Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 01:12  postituse pealkiri:  Mint 13 xfce ja fotokas  

Linux Mint 13 xfce 64bit
Probleem suht-koht vana fotokaga Canon PowerShot A400.
Nimelt ei õnnestu sealt pilte kätte saada.
Kui fotokas ühendada ja sisse lülitada, siis ilmub ekraanile teade, et "a photo camera has detected" ... ja kõik
Vaikimisi kaasas olev gThumb ei suuda fotokat leida. Fail -> Impordi -> Eemaldatav seade - valikus ei anna mitte mingit seadet valida.
Failihaldur Thunaris on mu teised win partitsioonid nähtavad.
Mõtlesin, et proovin siis käsitsi fotoka mountida. Terminali käsk sudo fdisk -l nimekirjas fotokat ei ole, aga lsusb nimekirjas on täitsa olemas.
Menüüs "Removable drives and media" panin "camera" alt käivitama gThumb-si. Sama jama: camera detected teade ja käivitab gThumb-si küll, aga kaamerat jällegi kuskil valikutes ei ole.
Kuna xfce peaks omama mingit automount funktsiooni (sellepärast ongi mu teised win partitsioonid vähemalt nähtavad?), siis ei riskiks esialgu igatsugu automount ja muude rakendustega eriti peale lennata. Kardan midagi totaalselt peeti keerata.
Kas oskate soovitada mõnda rakendust, mis oleks võimalikult sarnane win xp "camera and scanner wizard-iga", kus saaks valida mis pilte ma fotokast alla soovin laadida, mis nimed ma neile annan (pic, img, pulm, matus jne) ??? Ühesõnaga võimalikult elementaarne ja lihtne. Ei ole mulle vaja, et see ise tekitaks mulle hunniku kaustasi suvaliste pildinimedega ja kõige tagatipuks hakkaks neid veel kuhugi lõustaraamatusse üles laadima Mad
Estobuntuga oli mul sama jama ja siis läks "liiga rapsimiseks". Sai proovitud erinevaid rakendusi ja kord ei leidnud kaamerat üles ja kord ei saanud ise piltidele nimesi anda jne jne.
Sellest hulgast jäi meelde ainult, et ei sobinud Fspot ja digikam. Fspot ei lasknud nime ise valida ja tegi hunniku kaustasi kuupäevade alusel. Digikam oli liiga massiivne jama ja ei leidnud mu fotokat ka üles. Pluss veel mingid rakendused, mida ma enam ei mäleta.

Oskab keegi ehk soovitada midagi, mis edasi ??? Crying or Very sad


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 01:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas sul on selline programm nagu Gigolo? Kui ei ole, siis paigalda. Sellega peaks saama kaamera ühendada. Mul on küll Xubuntu 12.04 aga see gigolo trikk peaks olema xfce eripära, nii et peaks ka Mintil töötama.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2013, 01:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud Smile
Selle omapärase nimega Laughing programmi abil sain pildid kaamerast kätte.
Kuigi kuidagi ümber nurga ja naljakalt see toimis. Imelik on ka see, et kui gThumb-sis valida välise seadmena fotokas, siis seal Gigolo aknasse ilmub teine fotokas veel. Mingi topelt mount, või mis see olla võib...
Õhku jääb veel ikkagi küsimus sellise rakenduse olemasolust, millega saaks kohe piltide allalaadimisel nende nimetusi muuta. Praegu sain hakkama piltide hilisema ümbernimetamisega (pole hullu, aga ikkagi lisavaev)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group