui palju on töölauakeskondasi kohandatud? Näiteks on Kubuntu Edgy's näitab konqueror juurikas ainult home ja media katalooge. Horror !
3)Kui keeruline on igasuguse non-free kraami töölesaamine?

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.10.2006, 17:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1) networkmanager on üks parimaid, mida tänapäeva desktop linuxis kohata võib.. wifid ja muud võrgud pole probleem seadistada
2) töölaua keskkondade kohta ei oska öelda täpselt, sest ei saa aru, mida silmas pead, on võimalik avada kodukaust, kus windowsi laadselt on muusika ja pildid ja muu kraam ning sealt väga lihtn liikuda ülejäänud süsteemi, kõik on kättesaadav
3) on olemas plf-free ja plf-nonfree repod, kus olemas nii operad, nvidia/ati driverid, googleearthid ja palju muud, kindlasti üks distrotest, mis väga hästi toetatud pakkidega. ise kasutan ja soovitan!

_________________
Image Image Image

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 10.10.2006, 20:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et ka mandriva kasutab networkmanageri implementatsiooni. Kui see tõõtab sama hästi kui suses, siis on igatahes tubli saavutus. Kusjuures ma ei mõista miks Ubuntuul seda vaikimisi kaasas pole.
Sander, milline versioon on proovimiseks kõige parem?

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.10.2006, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

dvd kui võimalik, muul juhul tuleks leida 3 CD versioon või proovida netiinstalli, muidugi võib proovida ka One'i pealt, kuid isiklikult suhtun sellesse veel väikse eelarvamusega, see küll paneb süsteemi tööle, aga teatud seadistused tehakse seal automaatselt ja need võivad ebamugavaks muutuda

_________________
Image Image Image

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 01:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täiesti hämmastav lugu juhtus minuga täna jälle!
Maksin siis kaa oma klubimaksu ära jälle. Tõmbasin ktorrentiga i586 DVDd 27 tundi, tuli ära, ütles et korras. Asun mina kõrvetama, vaatan, et K3b ei pane seda armast rohelist linnukest automaagiliselt kontrollsumma kõrvale, mõtlen et mis siis ikka, teen manuaalse kontrolli- selgub et iso vigane.
Jään punnissilmi vaatama, et kuidas, tõmbasin ju torrentiga.
Tõmban siis uue torrentfaili, panen kontrollima, leiab et 12% on vigane.
Ootan ära selle 2 tundi, tuleb ilusti ära ja torrent ei kisenda mitte kui mingit viga, teen võrdlen summasid, seekord kolmas tulemus.
Panin nüüd teise masinasse tõmbama.
Kuidas torrenti puhul selline asi võimalik on?!

_________________
Image

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 01:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

dapperil on versioon 2.0.2 mis peaks nagu suurefailitõmbamispuugist prii olema?

_________________
Image

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 07:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ilmselt siis see DVD.
ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/iso/2007.0/DVD/

Eile proovisin One ära. Päris hea saavutus! Meenutas veidike kunagist Libranet'i. Töölauakeskond on praktiliselt muutmata kujul, tähtsamad seadistustoimingud saab teha graafiliselt ja networkmanager töötab. Eriti meeldiv oli, et kui buutida nupust väljalülitatud wifi kaardiga, siis hiljem see laitakse ka ülesse. Ubuntu muide vajab sisselülitaud kaardiga alglaadimist, muidu networkmanage hiljem seda ülesse ei korja.
Networkmanageri graafiline liides on veidike vähem ülevaatlik kui OpenSUSE's . Selleks, et leitud võrke näha peab kaevuma menüü sügavustesse. Kui veel hiberneerimine ja magamine ak toimiksid... Seda kahjuks live plaadiga proovida ei saa

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 08:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mandrival oli cookeri ajal täideti sellist listi. Huvitav on see, et viimase RC -ga mul T43 peal ei töötanud suspend to ram aga finalis töötab.
http://qa.mandriva.com/twiki/bin/view/Main/PowerSavingCompatibilityList


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 08:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
dapperil on versioon 2.0.2 mis peaks nagu suurefailitõmbamispuugist prii olema?

Mul sama nali, kasutasin ktorrentit. Ei saanudgi sellega korraliku iso kätte. Iga kord kui torrentis lasin üle kontrollida oli 12% vigaseid või puudu. Azureusiga aga polnud seda muret.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 09:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imapi kirjutas:
Mandrival oli cookeri ajal täideti sellist listi. Huvitav on see, et viimase RC -ga mul T43 peal ei töötanud suspend to ram aga finalis töötab.
http://qa.mandriva.com/twiki/bin/view/Main/PowerSavingCompatibilityList

Eriti julgustav muidugi see pole Very Happy Aga enne vist teada ei saa kui pole näppe ära kõrvetanud.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 10:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no minul töötab vähemalt suspend to disk täiesti edukalt, suspend to ram ei ole veel proovinud, keegi oskab öelda, mis seal vahet on? ram peaks nagu sisu säilitama ju ainult voolus olles? või olen ma millestki valesti aru saanud? Smile

_________________
Image Image Image

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 10:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jep. suspend to ram võtab voolu, mis tähendab et püsib mitte seinas olles niikaua kui akut jätkub ja suspend to disk ei võta voolu.

_________________
Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 10:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wow see ram-i suspend on eriti vinge, loengute vahel ruume vahetades kohe ERITI!

_________________
Image Image Image

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 15:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Smile nagu ma aru saan siis sul see töötab Smile ... aga muidu kui sul rammi on suspendinud võtab ta ikka palju vähem voolu, kui see, et sa lihtsalt ekraani paned kinni Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 18:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

yeah, ja üles ärkab mõnusalt kiiresti, peaaegu nagu see mac-i sleep mode kui kaane kinni paned Smile

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.10.2006, 18:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

alles nüüd avastad selle....
Ma sain oma läpakatel selle kohe tööle. Fedoraga kunagi jamasin veits alguses - kuid siis ma olin ka täitsa roheline veel.

Tänu sellele on mul praegu näiteks läpakal 15 päeva. Kuid varsti tuleb vist ikka restart teha - närvi ajab taas see Ubuntu rõngake, mis teatab, et restart on vajalik.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 14.10.2006, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mandriva 2007 ei tea Delli puhul sleep'ist ja hibernate'st küll midagi.
Kahjuks leidus ka pisiasi mis mind tõsiselt ärritas. Kuskilt kontrollkeskuse sügavustes leitud, traadita võrgu aktiveerimise kohast, lõi mulle ette kirja a' la "selleks , et ipw3945 draiverit alla laadida pead olema Mandriva klubi liige". Ma olen nõus trakvara eest maksma, aga seda juhul kui pole tegemist käteväänamistehnikaga. Novell pakub vähemalt oma "SLED 10" 90 päevast prooviversiooni.
Kasutaja saab rahulikult proovida mille eest raha nõutakse. Isegi Microsoftil on Vistast tasuta beeta. Võib-olla pakub Mandriva ka prooviversiooni ja ma teen neile hetkel liiga, aga kahjuks ei suutnud sellist kohta leida.

Kui need pisiasjad välja arvata, siis on tegemist täitsa korraliku distroga.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2006, 13:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see hoiatus, et selle draiveri ainult klubiliikmed saavad, see tuleb mõningate draiverite peale küll jah, sest plaat on ainult vabast tarkvarast kokku pandud ja kui draiver ei kuulu vaba tarkvara alla, siis on ta saadaval klubi liikmetele, mis aga ei tähenda, et seda ei pruugi saada internetist või näiteks plf-free ja plf-nonfree repodest

sleep'i ja hibernate jaoks on vajalikud vastavad scriptid, selleks näiteks paigaldada pakid powersaved, kpowersave, cpufreq, ning kontrollida, kas kernelis on laetud vastavat proset toetav cpufreq(d) moodul :)

EDIT:

vaevusin otsima ning ipw3945 draiverid on plf repos täitsa olemas Wink

_________________
Image Image Image

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 17.10.2006, 20:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jäi siiski suse.
Põristasin sinna peale ühe 2.6.18 kerneli ja terve päeva on ilma igasuguste probleemideta magama jäänud.
Hetkel oli põhiprobleemiks see, et 2.6.16 ja 17 ei saa häsiti selle mudeli core duo'ga läbi. Iga kord kui arvuti ülesse ärkas, oli tunne nagu istuks 400 celeron taga.
Kui keegi huvi tunneb kuidas opensuse 10.1 Dell d620'l tööle saada, siis andku teada ja ma kirjutan kiire õpetuse.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 04.12.2006, 17:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei tea kas asi on minus, aga selle ipw3945 driveri installimine on ikka täielik õudukas, teen nagu kirjas on, aga ei funga ikka Very Happy


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group