Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 333

Distributsioon: LinuxMint Cinnamon
blank.gif
postituspostitatud: 20.03.2023, 07:19  postituse pealkiri:  Mis on Windows 10, 11 ja Linux Mint erinevus?  

Windows 10 ja Windows 11 on Microsofti poolt välja antud operatsioonisüsteemid, samas kui Linux Mint on Linuxi distributsioon, mis põhineb Ubuntu-l.

Peamised erinevused nende operatsioonisüsteemide vahel on järgmised:

Tootja: Windows 10 ja Windows 11 on Microsofti poolt välja antud ja arendatud operatsioonisüsteemid, samas kui Linux Mint on avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteem, mille on välja andnud ja arendanud kogukond.

Litsents: Windows 10 ja Windows 11 on kommertsoperatsioonisüsteemid, mille kasutamiseks tuleb tasuda litsentsitasu, samas kui Linux Mint on tasuta kasutatav ja vabalt levitatav avatud lähtekoodiga tarkvara.

Kasutajaliides: Windowsi kasutajaliides on erinev Linux Minti kasutajaliidesest. Windowsi kasutajaliides on tuntud oma lihtsa ja intuitiivse kasutajaliidese poolest, samas kui Linux Mint kasutab tavaliselt Cinnamon'i töölauakeskkonda, mis on sarnane Windowsi kasutajaliidesega.

Tarkvara: Windows 10 ja 11 on mõeldud peamiselt kasutamiseks Windowsi programmidega, samas kui Linux Mint kasutab avatud lähtekoodiga tarkvara, mida saab vabalt alla laadida ja kasutada.

Kokkuvõttes on Windows 10, Windows 11 ja Linux Mint erinevad operatsioonisüsteemid, millel on erinevad eelised ja puudused, sõltuvalt kasutaja vajadustest ja eelistustest. Windowsi kasutajad eelistavad tavaliselt Windowsi kasutamist, samas kui Linuxi kasutajad eelistavad Linuxi kasutamist.

LISA:
LinuxMint on kiirem kui windows10 ja töölaua keskkond on isegi ilusam ja lihtsam kui windowsil ning TAUSTAPILDID on väga ilusad. CINNAMON-i töölauarakendus on ehitatud stabiilsest GTK, GNOME3 shelli tarkvarast ja muudest linuxmint osadest, mis on üldiselt vajalikud. CINNAMON on Linux Mint projekt:
https://projects.linuxmint.com/projects.html

sisevõrgus saavad arvuti kasutajad vahetada oma vahel faile warpinator rakendusega, mis tuvastab ise, kui arvutid on võrgus ja ühise grupi koodiga on ka ühendus lubatud.

TURVALISUS: LinuxMint on turvaline. Windows siiamaani vajab viirusetõrje tarkvara, sest tema ehitus on juba algselt selline (kirjakasti saabuvad nakatatud käivituskriptid) viletsama ülesehitusega. Linuxil on skripti käivitamise jaoks rangemad meetodid juba eelmisest sajandist peale.

_________________
@vaba

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group