Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 14:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
No hallo, progemise õpetamine matke küll maha, isegi mina ei tahaks kuulda mingist progemisest rääkimata dambjuuseritest


Täpselt.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 14:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tahaks ka et sellest üritusest saaks ennast täis "wannabe" häkkerite õllejoomis õhtuteks ...


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 16:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:35; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 17:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alkohooli kohase seisukoha olen mina juba välja öelnud - regulaarsetel üritustel - kategooriliselt vastu.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ikkagi olen selle poolt (mite et seda peab olema esimeses kokkusaamises) aga näiteks võiks mingeid juhtnööre näidata ka suurelt seinale, (ajajooksul ikka koguneb mingeid probleeme, millele võib küll pingviinifoorumist lahendus tulla, kuid ikkagi oleks hea näha, kuidas näiteks mõnda asja tööle saada. Jagada õpetsui ja soovitusi linuxiga ümberkäimisel jne. Jah see oleks eriti alagajavärk aga noh, ma olengi algaja, tõesti kasutan juba 2 aastat aga kahjuks ei julge ise eriti midagi katsetada.

või siis arutlus common vigadest mida linuxiga tehakse. Et kuidas teha linuxist sõber, mitte selline, kes su soovile vastu ei tule ja selja keerab.

ah ärge pange tähele ajan veits segast.

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 20:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
Ma ikkagi olen selle poolt (mite et seda peab olema esimeses kokkusaamises) aga näiteks võiks mingeid juhtnööre näidata ka suurelt seinale, (ajajooksul ikka koguneb mingeid probleeme, millele võib küll pingviinifoorumist lahendus tulla, kuid ikkagi oleks hea näha, kuidas näiteks mõnda asja tööle saada. Jagada õpetsui ja soovitusi linuxiga ümberkäimisel jne. Jah see oleks eriti alagajavärk aga noh, ma olengi algaja, tõesti kasutan juba 2 aastat aga kahjuks ei julge ise eriti midagi katsetada.

või siis arutlus common vigadest mida linuxiga tehakse. Et kuidas teha linuxist sõber, mitte selline, kes su soovile vastu ei tule ja selja keerab.

ah ärge pange tähele ajan veits segast.


Linux on väga kasutajasõbralik, ta on lihtsalt valiv selles suhtes kes on ta sõbrad. Very Happy


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 20:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:34; muudetud 1 kord
metsjeesus
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 22.08.2006
Postitused: 28


estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 21:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ideena tehke midagi kasulikku. Näiteks üsna kindel on et linuxilapakatel on hiir üsna kehvalt seadistatud. Võtke oma lapakad kaasa ja seadistage kõigil hiir korralikult ära. Mitte ainult rullik ja selle funktsioonid, ka muud nupud mis hiirtel juures on. Lisaks igasugu muid tavalisi asju mida linuxi all saab hiirega teha. Ja pange kirja ka mida mis distributsiooni juures tegite.

Vahetake sõna hiir mingi muu riistvara/tarkvaraga sõnaga ära. Gnome/Kde desktopi seadistamine, eesti keel, utf-8, kaughaldus. Mis just populaarne tundub.


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 22:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tundub, et ilma läpakata pole mõtet tulla. mul seda värki pole. kallis lõbu teate

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 23:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
tundub, et ilma läpakata pole mõtet tulla. mul seda värki pole. kallis lõbu teate


Nende MONITOR - Sinu ARVUTIKAST_ tehnoloogia kasutamise viisil..


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 22.08.2006, 23:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ADB, kõigil senistel kokkutulekutel on jutt olnud ikkagi peamine. Arvutit on kasutatud vaid millegi järele vaatamiseks. Niiet julgelt kohale!


markus
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 38
Liitunud: 11.08.2006
Postitused: 43
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
blank.gif
postituspostitatud: 23.08.2006, 09:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
Ma ikkagi olen selle poolt (mite et seda peab olema esimeses kokkusaamises) aga näiteks võiks mingeid juhtnööre näidata ka suurelt seinale, (ajajooksul ikka koguneb mingeid probleeme, millele võib küll pingviinifoorumist lahendus tulla, kuid ikkagi oleks hea näha, kuidas näiteks mõnda asja tööle saada. Jagada õpetsui ja soovitusi linuxiga ümberkäimisel jne. Jah see oleks eriti alagajavärk aga noh, ma olengi algaja, tõesti kasutan juba 2 aastat aga kahjuks ei julge ise eriti midagi katsetada.

või siis arutlus common vigadest mida linuxiga tehakse. Et kuidas teha linuxist sõber, mitte selline, kes su soovile vastu ei tule ja selja keerab.

ah ärge pange tähele ajan veits segast.


Kusjuures, minu meelest on see tegelikult v2ga hea m6te. Linuxis on v6imalik igasugu huvitavaid asju teha ja k6ike ei ole ka vanad kalad 2ra proovinud. Minu meelest, kellel v2hegi mingi lahe trikk p2he tuleb, v6iks seda kokkutulekul demonstreerida.

Tihedamini esinevate probleemide yle vaatamine on ka tegelikult v2ga hea m6te. Ma tean mitut inimest kes on endale Linuxi arvutisse installeerinud ja selle uurimise siis pooleli j2tnud kuna m6ni pisike probleem on ette tulnud (mille lahendus tegelikult v2ga lihtne), aga pole lihtsalt teadnud kust abi otsida.

Ja seda m6tet edasi arendades - miks mitte hakata pihta ja teha natukene yhiskondlikult kasulikku t88d - t2iendades pingviini vikit. Eelnimetatud teemade osas n2iteks.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 09:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niisis eile öösel mõtlesin välja midagi. Arvestada võiks ka nendega kes on "ära eksinud" meie kokkutulekule, ehk siis täiesti võhikutega.

Esimene osa (nii et igaüks aru saaks, pool tundi):

1. Miks me kokku tulime, mis asi on nüüd ELUG, mis on pingviin.org, kuidas edaspidiseid kokkutulekuid korraldame (5 minutit)
2. Mis asi on avatud lähtekoodiga tarkvara, miks ta hea on jne (10 minutit)
3. Väga lühidalt ajaloost, kes on Richard Stallman, kes on Linus Torvalds (15 minutit)

Teine osa (näitame asja praktikas, tunnike)
1. Miks Ubuntu hea on, ühe CD install, APTi repode filosoofia, jne (30 minutit)
1. ehhmmjah keegi võiks nüüd öelda mis programme näidata veel

-- sellega on populaarteaduslik osa lõppenud --

Kolmas osa (käsurida ei ole kurjast!, ehk saab tunniga asjad aetud):
1. Mis asi on bash
2. Elementaarsed käsud (cp, mv, rm, ls, ps, find, grep)
3. Tekstiredaktor GNU Nano
4. Kuidas genereerida kataloogis asuvatest piltidest HTML leht
5. Kuidas pilte lõikuda-suurendada-vähendada imagemagick abil (vinge käsureautiliit)

Neljas osa - kas üldse, asi venib ehk liiga pikaks? (C,C++,java, Ho Ho?):
1. Kdevelop ja Anjuta
2. Keegi võiks mulle ka Eclipse-i tutvustada

Viies ja viimane: plaatide jagamine, küsimused-vastused, tulge julgelt küsige spetsialistide käest, niisama jutuvestlus

Pakun välja et kui järgneva aasta jooksul suudab lõpuks kokku tulla ~100 inimest siis võib mõelda isegi Richard Stallmani või Linus Torvaldsi siia kutsumisele


antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
Niisis eile öösel mõtlesin välja midagi. Arvestada võiks ka nendega kes on "ära eksinud" meie kokkutulekule, ehk siis täiesti võhikutega.

Pakun välja et kui järgneva aasta jooksul suudab lõpuks kokku tulla ~100 inimest siis võib mõelda isegi Richard Stallmani või Linus Torvaldsi siia kutsumisele


Mul on mõningad küsimused:

1. Kas ELUG on kuidagi seotud MTÜ Eesti Linux-iga? (ma olen MTÜ EL asutaja liige, kuid kogu värk on jäänud kuidagi soiku- s.t. mittemidagi ei toimu). Ega te samamoodi lõpeta/alusta?
2. Kas olete huvitatut kuulama BSD maailmas toimuvast- minujaoks ei ole vahet, kas on GPL või BSD litsents- kõik nad käivad vaba tarkvara alla. Olen puht juhuslikult ka PC-BSD kvaliteedijuht ja võin isegi näidata, kuidas me jooksutame linuxi programme ja mänge FreeBSD-l.
3. Ülejäänud küsimused tulevad peale eelmistele vastamist..


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:31; muudetud 1 kord
AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pingviini ELUG pole kindlasti mitte MTÜ Eesti Linux

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

MTÜ Eesti Linux-iga nad küll ei ole seotud. Aga nagu mina aru saan- on siin rohkem gnu/linux distro ubuntu fänne. (Mul endal ka ubuntu olemas..)
Eks adminid ise vastavad. Kuna ubuntu respodes on BSD programme- oleksin mina küll huvitatud kuulamaks või lugemaks bsd ja kõigi nende järeldulijate.. jne. saavutusi.

Hea kui pingviinlaste kokkusaamisi ka netti üles pandaks. tekst, pildid, videod.


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma loodan, et ta ei lähe liiga ubuntuhaipimiseks.

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

antik kirjutas:
Mul on mõningad küsimused:

1. Kas ELUG on kuidagi seotud MTÜ Eesti Linux-iga? (ma olen MTÜ EL asutaja liige, kuid kogu värk on jäänud kuidagi soiku- s.t. mittemidagi ei toimu). Ega te samamoodi lõpeta/alusta?
2. Kas olete huvitatut kuulama BSD maailmas toimuvast- minujaoks ei ole vahet, kas on GPL või BSD litsents- kõik nad käivad vaba tarkvara alla. Olen puht juhuslikult ka PC-BSD kvaliteedijuht ja võin isegi näidata, kuidas me jooksutame linuxi programme ja mänge FreeBSD-l.
3. Ülejäänud küsimused tulevad peale eelmistele vastamist..


1. MTÜ EL-ga me küll otseselt seotud ei ole, kuna netist esmase kaevamise korral ELUGi kui eesti linuxikasutajate ringkonda üles ei kerkinud võtsime sellise nime. MTÜ EL-st ma õigupoolest ei tea midagi, mulle tundub et me siin rohkem nagu järgmise generatsiooni linuxifännid

2. BSD vastu mul eriti midagi ei ole, paraku arvan et kui hakata Linuxi kõrvale BSDst ka rääkima siis võib mõnel algajal pea küll segi tõmmata.

3. Küsige julgelt

AlienDontBoogie: arvan et algajale on kergem kui kasutatakse ühte platvormi (ubuntut), nii on probleeme vähem ja abi saamise tõenäosus suurem


antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 26.08.2006, 11:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Hea kui pingviinlaste kokkusaamisi ka netti üles pandaks. tekst, pildid, videod.


Mul on kogemusi Securefest 2005 korraldamisega ja võin aidata, kui vaja. Videoid saab vaadata siit.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group