Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
juhan
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.10.2005
Postitused: 42


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:15  postituse pealkiri:  Presidendivalimiste internetiülekanne  

Arutelu loomise eesmärgiga ning pooldajate kogumiseks avaldan enda kirja mitmetele institutsioonidele:

Lugupeetud Ringhäälingunõukogu, ETV juhatus, ETV it-osakond, Kultuuriministeerium.

23. septembril toimuvad presidendivalimised on Eesti Vabariigi demokraatliku riigikorra üks põhisümboleid. Rahva esindajad kogunevad, et valida järgmiseks viieks aastaks Eestile vääriline juht, rahvale eeskujuks ja riigile esinduseks. (http://president.ee/et/president/p2devus.php)

On igati loomulik, et sellist sündmust kannab ka internetis üle Eesti avalik-õiguslik televisioon, Eesti inimeste heaolu ja kultuurilise järjepidevuse looja ning arendaja. (http://www.etv.ee/index.php?03493)

Seda imelikum tundub, et otseülekanne on otsustatud teostada Windows Media 9 formaadis kvaliteediga ning nende vaatamine eeldab vastava tarkvara olemasolu arvutis (Windows Media Player). (http://www.etv24.ee/index.php?0565049)

Otsus kanda valimised üle suletud formaadis (wmv) jätab üha kasvava alternatiivse tarkvara kasutajate kogukonna ilma õigusest ligi pääseda avalik-õiguslikule ringhäälingule ja on seega Paha Asi. Käesolevaga kutsun ETV-d üles sellise tarkvaralise diskrimineerimise lõpetamisele.

Käesoleva kirja avaldan avalikuks arutluseks ka foorum.hinnavaatlus.ee's kui Eesti suurimas infotehnoloogia alases ning pingviin.org'is kui Eesti suurimas vaba tarkvara alases foorumis.

Siiralt Teie,
Mattias Merilai


arclyde
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.09.2006
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hmm probleem on kyll ära kirjeldatud, kuid kuhu jääb lahenduse soovitus? Mina näiteks tean ainult kolme video serveri tarkvara, realmedia, windows media ja flash video. Aga neist ykski ei ole opensource.

Teiselt poolt on ka linuxis võimalik vaadata ju wmv faile. Mplayer koos binary codecitega saab suht suurepäraselt i386 arhitektuuril video näitamisega hakkama.


juhan
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.10.2005
Postitused: 42


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

google : open source video server
Probleemi tehniline lahendamine on igale itmehele jõukohane

binary codec on samasugune debatt nagu ndiswrapper, seline häkk ei ole nii nagu Asi Mõeldud On (tm).


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 15:21; muudetud 2 korda
Hardi

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 31.10.2005
Postitused: 153

Distributsioon: Arch64
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Õige! Mina kui 100% ainult linuxi kasutaja toetan seda.. Ja kui taoline avatud video serveri tarkvara on puudu siis peab eesti riik ja euroopa liit looma selle. Mr. Green


antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hardi kirjutas:
Õige! Mina kui 100% ainult linuxi kasutaja toetan seda.. Ja kui taoline avatud video serveri tarkvara on puudu siis peab eesti riik ja euroopa liit looma selle. Mr. Green


Kes ütles, et sellist tarkvara ei ole? Googeldage natuke ja leiate...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

päris huvitav teema Smile
Pole ise seda palagani eriti jälginu ja nii ka selline asi tähelepanuta jäi, et kasutatakse suletud lähtekoodiga tarkvara.
Kuid isiklikult arvan, et Eestis võime ainult sellel teemal rääkida - valitsus ostab ikka ainult Microsofti toodangut. Pigem peaks kuskile EL-i kaebama. Neid nad kardavad nagu kuradeid, et pärast jälle keeratakse mingi trahv.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

arclyde
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.09.2006
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 17:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nii natukene netis ringi käimist
esiteks ei ole wmv mingi suletud asi, vaid vastab standardile vc-1 (http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/codecs/video.aspx9)
Kui kedagi huvitab lähemalt vc-1 siis (http://tools.ietf.org/html/rfc4425)
teiseks on olemas libvc1 linuxile (bsd asja ei ole uurinud)

Igaks juhuks toon ära ka õpetuse kuidas seda libi kasutada
http://multimedia.cx/eggs/?p=129 ffmpeg'ga
http://nanocrew.net/?p=129 vlc'ga


juhan
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.10.2005
Postitused: 42


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

standard:
http://en.wikipedia.org/wiki/VC-1 kirjutas:
The VC-1 codec specification has so far been implemented only by Microsoft in the form of 3 codecs


Arclyde, mul tekkis selline mõte - sinu kasutaja loodi 7 minutit pärast minu saadetud kirja. Kõlab nagu tubli kollleeg, kes koguaeg ühe silmaga inboxis. Olid sa üks adressaatidest-itimeestest? Need said lisatud, et it-meeskonnal oleks olemas vastused kui ülemused esmaspäeval küsima hakkavad.

Oma kirjaga tahaks ma saavutada olukorra, kus igal platvormil saaks igaüks nautida etv häid vilju, mitte ainult suure tehnilise taibuga kasutajad, kes asjad paika häkivad. Kuidas on lood Mac'il? On veel mitmeid opsüsteeme, mis ei ühildu ka linuxiga - avatud formaat mängib aga igal pool.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Juhan, laksida pole nüüd mõtet, iegi kui ta on üks asjaosalistest inimestest, siis peaks meil ju olema väga hea meel et ta seda foorumit nüüd loeb ja teiseks on ta ju isegi õpetuste lingid toonud, kuidas probleemi lahendada.
Rahu, ainult rahu.

_________________
Image

arclyde
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.09.2006
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

juhan kirjutas:
standard:
Oma kirjaga tahaks ma saavutada olukorra, kus igal platvormil saaks igaüks nautida etv häid vilju, mitte ainult suure tehnilise taibuga kasutajad, kes asjad paika häkivad. Kuidas on lood Mac'il? On veel mitmeid opsüsteeme, mis ei ühildu ka linuxiga - avatud formaat mängib aga igal pool.


Nii palju kui mina olen maci kasutanud toetab see ilma suurema vaevata ainult quicktime formaati.
Windowsis kasutajad aga on rõõmsad just windows media yle.
Ja mis puutub linuxisse, siis need ei ole kunagi millegagi rahul, st enamus suurtes distrodes ei olegi ilma mõttetu häkkimiseta võimalik audio/visuaal meelelahutust nautida. St mp3 pole toetatud, divx/xvid.
Ja teiseks, ma ei tea ikkagi yhtegi avatud formaati mis sind rahuldaks. Tahaks nagu teada, mis on see formaat millega sina jääksid rahule.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 15:21; muudetud 1 kord
juhan
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.10.2005
Postitused: 42


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Enda meelest headmeelt avaldasingi võimaliku asjaosalise üle. Siiski leian, et probleemi ei tuleks lahendada mitte kasutaja- vaid pakkujapoolselt.
Kasvõi seesama tsitaat uudisest:
otseülekanne on otsustatud teostada Windows Media 9 formaadis ning nende vaatamine eeldab vastava tarkvara olemasolu arvutis (Windows Media Player). Kaugele tavakasutaja siit jõuab?
Windowsi kasutajad ei ole rõõmsad ega ka vihased windows media üle. Tavaliselt nad lihtsalt kasutavad, ja platvormidevahelist formaati mängib WiMP sama hästi kui wmv-d.
Mina oleks õnnelik, kui just muud tarkvara kasutama hakanud inimene saaks vaatamisega hakkama ilma hallide juuste tekitamiseta. Mp3 või divx läheb peale hiireklikiga, libvc1 jaoks on vaja mitusada mega devel-stuffi ja müstilisi kompileerimisi.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 15:20; muudetud 1 kord
antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Presidendikandidaatidest rääkides ma lugesin Arvutimaailmast, et Ilves kasutab Mac'i. Kui ta presidendiks saab võiks hakata toetama igasuguseid Microsoftile alternatiivide otsimisi.


Presidendi asi ei ole otsustada, mis tarkvara keegi kasutab, kui rahvale meeldib windows, siis las kasutavad- ei ole vaja kellelegi midagi pähe määrida.

Mul on ausaltäeldes suva, kes presidendiks saab, niikuinii tal ei ole mingisugust võimu- täielikult mittevajalik ametikoht eestis. Võiks ka liisutõmbamisega suvalise matsi sinna toolile istuma panna....


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 18:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Presidendil eestis on esinduslik võim- nagu rootsis, taanis, inglismaal kuningas või kuninganna..
Oleks nagu peaministril.. eestis ei ole võimu kellegil.

Usa presidendil on natuke ja Venemaa presidendil. Rohkem riike ei olegi- hetkel.. kolmandal on "binni ladinil". Sellele järgneb Windows ja Linux.


arclyde
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.09.2006
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:

IRW ainult Windows on väärt OS, ülejäänud tuleb kohe prügikasti visata!! Very Happy

Hetke seisuga jah tundub, et laua arvutis on ainuke väärt os windows ja seda ei ytle paadunud windowsi fänn. Ma olen viimase kuu jooksul kahte erinevat linuxi distrot proovinud laptopi peal ja alati asi lõppeb sellega, et kui tööd vaja teha pean windowsi tagasi panema, sest isegi vanad standard lahendused ei ole veel linuxi all valmis kirjutatud või nende tööle panemine on nii suur jama, et ei tasu ennast ära.
Aga omast halvast kogemusest hoolimata arvan, et linuxit, ega ka yhtegi teist osi mida ma kasutanud olen, isegi mitte bsd ei tasu prygikasti visata, kuid samas ei tasu ka ylehinnata yhtegi os'i. Igal osil on oma kohta ja otstarve.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 19:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arclyde kirjutas:
Tsitaat:

IRW ainult Windows on väärt OS, ülejäänud tuleb kohe prügikasti visata!! Very Happy

Hetke seisuga jah tundub, et laua arvutis on ainuke väärt os windows ja seda ei ytle paadunud windowsi fänn. Ma olen viimase kuu jooksul kahte erinevat linuxi distrot proovinud laptopi peal ja alati asi lõppeb sellega, et kui tööd vaja teha pean windowsi tagasi panema, sest isegi vanad standard lahendused ei ole veel linuxi all valmis kirjutatud või nende tööle panemine on nii suur jama, et ei tasu ennast ära.
Aga omast halvast kogemusest hoolimata arvan, et linuxit, ega ka yhtegi teist osi mida ma kasutanud olen, isegi mitte bsd ei tasu prygikasti visata, kuid samas ei tasu ka ylehinnata yhtegi os'i. Igal osil on oma kohta ja otstarve.

ja millised need vanad standardsed lahendused on?


arclyde
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.09.2006
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 19:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
arclyde kirjutas:
Tsitaat:

IRW ainult Windows on väärt OS, ülejäänud tuleb kohe prügikasti visata!! Very Happy

Hetke seisuga jah tundub, et laua arvutis on ainuke väärt os windows ja seda ei ytle paadunud windowsi fänn. Ma olen viimase kuu jooksul kahte erinevat linuxi distrot proovinud laptopi peal ja alati asi lõppeb sellega, et kui tööd vaja teha pean windowsi tagasi panema, sest isegi vanad standard lahendused ei ole veel linuxi all valmis kirjutatud või nende tööle panemine on nii suur jama, et ei tasu ennast ära.
Aga omast halvast kogemusest hoolimata arvan, et linuxit, ega ka yhtegi teist osi mida ma kasutanud olen, isegi mitte bsd ei tasu prygikasti visata, kuid samas ei tasu ka ylehinnata yhtegi os'i. Igal osil on oma kohta ja otstarve.

ja millised need vanad standardsed lahendused on?


l2tp on juba suht vana asi, kuid selle konfimine linuxi all on selline pain, et ma ei taha seda kohe kuidagi enam ette võtta.
mp3 ka juba suht vana asi, kuid seda ka ei panna kaas main distrotega.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2006, 20:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

l2tp kohta ei oska midagi öelda.
mp3 tugi - ammu Linuxil olemas. Pole mingeid probleeme. Kaasa teda aga tasuta distributsioonidega panna ei saa, Sellel teemal üle maailma väga palju juttu olnud - põhjuseks lihtsalt mp3 litsents, mis ei ühildu GPL-i omaga. Samas mitmetes distributsioonides on ka mp3 tugi kohe olemas. Seega kui sinu "main" disrodes seda kaasas polnud - siis mida sa üldse proovisid?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group