Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2010, 18:25  postituse pealkiri: Roleplay Realtek HD 5.1 ALC662 heli probleem  

OPv: LinuxMint 8 /64
Kernel Linux: 2.6.31-17-generic
GNOME: 2.28.1
....................................................
Kernel 2.6.x tuleb alsa uuenduspakett: alsa v. 1.0.20 vaikimisi kaasa (kuigi on väljas ka uuem pakett v. 1.0.22.1).

Vaja oleks saada tööle 5.1 heli.
Arvuti tunnistab ainult ühte sisendit ja ühte väljundit, valikuks annab vale IEC958 helisüsteemi seadme, mitte ALC 662 nagu oleks vaja.
Tööle oleks vaja saada kogu sisendite ja väljundite pakett. Probleem seisnebki selles, et oleks vaja saada vähemalt 2 väljundit tagapaneelil.
Olen proovinud draiverite maha ja peale installi, Linuxi pakihaldurist erinevate paketisüsteemide maha ja pealepanekut, samuti abi otsinud Ubuntu foorumist ja seni tulutult. Suudan kas heli täielikult kaotada, või siis uuesti valesti tööle saada.

Seega on igasugused värsked ideed teretulnud...


tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2010, 21:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

proovi sarnast teed nagu mina omal mikri tööle saamiseks tegin. Kõik pulseaudio managerid peale ja gnome alsa mikser(see näitas õigeid asju) ja äkki saad ka kuskilt veel seadistada. See Gnome alsa mikser(tuli lisaks installida) aitas minul oma mikri tööle saada. Default gnome-audio-controll näitab ikka suht aiateibaid.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 18:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle Alsa logoga miksri olen proovinud kaks korda peale panna, mikser ise olemas aga tulemuseks kaob mul heli sootuks ja ei aita audio draiveri uuesti install ka mitte.
Ubuntu foorumites on soovitatud toda audio conf faili käsitsi seadistada, muutes seal osad read endale sobivateks, aga häda selles et ma ei leia antud nimega või sarnase sisuga faili kuskilt poolt.
Veel olen katsetanud ühte proget (nimi kahjuks kadus ümberinstalli käigus), aga katsetamiseks see jäigi, kuna ma ei suutnud antud faili kuidagi installida. Manual ütles:
...
./configure.. mul töötas
make.... mul ei leidnud arvuti makefaili antud paketist
- sai veel proovitud ja mässatud erinevate variantidega ning kõik tulutult.

..ise olen mõelnud..
Kui saaks teada tolle conf faili asukoha ja seal olema peavad seadistused, siis ehk saaks asja tööle, sest väidetavalt pidi asi ka default gnome manageris töötama. Arvan et töötabki, sest vanas Mint7-s oli sama asi, selle vahega et too tuvastas kohe seadme õieti, Mint8 aga tuvastab miskipärast vale seadme.

edit:
kui olen pannud peale uue alsa v. 1.0.22.1, siis iga kord jääb alsa-utils install vigaseks. Peale "make install" käsu andmist tuleb installi lõpus veateade, kus masin väidab et ei leia arvutist ühte vajalikku faili-või selle rida.




Viimati muutis erku 30.01.2010, 18:58; muudetud 1 kord
imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 18:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kood:
./configure --with-cards=hda-intel

Kui on inteli kaart muidugi, siis alles käst make ja lõpuks make install

EDIT: ah, sa paigaldasid midagi muud, mitte alsa-driverit Smile
See ülaltoodu mõjub alsa-driveri kokku laskmiseks.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 19:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Masinal on sillakiviks Nvidia Ge Force 7025 / NF 630a ja audio on Realtek ALC662.
See Inteli teema on natuke segane koht. Ühest foorumist sain kuidagi ääri-veeri aru et soovitati asi pööratagi inteliks?

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 19:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida näitab sulle lspci ?

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 19:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP67 Memory Controller (rev a2)
00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP67 ISA Bridge (rev a2)
00:01.1 SMBus: nVidia Corporation MCP67 SMBus (rev a2)
00:01.2 RAM memory: nVidia Corporation MCP67 Memory Controller (rev a2)
00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP67 OHCI USB 1.1 Controller (rev a2)
00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP67 EHCI USB 2.0 Controller (rev a2)
00:04.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP67 OHCI USB 1.1 Controller (rev a2)
00:04.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP67 EHCI USB 2.0 Controller (rev a2)
00:06.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP67 IDE Controller (rev a1)
00:07.0 Audio device: nVidia Corporation MCP67 High Definition Audio (rev a1)
00:08.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Bridge (rev a2)
00:09.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP67 AHCI Controller (rev a2)
00:0a.0 Ethernet controller: nVidia Corporation MCP67 Ethernet (rev a2)
00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:0c.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:0d.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:0f.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:11.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP67 PCI Express Bridge (rev a2)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:08.0 Ethernet controller: 3Com Corporation 3c905B 100BaseTX [Cyclone] (rev 64)
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G98 [GeForce 8400 GS] (rev a1)

edit:
kõige uuem Nvidia draiver v 195.30 on installitud


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan, et sa peaksid siiski proovima sedasi ./configure --with-cards=hda-intel

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2010, 20:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See Inteli teema tundus alguses naljakas ja ma ei saanud alguses naljast aru, sest arvutis pole nagu ühtki Inteli detaili.
Kõik kohad on sedalaadi õpetusi täis:
https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto
, kuna seal nimetatud ALC260 on Realteki kivi.
Nüüd tundub juba sedamoodi, et Realtek kuulub kas Intelile, või pole konkreetset Realteki üldse suporditud asjade nimekirjas ja võetakse kõige lähem sarnane komponent:
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main

Olen viimase 3 nädalaga suutnud ühe oma arvutitest 2 korda täielikult antud loomkatsetuste käigus lõplikult kokku lasta. Seega ennem võimalikku 3. korda kaaluks kõik võimalused hoolikalt üle...

Kõik arvamused endiselt teretulnud...

edit:
To get into Alsamixer, go into “Terminal” and type “alsamixer” and hit the “Enter” key. Kuvalt on näha et alsamixer tuvastab seadme õieti, samas ei ole tegemist mulle sobiva 5.1 heliga. Kolm viimast liugurit on vaid surround heli jaoks, seega on vaid üks väljund ja ülejäänu kõik ei tööta.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 12:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
See Inteli teema tundus alguses naljakas ja ma ei saanud alguses naljast aru, sest arvutis pole nagu ühtki Inteli detaili.
Kõik kohad on sedalaadi õpetusi täis:
https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto
, kuna seal nimetatud ALC260 on Realteki kivi.
Nüüd tundub juba sedamoodi, et Realtek kuulub kas Intelile, või pole konkreetset Realteki üldse suporditud asjade nimekirjas ja võetakse kõige lähem sarnane komponent:
http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main

Olen viimase 3 nädalaga suutnud ühe oma arvutitest 2 korda täielikult antud loomkatsetuste käigus lõplikult kokku lasta. Seega ennem võimalikku 3. korda kaaluks kõik võimalused hoolikalt üle...

Kõik arvamused endiselt teretulnud...

edit:
To get into Alsamixer, go into “Terminal” and type “alsamixer” and hit the “Enter” key. Kuvalt on näha et alsamixer tuvastab seadme õieti, samas ei ole tegemist mulle sobiva 5.1 heliga. Kolm viimast liugurit on vaid surround heli jaoks, seega on vaid üks väljund ja ülejäänu kõik ei tööta.


alsamixer -c0 ei too rohkem liugureid esile?

_________________
Image Image Image

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 13:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei taha nagu uskuda, et linux pseudo 5.1 kaartidelt 5.1 heli kätte saaks.
Minu enda 5.1 kaardil on

must pesa - tagumine kanal
roheline pesa - esimene kanal
sinine pesa - sisend
punane pesa - mic sisend

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 17:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väga segane lugu.
Siis, kui tahtsin uut draiverit 1.0.22.1 ütles pidevalt kas makefail on vigane või andis make lõpus veateate. Make kontrollil tuvastas too AC audio vea ja make peatus, mis on aru saadav kuna heliks on HD mitte AC, nagu make tahtis. Erinevad käsud mis seondusid ./configure failiga teemal hda-intel ei andnud paraku tulemit. Proovisin ka make käsu taha sokutada hda-intel erinevaid käsukombinatsioone- veateadet ei tulnud käsu kohta, tuli jällegi viga make lõppu, error 2.
Enamus käske mida foorumites soovitatud, audio keelamine/taastuvastamine jne ei andnud erilist tulemust, asi jäi samasse kohta või jäin helist sootuks ilma.
Aga: installisin peale alsa-driver-1.0.22.1 , kus make lõppu tuli veateade ja käskisin make install (heli kadus, audioseadet polnud). Siis käivitasin paketihalduri ja installisin üle paketid mis seondusid ALSA`ga, lisasin veel pakette nagu alsa tools jne, mille versioonid olid eelneva 1.0.20 draiveriga kooskõlas ja põhipaketid mis kirjas alsa kodulehel (draiverile järgnevad).
Tegin restardi arvutile (heli polnud), installisin alsa-draiver-1.0.22.1 ja arvutil polnud ühtki pretensiooni uue draiveri vastu, ei ühtki errorit.
Segane lugu, aga heli tuli tagasi ning helipilt läks tunduvalt paremaks.
Panen üles ka alsamixer pildid.
Küsimus: kas siin foorumis kuvatakse ainult pildid siis kui sisse logida, või on viga minus?
Keda huvitab, siis trükkides terminali alsamixer avaneb helipilt, nooled parem-vasak on kursorite vahel liikumiseks, nooled üles-alla on helivaljuse muutmiseks, klaviatuuri klahviga "m" saab heli keelata (mute) või taastada, klahv "Tab" on minek järgmisele aknale ja tagasi, klahv "Esc" on salvestamiseks ja väljumiseks. NB: helipilt on vahel pikem, täismahul kuvab kui venitada terminali aken hiirega laiemaks.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 18:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
installisin peale alsa-driver-1.0.22.1 , kus make lõppu tuli veateade ja käskisin make install (heli kadus, audioseadet polnud).

Kui make lõpetab veateatega, siis jäi millegi tegemine pooleli ja enamvähem kindlasti make install positiivset tulemust ei anna.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis see ./configure näitab, ehk on mõni sõltuvus/pakk vaja paigaldada.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.01.2010, 19:16  postituse pealkiri:  Realtek HD 5.1 ALC662 heli probleem (lahendatud)  

akbgf kirjutas:
...
Kui make lõpetab veateatega, siis jäi millegi tegemine pooleli ja enamvähem kindlasti make install positiivset tulemust ei anna.

Seda küll, ja arvan siin juures et kui oleks peale (vigase make) make install käsku teinud koheselt restardi, siis vast poleks arvuti ehk enam järjekordselt ellu ärganudki.
Ma ei oska suurt asjast arvata, kui vigane installikäsk kõrvaldas (kirjutas teiseks) mõned konfiguratsioonifailide read, mida kahjuks ma ei suutnud ise muuta ning uus install parandas konfiguratsioonivead ja juba õnneks mulle sobivas suunas.
Tegemist on puhtalt vedamisega. javascript:emoticon('Laughing')

edit: kuna minu mure sai üle ootuste edukalt lahendatud, siis võib minu poolt teema sulgeda...
.. audio väljundite vajadus oli vähemalt 2 väljundit tagapaneelist et suunata heli TV kanalite vaatamiseks, audio võimendisse jne, uus konf annab võimaluse kasutada kõiki võimalusi ja rohkemgi kui vaja..
..lisan ka postitusele viimase pildi hetke valikute tabelist:


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group