Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 20.11.2013, 21:55  postituse pealkiri: Question Küsimus "Stain`s Python Editori" kohta  

Tere.

OS on Mint Debian. Paigaldasin omale SPE 0.8.4.h tarkvara. Ja on paigaldatud ka Python 3, kuid kui SPE käima lasen Näitab Shell järgnevat kirja:

-Portions Copyright 2003-2007 www.stani.be - see credits in manual for further copyright information.
Please donate if you find this program useful (see help menu). Double click to jump to error source code.
Python 2.7.5+ (default, Jun 2 2013, 21:21:29)
[GCC 4.7.3] on linux2
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.-

Ubuntus oli minul pythoni versiooniks 3.2.3 mitte nagu praegu on 2.7.5.
See 2.7.5 tähendab minu teada, et tegemist on Python 2.7.5 versiooniga?
Olen proovinud erinevaid õpetusi, mida google pakub, kuid ei ole mingit kasu olnud.
Samas tekib küsimus, et kas see plus märk seal taga näitab, et ta toetab ka uuemaid versioone?
Ehk leidub keegi, kes minu küsimusest aru sai ja oskab vastata.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.11.2013, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pakun, et too SPE on pakendatud/kompileeritud lihtsalt vastu python 2.7-t.

_________________
Image Image Image

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 20.11.2013, 22:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tavaliselt on distrodes praegu mõlemad pythonid olemas - teine seeria ja kolmas ning 2.XX on üldjuhul vaikimisi pythoniks määratud. Mis ubuntul ta vaikimisi on, ei oska öelda, aga seda saab kiiresti teada, kui kirjutad terminali käsu python.




Viimati muutis mihkel 20.11.2013, 22:36; muudetud 1 kord
Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 20.11.2013, 22:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Käsk python annab käsu: Python 2.7.5+ (default, Jun 2 2013, 21:21:29)
[GCC 4.7.3] on linux2
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.
>>>
Ehk siis käivitab Pythoni.

Kuid käsk python3
Python 3.3.2+ (default, Aug 4 2013, 17:23:22)
[GCC 4.8.1] on linux
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.
>>>
Ja käivitab Python 3.3.2

Sellest ma järeldangi, et SPE kasutab Python 2.7


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 20.11.2013, 22:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nojah. SPE kasutab seda pythoni versiooni, mis on süsteemis vaikimisi. Kui SPE seadest seda muuta ei saa ja sul on kange soov python3-e progeda, siis otsi teine IDE või kasuta tavalist tekstiredaktorit Smile


arti
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 28
Liitunud: 18.10.2011
Postitused: 114
Asukoht: Väike-Maarja
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.11.2013, 21:09  postituse pealkiri:  SublimeText on kena  

SublimeText ja Python on päris kena kooslus Smile
või siis Geany, Vim koos mõne pluginaga on ka päris hea aga vajab ümber õppimist Smile

_________________
arti@Google+ | arti@GitHub

Yeeha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 28.05.2011
Postitused: 42

Distributsioon: Kubuntu 14.04 - Lihtsalt super :)
estonia.gif
postituspostitatud: 24.11.2013, 21:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga kas keegi põhjalikult on proovind neid vs eclipsei pydev-i? Ma mõtlen kas saab hästi eclipsei kõigeks kasutada Smile.


chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2013, 01:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mu hallata-arendada on üks Pythonis kirjutatud programm, mille majandamiseks kasutan viimased kolm ja pool aastat Eclipse'i PyDev pluginaga.
Kuna too programm sõltub veel mõnest C ja C++ programmist ning ka ühest Java jubinast, siis tundus ühel hetkel kuidagi mõttetu mitut erinevat keskkonda kasutada. Murdepunktiks sai vajadus Pythoni programmi siluda (ühel hetkel logimine enam ei aidanud) ning võimalus visualiseerida erinevaid XML'l põhinevaid faile (XSLT, XSD ja WSDL).

Olgu öeldud, et Eclipse ei olnud mu esimene valik. Ma proovin teda ikka veel vältida, sest tegemist oli ja on ikka veel tuima ja aeglase Javas kirjutatud asjaga. Samas ei ole ma tasuta asjade seas temast paremat ka leidnud.
Eclipse plussiks on kindlasti erinevate platvormide tugi ning hiiglaslik valik laiendusi. Enne Eclipse kasutamist proovisin ülalmainitud XML faile majandada Visual Studio abil, kuid see eelistas aegajalt suvalisel hetkel kokku kukkuda või jäi sügavalt mõttesse.Nagu selgus põhinesid mõned failid, mida muutsin, väga vanadel standardi versioonidel, mida ükski VS ei toeta. (Osta plugin, siis väidetavalt toetab. Vist.)

Otseselt Pythonis programmeerimiseks olen kasutanud veel järgmiseid programme-keskkondi:
* Kate - kasutan väga tihti ka praegu.
* Eric Python IDE jooksis ka aeg-ajalt kokku.
* KDevelop ja Qt Creator ei hiilga Pythoni toega - keel on küll toetatud, kuid ma ei suuda alla suruda tunnet, et tugi on kuidagi sünteetiline.

Ma ei ole proovinud SPE'd ja SublimeText'i.

Geany't proovisin ühe C++ programmi tegemiseks, kuid minule ta ei meeldinud. Paralleelselt proovisin ka Code::Blocks'i kasutada, kuid loobusin. Ma ei oska kommenteerida Pythoni tuge nendes keskkondades.

Klassikat - vim ja emacs - ei suuda ma kasutada. No ei jää need eksootilised klahvikombod meelde ja seadistatavus on mu silmis liiga keeruline. Mingil määral imetlen neid, kes suudavad ja oskavad emba-kumba kasutada.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group