Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
MTÜ EL-st ma õigupoolest ei tea midagi, mulle tundub et me siin rohkem nagu järgmise generatsiooni linuxifännid

MTÜ EL-i all ma mõtlesin Eesti Linux-it Smile
v6sa kirjutas:
2. BSD vastu mul eriti midagi ei ole, paraku arvan et kui hakata Linuxi kõrvale BSDst ka rääkima siis võib mõnel algajal pea küll segi tõmmata.

Kuidas võtta- rääkimine ainult ühest GNU/Linuxi versioonist on kah nagu pea segi tõmbamise moodi Smile. Distrowatch näitab üle 1000 erineva Linuxi distro- ma räägin ainult ühest BSD-st- tegelt tahaks just tutvustada uut PC-BSD Installerit.
v6sa kirjutas:
3. Küsige julgelt

Kas tuleb jaht või ei tule? Very Happy


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik kirjutas:
MTÜ EL-i all ma mõtlesin Eesti Linux-it Smile

Jah ma sain aru B)
antik kirjutas:
Kas tuleb jaht või ei tule? Very Happy

mis jaht?


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no jah, ma siis näen ka esmakordselt omasilmaga ubuntut

aga see vist on nii, et kui räägitakse ubuntust ja tema käskudest jne, siis põhjusmõtteliselt kehtib see ka teiste linuxitega

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 12:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
aga see vist on nii, et kui räägitakse ubuntust ja tema käskudest jne, siis põhjusmõtteliselt kehtib see ka teiste linuxitega


aitäh! sa just panustasid teemavalikusse, saad selle selgeks ELUGi kokkutulekul


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 12:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OK, kui tundub suurepärane, kuid ma seda tüüpi inimene, et mul on vaja mingit mottot või deviisi, et eesmärk oleks selgelt silme ees.

Kas selle kokkutuleku eesmärgiks on Linux/BSD üldine tutvustamine ja kommuuni tihendamine?

Ma kutsusin üke reaalika veel kohale, aga tundub, et suurem osa tulijatest on peamiselt ja oskajad. Mis siis kui, prindiks välja ühelehelised kokkuvõtted nagu see flier mida v6sa tegi enda kooli jaoks Smile. Niikuinii uutel inimestel korraga asjad meelde ei jää, samas hoiaks aega kokku. Või tegelt on asjad veebis ammu olemas.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
AlienDontBoogie: arvan et algajale on kergem kui kasutatakse ühte platvormi (ubuntut), nii on probleeme vähem ja abi saamise tõenäosus suurem

Ubuntu ei ole platvorm. Ja t6esti, loodan ka, et siin k6ik ubuntulasteks ei muutu. Ma v6in t2na kasutada Debiani, homme on Slackware, ylehomme Ubuntu. I'm restless. Tahangi, et oleks sada distrot esindatud, vaheldust on vaja.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 13:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

priit kirjutas:
Ja t6esti, loodan ka, et siin k6ik ubuntulasteks ei muutu. Ma v6in t2na kasutada Debiani, homme on Slackware, ylehomme Ubuntu. I'm restless. Tahangi, et oleks sada distrot esindatud, vaheldust on vaja.


See on sinu jaoks, dambjuuser keda huvitab ainult muusika kuulamine ja memuaaride kirjutamine ning fakt et ta soft on legaalne, ei vaheta ju distrosi iga päev. Sina võid seal kemiseerida aga enamus tahavad et arvuti lihtsalt töötaks ning et probleemi ilmnemisel leiaks sellele kergelt lahenduse


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust võiks BSD teema täitsa esindatud olla.Kas mulle ainult tundub või ongi "bsdlastest" ja nende tegemistest väga vähe kuulda?Võibolla olen lihtsalt ise liiga laisk, et asjakohast infot otsida.
OT
Iseenesest ei ole selles midagi halba kui miski on populaarne ja kasutajasõbralik aga mulle paistab, et Ubuntuga on veidi üle pingutatud viimasel ajal ning teised distrod on seetõttu tagaplaanile jäänud.Ameti töttu puutun kokku igapäevaste arvutikasutajatega, kellest väga paljude arvates linux=Ubuntu.
/OT

_________________
IT teenused

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 13:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra kirjutas:
meti töttu puutun kokku igapäevaste arvutikasutajatega, kellest väga paljude arvates linux=Ubuntu.


väga hea et jälle teemavalikusse panustatakse, teeme siis kokkutulekul ka selgeks et Linuxi süsteemi saab mitmetpidi kokku lappida ja neid variatsioone nimetatakse distributsioonideks.

OT: BSD tegelased - palun ärge tunge end ahitstatuna kokkuvõttes on ju ürituse point propageerida avatud lähtekoodiga tarkvara, BSD või GNU, praktikas erilist vahet ei olegi ju


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 13:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mina just selline loll dumbuser kasutaja olengi. ma ei tea kuidas asi töötab. aga kuna ta töötab ja on legaalne, siis väga tore ju. Panin endale eesmärgiks seoses selle üritusteketiga, et avada linuximaailma uksi endajaoks. tulid sellised kolm küsimust mis ka inimelus väga tähtsad on Kus kohast ta tuleb, mis ta on ja kuhu suundub. eriti see viimane.

näiteks ühe tulevastest üritustest võiks täiesti turvalisusele pühendada, et räägitaks sellest, kuidas linuxlased saavad teada, kas nende arvutit rünnatakse, kuidas seada kindlaid tulemüüre. jne jne. (see kõik on linuxitarkadele kindlasti teada, aga noh.

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 13:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
näiteks ühe tulevastest üritustest võiks täiesti turvalisusele pühendada, et räägitaks sellest, kuidas linuxlased saavad teada, kas nende arvutit rünnatakse, kuidas seada kindlaid tulemüüre. jne jne. (see kõik on linuxitarkadele kindlasti teada, aga noh.


paneme kirja! aga et meil see asi õlitatuna toimima hakkaks, peame me korraldama ELUGI kokkutulekut näiteks iga kahe kuu takka. Muidugi tore oleks kui mõned aktivistid iga nädal kokku saaks :idea:

PS! Kindlasti peaks sõna võtma tarkvarapatentide osas, põhiline põhjus miks multimeedia tuge out-of-box kaasas ei ole LInuxilistel, samas püüaks teha ubuntu installikast-livecdst EU variandi nagu vih välja pakkus - plaat kus on kaasas multimeedia tugi ja mis oleks EUs seaduslik kuna tarkvarapatendid meil siin õnneks läbi ei läinud


antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 16:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
OT: BSD tegelased - palun ärge tunge end ahitstatuna kokkuvõttes on ju ürituse point propageerida avatud lähtekoodiga tarkvara, BSD või GNU, praktikas erilist vahet ei olegi ju


Kuna kuidagi ei saa üle ega ümber GPL litsenteeritud koodiga tarkvarast nagu KDE, siis tegelik erinevus kahe leeri vahel jääbki ainult kernelite ja userlandi osaks.

Minu poolt oleks võimalikud teemad sellised:

1. PC-BSD arendamine ja uus Installer. http://www.pcbsd.org
2. BSD Partneri sertifitseerimine- BSD Associate (BSDA) eksamid hõlmavad enamlevinud BSD Unixeid - NetBSD, FreeBSD, OpenBSD ja DragonFly BSD.
http://www.bsdcertification.org
3. Jagan igasugu huvitavat nänni Wink


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 16:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga palun, tule räägi


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 18:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vahepeal siis minu mõtteid ka:
1) Tegu poleks tõesti Ubuntu haipimisega. Selliseid tutvustusi võiks teha reguleerselt erinevate distributsioonide kohta. Näiteks kokkulepe, et keegi järgmiseks korraks valib välja mõne huvi pakkuva distributsiooni, teeb seda endale selgeks ja siis tutvustab oma kogemusi teistele. Näiteks kuidas kasutada mõnda võrgu skänneri LiveCD-d vms. Lisaks ka uued laiatarbe distributsioonid ja nende ülevaated.
2) Peale selle igasugune tarkvara, mis avatud lähtekoodiga. Mozilla, GIMP jne. Nende kasutamise õpetused, areng jne. Siin saaks juba mitu inimest korraga kaasa aidata - ja näiteks huvitavaid tarkvarasid välja otsida.
3) Loomulikult ka BSD ja ka muud vabavaralised operatsioonisüsteemid. ELUG.i kokkusaamised ei tohigi kujuneda ainult Linuxi keskseks. Pigem just Eesti vabavara kasutajate ja fännide ühendamist.
4) kokkusaamised nagu mainisin oleks kõige otstarbekam korraldada kord kuus äkki. Oluline on, et nad toimiksid regulaarselt, et vältida asja välja suremist.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 21:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:30; muudetud 1 kord
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2006, 09:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks mitte Pingviinlaste Ühing või sarnast.. Pingviini särgid, pingviini pastakad..


ingram
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 225
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2006, 10:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Miks mitte Pingviinlaste Ühing või sarnast.. Pingviini särgid, pingviini pastakad..


Pingviini kohukesed, pingvini õhupallid, tasuta ubuntu CD-d mis on shipiti kaudu saadud jne... I <3 that


mina mõtlesin et iga korra jaoks on mingi kindel ese mida proovitakse linuxi all käima saada, nagu ircus pakuti "Hiir" Wink
Muidugi võib ka erinevaid Distrosid proovida, või siis midagi loovat linuxi all meisterdada. Very Happy Muidugi keegi ju ei keela seltskonnamänge mängida. =)
mida kõike teha ei saaks?

_________________
- i pwn n00bs -

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2006, 02:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Veidi pikemas perspektiivis oleks vaja luua mingi äramärkimisviis Eesti avatud lähtekoodiga tarkvara arendajatele/eestindajatele/populariseerijatele jne. Aasta-auhind vms, millega saaks veidi meediatähelepanu, tunnustust väärivatele inimestele väike lisandus CV-sse (ja ma usun, et ka sponsorite leidmine ei tohiks liiga raske olla, et see ainult käepigistuseks ei jääks - minu poolest võib kasvõi projekti kirjutada, et eestindamise auhind kultuurkapitalilt tuleks jne). Väärilistest indiviididest niipea puudust ei tule.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2006, 08:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Veidi pikemas perspektiivis oleks vaja luua mingi äramärkimisviis Eesti avatud lähtekoodiga tarkvara arendajatele/eestindajatele/populariseerijatele jne. Aasta-auhind vms, millega saaks veidi meediatähelepanu, tunnustust väärivatele inimestele väike lisandus CV-sse (ja ma usun, et ka sponsorite leidmine ei tohiks liiga raske olla, et see ainult käepigistuseks ei jääks - minu poolest võib kasvõi projekti kirjutada, et eestindamise auhind kultuurkapitalilt tuleks jne). Väärilistest indiviididest niipea puudust ei tule.


Selle aasta auhinna šõu asemel võiks ikka midagi muud teha. Mingi saade televisioonis. Miks on olemas windowsi kõrval ka teisi tarkvaraarendajaid jne.
Miks eesti valitsus eelistab veel windowsi? Kuidas ühildada Eestlaste vajadus Eesti keelse tarkvaraga? Milline Linuxi distro on kõige parem eestile.
Eesti vajaks keskset laboratooriumit, mis tegeleks linuxi jt. vabade tarkvarade kokkusobitamisel.
Kõik see eeldab, et riigikokku valitakse mehi, kel meeldib ka linux või bsd.
Kui kunagi valima lähed- tee kindlaks mida ta eelistab..


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2006, 17:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui keegi kunagi loob ELUG-is teemaks ka Eesti oma linuxi distro ja respode loomise avatud tarkvarast, siis olen ka minagi huvitatud..


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group