Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 09:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kurat kas vasak käsi on mingi tabu teemaga ametis et ei saa klaviatuuril hoida?!

No isegi kui oleks üleval, siis tabi sulgemisel võiks siiski minna viimati oldud aktiivsele tabile, sest ilma on tõesti häiriv. - misasja, nii mul on lahti lehed pingviin.org ja HV, vahin neist esimest, tabi ribal keskmine klikk HV'l, hv kaob ja pingviini surfan edasi, milles probleem?


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 10:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
Kurat kas vasak käsi on mingi tabu teemaga ametis et ei saa klaviatuuril hoida?!

No isegi kui oleks üleval, siis tabi sulgemisel võiks siiski minna viimati oldud aktiivsele tabile, sest ilma on tõesti häiriv. - misasja, nii mul on lahti lehed pingviin.org ja HV, vahin neist esimest, tabi ribal keskmine klikk HV'l, hv kaob ja pingviini surfan edasi, milles probleem?


Sa ei saa ikka pihta.
Ütleme, et on lahti HV(viimati olin seal), Google.com, Pingviin.org(praegu olen siin). Kui vajutan Pingviini kinni, siis peaks minema HV lehele, aga läheb google lehele.

Ei olen siin mingit tabu teemat, lihtsalt harjumusest.

Ja Operaga olen samuti sellega ära harjunud, et back on hiirel hoides paremat klõksu all ja vajutades vasakut. Foward vastupidi.

Nagu näha, pole sul minu küsimustele vastuseid, või neid lihtsalt ei olegi. Parem jätame vaidluse ning kasutame seda mis kellegil mugavam on ja millega harjutud on.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Innu kirjutas:
Parem jätame vaidluse ning kasutame seda mis kellegil mugavam on ja millega harjutud on.


Nüüd ei saa sina jällegi aru! Asi on tarkvara arendusfilosoofias. Asi pole tarkvara mugavuses, Opera ei sobi GNU/Linuxiga ja PUNKT. Kui sa oled ümberõppimisvõimetu siis see on sinu probleem. Mina kasutan "õiget" browserit.

PS klaviatuuril saab tihtipeale enamus asju kiiremini tehtud


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 10:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mitte, et ma olen ümberõppimisvõitemu, vaid ma ei näe nii suurt põhjust, miks ma peaksin kasutama raskemat varianti. Miks minna ringiga kui saab ka otse.

Niikaua kui ma ei saa kasutada elementaarseid funktsioone ff-is, siis kahjuks ma seda seni ei kasuta.

Jah, klaviatuuril saab tihtipeale enamus asju kiiremini tehtud. Kuid kui teha ff vs opera, siis ma jõuan hiirega sama kiiresti need kõik asjad ära tehtud.

Kui tuled näiteks 2 tunniselt dota pelalt, siis tõesti ei ole enam huvi netis surfamisel shortcut keysid kasutada.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 10:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle läbu asemel võiks postitada Mozilla Foundationi feature requesti forumisse vms


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

:lol:x2

....Innu, ega sa WarCraft 3ndat Linuxis ei pela? v6sa, sa rääkisid, et said selle kah tööle, äkki teate mõnest väga detailsest howto-st Very Happy? Ma olen suht laisk mängude suhtes...


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 11:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui sul on nvidia kaart siis installi video draiverid ja winega aja käima wc3. Mul töötas igatahes


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 11:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul ka igatahes töötab linuxis wc3 hästi.

Aga v6sa, jätame need browseri asjad. Sa ütlesid, et opera kasutamine pidurdab opensource arengut. Aga kuidas siis mängudega on? Warcraft 3 läheb läbi wine, nii et see vist ei loe. Kuidas aga mõne muu mänguga, mis on portitud linuxile, kuid pole open-source ? Sama moodi, ei tohiks kasutada?

EDIT:
Uurisin veel ka firefoxi kohta. Leidsin nende kodulehelt lingi extensionite juurde.
https://addons.mozilla.org/firefox/39/
https://addons.mozilla.org/firefox/112/
Kaks vajalikku asja leidsin juba üles.
Back ja foward läbi hiire toimib, aga kahju, et seda ei saa kasutada järjest piltide vaatamiseks nagu operal.
Anyway, kui neid plugineid installida, siis peaaegu on võimalik luua siiski browserit mida vaja. Samas võiksid sellised elementaarsed asjad juba includitud browserisse olla.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 13:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Novot pluginad, ma pole ühtegi pluginat peale pand nii et ei teagi nendest midagi. Mängudega on nii et ideaalis võiksid mängude tootjad mängude mootorid lasta GPL litsentsi all vabasse kasutusse (nagu ID software seda teeb) ning mängijad ostavad siis ainult tekstuure, mudeleid, mäppe. ID software seni suurim Linuxi toetaja selles osas aga paraku poindiga mänge ta ei tee, rohkem riistvara demomiseks.

Muide nvidia draiverite installimine on ka kuritegu Linuxi kerneli vastu dmesg isegi näitab et nvidia moodul teotab kerneli litsentsi :P

Paraku aga kuni meil siin kapitalism lokkab, ei muutu midagi, raha paneb praegu rattad käima


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 19:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:55; muudetud 1 kord
commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 19:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:55; muudetud 1 kord
vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 20:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Ära osta closed-source mänge. Nad ei vääri seda, et sa neile raha maksaksid, aga ära Operat tõmba (ega kasuta) ka, sest see ajab Opera vendadele raha kokku.


Sarkasm?!

Vaata progejad on kah ikkagi inimesed ning ühe talutava mängu (halli massi arvates) tegemiseks kulub miljoneid.

See pole isegi naljakas.


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Innu kirjutas:
elementaarseid funktsioone ff-is


Mine tõmba selline veebibrauser nagu w3m, lynx või links. Need töötavad käsurealt ja neil on kõik elementaarsed funktsioonid olemas. Veebi saab brausitud. Nüüd vaata Firefoxi- palju, palju rohkem ja lihtsamaid funktsioone.

No kui sinu arust on linksis elementaarsed funktsioonid olemas, siis aga palun. Proovi kasutada seda näiteks kuu aega. Ma näen seal ainult põhilisi browsimis funktsioone. Kasutaja sõbralikusest pole seal midagi.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2006, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Free your mind. Links on äärmiselt cool browser. saad oma 386'ga ka netti kammida


jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 11:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lisaks põhilistele funktsioonidele on seal näiteks FTP klient ka olemas.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 11:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Innu kirjutas:
Mul ka igatahes töötab linuxis wc3 hästi.

Aga v6sa, jätame need browseri asjad. Sa ütlesid, et opera kasutamine pidurdab opensource arengut. Aga kuidas siis mängudega on? Warcraft 3 läheb läbi wine, nii et see vist ei loe. Kuidas aga mõne muu mänguga, mis on portitud linuxile, kuid pole open-source ? Sama moodi, ei tohiks kasutada?

EDIT:
Uurisin veel ka firefoxi kohta. Leidsin nende kodulehelt lingi extensionite juurde.
https://addons.mozilla.org/firefox/39/
https://addons.mozilla.org/firefox/112/
Kaks vajalikku asja leidsin juba üles.
Back ja foward läbi hiire toimib, aga kahju, et seda ei saa kasutada järjest piltide vaatamiseks nagu operal.
Anyway, kui neid plugineid installida, siis peaaegu on võimalik luua siiski browserit mida vaja. Samas võiksid sellised elementaarsed asjad juba includitud browserisse olla.


mis mulle firefoxi juures meeldib, ongi see, et see tuleb täiesti baas konfis, kõik muu, mida vajad, selle paned pluginatega ja ülejäänud asjad ei võta liigset ruumi ega tekita ka jubedat seadete rägastikku nagu operas see on, ma võin vabalt teha sama eduka brauseri firefoxist kui on opera, aga operal ei ole ei adblock-i, html validatorit, korralikku media ühendamise võimalust linuxi all, ega ka võimalust tääbe seada täpselt nii nagu minul vaja (firefoxi tab mix plus), adblokita delfit või mõnd muud veebi lugeda on kole, validatorit on vaja tööl, jne jne jne.. pealegi peax vist nii olema, et firefox on hetkel kõige parema veebistandardite toega (proovige ntx seda (http://rendur.com/) lehekülge operaga, ei tee seda, mida teeb firefox)

_________________
Image Image Image

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 12:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Konq on kõige parema standardite toega?
Praegugi on ta vist ainus broswer mis acid2 css testi läbib.


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 13:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:

mis mulle firefoxi juures meeldib, ongi see, et see tuleb täiesti baas konfis, kõik muu, mida vajad, selle paned pluginatega ja ülejäänud asjad ei võta liigset ruumi ega tekita ka jubedat seadete rägastikku nagu operas see on, ma võin vabalt teha sama eduka brauseri firefoxist kui on opera, aga operal ei ole ei adblock-i, html validatorit, korralikku media ühendamise võimalust linuxi all, ega ka võimalust tääbe seada täpselt nii nagu minul vaja (firefoxi tab mix plus), adblokita delfit või mõnd muud veebi lugeda on kole, validatorit on vaja tööl, jne jne jne.. pealegi peax vist nii olema, et firefox on hetkel kõige parema veebistandardite toega (proovige ntx seda (http://rendur.com/) lehekülge operaga, ei tee seda, mida teeb firefox)


Nüüd paned opera kohepealt võssa. Operal on vist juba versioonist 6 adblock sisse ehitatud. Tools->Quick Preferences->Block unwanted pop-ups. Sellepärast ma kunagi operat kasutama hakkasingi.
Meedia ühendus või kuidas seda ütelda toimib minul vähemalt küll laitmatult.
Mida sa siis tabidega operas teha ei saa, minu arvates on neid valikuid küllalt.
rendur.comi kohapealt:
http://www.urgas.net/stuff/pingviin/firefoxrendr.png
http://www.urgas.net/stuff/pingviin/operarendr.png


ingram
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 225
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 13:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

NO KUULGE!

Mida me siin ikka vaidleme, igal mehel omad riistad. Hea et me IE'd ei kasuta. Veel, et kes Oma graafilise brauseriga hakkama ei saa, see kasutab lynx'i või links'i. Ja teised ka, ärge sundige teistele oma maitset. Mingigi kompromiss tuleb ju leida. kas oleme nüüd paid??

_________________
- i pwn n00bs -

kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 20.06.2006, 14:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma tahtsin küsida kuidas ma saaks ubuntu väljanägemise koos fontidega selliseks tagasi nagu ta alul oli. vahetasin gnome teemasid või asju ja mingi teema juures oli mingi nupp mis ütles et selle teemaga ka spets fondid võimalik installida. no ma panin siis jah. aga kui algse teema panen tagasi siis fondid jäävad ikka teise teema omad.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group